Sada je: 29 ožu 2024, 07:39.

Proljetna kuharica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Proljetna kuharica

PostPostao/la Hope77 » 12 lip 2020, 19:16

Hajdi je napisao/la:Hope ja čitam kokos i mislim si bože koji recept, ovi stavljaju kokos (voće) na pivo.

:lol joj, zeza me ova nj tipkovnica, dok ja nadem nasa slova zaboravim sto sam htjela napisati :lol tako da koristim sve bez kvacica :oops:
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Proljetna kuharica

PostPostao/la Hajdi » 15 lip 2020, 07:31

subota: bolonjez i špageti, pečene tikvice, zelena salata s mladim lukom
nedjelja: pečena piletina, krumpir u pari, blitva na maslacu, zelena salata s mladim lukom (jel se vidi da imamo salatu i luk na vrtu)

Pobrano, očišćeno i zamrznuto: 1 kg višanja, 7 kg crvenog ribeza.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Proljetna kuharica

PostPostao/la Adorabla » 16 lip 2020, 12:16

varivo od mahuna samo sa svježim sunčanim namirnicama; mlade mahune, mlada mrkva, mlada kapula, mladi paradajz :luv :luv :luv za ubiti se jednostavno od mirisa i ukusa

danas isto domaće minirajčice s mozzarellom i tjesteninom

Nevjerojatno koja je razlika okusa i mirisa povrća u odnosu na domaću dalmatinsku i domaću kontinentalnu. Sunce je izgleda ipak drugačije. Ili sol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Proljetna kuharica

PostPostao/la malamaja » 17 lip 2020, 17:00

jučer popečki od lišća cikle(bolji su od blitve), pileći file na naglo i umak od vrhnja s koprom. sutra ćemo mlade mahune (iz vrta ;) ) varivo. danas ću ih pobrati. :mrgreen
hm, da ...mlado povrće iz vrta i domaće je svakako najbolje i najukusnije. kontinentalno je ovog proljeća imalo malo više kiše (ovaj zadnji period) tak da je više salate i lisnatog povrća...osobno sam ove godine prvi puta sijala tatsoi (srodnik pak choia) i oduševila se....nebum više špinat sijala :lol. najeli smo ga se u "stir&fry" varijantama...s puno slatkog graška koji je isto ove godine obilno rodio i šparoga u svim varijantama.
i da, krumpir mi je ove godine ekstra :yess skoro svaki dan je na meniju :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Prethodna

Natrag na Recepti - sortirani

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron