Sada je: 04 svi 2024, 20:12.

Platnena parlaonica (2.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 27 lip 2009, 19:35

Evo da malo oci pasemo, a ja da se pohvalim nasim prvim pelenama. Za sada ih imamo 13, covera 4, 3 pelene Bella Bottoms jos cekamo, ostalo cemo narucivati u rujnu.
Krenimo redom:
- sa stranice kitty kins (tuuuurbo zadovoljna, pelene su stigle za doslovno 5 dana!) sam kupila 2 Kissaluvice - size 1, zute i ovakve plavkasto zelene
slikaslika
(dosle su bez uloska, stavljat cu neki drugi ili mozda narucit njihov, ne znam jos) i
2 Nature babies - big softee (one size)
slikaslika
(kao pocketice ali moze ulozak i posebno, s pelenom su dosla 2 uloska).

S stranice nappy needs (dosle za 16 dana ali necu vise od njih narucivati jer im je komunikacija s kupcima nepostojeca :roll: ):
- Little lamb bamboo i Tots Bots bamboozle
slikaslika
(cine mi se uze krojene medju nogama pa pretpostavljam da ce nam fino pasati na pocetku)

U Baby Centru u Sloveniji sam kupila Bum Genius Organic cotton (OS).
slikaslika
Rijec je o AIO peleni koja vani ima PUL a ovaj bijeli dio unutra je 100% pamuk, ulozak u dva sloja je prisiven na pelenu. Djeluje najjednostavnije od svih pelena. Uzela sam jednu u plavoj i drugu u bijeloj boji.

S stranice Baby Kind (dosle su za 18 dana ali su ljudi ljubazni, profesionalni, o svemu su me obavijestili) sam kupila (sve su OS):
- 2 Mother Ease, jednu Organic, drugu Bamboo
slikaslika
(cini mi se ovako na pogled jaaako siroka medju nogama, iskustva??)

- 2 swadlebeese Organic, ove djeluju super super, dva uloska, jedan uzi, drugi siri
slikaslikaslika

- i za kraj najskuplje i najfunky Blueberry pocketica
slikaslikaslika
(ulozak unutra je tri puta presavinut)

S te iste stranice sam uzela i 4 covera (sva small, sve PUL):
- Imse Vimse organic cotton wrap
slika

- Imse Wimse cotton plush Fox Fibre
slika

- Blueberry minky wrap
slika

- Tots Bots Wrap
slika
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la silki » 27 lip 2009, 22:24

:rastoptotalni
divne su ti tanja pelene. dosta ih imaš koje i ja imam u svojoj kolekciji :dada
za maderizice ne brini. jesu malko šire među nogama ali su jako mekane i čim ih staviš formiraju se prema guzi i nogicama. sad sam snimila da imaš njihove od bambusa. izgledaju super mekano. sad mi je žao što i ja nisam ubola koju. sad više nema smisla jer ih itako imam previše.

blueberry pocketica izgleda božanstveno!
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 27 lip 2009, 23:16

Zamolila sam tatu da mi ih slika i posalje jer ja te pelene necu vidjeti u zivo do rujna, a nisam mogla izdrzati do tada u neznanju :lol . ME sam ovdje stavila samo jedne, mislim da su ove organic cotton, ali i one s bambusom izgledaju isto.
Imas li ove tots bots bamboozle?
Blueberry wrap mi se ovako na prvu cini dosta niski, mozda je to do kuta slikanja :dunno .
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 28 lip 2009, 09:39

:luv rastop jos jedan...
***
evo vam kako nam je bilo na balkonu pre 2 dana
(napominjem prali smo samo jedan dio pelena HM i rodine puse, kao i pola tetre i 3 svedske, ostale cekaju bolja vrjemena ;) )

slika

slika
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la Krumpirić » 28 lip 2009, 10:23

imamo iste puse :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la zvečka » 28 lip 2009, 13:07

Pelenice su vam jednostavno divne. Odmah me zasvrbe prsti. :D
Avatar
zvečka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 sij 2009, 16:39

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la silki » 28 lip 2009, 16:00

tanjabb je napisao/la:Imas li ove tots bots bamboozle?

imam. divne su, mekane čak nakon bezbroj pranja u perilici i sušenja na zraku :dada

arkanaaaaaaaaaaaaaaaa :totalnitotalnirastop
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la Strudla » 28 lip 2009, 18:27

Predivne su,prekrasne,divne,sjajne sve do jedne :le
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la ela di ami » 28 lip 2009, 18:50

rastopila sam se
veliki brat 1995
velika sestra 1999
ja maleni 2009
Avatar
ela di ami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1019
Pridružen/a: 14 ožu 2006, 20:54

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 28 lip 2009, 19:50

kakve su rodine puse, dajte cure s iskustvom pricajte...
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la thinkPINK » 28 lip 2009, 21:19

Predivne pelenice... sve mekane :luv
Ovaj drugi imse vimse cover imamo i mi i super nam je!
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 28 lip 2009, 22:28

Evo sad gledam rodinu stranicu.
Rodina pusa su pocketice?
I koje uzeti, rodinu pusu, njeznu pusu, bambus pusu.... svidja mi se i pusa prirodi, od organskog pamuka.
Dajte cure koje ih imate par savjeta.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la Bellatrix » 29 lip 2009, 12:26

Sve više čitam sve moguće linkove za naručivanje platnenih i tako dolazim do sve bolnije spoznaje da još ništa ne znam. A moram svakako početi naručivati.
Stvarno ne znam gdje da počnem i koliko mi ih stvarno treba. Kliko pelena, kolko uložaka ,nepropusnih gaćica...
I sigurno vam je već pun kufer ovakvih ko ja koje samo kukaju ali ni sama ne zam što ću. :oops:
Dajte mi bar malo smjernica koliko da ih kupim i kakve su bolje-čičak, drukeri, deblje, tanje. Dezen mi je momentalno najmanje bitan.
jedva ćekam da jednom ja počnerm ravnopravno baratati izrazima kao vi
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la zvečka » 29 lip 2009, 14:23

Bellatrix kad je E. bila malena najbolje su mi odgovarale pelene na čičak. Sad kad je aktivna najbolje su mi i pelene i zaštitne na drukere jer si hoće skinuti. Najviše volim one pelene kojima se odvaja uložak i AiO jer se vrlo brzo suše, a vidiš kakvo je vlažno vrijeme... Po zimi je svejedno, staviš ih bilzu radijatora ili peći i suhe su za čas. Preko noći koristim isključivo AiO jer ju moram barem jednom presvuć pa mi je tako jednostavnije, nema puno petljanja. Kad je bila sasvim mala najbolje su bile one OS (univerzalna veličina) s već ušivenim uloškom. Najbolje ti je uzeti od svakog modela po malo (ako imaš mogućnosti), pa će se kroz nekoliko mjeseci iskristalizirati koje tvojoj bebi najbolje odgovaraju. Takvo ti je moje iskustvo.
E, da, pelene koje su joj kao novorođenčetu i do 6tog mjeseca bile grooozne, sad su joj dobre. Tako da uvijek ćeš iskorsititi kupljenu pelenu. Kad tad. :)
Avatar
zvečka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 sij 2009, 16:39

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la Krumpirić » 29 lip 2009, 14:37

tanjabb je napisao/la:Evo sad gledam rodinu stranicu.
Rodina pusa su pocketice?
I koje uzeti, rodinu pusu, njeznu pusu, bambus pusu.... svidja mi se i pusa prirodi, od organskog pamuka.
Dajte cure koje ih imate par savjeta.

fitted
ja imam 4 nježne, 2 bambus
odlične su, debele, ne treba uložak, mekane
minus je sporije sušenje.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 29 lip 2009, 14:44

Hvala Krumpi. Susenje me ne brine, imam susilicu.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la silki » 29 lip 2009, 14:52

tanjabb je napisao/la:I koje uzeti, rodinu pusu, njeznu pusu, bambus pusu.... svidja mi se i pusa prirodi, od organskog pamuka.
Dajte cure koje ih imate par savjeta.

idi u čanićevu u rodino gnijezdo isprepipaj i odluči na licu mjesta. mene svrbi bambus pusa ali je skupa.

Bellatrix je napisao/la:Stvarno ne znam gdje da počnem i koliko mi ih stvarno treba. Kliko pelena, kolko uložaka ,nepropusnih gaćica...
I sigurno vam je već pun kufer ovakvih ko ja koje samo kukaju ali ni sama ne zam što ću. :oops:
Dajte mi bar malo smjernica koliko da ih kupim i kakve su bolje-čičak, drukeri, deblje, tanje. Dezen mi je momentalno najmanje bitan.

samo ti pitaj, zato smo tu.
opet jedan savjet koji dam svim novim curama. isčitaj prvu parlaonicu i stickani topic platnene pelene - sve što ste oduvijek htjeli znati o njima i već će ti puno toga biti jasnije.
ja sam krenula s 4 komada zaštitnih gaćica i 20 fitted OS (one size - pelene koje su nosive od rođenja do kraja pelenaštva) pelena.
to ti je dost' pelena i do kraja pelenaštva ako imaš sušilicu. čičak ili drukeri - tako svejedno. možda bolje drukeri za početak jer se lakše slože na najmanju veličinu.
imaš i linkove za naručivanje pa zalijepi što ti se sviđa, bumo prokomentirali ;)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 29 lip 2009, 15:09

