Switch to full style
O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

Zimska kuharica

18 pro 2018, 18:02

Što kuhamo u zimskom periodu? :zivili :xmashappy

Re: Zimska kuharica

21 pro 2018, 21:44

Kelj varivo i purece pljeskavice

Re: Zimska kuharica

21 pro 2018, 21:57

Sutra cu francuski krumpir, zelenu salatu

Re: Zimska kuharica

22 pro 2018, 07:58

U četvrtak je bilo varivo od leće, graha i ječma, a s obzirom da je bilo ostataka, u petak sam ga malo "pojačala" pužićima.

Re: Zimska kuharica

23 pro 2018, 11:54

Goveđa juha s rezancima, pire krumpir, polako pečeni svinjski odresci, kiseli krastavci

Re: Zimska kuharica

03 sij 2019, 07:48

Jučer smo jeli mahune cuspajz nakon silnih teških jela
Danas je curki rođendan i tom prilikom idu špageti bolognese s hrpom zelene salate a u sub pravim feštu

Re: Zimska kuharica

03 sij 2019, 10:51

Jučer orzoto s gljivama, danas juha, lešo verzet i pohana prsa.

Re: Zimska kuharica

08 sij 2019, 11:07

Kod nas slicno ko kod Mrave. Vratili se iz Hrvatske pa nakon silnih pecenja, mlinci, krumira, jucer smo imali kelj cuspajz, a danas sinu rodjendan pa idemo van po njegovom izboru. Ne gine nam shawarma :p

Re: Zimska kuharica

08 sij 2019, 13:25

jučer opet orzoto, ovaj put s porilukom, bundevom i gljivama, danas svinjski but s fažoletima

Re: Zimska kuharica

09 sij 2019, 20:08

Prisiljeno zelje, fasiranci. Sutra isti cuspajz ali pecena piletina za nadopunu.

Re: Zimska kuharica

10 sij 2019, 07:04

Dva dana smo jeli pašticadu, a onda smo jučer prelomili s omletom s lukom i paprikom i bio je fenomenalan! :mrgreen

Danas varivo od mahuna.

Re: Zimska kuharica

10 sij 2019, 12:47

Tjestenine s čvarcima :yess
Tortilje s povrćem i kiselim vrhnjem

Re: Zimska kuharica

10 sij 2019, 13:25

Cobanac

Re: Zimska kuharica

10 sij 2019, 14:13

Djeca - umak od junetine i vrganja s kus kusom, ja salatu od endivije, cikle, mrkve, celera i kuhanih jaja, MM lovački.

Re: Zimska kuharica

11 sij 2019, 08:32

Nisam još radila djecu u umaku od junetine :nata :lol

Jučer sam bila u Pekinškoj patki. Kupila svašta nešto i što mi treba i ne treba pa ćemo tako danas japanski ramen a sutra pad thai :lol

Re: Zimska kuharica

11 sij 2019, 08:59

Adorabla opet moram guglati kaj ti kuhaš. :lol

Kod mene u
ponedjeljak mahune čušpajz i uz njih sam napravila muffine od banane i zobenih koji su samo meni bili fini :mrgreen
utorak pileći paprikaš s tjesteinom
srijeda dinstano kiselo zelje i kobasice
četvratak gulaš
danas špinat, pire krumpir i jaja

dosada, ali uopće mi se ne da kuhati tako da je dobro da išta skuham. :lol

Re: Zimska kuharica

11 sij 2019, 11:01

kod mene samoborski kotleti, riža, zelje salata
sutra merica što ulovi na jarunu :lol

Re: Zimska kuharica

11 sij 2019, 16:23

Potica je napisao/la:Adorabla opet moram guglati kaj ti kuhaš. :lol


Poti ccc
a viš kak je na Adventu ramen bio popularan
https://www.telegram.hr/price/fuliranje-izbacuje-sve-ozbiljnije-zvijezde-street-fooda-ovih-sest-recimo-otvara-vlastite-restorane-bili-smo-u-njima/

Re: Zimska kuharica

11 sij 2019, 19:15

Adorabla je napisao/la:Nisam još radila djecu u umaku od junetine :nata :lol

Nisam to ni napisala, ccc. Pažljivije čitati!

Re: Zimska kuharica

13 sij 2019, 15:58

Goveđa juha s rezancima, meso iz juhe u umaku od rajčice, špageti, salata od svježeg kupusa. Za desert rolada.
Jučer lazanja i miješana zelena salata.

Re: Zimska kuharica

17 sij 2019, 15:06

Pon - ostaci piletine iz nedjeljne juhe iskoristeni za stir fry. Radila sam sa konjac rezancima, cuo netko za to? Kazu da su zdravi :dunno
Uto - pohana piletina u pecnici, pire i sparoge. Matovilac salata
Sri - bili kod doktora pa jeli vani
Danas - flank steak, rizibizi, arugula
Sutra - nadam se ribi

Re: Zimska kuharica

17 sij 2019, 15:35

Goveđa juha s tjesteninom i mesnim okruglicama, pečeno carsko meso i krumpir, kisela paprika

Re: Zimska kuharica

17 sij 2019, 16:08

Radila sam sa konjac rezancima, cuo netko za to? Kazu da su zdravi :dunno

radila sam ja. Bezglutenski su (mozda zato se smatraju zdravima.
Mozda dva puta sam ih radila. Cijena mi je neprivlacna :nata

Kod nas danas juha od brokule, ljuta piletina sa chorizom i slanutkom, polenta na slatkom vrhnju i za desert (da, cak sam i desert napravila) smrznuti jogurt s malinama

Od sljedeceg tjedna sam na dijeti.

Re: Zimska kuharica

17 sij 2019, 18:57

Kelj i fasiranci. Sutra pohani oslic I krumpir salata.

Re: Zimska kuharica

18 sij 2019, 09:49

joj ja obožavam ramen. sad sam u Budimpešti muža vodila jedan dan na ručak u jedan odličan mali restoran koji ima ono tipa 4 vrste ramena i još par jela i to je to. ogromna zdjela ramena, sve fino i friško, štapići i neke velike drvene žlice, san snova. njemu se nije svidjelo, gunđao je još pol dana, a da ne kažem da je popizdio jer nije znao jest štapićima!

mi smo prekjučer mahune na varivo s prosom.
jučer sam pravila prefini janjeći gulaš s njokima i zelenom salatom. imala sam domaće janjetine od tatinog opg-a, prefino je bilo. to sam neki novi recept probala s rajčicom i grahom koji se doda na kraju.

danas ćemo vjerojatno ostatke od prethodna dva dana, iako sam mislila bakalar s graškom i pire, ali ne volim da se nešto dugo povlači po hladnjaku.

u ponedjeljak sam u Zagrebu pojela odlično varivo od poriluka i slanutka s kobasicom, probala bi to doma napravit. ako netko ima neki recept bilježim se sa štovanjem, ako ne, improvizirat ću po svom :lol

Re: Zimska kuharica

18 sij 2019, 09:53

improviziraj, sigurno će biti super :D
volim u tu kombinaciju dodati i prokulice :D. Al ja svuda dodajem prokulice :lol.

jučer je bila tjestenina sa piletinom i brokulom, navečer još palačinke. Danas gužvara sa sirom.

Re: Zimska kuharica

18 sij 2019, 11:30

ja jako volim poriluk i slanutak a i bundeva u sve to skupa fino paše.
Slanutak skuhaj prije naravno tako da bude mekan, pola ocijedi vode i s tim zalij poriluk koji je kratko bio ispod poklopca
Moja omoljena verzija je s dodanim kokosovim mlijekom, kurkumu i curry
ili poriluk i celer varivo pa pred kraj dodam slanutak kao npr tjesteninu

Re: Zimska kuharica

18 sij 2019, 17:04

Pileći zeluci na saft za mm, za ostale pita sirnica

Re: Zimska kuharica

19 sij 2019, 13:28

Ajngemaht juha, pohana piletina, pomfrit, kecap

Re: Zimska kuharica

19 sij 2019, 15:06

Latice - ja često pravim tu kombinaciju (poriluk i slanutak), bez kompliciranja - ubacim ono što imam doma. Mesna varijanta je da prvo na maslinjak bacim sitno narezanu pancetu pa dodam poriluk, češnjak, mrkvu i prokuhani slanutak. Ponekad ubacim batat, ponekad bundevu, ponekad dodam i orzo. Ako je planirano kao glavno jelo, bude više jušno, ako je, pak, prilog, onda stavim manje vode.
Tema je zaključana