Switch to full style
Tema je zaključana

Re: Kuhamo u ožujku

15 ožu 2018, 17:35

Upravo na zahtjev djece napravila puding obični najobičniji iz vrećice - kemija znam, al valjda im neće ništa biti ako jednom na godinu pojedu puding iz vrećice. Umjesto šećera LCHF sladilo - eritritol.

Re: Kuhamo u ožujku

15 ožu 2018, 21:18

Jucer srdele i leso brokula, danas leca s kobasicom.

Re: Kuhamo u ožujku

16 ožu 2018, 11:14

Domaće lazanje, zelena salata

Re: Kuhamo u ožujku

16 ožu 2018, 11:43

ja se ne javljam ejer tak nekak nemam inspiracije pa vrtimo u krug jedno te isto samo zato što je jednsotavno i što mi štedi vrijeme. jeli smo ovaj tjedan ostatke pečenog piceka od vikenda i rizi-bizi, onda jednom bolonjez, jednom Genarovu tjesteninu s tunjevinom, srdelice i njoke od bundeve, danas ćemo ćimulice od blitve i neku ribu - ovaj tjedan smo fino tri dana ribu jeli ako i danas bude ;)

Pravila sam nakon dva mircina mramorna kuglofa onaj solein kolač od limuna jer sam našle lijepe limune i ovaj vikend ga ponavljam jer je odličan!

sutra pravim slatki kupus s paradajzom, pire i faširke. popodne imamo goste pa će bit pole krumpira iz rerne, suhomesnato narezano, svježi sir i kajmak, mladi luk, rotkvice, kisela paprika i prokulice s briem i slaninom (baš se uklapa jel tak :lol )
u nedjelju peček komad svinjetine s povrćem i pravim kokošju juhu. salate naravno uz to.

i tak, prođe tjedan dok se okreneš....

Re: Kuhamo u ožujku

17 ožu 2018, 11:24

Krem juha od vrganja, pečena prasetina, pire krumpir, zelena salata

Re: Kuhamo u ožujku

17 ožu 2018, 13:39

Lazanje.
I neki brzinski muffini sa visnjama.

Re: Kuhamo u ožujku

17 ožu 2018, 15:53

Jucer lignji (kolutici) iz pecnice, pomfri, salata.
Danas salsa i pasta (za mene od slanutka), salata.

Re: Kuhamo u ožujku

18 ožu 2018, 13:20

juha, lazanje, salata i za desert nešto kao schwarzwald kocke

Re: Kuhamo u ožujku

18 ožu 2018, 13:36

Pohane lignje, pomfrit, tartar, kecap, zelena salata, savijača s višnjama i jabukama

Re: Kuhamo u ožujku

18 ožu 2018, 14:42

Jučer sam skuhala juhu od junećih rebara, francuski krumpir i uz to matovilac.

Danas ćemo ostatak juhe, špagete bolonjez i matovilac. Za desert buhtle punjene pekmezom od šljiva te dio punjen mješavinom dulce la lechea, maslaca od lješnjaka i čokolade.

Sutra će biti ostaci.

Re: Kuhamo u ožujku

18 ožu 2018, 17:24

Pecena piletina, riza s porilukom, crvena paprika, zelena mijesana salata.

Re: Kuhamo u ožujku

19 ožu 2018, 18:08

Kelj varivo

Re: Kuhamo u ožujku

19 ožu 2018, 21:08

Grasak varivo sa mrkvom i piletinom. Zelena salata.

Re: Kuhamo u ožujku

20 ožu 2018, 08:44

jučer juneći odresci, kiseli kupus, kuhani krumpir (i nešto ostataka od ned.), a danas će biti maneštra (kaštradina, grah, smeđa leća, možda dodam i malo prosa ili kvinoje).

Re: Kuhamo u ožujku

20 ožu 2018, 09:08

U nedjelju juha od rajčica, riža s povrćem, tjestenine s maslacem, odresci od tune, brokula i prokulice u pari, zelena salata.

Re: Kuhamo u ožujku

20 ožu 2018, 10:30

mahune varivo i pohani kruh.
Jučer piletina na brudet :nata sa slanutkom i purom. Prekjučer špinat...
Kolače nisam radila, nikakvo novo jelo nisam spremila :nata al sam skužila da ponovno repriziraju Best British bakeoff na RTL living pa opet guštam u njihovim kreacijama. Postat ću aposlutno najbolji teoretičar pravljenja kolača :lol

Re: Kuhamo u ožujku

20 ožu 2018, 12:55

Za ručak je ostatak kelja a uvečer motam sarmu za slijedeca 2 dana

Re: Kuhamo u ožujku

21 ožu 2018, 07:26

Adorabla je napisao/la:mahune varivo i pohani kruh.
Jučer piletina na brudet :nata sa slanutkom i purom. Prekjučer špinat...
Kolače nisam radila, nikakvo novo jelo nisam spremila :nata al sam skužila da ponovno repriziraju Best British bakeoff na RTL living pa opet guštam u njihovim kreacijama. Postat ću aposlutno najbolji teoretičar pravljenja kolača :lol


:lol

Joj, to sam i ja skužila - teorija mi je u malom prstu, u praksi mi se jedva da ispeći palačinke :mrgreen .

Jučer smo imali naglo pečene odreske karea koji su bili u pacu od subote, pire-krumpir, brokula na pari s maslacem, salata od mini rajčica, luka i češnjaka.

Danas će biti dva đona od odrezaka karea pa moram smisliti kako da ih omekšam :lol :nata (bilo ih je tri, ali je mačka ukrala jedan dok klinac nije pazio :hahaha ). Uz to vjerojatno rizi-bizi i salata od svježe cikle.

Re: Kuhamo u ožujku

21 ožu 2018, 10:01

Srdele i nesto od povrca, ako bude ikoga na pazaricu
Jucer sniceli na naglo i pire po djecjoj zelji

Re: Kuhamo u ožujku

21 ožu 2018, 11:50

bilo ih je tri, ali je mačka ukrala jedan dok klinac nije pazio

:lol moja samo mortadelu krade :lol
Danas će biti dva đona od odrezaka karea pa moram smisliti kako da ih omekšam

svaki za sebe staviš u alufoliju i opet u rernu ali na malu vatru (150) i dobrih 2 sata mozes ostaviti.
Jos ako imas ostataka paca ili smrznutog barbacue sosa da napacaš - fantazija čista

Re: Kuhamo u ožujku

22 ožu 2018, 07:15

Adorabla je napisao/la:
bilo ih je tri, ali je mačka ukrala jedan dok klinac nije pazio

:lol moja samo mortadelu krade :lol
Danas će biti dva đona od odrezaka karea pa moram smisliti kako da ih omekšam

svaki za sebe staviš u alufoliju i opet u rernu ali na malu vatru (150) i dobrih 2 sata mozes ostaviti.
Jos ako imas ostataka paca ili smrznutog barbacue sosa da napacaš - fantazija čista


Super, hvala na ideji! Na kraju sam samo ja jela te šnicle pa sam ih pojela bez ikakve dorade, ali uz grah salatu s lukom, paprikom i kukuruzom te chillijem i s puno bučinog ulja. Otkrila sam u frižideru i ostatke bolonjeza (klinac ih nije našao pa je čekao da mu mi nešto pripremimo za ručak :roll :ajme ) pa sam napunila par tikvica i zapekla u rolu s mozzarellom. Uz to kuskus i svježa rajčica.

Re: Kuhamo u ožujku

24 ožu 2018, 18:06

knedle sa šljivama, salata matovilac, rukola sa bučim sjemenkama, medom i parmezanom...pečena cikla. danas smo vegetarijanci.
kuha se juha za sutra, napravila sam domaće rezance od domaćih jaja...žuti su ko cekin. napravit ću rižoto od vrganja...i file u umaku od gorgonzole....za svakog ponešto.

Re: Kuhamo u ožujku

25 ožu 2018, 11:37

Jučer je bio grah na temeljcu od kuhanog svježeg mesa, a prilog je bio mladi luk s mog balkona :)

Danas će biti juha, pohanci, pire krumpir, grilano povrće (paprika, tikvice, mrkva i celer) te cikla na salatu.

Re: Kuhamo u ožujku

25 ožu 2018, 12:47

MalaSirena, to je sigurno bio užitak pojesti vlastito uzgojeni mladi luk

Kod nas je jučer bila domaća pizza a danas pileća juha s taranom, pire krumpir, pohana piletina, zelena salata a za desert su miješani kolači iz crkve

Re: Kuhamo u ožujku

25 ožu 2018, 14:09

Teletina kao ispod peke, krumpir salata s porilukom, torta od jabuka

Re: Kuhamo u ožujku

25 ožu 2018, 15:15

mrava je napisao/la:MalaSirena, to je sigurno bio užitak pojesti vlastito uzgojeni mladi luk



Bome, nikad boljeg nisam jela :dada
A samo sam prije nekih dva-tri mjeseca u praznu veliku teglu na balkonu popikala lukove koji su mi proklijali u špajzi i koje bih ionako bacila!

Re: Kuhamo u ožujku

27 ožu 2018, 16:20

Juha od kosti krmenadla, krmenadli na sekeli gulaš i pire krumpir

Re: Kuhamo u ožujku

27 ožu 2018, 20:24

kelj varivo s prosom i pileći bataci....sutra ću pogačice od batata i špinat i jaje na oko. i zapečene palačinke sa sirom.

Re: Kuhamo u ožujku

27 ožu 2018, 20:53

Musaka

Re: Kuhamo u ožujku

28 ožu 2018, 09:01

govedska juha, pileći file na naglo, krpice sa zeljem, zelena salata
Tema je zaključana