Sada je: 25 tra 2024, 03:55.

pelene

Moderator/ica: nevenera

pelene

PostPostao/la ana-marija » 03 ožu 2008, 11:44

u subotu sam bila na baby show i odusevilo me saznanje o platnenim pelenama...

naime, u svojoj glavi nisam uopce razmisljala jos o tome, ali me skroz iznenadilo kako to funkcionira i kako to izgleda....
stvarno me odusevilo i kad malo bolje razmislim o novcima koje ljudi potrose na obicne pelene, pa na smece koje vjerujem tjedno se povecava za barem 2 vrece,
vjerujem da sam nasla rijesenje.

koje je vase iskustvo, ako ga imate?

evo, ovdje je link na kojem mozete vidjeti na sta mislim

http://www.totsbots.com/nappies/
slika
Avatar
ana-marija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 11 lis 2006, 12:29
Lokacija: trenutno "down under"

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2008, 14:29

Ja ozbiljno razmisljam o platnenim pelenama, ali zbunjujeme me ponuda. Nemam pojma koje bi uzela, ima ih stvarno svakakvih, od materijala do velicina, sa depicima, uloscima, za koje trebaju i ne trebaju (?) zastitne gacice, ma nemam pojma.
Aktivna je sad tema platnenih na nekom pdf-u, neznam tocno kojem.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la ana-marija » 03 ožu 2008, 14:34

znam, ja sam isto citala o njima negdje, ali ne znam gdje..mozda ce nam moderatorice znati reci... :mrgreen:
ja ti mogu poslati jos neke linkove koje sam dobila na show :dunno mozda ti i pomogne...a, imaju ih curke koje ih sivaju na forumu koliko znam...
slika
Avatar
ana-marija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 11 lis 2006, 12:29
Lokacija: trenutno "down under"

Re: pelene

PostPostao/la vrabec te dal » 03 ožu 2008, 15:42

ana-marija je napisao/la:znam, ja sam isto citala o njima negdje, ali ne znam gdje..mozda ce nam moderatorice znati reci... :mrgreen:
ja ti mogu poslati jos neke linkove koje sam dobila na show :dunno mozda ti i pomogne...a, imaju ih curke koje ih sivaju na forumu koliko znam...


ja sam sad u tom điru
viewtopic.php?f=45&t=40585
a možeš naći i u pretražniku starije postove.
vrabec te dal
 

Re: pelene

PostPostao/la vrabec te dal » 03 ožu 2008, 15:47

ja sam ti to pitanje pitala na rodi pod platnene pelene i bezpelenaštvo, tema je ja mislim bila platnene za početnike
vrabec-te-dal
vrabec te dal
 

Re: pelene

PostPostao/la ana-marija » 03 ožu 2008, 17:16

hvala Vrabec te dal :kiss
slika
Avatar
ana-marija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 11 lis 2006, 12:29
Lokacija: trenutno "down under"

Re: pelene

PostPostao/la Marin » 04 ožu 2008, 12:38

Ja ću definitivno platnene pelene - i ja ih vidjela na rodi...
Ima jedna rodina članica u Vž koja ih šiva, pa ću preko nje vidjeti kako to ide..
Definitivno sam se odlučila za platnene.
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: pelene

PostPostao/la miss_no » 04 ožu 2008, 23:52

Ako se smijem priključiti, ja od Jurinog rođenja koristim Pampersice s kojima sam zadovoljna, ali sam mu kupila i platnene pelene. Za noć ih nikad ne koristim jer UVIJEK procure, makar su strašno udobne, udobnije od jednokratnih.

ana-marija, nije komplicirano osim što redovito moraš prati, kaj se tiče novca, prva investicija je najveća. :dunno Kaj se tiče djeteta( a mislim da je to najvažnije), ne vidim razliku, jednako je zadovoljan i u platnenim i jednokratnim pelenama. Moj savjet ti je da probaš obje varijante i odlučiš. :bye
Juraj, 10.06.2007.
Avatar
miss_no
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 11 vel 2008, 00:29
Lokacija: Varaždin