...odlučila sam više ne fantazirati po kojekuda za pelene, nego ću samo ovdje virnuti za koju dobru preporuku i ćao đaci... :dada zasad bilježim svakako rodinu pusu, bambusni AIO close parent, a svakako moram oprobati i gwenice...
...nevjerojatno mi je koliko smo linkova već tamo prikeljile, al svaka od nas će naći po bar još 5 svojih linkova koji su baš, eto, supeeer..:lol

...uvijek isti žar čovjeka obuzme kad vidi sve ove pelenice na okupu, što na štriku, što na stolu :drink
...nevenera, tanja, arkana, jako su vam lijepi asortimani, uživajte u pripremama i hrčkarenju (iliti skupljanju pelenica) i samo hrabro dalje :lol

...nevenera, baš su lijepe one flafice, da, o tom kopčanju sam ja pričala, mislim da je odlično riješeno, hoćeš preklopljeno, odvojeno, ma svakako štima... :dada koliko vidim, vanjski sloj je nekakav pamučni triko, što je unutra?
...ona štraftasta crveno-bijela pusa je predivna... nisam, u stvari, dugo bila na rodinim stranicama, vidim da ima puno novosti... i tefterim si njihove pelene svakako za neku iduću narudžbu...
...ionaj wetbag mi je predivan...

...tanja, par pitanjaca:
- one kissaluvs, čini li mi se ili je to sintetika i unutra i vani... izgleda mi malo flisasto :da?
- swaddlebees su velurske bambusne, ili? i meni se čine odlične :)
- ME pelene jesu malo šire, i ja sam strahovala malo od te širine kad se mala počne aktivnije kretati...no, daju se utrpati u zaštitne...
- to što ti bumgenius AIO djeluju najjednostavnije možda je zato što - AIO i jesu u principu najjednostavnije :lol recimo, ja bih si naručila više AIO odmah, nemam blage zašto nisam...jer, za preko noći imam 4-5 običnih OS pelena favoritica, ekstra upijajućih, a za ovo preko dana, taman da ih i češće presvlačim (ove AIO)zbog eventualne propusnosti veće, tim je i lakše, jer su jednostavnije za rihtanje...

...ja, inače, nisam uzimala male covere, svi su mi M veličina... bili su malčice veliki za bebu, ali ništa znajačjno... no, recimo, dva koja imam L veličinu uopće ne znam kada ću početi stavljati, čine mi se ogromnima... a cura sve vitkija :mala
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la silki » 29 lip 2009, 15:25

podocnjaci forever je napisao/la: bambusni AIO close parent,

nije bambus već najobičniji frotir. super mekan. mrak upijajuća pelena. super se da namjestiti i koliko god ioma materijala ne izgleda veliko na guzi :dada
mogu ti reći da su mi AIO (all in one - pelene za koje ne trebaju zaštitne gaćice) sve draže i draže. i čičak naravno. sve to otkako se počeo otimat pri presvlačenju :lol


- swaddlebees su velurske bambusne, ili? i meni se čine odlične :) [

nisam tanja ali mogu i ja ;)
jes vala, bambus velur. prekrasno mekana. savršeno sašivena i skuuuupa. definitivno jedan od najjačih brendova platnenih pelena :dada

...ja, inače, nisam uzimala male covere, svi su mi M veličina... bili su malčice veliki za bebu, ali ništa znajačjno... no, recimo, dva koja imam L veličinu uopće ne znam kada ću početi stavljati, čine mi se ogromnima... a cura sve vitkija :mala

a moj je small do nedavno nosio. prije mjesec dana smo tek prešli na m.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la tanjabb » 29 lip 2009, 15:40

Za kissaluvice kaze ovako:
cotton fleece iz vana i iz unutra, a objasnjeje:
Cotton fleece - this is NOT the 'stay dry polyester fleece commonly found in pocket style nappies and used as liners, it is 100% cotton - rather like the inside of an expensive sweatshirt - and as such it does not act as a stay dry barrier.


swadlebeese - vec ti je silki rekla, meni pise organic cotton velour, 17,5 funti dodje jedna.

Bum Genius - ja sam zapravo malo strahovala od AIO pelena, djeluju tako plasticno iz vana. Medjutim ove Organic cotton model iz Baby centra su ful pamucne unutra, bas ono deblji pamuk kao za T-shirt, sigurno cu uzeti jos koju. Dodju 22€ u Slo.

Hrckarenje... :joy svidja mi se, molto mi se svidja :joy !

Meni su na popisu Rodina pusa, AIO Close parent (vidjela kod Silki, stvarno divna pelena) i jos po koja. No hrckarenje cu nastaviti nakon povratka s godisnjeg.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 29 lip 2009, 15:48

Bellatrix, evo i nekih mojih zapažanja (ma, u stvari, to ja sad sama sa sobom malo razgovaram :zub):

- pri kupovini pelena neki kriteriji moraju postojati, a skoro sve firme ih danas vrlo zorno predstave... pogledaj, recimo na kittykins stranici - daju zvjezdice za
1. moć upijanja
2. lakoću stavljanja na bebu
3. brzinu sušenja
4. najbolje prianjanje na guzu
5. slatkoću izgleda :mrgreen:

Ako imaš sušilicu, zaboravi na kriterij broj 3.
A ako i nemaš, opet nije strašno. Ja nemam, i u principu nije bilo nikakvih problema sa sušenjem u ovih 6 mjeseci do evo, ovih tjedana kiše i vlage. Ali iskemija se nekako. A jako sam pazila na taj absorbency factor pri odabiru pelena.
Možda opaska da one pelene koje imaju ušiven uložak i to višestrukoslojni, naravno da se sporije suše (naše najsporijesušeće su Natura - 10-slojni ušiveni uložak).
Tu je vrlo blizak i kriterij broj 1 - moć upijanja. Dovoljno je imati nekoliko, pet-šest baš ono ekstra debelih, dobro upijajućih pelena za noć, a za dan meni taj faktor i nije toliko bitan.

Ako ti dizajn nije važan (al tu si u zabludi, vidjet ćeš kako će te kasnije obuzeti :lol) onda samo pripazi da ti sve skupa ne bude prešareno, odn. moraš biti svjesna da će na svaku pelenu (osim ako je u pitanju AIO) ići zaštitne gaćice, pa da ne bude i gaćice i pelena prešarene. Odn, neka ti bude i jednobojnih i pelena i gaćica zaštitnih, da možeš sve skupa kombinirati lakše.

Ovo kako koja pelena prianja i stoji svakoj guzičici, to mi je osobno najširi pojam. Mislim da ovisi o više faktora - građi same bebe (bucmastija, mršavija, više ili manje šlaufića), gumici na pelenama, širini pelene, kroju same pelene, na kraju krajeva, je li curica ili dečko itd... to jednostavno moraš vidjeti, opipati (kao što te silki super savjetovala ;) ) da bi imala predodžbu... jedino znam da mi nisu dobre moje Bambineo jer su jako uske između nogica, preuske.... vjerojatno ipak bolje da su šire...

To koliko lako se pelene stavljaju na bebu, opet ovisi. Lakše je namjestiti sam čičak, naročito ako su pelene po veličini, npr. male. No, pretpostavka je (ova naša forumska) da je isplativije uzimati univerzalnu veličinu. A onda su bolji drukeri, jer se daju podestiti i po dubini i po širini. To isto moraš vidjeti i oprobati da bi znala o čemu se radi.
A čičak se brzo ofuca ako se pelene peru na 95, kao što ih ja perem, Na 60 se to ne događa, čini mi se.

Meni je prevažan kriterij bio i vrsta tkanine. I dalje glasam za bambusni velur, ali i frotir, koji nažalost, mora imati nešto poliestera da bi bio rastezljiv i mekan.

De uzmi dvije mother ease, dvije bella bottos, dvije rode i dvije flafi. Zaista, kad se vide uživo, sve će ti biti jasnije.
A da ćeš usput s nečim i fulati, hoćeš. Sve je to noramlno.

Dovoljno je za početak 20-24 pelene i 4 covera.
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 29 lip 2009, 15:55

...aha, ovo za flis pitam zato jer pamučni ili bambusni flis postoji tek odnedavno... možda zadnjih godinu-dvije, kako u svijetu pelena, tako i šire... mislim, ne da tek sad postoji, ali ga se puuno češće koristi nego prije... flis je ranije bio čisti poliester i ja sam se ježila od same pomisli na to (znate one zimske flis trenirke, veste i sl., onak što se odmah ofuca u mucice kojekakve) i zato sam preskakala i pelene gdje sam vidjela flis, a vjerojatno nisam dobro ni čitala o kakvom se flisu radi :)
...primljeno na znanje ovo za close parent... zapravo, vidim da se to prije zvalo modern baby, a njih imam spremljeno u mapi pelena, za neka buduća vremena :cool
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (2.dio)

PostPostao/la silki » 29 lip 2009, 16:18

a ja pomiješala materijale sa poketicom swaddlebees, ona je bambus velur. ova koju imamo tanja i ja je pamučni velur.
swaddlebees - organic cotton velour
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.