Sada je: 28 tra 2024, 10:37.

A sada... JAGODE!

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 20 svi 2015, 16:10

nisi, to je sigurno super. dođe kao ledeni za one kojima se ne da/ne znaju/ne žele/nemaju vremena raditi beze kore i kuhati kremu ;) a nemaju otpor prema tim kremama u prahu.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 20 svi 2015, 16:12

palunkica je napisao/la:Ja sam neki dan jela nešto prefino s jagodama. U velikoj zdjeli pomiješane narezane jagode, mascarpone, šlag i natrgana beze kora.

Njam :le


mmm, super! to je na foru eton messa :dada
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 20 svi 2015, 19:04

Vjerujem da bi se svima svidio tinice! No ja ne volim puding vec uvijek kuham kremu.
Al moji bi uzivali
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la mamamana » 20 svi 2015, 19:36

Meni se lijepom tortom učinila torta od jagoda sa piškotama, čiji je recept na Coolinarci. Slično kao što je Tinica napisala, samo umjesto beze kora idu piškote, malo šlaga, bla bla bla :lol i evo ukusna i lagana slastica. Kada nama ostanu banane koje nitko neće pojesti, umutim malo šlaga, red piškota, red šlaga, red banana, sat vremena stajanja u frižideru i eto ti finog kolača :liza . Mi kuharice-početnice cijenimo jednostavne a ukusne recepte ;) .
mamamana
Žena FANATIKA Abbe i majka princa Georga
 
Postovi: 399
Pridružen/a: 15 stu 2014, 13:43
Lokacija: Zagreb

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la pulse » 21 svi 2015, 10:44

Neki dan sam napravila ovo: http://www.coolinarika.com/recept/ledene-kocke-s-jagodama/

A sinoć sam napravila karpate:

slika
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Mariachi » 21 svi 2015, 10:45

Pravila sam za majčin dan tortu s jagodama. Tri bijela biskvita. Biskvit, krema od vanil-pudinga, jagode, šlag, pa opet tako, na vrh biskvit i preko čokoladni preljev. Dekoracija 5 srčeka od fondanta za mojih 5 mališana. Bilo je njamiii... :liza
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la mamamana » 21 svi 2015, 10:56

Mariachi, tako i mi pravimo, samo kada nije sezona jagoda ubacimo kompot od miješanog voća ili breskvi! Bude odlično, lagano i moji obožavaju! :liza
mamamana
Žena FANATIKA Abbe i majka princa Georga
 
Postovi: 399
Pridružen/a: 15 stu 2014, 13:43
Lokacija: Zagreb

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Nanoibeba » 22 svi 2015, 09:43

ja sam jučer napravila čokoladni biskvi za roladu. Krema je - svježi sir s placa, slatko vrhlje, limunaova korica. I na kremu sam pobacala (preskupe) šumske jagode - klinci ih inače ne žele jesti - rolada je mrak, a sve brzo gotovo. i nema pudinga ;)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Liv Tyler » 22 svi 2015, 14:07

Mamamana kuharice pocetnice, jel? Meni nikad na pamet nije palo da umjesto beze kora stavim piskote. Odlicna ideja.
Ili zapravo za nista nema neku svoju zamjenu iz glave, a primjetila sam da zene koje se snalaze u kuhinji imaju zamjene za sve.

I danas pravim onu solejkinu oreo. Onu prvu smo smazali odmah. Pa reko ide repriza kad vec ima jagoda.
A sljedeci tjedan bi mogla naprabiti piskota ledeni, za po doma, nek se nadje. :nata
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 23 svi 2015, 10:23

Liv Tyler je napisao/la:I danas pravim onu solejkinu oreo. Onu prvu smo smazali odmah. Pa reko ide repriza kad vec ima jagoda.

super :)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Dabilly » 24 svi 2015, 19:33

najvolem ih s kiselim vrhnjem i mrvom šećera.
a i pekmez je genijalan.
a i solejkine torte od jagoda.
danas sam ispekla koru od lisnatog, stavila žutu kremu od solejkine torte od jagoda i gore jagode. nije bilo šlaga, nije ga ni trebalo. jedino sam se naprala tih jagoda iz svekinog vrta, bile su malo blatne pa sam ih s četkom lagano ribala :p
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Crazy Daisy » 24 svi 2015, 20:23

jucer slozila ledeni s jagodama, planuo nije se stigao ni ohladiti :liza
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Tinica » 25 svi 2015, 08:57