Re: pelene

PostPostao/la Marin » 05 ožu 2008, 10:25

Naravno da se smiješ priključiti!! Svako mišljenje je dobrodošlo :mah . Ja sam s Marinom čitavo vrijeme koristila pampersice i bila sam stvarno zadovoljna...nikada nismo imali osip ili sličnih problema, ali nekako mi se više sviđaju ove platnene.. Probat ću, pa budem mola i usporediti. A šo se tiće pranja, mislim da to nije baš neki veliki problem - pa perem i ostali veš :mrgreen: , a imam i sušilicu, to siurno neće odmoći..
Mene zanima kolika je cijena po komadu i koliko mi uopće treba za neki početak? I kako to prihvaćaju u rodilištima??
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 05 ožu 2008, 10:40

Platnene sam vidjela od nekih 80 pa do vise od 100 kn po komadu. Ima dosta raznih mjesta gdje se mogu kupit (preko neta). Dakle, sto se novaca tice nije malo, jer treba ti ih barem 20. Tako sam procitala. Ja sam mislila kupit onu neku vrstu koja je sto se tice velicine najfleksibilnija (s onim drukerima se regulira) nemam sad pojma kako se zove, a preskocit platnene za tek rodenog bebaca. Samo zbog novaca, jer ima tih za novorodencad ali sto cu onda s njima za mjesec dva... Mene i dalje zbunjuju ti krojevi i velicine.
Isto tako sam mislila kupovat malo po malo a ne sve odjednom ili neki komplet, pa da ih imam vise razlicitih uzoraka. Ima ih stvarno preslatkih!
Dajte iskusne mame svoje savjete! Koje ste kupile pelene, proizvodac, velicina, materijal?
:proljece
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la Daphne » 05 ožu 2008, 10:47

u rodilistima bas nisu odusevljeni platnenima. pitaj na rodi clanicu kailash, mislim da je ona i u rijeckom rodilistu koristila platnene.
koji god proizvodjac, sve su jako kvalitetne. one size pelene(regulacija velicine na drukere) su iglavnom velike novorodjenim bebama, ali za mjesec dva se to popuni. e sad sto se tice materijala i vrste pelene(fitted, pocket aio itd) treba naci one koji vama najvise pasu.meni recimo ne odgovaraju pocket i AIO jer nikad neznam jesam li dovoljno napunila pocketicu(pelena sa dzepicem) i hoce li drzati dosta dugo, a kod aIO mi se ne svidja to sto se vanjski sloj jako unistava kod susenja u susilici pa se zna stvrdnuti i grebati nogice(e sad mozda j to bilo samo do mojih pelena jer sam imala rabljene AIO) uglavnom fitted su mi najbolje, izvana pamuk ili flanel, unutra obavezno flanel, a punjenje frotir.bar sto se tice domacce proizvodnje. e sad , cure jako hvale i bambus i konoplju, ja nisam probala pa neznam..
Daphne
 

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 05 ožu 2008, 10:52

Daphne hvala na informacijama. Bas tako sam i mislila za malenoga ipak pocet s jednokratnim pa za mjesec dva s platnenim. Dakle ta je ideja izvediva s obzirom kako bebaci rastu :mrgreen: !
I da, citala sam da te od bambusa bolje upijaju.
:mah
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la MjesecevaZraka » 05 ožu 2008, 10:58

Ja sam se educirala kod iskusnih korisnica i odlucila uzeti fitted pelene (u dvije velicine, do nekih 10 kg i od 10 kg) i samo nekoliko one-size pelena (Rodinih). Ima ih doista svakakvih, ali sam odlucila ne dozvoliti da se ljubav pretvori u opsesiju i nabavila sam samo Mother ease pelene i to od bambusa (kazu cure da izvanredno upijaju, a svugdje sam citala da materijal ima antibakterijska svojstva... cure koje su koristile Bamboozels, bambus pelenu od Tots Bots, kazu da nije dobro upijajuca) + jedno 10ak rabljenih (izuzetno ocuvanih ili cak ni ne koristenih, ali iz druge ruke sa Rodine forumske burze), Sugar Pie Baby, Swaddlebees, jednu mini M&B i sl. I nekoliko umetaka od konoplje, za koje su mi cure rekle da su predobro upijajuci.
Dobila sam na poklon 2-3 PUL covera, a planiram uzeti i 2 vunena.

