Tema je zaključana

Re: Ljetna kuharica

17 kol 2019, 13:07

Ina66 je napisao/la:polpete od tikvica i sataraš

Na kraju nisu bile polpete već kobasičice roštiljke, a u satarašu smo se ubili, MM i ja, one su pojele koliko su morale :lol
Danas HM pizza, sutra ostatak kobasica, pire i salate razne

Re: Ljetna kuharica

18 kol 2019, 07:55

Juha, pile i mlinci, kupus salata

Re: Ljetna kuharica

18 kol 2019, 09:54

Nakon jucerasnjeg prsuta, sira, soparnika, janjetine sa ražnja, palacinki sa sladoledom i preljevom od šumskog voca vracamo se u život :lol Bolonjez a odmrznula sam i nesto piletine za gril tavu.

Re: Ljetna kuharica

18 kol 2019, 12:00

vraćamo se u normalu :lol parmigiana melanzana (dovukla sam tonu patliđana :lol ), pečene paprike sa feta sirom. to bu danas. sutra pohani patliđani, krastavci s vrhnjem na salatu. prekosutra ću meso, piletinu na meksički (s pečenim paprikama i kuruzom) i rižu. ne znam kaj bum s friško nabranim tikicama :lol uglavnom, tjedan povrća :joy

Re: Ljetna kuharica

19 kol 2019, 10:39

Kukuruzna proja s tikvicama

Re: Ljetna kuharica

19 kol 2019, 11:28

Goveđa juha, meso iz juhe, gratinirani krumpir ala gratin dauphinois po starom forumskom receptu, tikvice i pelati ala ratatouille u parnoj pećnici. Jučer je sve nešto bilo "ala".

Re: Ljetna kuharica

19 kol 2019, 11:30

manistra na pome, ponedjeljak je :D

Re: Ljetna kuharica

19 kol 2019, 14:45

kod nas verzija manistre na pome :nata umjesto manistre kupus :lol
jučer sam od ostataka napravila nekakvo variov od heljde (svašta je unutra bilo al samo da se pojede) i uz to mini calzone s povrćem koji su mi tako fini bili da sam ih 4 komada pojela. Pekla sam patlidžan, tikvice, luk i češnjak, ogulila i nasjeckala, dodala sušene rajčice i masline i onda s tim punila.
Sljedeći puta ću još dodati i sitno nasjeckane usoljene inćune.

Re: Ljetna kuharica

19 kol 2019, 17:42

ja odma pjevušim TBF....
Manistra od jučer i salata k tome
od kapule i pome, zatim kava dabome... :nata

kuham domaći kečap ….onak, 10 l :znoj jedva sam se probila kroz hrpu recepata. zaključila sam da ću napraviti umjereno ljut...testirat ćemo ga danas uz pohane patliđane.

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 08:25

mi smo jučer, kako moj amala kaže: pažgete s tunjevom :lol

danas imamo pečenog piceka i krompire, imamo napokon sve domaće, imam novu liniju za piliće ;)
salata od rajčice i luka

za vikend smo bili na kampiranju s ekipom i klincima. pravili smo prvi dan grah u kotliću, s kobasama i uz to ćevapi i pljeske na roštilju. za večeru su bila reberca u smokeru, jedan prijatelj ga ima pa sad stalno u tome kuhamo. onako nešto prefino - meso se kuha u vlažnom dimu, dobije koricu, a bude sočno i mekano. od toga ona napravi sendviče sa svojim barbeque umakom, salatom, sirom, prefino nešto.
drugi dan sam ja za doručak pravila patakenjac. to sam ovog ljeta otkrila na instagramu https://mamajasamgladan.com/patakenjac/. vani to zovu shakshuka. zapravo sataras s jajim na oko, jako mi se svidjelo, a i svima na kampiranju, čak su i djeca jela (doduše ne i moja naravno)
za ručak je bila teletina s krumpirom ispod peke.
uglavnom, žderanje na maksimalno :mrgreen

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 08:37

Latice dobro jedete ;) blago vam se!

Za ovaj smoker znam, jeli smo meso iz smokera na jednoj fešti, odlično je to, ali se dugo priprema.

Jučer sam za večeru pripremila pileći gyros, rižu i što nam je ostalo od ratatouille tikvica s pelatima.

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 08:48

hajdi taj smoker je super po meni za veći broj ljudi i za fešte jer staviš veliki komad mesa ili puno manjih, ali količina može biti veća, to hoću reći i doslovno zaboraviš na to na par sati, ono - nemaš brige i kad ti odgovara vadiš i režeš. ne može zagorit, ne moraš provjeravat, gledat, okretat, to je super. a i jako je fino.

ratatoulie si mi sad dala ideju, to bi morala jedan dan napravit!