A ja u subotu napravila ovu moju za veliku feštu u klubu ali MM se nije svidjela kako izgleda pa je otišao u Torte i to i kupio još dvije torte :lol
Naime, napravila sam grešku u koracima to što nisam jagode malo ostavila da se ocijede nakon što sam ih oprala i narezala pa se valjda ta voda pomiješala sa beze korama pa je malo splasnula jel te :liza ali to nije ni u kojem slučaju umanjilo njezinu finoću.
Šta da vam kažem :hahaha nakon što su dva janka pala za slobodu moja torta je nestala u par sekundi :liza dok su se čizica i braunica jele do kasno u noć :hahaha
Ma kome bi se dala raditi krema kad je ovo toliko fino i toliko jednostavno...vjerujem da je i sa piškotama isto toliko ukusna :liza
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la dunja » 25 svi 2015, 09:10

obožavam kolače s jagodama, da li samo beze i šlag ili biskvit i šlag, ili žuta krema, ledeni vjetar, ne znam što mi je finije :gladan
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la beammama » 25 svi 2015, 09:23

Tinica je napisao/la:Šta da vam kažem :hahaha nakon što su dva janka pala za slobodu moja torta je nestala u par sekundi :liza dok su se čizica i braunica jele do kasno u noć :hahaha
Ma kome bi se dala raditi krema kad je ovo toliko fino i toliko jednostavno...vjerujem da je i sa piškotama isto toliko ukusna :liza

:1 Ja uvijek tvrdim da je bolje i manjelijepoizgledno, a domaće i fensišmensi. Kod nas na poslu znaju donjeti torte iz razvikanih slastičarni, lijepo izgledaju, ali većina će prije pojesti nekaj domaće izrade.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 25 svi 2015, 09:37

dunja je napisao/la:obožavam kolače s jagodama, da li samo beze i šlag ili biskvit i šlag, ili žuta krema, ledeni vjetar, ne znam što mi je finije :gladan


X
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 25 svi 2015, 09:47

Cure ja vam ne volim puding kreme, meni nisu fine.
A meni se uvijek da raditi sve za tortu kad ju imam na repertoaru. dok ti umutiš puding ili galetu ja u to vrijeme skuham kremu.
Puding ionako nema konzistenciju koju želim u torti koja mora izgledati dobro.
stvar je ukusa.

Inače nisam ni ljubitelj ledenog vjetra.
beze kore su mi mrak u Pavlovoj sa šumskim, ovak sa žutim kremama, ne baš
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Tinica » 25 svi 2015, 14:12

Pčelice ma iskreno ja ti nikad nisam tortu radila zato što je ja volim ja ti uvijek radim kolače i torte za druge.
A ovo sa galletom sam otkrila prije par godina...svi se dave u toj torti, galleta je tako jednostavna i jako fina, miriši kao u slastičarnici i zbilja je za minutu gotova, he he dodaš samo pola litre mlijeka i za minutu imaš fantastičnu kremu. A ja ti uvijek sve nabrzaka, nisam ja tip od pečenja kora, pa pravljenje krema, pa daj jaja, pa daj putar, pa čekaj dok mlijeko zakipi :ajme s ovim sam sigurna a uspjeh zagarantiran :liza
Ali što ti kažeš o ukusima ne treba raspravljati ;) netko ne voli ni jagode a netko ni voćnu tortu ;)
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Mirci » 25 svi 2015, 14:31

Naravno, svako sam bira sto ce jesti i sto mu je prioritet u prehrani pa ce tako netko kome je prioritet brzina u pripremi slastica izabrati puding u prahu za osnovu kreme, onaj kome je prioritet niža cijena izabrati ce npr.margarin umjesto maslaca, a onaj kome je prioritet kvalitrta namirnica izabrat ce finu kuhanu kremu i maslac :dunno. To cak nije stvar ukusa vec prioriteta i vrijednosti koje tražimo od hrane koju jedemo.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Deaedi » 25 svi 2015, 15:19

