Switch to full style
O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

Re: Zimska kuharica

25 sij 2019, 09:27

Mraa sretan ti rođenan i lijepi ručak si smislila!
Ja danas, za svoj rođendan, ne kuham ništa :lol Došla mi je sinoć mama, jutros je odmah ispohala kruh za doručak, a ona radi i ručak, doduše po dječjoj želji, ali nema veze, bitno da ne moram kuhat :lol

Re: Zimska kuharica

25 sij 2019, 09:51

Latice, pa sretan i tebi, okrugli, ha :)?
Ja sam sinoc morala smrljati neku brzinsku veceru od ostataka, i na kraju ispalo mljac.
"glavno" jelo su bile tagliatelle u umaku od (svega pomalo) poriluka, tikvice, brokule, cesnjaka, dimljenog lososa, a salata, tj drugo "glavno" :) jelo matovilac sa toplim falafelom, fetom, mangom i cherry rajcicama. Ubila sam se :lol

Re: Zimska kuharica

25 sij 2019, 10:17

Cure, hvala vam! :kiss

latice, sretan tebi rođendan! :rodj

Adorabla, mogu ti reći da jedva čekam da klinci počnu kuhati :ajme

Danas jedemo knedle sa šljivama, da potrošimo barem dio šljiva iz zamrzivača.

Nego, pravite li/jedete li savijaču sa šljivama? Nedavno sam prvi puta jela, oduševila sam se :liza

Re: Zimska kuharica

25 sij 2019, 11:24

meni je to skoro pa najbolja štrudla :dada

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 14:29

Domaća pizza

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 15:52

Musaka od krumpira, zelena salata

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 16:02

zapečene tortilje

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 16:33

Juhice po izboru - jucerasnja od buce ili friska bista pileca i pileci paprikad sa zelenim tagliatelama

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 17:18

Mrava i Latice sretni vam rođendani! :buket :buket

Kod mene prekjučer rižoto sa piletinom i graškom, jučer burek kupovini :)
danas dinstana pileća jetrica sa njokima i zekenom salatom, sad razmišljma što da slatko smučkam na brzinu.

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 20:29

Pot kaj bus na kraju slatko? Ja nasla neki kolac Trostruki uzitak, mislim da cu neku verziju toga

Re: Zimska kuharica

26 sij 2019, 21:17

Jucer je bio zapeceni oslic i integralna riza, navečer još fritule, danas pizza.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 10:13

Juha od kosti i povrća s taranom, pire krumpir, pečeno carsko meso, cikla, za desert sam umijesila buhtle, bit će punjene pekmezom od kajsija

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 10:47

Dunja, na kraju sam samo palačinke ispekla. :)
Danas juha (od pileće sitnice i čitavog grincajga ;)) sporo pečena špic rebra, krumpir i buternut tikva, zelena salata.
Za sutra dinstam svinjski but pa ću u hodu odlučiti da li će biti kao gulaš sa krumpirom ili kao saft sa tjesteninom.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 11:55

Sretan vam rođendan, curke!! :rodj

Jučer sam konačno potrošila kelj koji me tjedan dana tužno gledao iz frižidera i napravila turbo-kelj, a uz to smo jeli turšiju i ciklu.

Danas kuham goveđu juhu, poham šnicle i uz to bude pire-krumpir i umak od graška te zelena salata. Planiram i neki desert pa se premišljam - radila bih piroške sa sirom (ali ne one koje se prže u ulju), ali bih jela i roladu od čokolade i banana pa se ne mogu odlučiti.

Sutra će biti ostaci.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 12:14

cure sretan rodendan! :rodj :rodj

Mala Sirena, sto bi bio turbo kelj?

Poti, svinjetina s krumpriom, to bi onda bilo nesto ko vinski gulas?

Kod nas jucer juha od buce, piletina u umaku od sampinjona i njoke.
Za danas sam planirala komad rebara i komad karea s kostima ispeci onako na plinu i uz to tikvice, medutim decki napeli za tacose pa ce danas biti to, a meso cu peci sutra.
Jedan dan u tjednu planiram sarmu, a ja bi rado i grah s kiselim zeljem, ali to ne jede niko osim mene. :/

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 13:22

Cure sretan I od mene :)
Pot ja na kraju nisam nista jucer, mozda cu danas :lol
Za rucak dinstano zelje, krumpir, krvavice.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 13:41

Folne, kod mene je danas sarma i pire :)

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 17:10

juha, krumpir pečen s kobasicama, salata
sad ćemo na rođendan pa će biti i kolača :lol

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 17:34

Nana1971 je napisao/la:Folne, kod mene je danas sarma i pire :)

i kod mene :zivili
A sad i cimet rolice mirišu iz pećnice.

Cure sretan rođendan :rodj

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 17:54

folne je napisao/la:Poti, svinjetina s krumpriom, to bi onda bilo nesto ko vinski gulas?

:dada

Babka je u pečnici, prekrasno izgleda i prekrasno miriše. :)

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 18:26

Ja sam danas isla na rodjendanski brunch kod prijatelja i bila postedjena kuhanja rucka :klanja. Mm je za ostatak obitelji napravio juhu od batata i bundeve, pire, pilece snicle zamotane u spek, i brokulu. Fino je mirisalo kad sam dosla doma (osim brokule :lol).
Ja cu veceras smrljati neki bolonjez za sutra :mrgreen.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 18:29

Sta je babka?

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 18:33

Dizano sa čokoladom, nedavno mi je iskočio negdje recept i od tad me progoni tako da sam ju morala napraviti.

https://gastro.24sata.hr/kolumne/cokoladna-babka-poljski-kolac-stvoren-za-zimske-dane-22910

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 20:04

folne je napisao/la:Mala Sirena, sto bi bio turbo kelj?



Folne, to ti je složenac od kelja, riže i mljevenog mesa - skuha se riža, blanšira se kelj, na luku se zdinsta mljeveno meso s malo sjeckane mrkve i celera te češnjakom. Sve se pomiješa, u to se doda mješavina od nekoliko jaja i kiselog vrhnja (ili vrhnja za kuhanje), izlije u nauljen protvan (ja ga malo posipam prezlima da bude bolja korica) i peče oko 30-40 minuta dok se ne zarumeni.

Re: Zimska kuharica

27 sij 2019, 20:07

Ovo što je trebalo biti piroška na kraju liči na kroasan i jako je fino!

https://www.instagram.com/p/BtJb5SPFRBJ/?utm_source=ig_web_copy_link

Re: Zimska kuharica

28 sij 2019, 10:21

mmm mlljac koje delicije
Latice i tebi sretan :zivili

Mi smo u subotu lovacki imali. Ko je hitio mogao je dobiti gustu juhu od gljiva. Jucer perkelt s tikvicama i njokama. Danas pilav i ostaci rize od jucer.
Sutra imam snicle na naglo i prokulice pa cu na te snicle na naglo jos posirano ili jaje na oko. Vidjet cemo.

Re: Zimska kuharica

28 sij 2019, 10:32

hvala curke na čestitkama!

ja sam u subotu pravila lazanje, a jučer smo išli na rođendanski ručak s obitelji. u jedan jako fini restoran tu kod nas, ako budete u mom kraju preporučam svakako "Crnu svinju". ja sam jela njihov meni - prvo juhu od perlinke s gris knedlama (to je zapravo jedino bilo van menija, to sam maloj naručila ali je ona samo probrljavila), onda paštetu od perlinke s nekim voćnim doatkom uz to i domaćim pecivima, pa perlinka u umaku s pireom, neki sjemenkama koje sam zaboravila koje su i prženim lukom i nekim finim umakom, prefino. to je tak mala kokica da u porciji dobiješ komad prsa, batak, nadbatak i krilo, dakle pola kokice :lol i na kraju krema od pistacija. baš je bilo odlično. samo da kažem da je cijena menija 110 kn, što mi se stvarno čini prilično ok u usporedbi sa zagrebačkim cijenama :lol

danas prokulice i pire i uz to neko meso, videt ćemo još što!

Re: Zimska kuharica

28 sij 2019, 21:48

čestitke slavljenicama :zivili

zapečene tortilje u subotu
jučer lungići sa šampinjonima i špecle +salate
danas juhica od paradajza i kelj popečki...sutra bumo ajngemahtec. :nokti
ostalo mi je pečene bundeve i danas sam ju otopila su soleinim muffinima s bundevom, bez karamel preljeva. :mrgreen

Re: Zimska kuharica

29 sij 2019, 12:29

Kod nas sarma, nadam se 2 dana

Re: Zimska kuharica

29 sij 2019, 12:43

Orzo s rebarcima i kobasama
Tema je zaključana