Za drugu velicinu cu opet uzeti Mother ease, bambus, ako se pokaze da je ok s upijanjem i organske, nebijeljene. Ali ne odmah, nego tek kad s manjim brojem vidim jesu li doista i nama ok. One s dzepom necu jer su u unutrasnjosti najcesce napravljene od mikroflisa (ja bi samo prirodne materijale), a AiO nam vjerojatno nece trebati.

Ako nekome treba brosura o platnenim pelenama, ili mi javite adresu da vam posaljem, ili, ako ste u ZGB, 15.3. je Rodina rasprodaja pa prodjite tamo po brosuru ili u Rodino gnijezdo (a u RG imate mjesecno radionicu o pp gdje mozete svasta cuti i nauciti).
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 05 ožu 2008, 11:26

Mjeseceva zrako, ta velicina do 10 kg, od kada ju koristis, jel od pocetka? I gdje si nabavila te Mother ease pelene. Preko neta?
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la MjesecevaZraka » 05 ožu 2008, 11:30

Je, od neke 3-3,5 kg do 10.
Ovdje sam nabavila. Vlasnica je izuzetno ljubazna i susretljiva.
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 05 ožu 2008, 11:36

TNX, evo dodajem si jos jedan link pod pelene ;)
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la Maslacak » 05 ožu 2008, 14:44

Ja bi napisala nedostatke platnienih- ne zato sto zelim nekoga odgovoriti od koristenja, nego zato da nebi poslije bile razocarane :mrgreen:

-kupiti pocetni paket platnenih pelena je ipak malo veca investicija- za pocetak vam je potrebno od najmanje 15- do 30 pelena +barem 3, ako ne i 4-5 para zastitnih gacica. Naravno da vam se to kroz par mjeseci isplati u odnosu na jednokratne..
-nekad oduzima puno vremena ispiranje odnosno uklanjanje kakice sa platnenih pelena.. To mogu rjesiti papirici- ali puno kasnije.. kod skroz malih beba papirici bas i ne pomazu.. O.k. je ako pelene isperete odmah nakon svakog presvlacenja.. ako ih samo ne nabacate na kantu i onda navecer prije spavanja sve istusirate.. Ali mozda vasa beba nece kakati 5-6 puta na dan kao moja pa necete imati s tim problema...
-ako cete umjesto ulozaka koristiti tetra pelene radi boljeg upijanja- onda cete i njih peglati
-platnene se puno vise trose ako se suse u susilici
-platnene pelene nisu vjecne.. pa cete najvjerojatnije za sljedece dijete trebati novi paket platnenih
-moze vam se desiti da ce dijete prije prerasti platnene pelene nego sto cete ga odviknuti iz njih- mada kazu da se bebe platnenopelenesi prije odviknu od pelena, ali ne mora biti pravilo- cak ni uz svu najbolju volju roditelja
-ako idete nekud vani- mozda vam se nece dati tegliti sa sobom platnene pelene i jednak broj zastitnih i kasnije nositi opet vrecicu sa prljavim platnenim pelenama- a znate kako su torbe za presvlacenje uvijek nagurane i glomazne i pune svakakvih potrepstina..
-platnene pelene ce mozda sputavati vasu bebu u kretanju i beba ce vam biti nesto teza jer su i platnene teze i glomaznije od jednokratnih


Ipak, preporucam svima platnene zato jer:
-su zdravije
-ekoloskije
-jeftinije
-lijepe
-ne smrde