Tinica je napisao/la:Pčelice ma iskreno ja ti nikad nisam tortu radila zato što je ja volim ja ti uvijek radim kolače i torte za druge.
A ovo sa galletom sam otkrila prije par godina...svi se dave u toj torti, galleta je tako jednostavna i jako fina, miriši kao u slastičarnici i zbilja je za minutu gotova, he he dodaš samo pola litre mlijeka i za minutu imaš fantastičnu kremu. A ja ti uvijek sve nabrzaka, nisam ja tip od pečenja kora, pa pravljenje krema, pa daj jaja, pa daj putar, pa čekaj dok mlijeko zakipi :ajme s ovim sam sigurna a uspjeh zagarantiran :liza
Ali što ti kažeš o ukusima ne treba raspravljati ;) netko ne voli ni jagode a netko ni voćnu tortu ;)


Ma naravno, i ja radim sličnu tortu.

Ako ćemo baš mak na konac, ajmo onda povući paralelu jel bolje utrošiti 30 min na ovu tortu ili 2h na pimplanje oko neke domaće torte, a onih 1.5h utrošiti na kvalitetno bavljenje s djecom.

Nekome je bitna kvaliteta namirnica, nekome vrijeme s djecom, nekome nešto treće. A i sama kvaliteta namirnica je upitna, nije ni maslac uvijek jednako kvalitetan, pa možemo svaku temu razvlačiti do one ultimativne kategorije: ja sam najbolja mama na svijetu jer kuham sve domaće, i samo to je bitno i mjerilo mog bitka i postojanja....

Sad ćete se pitati od kuda je ova pala na temu, pa evo, čitam u potrazi za brzim receptima i uvijek me oduševi kako i tu ima pametovanja i dizanja ljestvice majčinstva.
Deaedi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 30 tra 2005, 18:46

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 25 svi 2015, 15:22

Mirci je napisao/la:Naravno, svako sam bira sto ce jesti i sto mu je prioritet u prehrani pa ce tako netko kome je prioritet brzina u pripremi slastica izabrati puding u prahu za osnovu kreme, onaj kome je prioritet niža cijena izabrati ce npr.margarin umjesto maslaca, a onaj kome je prioritet kvalitrta namirnica izabrat ce finu kuhanu kremu i maslac :dunno. To cak nije stvar ukusa vec prioriteta i vrijednosti koje tražimo od hrane koju jedemo.


X
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 25 svi 2015, 15:26

pčelica_maja_23 je napisao/la:Cure ja vam ne volim puding kreme, meni nisu fine.
A meni se uvijek da raditi sve za tortu kad ju imam na repertoaru. dok ti umutiš puding ili galetu ja u to vrijeme skuham kremu

:up
e, ali za to treba i znanje i vještina i nešto vremena.
za razmutiti kremu u prahu baš i ne.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Ina66 » 25 svi 2015, 15:27

Deaedi je napisao/la:pa možemo svaku temu razvlačiti do one ultimativne kategorije: ja sam najbolja mama na svijetu jer kuham sve domaće, i samo to je bitno i mjerilo mog bitka i postojanja....

Sad ćete se pitati od kuda je ova pala na temu, pa evo, čitam u potrazi za brzim receptima i uvijek me oduševi kako i tu ima pametovanja i dizanja ljestvice majčinstva.

a ja mislim da si ti malo polupala lončiće
Mirci je lijepo napisala - mnogi uzimaju margarin jer im je jeftiniji, druge rade kreme od pudinga ili galetu (još jednostavnije od pudinga) jer to vole, ali nitko nije spomenuo bavljenje djecom i pravljenje torte u istoj rečenici

for the record - ne volim margarin, ne volim pudinge, ne volim galete i nije mi tlaka potrošiti 20 minuta na kuhanu kremu od jaja jer mi je ta ukusnija od bilo čega iz kutije :liza
a moja djeca rade torte zajedno sa mnom (miksaju, prosijavaju, grataju, sjeckaju...) - to bi valjda ušlo u kategoriju kvalitetno provedenog vremena s djecom :nokti
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Solea » 25 svi 2015, 15:35

Deaedi je napisao/la:Sad ćete se pitati od kuda je ova pala na temu, pa evo, čitam u potrazi za brzim receptima i uvijek me oduševi kako i tu ima pametovanja i dizanja ljestvice majčinstva.


pa baš :lol :lol

šaaaalim se ;)

pa svi pričamo/pišemo, svatko iz svog kuta, baš i ne vidim da se pametuje.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la TmamaKiN2 » 25 svi 2015, 15:45

ostanimo na jagodama ;) u tom tonu, jucer je moja kcer radila tortu po svom ukusu, ali nismo imali bas sve sastojke pa je malo kemijala.
klupili smo dosta jagoda na placu pa su neke bile vec nagnjecene pa smo dio pojeli, dio ostavili za tortu a one manje dobre sam skuhala u pekmez :p
sad nije htjela piskote kao podlogu nego je stavila petit beurre namocene u mlijeko, ali je zdrobila i malo zdrobljenih grancereale keksa :p imali smo samo jedan puding od vanilije, pa je skuhala i dva od cokolade, malo je izmedju premazala s tim frisko napravljenim pekmezom i gore slag i jagode :dada fino :dada
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la olja » 25 svi 2015, 16:11

Opet sam jutros kupila dvije kile jagoda ne bih li spremila nešto s njima, ali o' ta posla nema ništa - nestale su u kombinaciji s vrhnjem i šećerom.
Sutra ću biti mudrija pa kupiti 5 kg :lol :dada
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Mirci » 25 svi 2015, 17:27

Slastičarstvo i majčinstvo nemaju bas nikakve veze :).
A jos cu dodati samo ovo - mnogi rade kolace od praska za puding i kazu kak im je to ok. A kad biraju slastičarnice za kolace ili sladoled izbjeći ce u sirokom luku one jelte priproste, albanske jer tamo se radi sve od praska i otići u fensi slastičarnice koje koriste prirodne i kvalitetne sastojke. Al doma moze i od praska. Ne kažem da se to odnosi na bilo koga od vas, samo kažem što primjećujem oko sebe.
A pritom za pravu domaću puding kremu treba 10 minuta više nego za onu od praška :dunno.

A da ostanem na jagodama evo i primjer, vrlo sličan ovom gore.
http://kruhai.blogspot.com/2013/06/zuppa-inglese.html
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 25 svi 2015, 18:39

Solea je napisao/la:
pčelica_maja_23 je napisao/la:Cure ja vam ne volim puding kreme, meni nisu fine.
A meni se uvijek da raditi sve za tortu kad ju imam na repertoaru. dok ti umutiš puding ili galetu ja u to vrijeme skuham kremu

:up
e, ali za to treba i znanje i vještina i nešto vremena.
za razmutiti kremu u prahu baš i ne.


pa i to je izraz ljubavi prema djeci i bavljenja njima.
ja rijetko radim kolače, ali kad ih radim potrudim se i uživam. to je moj izraz ljubavi kao i igra.
uvijek su mi u lijepom sjećanju vikendi i torte koje sam pekla s mamom.
moja djeca uvijek kuhaju samnom, jest nered i dulje traje ali je zbilja korisno i lijepo.
moj sin obožava miksati i jedva čeka da ga stavim gore da miksa
kada kuham kremu malo ih zabavim i odradim, kad je priprema biskvita uključim ih.
a galetu znam kakva je . meni je čak i punding bolji, jako mi se ne sviđa.

imam jednu omiljenu tortu koja zahtjeva dva dana posla, možeš odjednom al ne s malom djecom.
svi koji dođu kod mene, obožavaju je.
nešto kao matrosen borići ali u slojevima. ja ju zovem lješnjak karamel
kad ju radim, ulažem u nju vrijeme za svoju djecu i prijatelje ili poznanike

imam ja i kolača koje samo stresem u tepsiju...al torte su nešto drugo
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la Mariachi » 25 svi 2015, 19:49

Sad vidim kak sam sretna, jer moja djeca oduševljeno pojedu što god ja smiksala, mi volimo sve, baš sve, i pudinge, i kuhane kreme od jaja i šlag i biskvit i beze i mousse i voće, ma - SVE! :hahaha
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: A sada... JAGODE!

PostPostao/la mrava » 25 svi 2015, 20:35

Mi smo danas poslije podne jeli narezane jagode i banane prelivene voćnim jogurtom od jagode. Brzo, fino, jednostavno! :liza
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron