Odgovori

POVRCE NA STO NACINA IV DIO

08 tra 2006, 00:31

EVO JOS JEDAN <i></i>

PUNJENI SAMPINJONI-by moj djecak

08 tra 2006, 00:32

Evo jedan provjeren recep za punjene sampinjone. Gljive se prvo isprze. <
>Skuhaju se pileca prsa sa povrcem (povrce i vodu iskoristite za juhu) i onda se meso izmiksa sa isprzenim peteljkama sampinjona, pola glavice crvenog luka i malo putera. Dodati zacine (kopar, sol i moze malo chillija). Ovom smjesom se pune sampinjoni i ukrase zelenisem tako da bude ne samo ukusno vec i dekorativno. Mozete na sampinjone staviti pavlaku a savjetujem vam da svaki drugi sampinjon ukrasite pavlakom ili nekom drugom kremom ili jos bolje sa strane ostavite da svako po zelji stavlja ili ne (govorim iz iskustva, par nasih prijatelja jako vole gljive ali bez mlijecnih namaza). <i></i>

sampinjoni-by mirci

08 tra 2006, 00:33

najcesce ih radim kao varivo sa graskom. Izdinstam na luku sampinjone narezane na listice, grasak ako je smrznut malo prokuham i dodam u gljive. Pospem sa malo
asna (najbolje mi je kad stavim integralno razeno - daje puniji okus od obicnog bijelog psenicnog) i zalijem sa malo vode. Jos kratko kuham da se sve zguse, solim, paprim, persuniram i to je sve. To mi je super prilog uz peceno meso i krumpir, a moze i kao solo prilog. Cesto ih i gurnem u protvan sa krumpirima kad pecem pile.<
>Ili tjesteninu sa sampinjonima u par varijanti - vrhnjasto sa sunkom, crveno sa paradajzom i ponekad zapeceno sa kiselim vrhnjem.<
><
>Punjene sam radila par puta, punila sam ih spinatom i kravljim sirom, fini su, ali mi se bas svidjaju ovi sa gorgonzolom, cini mi se jednostavnije .<
> <i></i>

sampinjoni-by kimama

08 tra 2006, 00:34

Očistiš, izvadiš peteljke pa ih na tanko izreckaš, pa ih zdinstaš sa češnjakom, zdinstaš malo na ulju i klobuke, napuniš ih gorgonzolom i tim zdinstanim peteljkama s češnjakom, odozgo pospeš parmezanom i zapečeš<
>NJAAAAAM <i></i>

Lazanje s lecom by marsovka

24 svi 2006, 15:08

Lazanje s lecom by marsovka<
><
>Super stvar sa crvenom lecom su LAZANJE. <
><
>Zdinstas malo luka i cesnjaka dodas pelate od rajcice + raznih zacina + malo sosa od rajcice + naribane mrkvice + moze i sampinjona i dodas lecu da se skuha u tome. <
><
>Ja kupim na placu one kore za lazanje koje se ne moraju kuhati i mekane su pa se mogu smotati ko palacinke. <
><
>Nafilas ih s tim "bolonjezom" dodas snitu sira i malo pofurenog spinata. <
>Zarolas, poslozis u tepsiju jedne do drugih, prelijes s besamelom i peces nekih 30-ak minuta. LUDILO!!! <
><
>To je recept iz jedne vegetarijanske kuharice i morate obavezno probati. <i></i>

Restani krumpir by Selma27

24 svi 2006, 15:31

Restani krumpir by Selma27<
><
>izrezem krompir na fete i skuham u vodi s malo soli, do
o da se raskuha kao za pire. <
>u drugoj serpi proprzim luk na ulju (kolicina po zelji) ja stavim 2 glavice na 1 kg krompira. <
>onda na luk dodas kuhani krompir i vegetu, i jos malo proprzis i promjesas (krompir ce se izgnjeciti mjesanjem)....mozes dodati i kopra, malo putera ili bibera po zelji, a moja mama nekad stavi i malo sira...ovo je meni super prilog.. <i></i>

kljukusa- by selma27

24 svi 2006, 15:32

kljukusa- by selma27<
><
>1.5 kg krompira<
>2 srednje velika luka<
>malo tijesta kao za palacinke samo gusce (od jednog jajeta, malo
asna, casa vode i casa mlijeka)<
><
>izrendam luk i krompir i pomjesam s tjestom, posolim po zelji i to zapecem (oko 40 min na 180-200c). na kraju zalijem vrelim mlijekom u kojem sam istopila puter ili kajmak.....<
><
>ovo vam je lako za napravit a pravo ukusno <i></i>

Kroketi od krumpira by Ivana1973

24 svi 2006, 15:34

Kroketi od krumpira by Ivana1973<
><
>Skuhati krumpir i propasirati kao za njoke. Dodati jaje, maslac, sol,
asno i zamijesiti tijesto. <
>Oblikovati krokete, mozete uvaljati u mrvice i peci u ulju. Gotove krokete vaditi na papirnati u
us, iako kad se uvaljaju u mrvice gotovo ne piju ulje <i></i>

riza sa povrcem by nejirinamama

24 svi 2006, 17:11

riza sa povrcem by nejirinamama<
><
>Proprzila sam u WOK-u na maslinovom ulju jednu mrkvu na prutice, jedan veliki poriluk sitno isjeckan i jednu glavicu luka crvenog (moglo bi i paradajz ali ja ga nisam imala). <
>U odvojenoj serpi sam takodje proprzila rizu na maslinovom i onda je dodala u ovo povrce, nasula vode, puno bijelog luka sitno isjeckanog i malo narendanog djumbira, kad je prokuhalo posolila i ostavila da se riza skuha na blagoj vatri. <i></i>
Odgovori