Sada je: 29 ožu 2024, 08:20.

Kad zasmrde pelene...

Moderator/ica: nevenera

Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 23 svi 2009, 23:49

baš sam se nekako nadala da ovu temu neću otvarati ali s početkom dohrane počele su nam smrduckati pelene. nije strašno ali nisu onako svježeg mirisa kakvog su bile dok je bio samo na prsima.
najgore smrde noćne pelene, bez obzira na brand. perem ih štreberski s malo praška i duplim ispiranjem. alkoholni ocat umjesto omekšvača.

postoji puno razloga zašto smrde pelene. u njima se nakupilo se praška u koji u kombinaciji s urinom daje neodoljiv miris. tu je i kamenac koji suhom metodom čuvanja ostaje u peleni.
sad ću ja onako teoretski u par koraka pa kad ovih dana teoriju provedem u praksu, javim se.
do tada molim cure koje imaju iskustva sa smrducavim pelenama - pišite!

1) operite pelene na 60 °C bez praška (ovo radim tu i tamo tako da ovaj korak otpada)

2) za one koje koriste suhu metodu čuvanja, namočite preko noći pelene u vodi s octom kako bi se otopio kamenac iz urina koji se nakuplja u pelenama.

3) oprati pelene calgonom ili nekim drugim sredstvom za omekšavanje vode. dovoljno je staviti mjericu ili pola mjerica calgona, bez praška. nakon toga oprati pelene još jednom na 60 °C. to bi trebalo biti dovoljno da se ukloni višak deterdženta i kamenca iz pelena.

4) još jedna metoda odsmrđivanja :mrgreen:
Stripping Cloth Diapers
"Stripping" is a method of removing residue from cloth diapers. This residue will either cause excessive odor or ineffective diapers. If the residue is from overuse of detergents or using soap you will end up with smelly diapers. Often, the smell will only surface after Baby has peed.
If the residue is from fabric softeners, this will cause the cotton and hemp diapers to be less absorbent and the fleece diapers to repel water- both will result in leaking cloth diapers.
To strip a diaper of excess detergent, simply wash them with just water until no suds appear when agitating.
To strip diapers or covers of fabric softeners or soap, simply hand wash in regular dish soap (this gets the oils out). Add a small amount of dish soap directly to the fleece and rub the fleece together (or scrub it with a brush). Do this to both sides of the fleece. Rinse well. Do this whenever the diaper seems to be repelling rather than absorbing. If you are still having trouble, try a very hot wash using 2 scoops oxygen bleach
.


5) oprati pelene sa sodom bikarbonom umjesto praška. veće pakiranje sode bikarbone možete kupiti u merkatoru za sitne pare.
REMOVING URINE SMELL
Include baking soda when washing or soaking your cloth diapers.
If you use baking soda in the wash or soak, make sure to use vinegar in the rinse, This will help restore the pH of the cloth diapers. Otherwise your baby may end up with diaper rash.
According to Vicki Lansky author of Baking Soda : Over 500 Fabulous, Fun and Frugal Uses You've Probably Never Thought of, baking soda works with liquid detergents to whiten and brighten laundry. It does not boost powder detergents.

VINEGAR IN THE WASH
Many parents have complained that using vinegar in the wash leaves their diapers remaining smelly. Actually it is more effective to use baking soda in the wash and add vinegar to the rinse. See our washing recommendations for more information.
Hint: Consider using vinegar in the rinse cycle of all your laundry, not just the diapers load. Also consider buying distilled white vinegar by the gallon for general household cleaning. Melodie Moore's book, Vim & Vinegar, is a wonderful resource for learning how to use vinegar to replace expensive cleaners for floors, refrigerators, furniture, laundry, copper and stubborn stains.


ako nakon svega ovoga pelene i dalje smrde - pređite na jednokratne :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la thalia » 24 svi 2009, 09:56

silki, kao prvo, ispričavam se što nikako da pošaljem obećano, ali stalno neki kažin i zaboravljam.

ontopic: nama su smrdile pelene, poglavito noćne nakon dohrane, sve dok ih nisam dobrano počela ispirat u čistoj vodi prije skladištenja. i onda je prestalo. al do onda je bilo strašno. i sve sam pokušavala, al dok ovo nisam uvela, dakle sigurno minuta ispiranja pod špinom, nije prestajalo.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la Arkana10 » 24 svi 2009, 10:01

ovo zadnje ti nije trebalo ;)
meni su rekli da je najbolje cuvanje u vodi, a nakon toga umjesto praska sodu. ja i tako perem i nasu odjecu, ne cisto sa sodom, vec sve sto je bjelo perem 1/3 praska + 2/3 soda bikarbone i super nam je.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la Arkana10 » 24 svi 2009, 10:02

Mislila sam na ovo od Silki ;)
Thalia mi je uljetela, kada ne quote-iram.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la eli » 24 svi 2009, 10:17

sam smrad je posljedica isparavanja neopranih nečistoća. očito prijašnji način pranja nije bio temeljito pranje.
nismo pelenaši, ali i onim novim koji su samo na majčinom mlijeku i kojima pelene ne smrde bolje preporučiti način pranja za koji ste sigurne da je najtemeljitiji i prije dohrane i očitih nedostataka običnog pranja ili suhog skladištenja.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 24 svi 2009, 10:18

arkana, ma ovo s jednokratnim je trebala biti šalaaaaaa :lol

thalia, nemaš brige itako je sad uglavnom samo u peleni bez ikakvih zaštnih pa ga često presvlačim ;)
ako ništa ne upali probat' ću ovo s ispiranjem mada mi je to tlaka živa. taman sam se fino opustila i samo trpam upišane u kantu jer itak kaka van pelene. tu i tamo mu pobjegne u pelenu ako ga ne ponudim na vrijeme :mrgreen:

danas ih namačem u otopini octa i vode pa javim.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 24 svi 2009, 10:20

eli je napisao/la:sam smrad je posljedica isparavanja neopranih nečistoća. očito prijašnji način pranja nije bio temeljito pranje.

mene zapravo buni to što one ne smrde kad su čiste i oprane nego samo u dodiru s urinom. čak mi dnevne i ne smrde koliko smrdi noćna kad je dobro natopi.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la eli » 24 svi 2009, 10:25

valjda novi urin pojača dojam, pokrene neke kemijske procese...
tko će ga znati. važno je naći pravu metodu. (iako meni ništa nije ravno pranju sa pretpranjem na 95, ali malo stvari mogu tako oprati bez da ih uništim).
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 24 svi 2009, 10:26

e da, negdje sam pročitala da platnene koje sadrže poliester čak i u jako malim količinama obavezno zasmrde nakon nekog vremena tako da treba voditi i o tome računa pri kupovini pelena.
i zimsko sušenje pelena na zraku koje zna potrajati i nekoliko dana pridonosi usmrđivanju.
ima razloga koliko hoćeš.
mislim da je metoda pranja s malo praška na 60 i duplim ispiranjem ok ali da se one jednostavno moraju s vremena na vrijeme riješiti nakupljenog kamenca i praška koji se uvuče.
treba samo naći čarobnu formulu ;)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la eli » 24 svi 2009, 10:32

mislim da općenito pretjerujemo sa praškom. pamuk ga dosta upija i zadržava.
ja ne, ja pretjerujem sa vodom i toplinom i nisam primijetila razliku između čistoće robe sa malo i sa više praška, no svatko ima svoju maniju.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la penny » 24 svi 2009, 15:17

mene je od pocetka bilo strah tog usmrdjivanja,al sam nasla carobnu formulu :faca

kombiniram suho i mokro drzanje,ponekad tokom dana skupljam pelene u kantu s vodom,pa ocijedim i stavim na strik,pa cuvam do pranja suhe....
ponekad drzim samo suho(sa tri kapi cajevca),ponekad mokro
(sve mi ovisi o kolicini mog sobodnog vremena,volji...etc.)
posto je vecina tetri,posla ima,al nedam se :lol
perem sa otprilike cepom,dva tekuceg deterdjenta i u zadnje vrijeme dodajem i miofresh

uglavnom koristim tetre preko dana a platnene za noc...od platenih su vecina kissaluv bambus-spoooorosusece, i jedna je jako debela dolisina,a ostaju neoprane ponekad i 7 dana,pa vjerujem u svoje metode :lol
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 24 svi 2009, 15:32

penny, tetre su u prednosti pred platnenim jer su tanke i nemaju debelih i proštepanih pregiba koji su idealni za zavlačenje praška i kamenca ;)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la thinkPINK » 24 svi 2009, 15:53

Nama ne smrde, ali odkad je krenula dohrana, ove pokakane rucno operem i osusim i tek onda ih stavim u kantu u kojoj mi stoje prljave pelene (suho cuvanje). Iako mi sad imamo problem sa skladistenjem prljavih pelena, one mi smrduckaju. Vise spricam i cajevcem al ne pomaze...
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la penny » 24 svi 2009, 16:03

silki je napisao/la:penny, tetre su u prednosti pred platnenim jer su tanke i nemaju debelih i proštepanih pregiba koji su idealni za zavlačenje praška i kamenca ;)

eee...ma znam zato sam i spomenula kisaluvsice i tu dolisinu...stvarno su konkretne...i koristim ih za noc...budu temeljno zapisane i smrd je ubiboze do pranja,al zato i kazem...uspjela sam iskemijat da se ne usmrde bas one,jer tetre uvijek mogu iskuhat,one nisu nikakav problem :mrgreen:
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la Arkana10 » 25 svi 2009, 10:49

jos jedan poen plus za tetre ;)
*
Silki ne shvacam ja sale kad su platnene u pitanju, od mene progovara pravi fanatik.
t.j. kad se sjetim samo kako mi je bilo u jednokratnim uloskama u toku menstr. i kakvo je bilo stanje nakon otkrica platnenih (koliko god sam mrzila menstr.), ...
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la penny » 25 svi 2009, 15:13

:oft ikskjuz mi

arkana,ja bi htjela pocet stim platnenima,al nisam sigurna kak ce to funkcionirat posto zivimo sa svekijima,pa mi je malo bad...

silki....jel bi mogli prebacit-znam da ima -topic o platnenim menstrual padsima,na ovaj pdf?pa da bude u kompletu platneni kutak?
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la podocnjaci forever » 27 svi 2009, 22:24

...eh, a ja ne kužim u stvari o kojem smradu mi pričamo... :da?
...dobro, dohrana nam je tek u mikro začecima, ali - meni pelene smrde od prvoga dana...:dunno no, smrde mi prihvatljivo, odn., nisam se niti jednoga trenutka zavaravala da se platnene pelene hm, da eufemiziram - neće osjetiti...
...mislim, pa mokraćica je to, neka je sterilna, ali spojevi su to nekakvi, kemijski procesi, ovo što eli kaže... mora se osjetiti...
...čak štaviše, meni se platnene ne osjete baš ništa manje nego jednokratne... doista... mislim da bih si lagala kad bih tvrdila drugačije :dunno
...no, taj argument mi apsolutno nije u igri odluke i prevage jedne vrste pelena nad drugima, odn. platnenih vs jednokratnih... jednostavno, tjelesne izlučevine se moraju osjetiti...

...a slažem se da će one s postotkom poliestera možda smrdjeti jače... i one ekstra debele pelene koje se duuugo suše na napr. vlažnom vremenu (bez sušilice)...

...no, ja ustrajavam i dalje na pranju na 95 stupnjeva, redovito ispirem dva puta, prašak koristim i za pretpranje i pranje, omekšivač također - pa nek se pokažu prave junačine, mislim, pelene :lol - koje će se uništiti, a koje ostati "svoje"

...pelene mi se sada suše vani na štriku, milina božja...ali sinoć, ah, pokisle su malo dok ih nisam pokupila u 2.30 ujutro :drink i bila sva nesretna kako će se sad "ubuđaviti" (isuse, odakle mi sad ovaj izraz) - kad ono - nevjerojatna mekoća, svježina, ljudi moji :proljece ... e, to je ta mekoća platnene pelene za kojom žudim, sve ostalo je ipak - kad se s utjecajem kiše usporedi - kruto...
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 27 svi 2009, 22:55

penny je napisao/la:silki....jel bi mogli prebacit-znam da ima -topic o platnenim menstrual padsima,na ovaj pdf?pa da bude u kompletu platneni kutak?

ma možemo prebaciti ali slabe ću vam ja koristi biti na tom topicu :oops:


pf, meni pelene nikad prije nisu smrdile. korištene imaju karakterističan miris ali ovo sad je baš smrad. pogotovo noćna pelena koja se dobro natopi i odstoji cca 10-12h na njemu.
dok su oprane ne smrde.

isprala. namakala u octu. oprala sa sodom i praškom. opet isprala. jedna je upravo na njemu. javim kakva je situacija sutra.

još jedan plus za vunu. koliko god urina popila kroz dva tjedna dok čeka na slijedeće pranje samo se izlufta, posuši i ne smrdi. za razliku od pula koji grozno smrdi.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la thinkPINK » 28 svi 2009, 08:31

Meni platnene manje smrde od jednokratnih. To mi nije nikakav razlog ZA platnene jermi nije bitno, al je,manje smrde.

Ja ovaj sad smrd pripisujem toplijem vremenu.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 28 svi 2009, 08:38

noćna smrdi manje nego prije ali i dalje smrdi :/
cover sam sinoć stavila čisti a danas ujutro sam ga morala oprati kako je smrdio.
i meni je palo na pamet da je možda fora u toplijem vremenu.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la podocnjaci forever » 28 svi 2009, 13:13

...a ništa, vjerojatno ćemo i mi uskoro dosmrdjeti :lol u svakom slučaju, dobro je da je i taj aspekt pp-naštva sada pokriven na forumu, mislim, način kako se smrada riješiti... :)
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 29 lip 2009, 22:40

evo friškog - morskog prijavka!¨
smrdi samo noćna. s obzirom na jutarnju gramažu nije ni čudo. izgleda da je mekana voda u ovim krajevima napravila svoje :dada
znači - kad zasmrde pelene napravite što i ja - odselite na more :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la gold dust » 30 lip 2009, 00:58

evo i iz mog iskustva ;) - ima vise faktora koji doprinose miomirisu, recimo juzina, duljina susenja, bebin dnevni jelovnik i ukupni unos tekucine (koncentriranija mokraca vise smrdi), sigurno i tvrdoca vode. perem s malom kolicinom deterdzenta i dodatno ispirem, nisam nista posebno poduzimala protiv smrduckanja - javlja se povremeno pa ode samo od sebe nakon par pranja :dunno. samo sam ih jednom ili dvaput, zimi, kad su mi se ucinile stvarno presmrdljive, namakala u vodi s octom (inace sam ih uvijek cuvala na suhi nacin, tu i tamo kapnem u kantu za prljave pelene etericnog ulja lavande ili cajevca).
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la An » 20 kol 2009, 08:33

Meni su smrdile jedino kad mi je na masini otisao grijac
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la silki » 21 kol 2009, 01:15

moje opet smrduckaju unatoč mekoj vodi i suncu. sutra idem u akciju pa se javim s friškim inormacijama.
an, u mene nije grijač garant jer je nova masina i savrseno opere dugu robu.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la ela di ami » 23 kol 2009, 22:53

mi smo svoje oprali juce, e sad problem je sto imamo onu HE masinu, high efficiency a ona koristi manje vode od obicnih masina, kupili je kad sam sam zatrudnila, da sam znala ostavila bih onu staru, jer sam na nekim americkim forumima procitala da se svi zale zbog tih he masina
mozda cu ih s vremena na vrijeme odnijeti kod mame i oprati

oprala sam ih sa praskom za bebe dreft, pa jos jednom isprala i malo smrde
smrde jer ja njuskam :D

drzala sam ih u kanti bez vode al' je vec sutra smrdilo, opet sam njuskala ;) , dok je kanta zatvorena dobro je

pa sam ih drugi dan isprala u hladnoj vodi i pokiselila

najveci problem sam ja jer meni sve smrdi

one hemp smrde vise nego one s velurom


vidi mene pisem k'o velika a jednom pelene oprala :mrgreen:
veliki brat 1995
velika sestra 1999
ja maleni 2009
Avatar
ela di ami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1019
Pridružen/a: 14 ožu 2006, 20:54

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la mamuška » 23 kol 2009, 23:37

da pul se stvarno brzo zamrdi sva sreća da imam 2-3 gačice pa mogu oprati ..naručila bi vunu ali od nekog iz hrvatske...ako netko čita nek se javi!!! :dada
jer moja smrduša nekeko široko kaka sve ukaka...a šta se tiče sode nju preporučujem u malim količinama ja sam ju prije redovno stavljala u ručnike i krpe u malim količinama naravno ali nakon nekog vremena počeli su se ručnici trgati kao da su strunuli ja to pričala jednoj frendici i ona odmah pretpostavila da je od sode a nisam joj ni rekla
a ja ju koristila za izbjeljivanje...i čula sam da izbjeljuje zube samo treba prati 1-2 mjesečno ja htjela da mi što prije izbjele zubi i prala 2-3 puta tjedno..nakon mjesec-dva ispale mi 3 plombe...kad sam to rekla zubaru on mi se smijo kaže soda je kao razrijeđivač otopila ljepilo s plombe-tko bi reko :dunno
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la podocnjaci forever » 25 kol 2009, 21:04

vidi mene pisem k'o velika a jednom pelene oprala :mrgreen:

...ovak sam se i ja javila, sva puna nekih kao spoznaja, a nakon što sam tek dva puta pelene oprala :lol

Sada mogu komotno reći da znam kakav je to karakteristični smrad pelena, zaista je karakterističan... ali, osjetila sam ga najviše sada u lipnju i srpnju, kada je ono par tjedana zavladala silna južina i vlaga, bar ovdje na kontinentu... mislim, govorim o vlazi u zraku koja se katkad penje i do 90 %... e, tu su odjednom sve pelene počele smrduckati i to tek što ih stavim na guzu... kad sam skužila što je, nisam se brinula i nisam baš ništa poduzimala da to spriječim... a mislim da neću ni ubuduće :lol isprat ću par puta načisto, ocat, čajevac možda, ali već sad pretpostavljam da mi se ništa drugo neće dati :zub
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la mamuška » 26 kol 2009, 00:28

ja sam evo baš danas kupila kantu za pelene za kupaonu, ima poklopac koji se može zatvoriti pa se nadam dda će u kupaoni biti manje smrada...jer je mm već počeo vikati pmalo na mene..misli da ne perem kupaonu redovno...nije skužio da su to pelene..svaki dan pita kaj to smrdi a ja se smijem :D a kaj da mu kažem???
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Kad zasmrde pelene...

PostPostao/la Ina66 » 26 kol 2009, 00:46

mene je smetao smrad popišane pelene (zanimljivo, smrdi mi više nego pokakana), a i ovo što mamuška piše da smrdi kupaonica po zapišanom. zato ih ja odmah isperem i stavim sušiti pa u košaru suhe dok se ne nakupi mašina
zaštitne kod svakog presvlačenja protrljam sapunom i odmah na sunce
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Sljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.