Nama iz jednokratnih kakica obavezno izleta na ledjima vani- i to iz svih jednokratnih, svaki put.. to znaci da onda ga moram kompletno presvlaciti- i bodic i hlace i majicu... pa opet ispirati svu robu.. Tako da mi dodje na isto- posla uvijek ima oko pranja i peglanja...
Za noc mu obavezno stavim platnene i to MIB pelene i te su nam najpouzdanije. Njih imam samo 5 komada...
Kad je A. bio novorodjence- koristili smo i jos neke pelene u velicini S i imali smo ih sveukupno nekih cca 30.. ali tad je puno cesce kako i piskio.. i cesce smo se presvlacili. Sad smo ostali na nekih 15-16 i perem ih svaki 3. dan. Kad mi zafali onda stavim jednokratne ili strae Kamarisove koje su ostale od J. ali one sve cesce zavrsavaju u smecu umjesto na guzi.. jer se doslovno raspadaju, a i nemoguce ih je namjestiti - mislim da su jos stari kroj jer su nam ove druge puno naprednije i ljepse sjedaju..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: pelene

PostPostao/la MjesecevaZraka » 05 ožu 2008, 14:52

Ja bih samo dodala iskustvo mojih frendica vezano uz neke nedostatke koj eje Maslacak navela.

ako cete umjesto ulozaka koristiti tetra pelene radi boljeg upijanja- onda cete i njih peglati

Cure koj eja znam ne peglaju ih vec samo lijepo sloze kad se osuse.

-platnene se puno vise trose ako se suse u susilici

Kako koje. Neke, poput Kissaluvs se vise potrose pranjem u tvrdoj vodi.

-platnene pelene nisu vjecne.. pa cete najvjerojatnije za sljedece dijete trebati novi paket platnenih

Ja vjerujem da to ovisi od odrzavanja i marke pelena jer imam kod kuce neke pelene iz druge ruke koje su u odlicnom stanju. Frendica je vec treci put (za cetvrto dijete) koristila Indisposables pelene i nisu propustale niti bile lose, osim sto je uzorak malo posvijetlio.

-platnene pelene ce mozda sputavati vasu bebu u kretanju i beba ce vam biti nesto teza jer su i platnene teze i glomaznije od jednokratnih

Svakako ovisi o modelu i o kroju (kako su rezane izmedju nogica).
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: pelene

PostPostao/la Ina66 » 05 ožu 2008, 18:00

hoće neko kupiti Indisposables od frendice Mjesečeve Zrake? :mrgreen:
hoću reći, nisam ja ta frendica, ali sam ih od nje kupila ;)
koristili smo ih svega par puta jer je moja mimoza reagirala ružnim osipom (nije u pitanju bio ni prašak za veš ni ništa vezano uz održavanje pelena)

ako je netko zainteresiran, može mi se javiti na pp
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: pelene

PostPostao/la ana-marija » 05 ožu 2008, 18:27

hvala vam drage na toliko korisnih informacija :proljece divne ste...

bas sam tu gledala i bas te koje ste spomenule imam i ovdje, odlicno da ste rekle da nisu bas nekaj :roll:

curka na baby showu je i sama spomenula kako je kod prvog djetata napravila gresku jer je odmah pocela koristiti platnene, a veli d anije znala gdje joj je glava, a gdje rep sa novom bebom...nakon drugog je rekla da je puno lakse koristit platnene pelene nakon par mjeseci jer ce ti taman toliko trebati da "dodes k sebi" :dunno eto, tako je ona savjetovala i dosta se mama sa njom slozilo...

uglavnom, supac je znati, samo vi pisite svoja iskustva...ali, ako sam dobro skuzila na tu pelenu ide neki ulozak koji se baca, ili sam ja nekaj krivo shvatila...kuzim da male bebice imaju kakicu mekanu i da je nemoguce to "zadrzati" na tom ulosku koji se baca, pa pretpostavljam da je i tu razlog za uporabom jednokratkih...

malo sam gledala pa sam skuzila da ima i eco-jednokratne koje bi koristila, na to mislim da su od recikliranog materijala (inace, za obicnu pelenu treba od 200 doxxx godina da se reciklira - to mi se jako cini nezgodno :shock: pogotovo kaj dijete odprilke u svojoj dobi dok se ne odvikne koristi oko 4000 - 6000 pelena) i da nemaju te neke kemikalije...

