Tema je zaključana

Re: Kuhamo u ožujku :)

15 ožu 2015, 11:25

Danas će biti dalmatinske šnicle, riža (složili smo se svi da nam je riža najbolji prilog uz te šnicle, bolji od pirea ili njoka), salata od svježeg kupusa

Re: Kuhamo u ožujku :)

15 ožu 2015, 17:01

Govedja juha, mesna struca punjena slaninom i sirom i uz to pire. Desert cu coko muffini sa umakom od vanilije

Re: Kuhamo u ožujku :)

15 ožu 2015, 17:27

Juha od brokule, pečeni picek s mladim krumpirima, basmati riža, popečci od blitve i zobenih, matovilac salata. Desert - još ima čoko ledenog vjetra.

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 07:31

Mirci je napisao/la:Kakav je to picek :)?


Ma, običan, ali sam maknula leđnu stranu (za juhu) i raširila ga kako bi se brže i ravnomjerno ispekao.

Ovako kao na linku:

http://www.ehow.com/how_2089420_butterfly-chicken.html

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 10:35

Zgodan butterfly picek iako ja to onda skroz raskasapim pa pečem svaki dio pojedinačno plus još zarežem kožu i meso da bude hrskavo i brže gotovo.
Jučer smo se namlatili friganih srdela i inćuna u mješavini. Bilo je više od kile i niti jedna nije ostala. Onda vam to sve govori kako su fine bile. Uz to krumpirići u kopru i putru, salata, juha od tikvica
Danas tjestenina s porilukom i mascarponeom. Baš sam jako fini mladi mladi poriluk našla pa sam se dvoumila da li ga napraviti u vreći s piletinom ili baciti na mascarpone.
Za doručak smo se nakrkali kaiserschmarrena. Uhvatilo me jutros pa sam im prvo sok od naranči napravila pa onda kaiserschmarren s želeom od kupina (i bez grozdjica) pa još kakao topli skuhala nakon toga :lol I svi stigli na vrijeme u školu/posao. Volim ovaj period prije nego se sat mijenja. Onda imam tako puno vremena ujutro.
A možda sam se zaželila doma biti :nata

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 10:44

faširanci iz pećnice, restani krumpir i mladi matovilac i radič.

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 14:22

Ostalo od jucer :yess . Danas sam samo skuhala svjezu turu krumpira i ispekla kruh

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 15:01

Mama donijela sarmu. Ostalo juhe od jučer.
Ja ću rižu od jučer, nešto ću još uz to smisliti i zelenu salatu.
Sutra ćemo ostatke od jučer :lol i uz te šnicle široke rezance.
Večeras, za večeru salata od ljubičastog i bijelog kupusa, mrkve, poriluka, tunjevine i slanutka.

Re: Kuhamo u ožujku :)

16 ožu 2015, 16:27

I kod nas ostaci od jučer, a za sutra ću još smotati sarmu, pa nek se lagano krčka

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 10:30

Juha od teleće kosti s grincegom i rezancima, svinjska jetrica na naglo s češnjakom i iceberg salata.
Sutra teletina ispod peke s povrćem i krumpirima.

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 10:41

chicken curry i basmati
danas za doručak ponovno voćna saltica i nakon toga uštipci sa sirom i vrhnjem :mljac
Fakat sam prolupala malo :nata

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 11:29

Danas grah sa rebrima i narodnom,a za desert ledene kocke

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 13:28

Pileći snack (http://www.coolinarika.com/recept/pileci-snack/) pečen u pećnici. Prilog kuhani šenon i krumpir. Za sutra planiram varivo od kelja. :)

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 15:47

U nedj spinat sa jajima i pecenom slaninom, krpice sa zeljem (kupus tijesto).
Jucer juha, knedle sa sljivama.
Danas peceni batkici i mlinci, zelena salata.
Sutra snicle u saftu sa povrcem, pire, cikla.

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 15:54

ooo, zašto sam ovo otvorila a radim do 19,00 :lol

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 16:04

adorabla, mogu na dorucak kod tebe :)? Svaka cast na volji :)

mi smoj ucer imali juhu od rajčice i rižu, piletinu i popečke od nedjelje, a danas je bolonjez i matovilac salata. Desert će biti čokoladni puding od riže.

Re: Kuhamo u ožujku :)

17 ožu 2015, 16:14

Sarma :yess

Re: Kuhamo u ožujku :)

19 ožu 2015, 13:51

Jucer takodjer grah, a danas nastavljam sa mahunarkama. Mm i djeca se zazelila mahuna pa sam onda njih na varivo

Re: Kuhamo u ožujku :)

19 ožu 2015, 14:16

Mirci je napisao/la:adorabla, mogu na dorucak kod tebe :)? Svaka cast na volji :)

morat ces pozuriti jer mi entuzijazam splasnjava :lol
Danas ujutro samo pohani kruh :lol

Danas imamo šnicle od blitve, mlade krumpirice na putru i ciklu.
Jel vi gulite mladi krumpir sto se sad na placu moze kupiti? Ja ga nis ne gulim pa me MM napao da to nema veze s pravim mladim krumpirom d aje to uzgajano ko zna gdje i da bi to trebalo guliti.

Re: Kuhamo u ožujku :)

19 ožu 2015, 14:25

prisiljeno zelje s kobasicama

Re: Kuhamo u ožujku :)

19 ožu 2015, 14:28

ne gulim :dunno

jučer špinat, pire krumpir i jaja na oko
danas kelj sa krumpirom na lešo i svinjske šnicle na pariški, desert će biti malo kasnije - štrudla sa višnjama.

Re: Kuhamo u ožujku :)

19 ožu 2015, 14:40

Ja sve gulim :lol al ozbiljno - i voće i povrće, nekako računam kao adorablin muž ko zna čime je tretirano, a bome i di se sve vuklo, ko ga je dirao rukama itd.
Jedino ne gulim ono šta imamo svoje, al i to temeljito perem - grozna sam :p

Re: Kuhamo u ožujku :)

20 ožu 2015, 16:41

I ja sve gulim, ne vjerujem više gdje je šta proizvedeno. Još mi je jedino slasno gristi jabuku onako s korom, iako znam koliko su puta špricane :(

Pileća juha, pečeno pile, pečeni krumpiri, cikla

Re: Kuhamo u ožujku :)

20 ožu 2015, 19:36

Tuna stejk i spinat na maslinovom.

Re: Kuhamo u ožujku :)

20 ožu 2015, 19:40

Kod mene krumpirove pole sa slaninom, a prilog mileram

Re: Kuhamo u ožujku :)

20 ožu 2015, 21:17

pileći bataci pečeni s krumpirom, zelena salata, mladi luk u vrhnju, za desert flafini s višnjama i čokoladom
sutra lazanje

Re: Kuhamo u ožujku :)

20 ožu 2015, 21:39

Šaruni i blitva.

Re: Kuhamo u ožujku :)

21 ožu 2015, 11:18

Jučer sarma i kuhani krumpir
Danas pijani šaran i krumpir salata
Sutra smo kod mojih

Re: Kuhamo u ožujku :)

21 ožu 2015, 17:22

Danas svašta nešto: goveđa juha s rezancima, pire krumpir, kunić na saft, cikla, savijača s jabukama

Re: Kuhamo u ožujku :)

21 ožu 2015, 19:02

Danas mesni umak sa rizom. Desert krofne punjene domacim pekmezom od kajsija :liza
Tema je zaključana