Sada je: 18 tra 2024, 18:46.

Miso juha

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Miso juha

PostPostao/la Mala Bornica » 11 srp 2016, 19:10

Spremate li miso juhu?
Moze recept? Neki najjednostavniji :). Vidim po netu da idu i alge, njih nisam kupila... Imam samo miso pastu. Moram li opet u ducan?
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15991
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Miso juha

PostPostao/la latica » 11 srp 2016, 19:24

miso juha može biti kakva god želiš. narežeš povrće koje voliš - bilo što, mrkvu, luk, brokulu, celer, stvarno što ti paše, i staviš u vodu i prokuhaš - obično tek malo da bude hrskavo, a ne prekuhano. i pred kraj dodaš žličicu misa razmućenog u malo vode ili ovisno koliko juhe kuhaš možeš i više misa i kratko "prokuhaš". poanta je da miso ne smije kuhati jer se inače gube njegovi minerali i druge hranjive vrijednosti. dakle on ide na kraju i onda samo dok ne zakuha i gasiš vatru. zato se kuha da se odmah jede, jer se ne podgrijava, dakle količinu koju ćeš i pojest.

miso ima različitih okusa, ovisno od čega je, neki su blaži, neki jači, nekada treba stavit više nekad manje - to je više do toga kako tko voli. mislim da je ječmeni najblaži ako se ne varam. ne trebaš nikakve alge ili sl., ali ih možeš stavit ako želiš, ili gljive narezane ili tofu na kockice isto tako. možeš i na kraju još nasjeckat mladog luka u juhu ako hoćeš, klica stavit ili nešto tome slično.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Miso juha

PostPostao/la Mala Bornica » 11 srp 2016, 19:39

Hvala :). Mogu i krem juhu od povrca napraviti, to ce onda mozda jesti mi MM i najmladji.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15991
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Miso juha

PostPostao/la Adorabla » 12 srp 2016, 10:26

Ja radim malo drugacije. Namocim shi take preko noci i onda u toj vodi kuham juhu i obavezno dodam malo mladog luka i te shitake kaj sam namakala.
Nikad ne stavljam brokulu i razno povrce nego onako dosta asketski.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron