Sada je: 12 svi 2024, 14:02.

Količine po obroku

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Količine po obroku

PostPostao/la latica » 10 lis 2016, 12:08

Gledam dosta u zadnje vrijeme 24 Kitchen dok dojim i uvijek me iznenadi kako oni kuhaju po porcijama i bok. Dakle ono - kad nose ekipi za stol što su skuhali to bude jedna onako prilično oskudna porcija i nema repete :p kad Jamie kaže - ovo je za 6 ljudi, ja se uvijek zagledam u čudu :shock imam dojam da bi to i meni bilo malo, a ja ne jedem količinski baš puno.

kako vi kuhate? kako kad imate goste?
ja kad kuham samo nama onda napravim nekad na mjeru jer najviše volim da se pojede, ali opet kak mi djeca jedu ko grlice neke stvari mi je teško skuhat na mjeru pa često jedemo i za večeru od ručka, a nekad i drugi dan.
ali najviše mi je to kuhanje na mjeru upito kad imamo goste. mislim, ne mogu si zamislit da im tako skuham i serviram i to je to. nema - ja bi još jedan komad, jer svatko je dobio svoj :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Količine po obroku

PostPostao/la mrava » 10 lis 2016, 12:26

I meni je to za 6 osoba dovoljno samo za mene :$
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Količine po obroku

PostPostao/la leptir422 » 10 lis 2016, 12:29

Kod mene uvijek ima...... zato što uz nas 4 ponekad navrati deda, ponekad baba, ponekad teta, ponekad striko.... ponekad prijatelji od djece ili naši prijatelji.
I uvijek se držim starih bakinih izreka - ako ne osta, ne bi dosta.... i druga je bila da uvijek mora biti za repete jer čovik od nje ne smi ić gladan.

Ukoliko i ostane nešto - pojede muž za večeru, ili stariji sin, ili ja odnesem sljedeći dan za gablec u firmu.... ali nikad ne bacim....... uvijek su zadnja linija živine koje imamo doma mi ili susedi :)

A moram priznati da i ja gledam te serije i da mi uvijek sve izgleda mizerno osim kod one tete pionirke (kod nje su uvijek poštene porcije) :hahaha
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Količine po obroku

PostPostao/la Adorabla » 10 lis 2016, 13:10

pa kod nas te njihove količine odgovaraju manje-više
Jedino što smo mi dosta veliki pastažderci pa nam je, ako je jako fino, 100gr po osobi malo ali meso bome taman tako jedemo u prosjeku 125 po osobi.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Količine po obroku

PostPostao/la Duga » 10 lis 2016, 16:01

Voljela bih da znam tako dobro odmjeriti kao Jamie, sigurno bi se puno sladje i pojelo (psihologija na djelu :lol ).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Količine po obroku

PostPostao/la latica » 10 lis 2016, 17:50

pa ja kad gledam, ne mogu reći da bi meni bilo malo to pojest, iako MM-u vjerojatno i bi. ali iskreno kad vidim da oni kuhaju za goste i sl., pa naprave jedno glavno jelo od jednog ne velikog pileta za 6 odraslih ljudi, meni se to čini jako malo za poslužit :dunno možda je to kulturološka stvar - mi smo isto naučeni da mora ostat inače nije bilo dosta, pa nećeš gostima na knap servirat ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Količine po obroku

PostPostao/la VIPmama » 11 lis 2016, 12:07

ja uglavnom kuham na knap, ili uduplo, ako kuham i za sljedeći dan. Kod mene nije pravilo da mora ostat :lol
tko je još gladan, nek maže kruha i putra :lol
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Količine po obroku

PostPostao/la fancy » 12 lis 2016, 13:12

Ako kuham neku corbu,uvijek planiram da ostane i za vecwru,jer gospodjica obozavasva kela. Ako pecem meao,gledam da bude taman za nas troje. Kad dolaze gosti,kao da spremam za cetu vojnika,uvijek mestrah da ce biti malo :-)
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Količine po obroku

PostPostao/la folne » 12 lis 2016, 14:25

Mi smo oboje iz familija gdje je najvažnije bilo da ima dosta hrane (nu si zemi, daj si zemi :gigl ) pa smo to automatizmom usvojili, pogotovo kad je riječ o gostima. Nema da nema, ima da ima i kada nema. :lol

24 Kitchen bi morala pogledati da vidim o kakvim je porcijama riječ, ali čisto sumnjam, uzevši u obzir prvo napisano, da su im porcije adekvatne za moju trojicu.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Količine po obroku

PostPostao/la Potica » 12 lis 2016, 14:44

leptir422 je napisao/la:I uvijek se držim starih bakinih izreka - ako ne osta, ne bi dosta.... i druga je bila da uvijek mora biti za repete jer čovik od nje ne smi ić gladan.

i ja sam iz takve familije ;) ali s godinama sam to ipak malo reducirala i uspijevam skuhati da ne ostaje previše, a i to što ostane obično pojedemo za večeru ili kombiniram za ručak za drugi dan.
Kad imam goste onda je po babinoj i nema šanse da ne skuham previše, ali umrla bi od sramote da mi zetovi pitaju repete a ja nemam. :lol
A onakve porcije kod mene prolaze pod uvjetom da je barem sedam sljedova pa je to samo jedno od X jela. :lol
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.