p.s. kaj se tice bambusa, navodno vele da on za 60% vise upija nego pamuk
slika
Avatar
ana-marija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 11 lis 2006, 12:29
Lokacija: trenutno "down under"

Re: pelene

PostPostao/la vrabec te dal » 05 ožu 2008, 20:00

http://minishop.t-com.hr/babyshop/Custo ... sp?pcpid=7

tu sam ja našla dosta o pp
još si pogledaj na naslove desno
vrabec te dal
 

Re: pelene

PostPostao/la vrabec te dal » 05 ožu 2008, 20:07

ana-marija je napisao/la:
uglavnom, supac je znati, samo vi pisite svoja iskustva...ali, ako sam dobro skuzila na tu pelenu ide neki ulozak koji se baca, ili sam ja nekaj krivo shvatila...kuzim da male bebice imaju kakicu mekanu i da je nemoguce to "zadrzati" na tom ulosku koji se baca, pa pretpostavljam da je i tu razlog za uporabom jednokratkih...


to su koliko ja znam, papirići, ne uložak, ja mislim da se zove liner
a neke žene uzmu vlažne maramice, osuše ih i stave njih.

kakicu ne ode na pelenu nego ostane na tom lineru, makneš ga i onda kao sa jednokratinim, i dalje brišeš sa stvarno vlažnim maramicama
valjda si skužila :roll:
vrabec te dal
 

Re: pelene

PostPostao/la ana-marija » 05 ožu 2008, 20:52

:5 sve jasno... :stup znas, sve trudnicki mozak ne dela :mrgreen:
hvala na linku :kiss
slika
Avatar
ana-marija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 97
Pridružen/a: 11 lis 2006, 12:29
Lokacija: trenutno "down under"

Re: pelene

PostPostao/la gold dust » 06 ožu 2008, 03:14

ja izbjegavam koristiti te papirice :mrgreen:, nekako mi je zao da bebi ne bude lijepi mekani pamuk direktno na guzi. nasa kolekcija je pretezno vlastite izrade, kupovne su samo all-in-one (dobro ih je imati jer je lakse s njima kad ste vani - inace nijedna AIO nije toliko pouzdana kao fitted pelene sa zastitnim gacicama), pocket i poneki sminkerski primjerak :).

a pelene se zaista brze unistavaju u susilici nego susenjem na zraku - kao uostalom i sve ostalo rublje.

i ja stavljam tetre kao pojacanje za platnene, sad su mi draze od sivanih ulozaka. i ne peglam tetre, samo uredno slozim. tko ih vidi poslagane u ormaru ne moze ni skuziti da nisu ispeglane ;)

vrabec - ortodoksni platnenopelenasi ne koriste ni vlazne maramice za brisanje. zbog kemije u njima :mrgreen:

moram reci da se i meni na pocetku sve to cinilo strasno komplicirano. osobito ovo s papiricima, pa s kantama za odlaganje, namakanjem do pranja, pa kako, u cemu... suma sumarum - pojednostavnila sam si sve maksimalno, ne namacem pelene u nicemu, ne dodajem u masinu nista za omeksavanje, ne perem odvojeno, vec uvijek s drugom robom na 60...

ali i ja, kao maslacak, svakom koga platnene zanimaju, pa me pocnu zapitkivati, prvo serviram ono sto smatram nedostacima istih :mrgreen:, da se ne bi kasnije razocarali. tek onda spomenem sumnjive supstance u jednokratnima i gomile otpada, i kako su platnene lijepe, meke i ugodne i ne smrde ni priblizno kao jednokratne. izgleda (po ucincima) da nemam bas dobar pristup :lol
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 06 ožu 2008, 10:18