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 11:05

Latice kažeš kampiranje :ang

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 12:08

Pire krumpir, bečke snicle i kupus salata

Re: Ljetna kuharica

20 kol 2019, 13:25

blitva i polpete od junetine
latica je napisao/la:vani to zovu shakshuka

to sam jučer gledala :lol

Re: Ljetna kuharica

21 kol 2019, 07:26

Prekjučer smo jeli ostatke od nedjelje (srećom, ostalo je roštilja, a za prilog je bio đuveđ i salata), jučer nam se nije dalo ništ, a u frižideru su bile jedino safalade i jaja pa smo to skuhali. Uz to salata od mamine rajčice s lukom i svježim bosiljkom. Desert smo odradili u Orijentu :luv

Danas mi se isto ništ ne da, ali je MM izrazio želju da bude kuhana junetina iz škrinje pa će biti juha, pire, lešo meso i sos od hrena. Salata od rajčice, luka i bosiljka se podrazumijeva :mrgreen
Desert će biti friška bučnica i to slana verzija sa sirom i slatka s makom.

Re: Ljetna kuharica

21 kol 2019, 07:38

dolce garbo s purom :le

Re: Ljetna kuharica

21 kol 2019, 08:02

Dale ste mi ideju pa je jučer za večeru bio sataraš :yess

Re: Ljetna kuharica

21 kol 2019, 20:12

slatko kisela krilca, zelje i paradajz na salatu, mahune na salatu...ostaci jučerašnje večere prijano povrće (luk, rajčica, patliđan,tikvica..) i integralna riža. sutra je konačno bolonjez :lol

Re: Ljetna kuharica

21 kol 2019, 20:59

Danas nisam kuhala jer smo cijeli dan na kupanju pa smo jeli iz pekare

Re: Ljetna kuharica

22 kol 2019, 09:58

juer riža s povrćem i ostatci piceka i paradajsz i luk na salatu.
danas varivo od graška.

Re: Ljetna kuharica

22 kol 2019, 10:03

Sataras i jaja na oko

Re: Ljetna kuharica

22 kol 2019, 20:49

sutra ću nabrat listova murve i radit sarmice :mrgreen našla recept kod neke tete koja jede travusike :joy ide slanina..povrće, taman imam fine domaće....to bum u subotu. sutra će biti povrće na grilu i haloumi sir, ...ostalo je još i faširanog pa ću napraviti par ćuftica (punjene paprike su zabranjene do daljnjeg :roll)

Re: Ljetna kuharica

25 kol 2019, 09:44

Jučer smo unaprijed slavili rođendan najmlađeg sina pa smo pripremili roštilj, razne salate i ledeni vjetar.
Danas će biti ostaci

Re: Ljetna kuharica

25 kol 2019, 10:24

malamaja je napisao/la:sutra ću nabrat listova murve i radit sarmice :mrgreen našla recept kod neke tete koja jede travusike :joy ide slanina..povrće, taman imam fine domaće....to bum u subotu. sutra će biti povrće na grilu i haloumi sir, ...ostalo je još i faširanog pa ću napraviti par ćuftica (punjene paprike su zabranjene do daljnjeg :roll)


meni lišće murve pada po podu. To može za sarme?

Jučer: juneća juha, varivo od leće (crvena, crna, zelena, polubiži i malo orza), pohana piletina, pome sa feta sirom (neka Lidlova varijanta) i lešo tikvice
Danas: ima još juhe, ćevapi, pomfri, salata od rikule i zelena salata. A se ponudila napravit lepinje :mrgreen

E da, sinoć je sin radio burrito. Sam je mijesio i razvaljao tijesto :mrgreen

Re: Ljetna kuharica

25 kol 2019, 14:36

meni lišće murve pada po podu. To može za sarme?


sj, :lol

Re: Ljetna kuharica

25 kol 2019, 14:43

Pizza

Re: Ljetna kuharica

26 kol 2019, 18:14

sj je napisao/la:
malamaja je napisao/la:sutra ću nabrat listova murve i radit sarmice :mrgreen našla recept kod neke tete koja jede travusike :joy ide slanina..povrće, taman imam fine domaće....to bum u subotu. sutra će biti povrće na grilu i haloumi sir, ...ostalo je još i faširanog pa ću napraviti par ćuftica (punjene paprike su zabranjene do daljnjeg :roll)


meni lišće murve pada po podu. To može za sarme?

Jučer: juneća juha, varivo od leće (crvena, crna, zelena, polubiži i malo orza), pohana piletina, pome sa feta sirom (neka Lidlova varijanta) i lešo tikvice
Danas: ima još juhe, ćevapi, pomfri, salata od rikule i zelena salata. A se ponudila napravit lepinje :mrgreen

E da, sinoć je sin radio burrito. Sam je mijesio i razvaljao tijesto :mrgreen


:lol a ne znam, ak je žuto onda baš i ne....trebalo bi biti zeleno :mrgreen
recept je na FB stranici ZdravaTrava pa k netko hoće još isprobati :nata

danas sam pohala patliđane, s domaćim kečapom (čitaj salsom) haloumi sirom i ostacima mahuna na salatu...super ručak. vegi je zato jer sam prekasno izvadila mesinu. sutra ispravak. meso (pečena prasetina) i zelje i mladi grah na paradajzu.

Re: Ljetna kuharica

27 kol 2019, 09:59

danas mahune na varivo i faširke

Re: Ljetna kuharica

30 kol 2019, 14:09

Ovih dana smo jeli pohani kruh i sataras, tjesteninu sa salsom, pa lovili po hladnjaku po vrucini...
Danas je pileća juha, pire krumpir, mesna struca i rajčica
Tema je zaključana