Gold dust, i ostale mame koje ste kupovale, mozete li reci tocno s cijim pelenama imate iskustva i kakva (kamaris, rodina pusa, luci, pahuljica (oni uvoze al dobro) i tako to).
:proljece
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la mimi321 » 06 ožu 2008, 11:57

smrc, napisala komad posta pa pobjeglo. Dakle, ovaj put se uopce nisam dvoumila oko platnenih, s prvim sam djetetom koristila jednokratne i ovo mi je puno bolje rjesenje, u vise pogleda. Kupovala sam po nekoliko pelena od razlicitih proizvodjaca i to iz domacih shopova, najzadovoljnija sam s Racman pelenicama, mana im je jedino cijena i velika guza. Za malu bebu mi je super Kissaluves.
A jel netko ima iskustva s platnenim pelenama u vrticu? Pocela bi se polako pripremati, mozda kupit AIO pelene ili fitted.
C. skorpion 2007.
D. vaga 2002
Avatar
mimi321
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 27 ožu 2007, 14:26

Re: pelene

PostPostao/la Maslacak » 06 ožu 2008, 13:31

Mi smo prvo koristili Kamaris One Size za J. i u pocetku smo bili zadovoljni- sve dok nismo otkopcali sve drukere za podesavanje velicine - onda nam vise nikako nisu prianjale i sve bi se izvrtoperile.. A onda nakon 18 mjeseci koristenja pocele su se polako raspadati- jedna po jedna...
Vidjela sam da se i Lotties pelene nakon nekog vremena pocnu raspadati..
Za A. sam kupila nove pelene- nesto preko eBaya - jednu popolinicu i 8 komada Boomers pelena- ali to u velicini S za tek rodjenu bebu- i te Boomers su nam bile odlicne tih prvih 2-3 mjeseca. Zao mi je sto ih nisam uspjela jos kupiti u velicini M i L. Popolinica je bila AIO- i nije bila toliko pouzdana koliko i obicne pelene +zastitne.
Zastitne imamo Kamaris, Popolini i MIB (mame i bebe)- zadovoljni smo podjednako sa svima. osim sto su Kamarisove bile porubljene s propusnim materijalom- pa nam je znalo promocito preko tog ruba..
Imamo i 5 MIB pelena- cini mi se da su model Dora- One Size sa drukerima i njih koristimo za noc. Njih koristimo vec 8,5 mjeseci pa je jos prerano govoriti o trajnosti.
Osim njih imamo i 2 pelene Gold Dust- velicina M- na cicak- jos su nam dobre i tanje su puno ali nam super prianjaju.. (dobili ih na poklon :3srca )
Imamo i 11 Daphne pelena- 6 na cicak i 5 sa drukerima- ove na cicak su nam puno bolje jer ove s drukerima vec jedva zakopcamo- pogotovo sad kad umjesto ulozaka koristimo tetre.
Na eBayu ima stalno platnenih u ponudi- sto koristenih sto novih..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: pelene

PostPostao/la thinkPINK » 06 ožu 2008, 15:32

Maslacak iscrpno i konkretno! TNX :proljece

Bas sam sad gledala na e-bayu sto se nudi i kako se narucuje. Trebam jos to proucit!

:babby
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: pelene

PostPostao/la vrabec te dal » 06 ožu 2008, 19:12

Maslačak je napisao/la:Osim njih imamo i 2 pelene Gold Dust- velicina M- na cicak- jos su nam dobre i tanje su puno ali nam super prianjaju.. (dobili ih na poklon :3srca )
Imamo i 11 Daphne pelena- 6 na cicak i 5 sa drukerima- ove na cicak su nam puno bolje jer ove s drukerima vec jedva zakopcamo- pogotovo sad kad umjesto ulozaka koristimo tetre.
Na eBayu ima stalno platnenih u ponudi- sto koristenih sto novih..


kaj ti to znači gd i d pelene - one šivaju ili ? slika
vrabec te dal
 

Re: pelene

PostPostao/la Daphne » 06 ožu 2008, 20:02

ja jesam sivala pelene al vise ne stignem. ne stizem nekad ni sebi napraviti najosnovnije stvari, kamoli jos sivati za druge
Daphne
 

Sljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron