Sada je: 18 tra 2024, 02:26.

Platnena parlaonica (3.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la silki » 02 ruj 2009, 16:45

kol'ko ti je bila poštarina bih - hr?
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la thalia » 02 ruj 2009, 17:03

podocnjaci forever je napisao/la:
- na kojem forumu si našla ovu tetu?


Na onom na kojem sve tete šivalice djeluju :cool - superbaby.


ja tamo gledala i niš nisam našla :krava

podocnjaci forever je napisao/la:
Ona je inače iz Sarajeva i redovito i bez problema šalje pakete za Zagreb i Split.


bez poštarine? jel je? reci da je bez poštarine :klanja
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la vrabec te dal » 02 ruj 2009, 17:19

thalia je napisao/la:
podocnjaci forever je napisao/la:
- na kojem forumu si našla ovu tetu?


Na onom na kojem sve tete šivalice djeluju :cool - superbaby.


ja tamo gledala i niš nisam našla :krava

http://superbaby.org/forum/viewforum.php?f=26



Ti vrapca, ima nas četvero!
Avatar
vrabec te dal
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 tra 2009, 20:00

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la thalia » 02 ruj 2009, 17:48

ma znam, ali nisam nju skužila :lol
tamo sam našla gwen i dolisu, al ovu nisam skužila jer piše da je za bih pa nisam ni otvarala :krava
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 03 ruj 2009, 16:49

Evo, pročačkala sam poštu i našla podatak da ova teta šivalica (Naida se zove) šalje pakete za St i Zg autobusom i da to izađe samo 40 kn. Ne znam tko to i kako onda preuzme jer moj paket je, nakon isporuke autobusom do Zg, stigao poštom preko njenjih rođaka u Zg - tako radi za sva mjesta osim Zg i St. Ako sam dobro razumjela.

Krasne su joj pelenice i tkanine (pamučni i bambusni velur), jedino su možda malčice manji krojevi od uobičajenih, odn. M velilčina koja mojoj curi inače odgovara svuda odlično od ovih pelena je malo manja.

:mah
Zadnja izmjena: podocnjaci forever; 05 ruj 2009, 15:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 03 ruj 2009, 22:44

Dakle, ovi osipi će me dotući. :ne Ono s trbuha se povuklo, bilo sve čisto par dana, da bi se oko pipice toliko sve osulo da me jeza hvata. I to sad također traje već par dana. Vidite kako izgleda - onako, kao da se sve opečeno, a još se i neke ljuskice stvaraju na par mjesta:

slika
Neka vas ne začudi fotkica, ovo je gornji dio, recimo kao nekakv Venerin brijeg :)

Nisam joj uvodila baš ništa novo od hrane da bi bila nekakva reakcija, osim toga, samo je na ovom mjestu. Presvlačim ju zaista odmah čim obavi posao. Pelene sam ovo ljeto par puta oprala samo u vodi, bez ičega, suše se stalno na suncu, količina deterdženta minimum minimuma. :/

Mislim da ću probati jedno vrijeme s jednokratnima, moram, baš da vidim hoće li biti ikakve promjene.

Ina, rekla si da si emi prestala stavljati pp zbog njene osjetljivosti kože. Kako se to kod vas bilo manifestiralo?
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la silki » 03 ruj 2009, 23:11

'bem mu sve ovo kod vas baš izgleda loše.
mislim da bi trebali nešto 'jače' od običnog bepanthena il' pavlovičke. možda plimicol ali to ti pedica treba pogledati. neće ti to proći ni od jednokratnih.
b. kad se zacrveni izvlači samo platnene i vuna i što više zraka ali ovakav osip nismo dosad imali. meni to izgleda kao klasični pelenski osip :dunno
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la sandram » 03 ruj 2009, 23:13

PF, meni to izgleda kao da su gljivice.
Odi do pedice, nama je pomogao Canesten, iako smo prvo dobili neku ljubicastu tinkturu koja nam je bila nis' koristi.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la Anika30 » 03 ruj 2009, 23:17

Joj... baš gadan osip :roll: , nama je u Kekinom slučaju pomogla imazol krem pasta i možeš je dobit na recept. Svakako neka pogleda pedijatar.
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la mamuška » 03 ruj 2009, 23:18

jesi li kontaktirala dr,mi smo prije nego smo prešlo na pp probali 3 kreme koje nam je dr dala na recept
i nisu nam pomogle sve dok nismo prešli na pp-dr je zaključila da je ona sigurno alergična na jednokratne
-sada ona ponekad dobije osip (pretpostavljam od vlažnih maramica-kad peremo s vodom sve je ok)
ali nama ide više prema guzi-jako je crven i koža joj je jako suha, baš kako ti kažeš s ljuskicama

-jedna je kremica plimycol,druga-imazol krempasta, treću smo potrošili cijelu pa sam bacila kutijicu a nesjećam se imena
-inače sam prije tih kremica probala sve:pavlović,sudocrem,babylove(zelena i bijela za osjetljivu kožu),jgl,hippovu kremicu kao i od baby nive-e
-jedino nisam probala ulje od gospine trave to mi je jedna frendica rekla da je super i da je ona svojoj malenoj jedino s tim izlječila
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la sandram » 03 ruj 2009, 23:22

I jos nesto, jako vazno, pogledaj joj u ustima ima li soor. Ja sam Katji potpuno izljecila tek kada sam joj istovremeno pocela mazati unutrasnju stranu obraza Daktarin gelom (mozes i Rojazol). Posto ona jos siki, mozes premazati i bradavice.
Sretno! Pusa ljepotici :kiss
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la yra » 04 ruj 2009, 13:47

I meni ovo izgleda kao gljivice...
Mora da je svrbi :/ ...
Od moje seke malena je dobila gljivice od vlažnih maramica, pa ih je u potpunosti izbacila.
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la vrabec te dal » 04 ruj 2009, 14:20

podocnjaci forever je napisao/la:Pelene sam ovo ljeto par puta oprala samo u vodi, bez ičega, suše se stalno na suncu, količina deterdženta minimum minimuma. :/
Mislim da ću probati jedno vrijeme s jednokratnima, moram, baš da vidim hoće li biti ikakve promjene.


ja isto kad se zacrveni stavim malo jednokratnu i kreme :dunno

ali koliko ti je to malo detrđenta, ja stavim 1 veliku žlicu, i to 1 mjesečno, inače perem sa soda bikarbonom 1 žlica


sretno :mah



Ti vrapca, ima nas četvero!
Avatar
vrabec te dal
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 tra 2009, 20:00

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la zvečka » 04 ruj 2009, 14:40

Pf, tako nešto slično je imala i E. Stalno sam joj mijenjala jednokratne pa pp. Kratko vrijeme je bilo dobro s jednokratnima, pa opet isto. Onda sam promijenila u pp, pa malo dobro. Riješenje je bilo mijenjati pelene doslovno svaki sat ili kraće i mazati, ja sam mazala s JGL kremom. A što ti je pedijatrica rekla?
Avatar
zvečka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 sij 2009, 16:39

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la nevenera » 04 ruj 2009, 16:11

definitivno do pedice. mi smo imali osip i s jednim i s drugim. stavljam sudocream i sad je ok.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la Ina66 » 05 ruj 2009, 00:53

Ina, rekla si da si emi prestala stavljati pp zbog njene osjetljivosti kože. Kako se to kod vas bilo manifestiralo?

kod nas je to izgledalo kao jedna veeeelika opeklina, crveno i hrapavo. onda bih joj ja dan-dva stavljala jednokratne dok se stanje ne bi smirilo, uz mazanje bepanthenom ili nekom kremom koja ima veći postotak cinkove masti
a da ipak provjeriš ovo za soor?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 05 ruj 2009, 15:09

Nismo otišli do pedijatrice jer se jučer stanje malo popravilo - ostalo je crveno samo na vanjskim usnama, ovo gore i uokolo je izblijedilo.
Soora nema, nije ga nikada ni imala. :dunno Provjeravam redovito jer jako slini i čini se da će donje dvice van.
Stalno ju zračim, praktički je stalno gola između spavanja. Kakala mi je već tri puta u ruku :drink
U biti, mislim da nisu gljivice. Iako ni ne znam kako bi to izgledalo jer ih ni sin nije nikada imao, ali pretpostavljam ipak možda malo izbočenije bubuljičice, ili se varam. Ovo je sve hm, kako da se izrazim, glatko, osim što ima ove crvene točkice, ili je sva crvena. :/
Nju ništa ne iritira. Promatram dok ju čistim i diram dolje hoće li se ona možda uhvatiti ručicom ili dati neki zvuk od sebe - ništa, baš nikakve reakcije da ju vrijeđa, bocka ili što drugo.

Ina, to meni u stvari najviše i sliči ovome što si opisala - pipica i nešto malo oko nje (taman da sve skupa izgleda kao krug) su crveni, kao opečeni i tu koža jest hrapava. :da?

Još su do ujutro vidjeti kakvo će stanje biti, a onda nešto poduzeti.
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la ismael29 » 05 ruj 2009, 22:07

Meni je patronažna (pozdrav i pusa sestri Mileni :kiss :klanja :kiss ) rekla da postoji neka beštija od bakterije koja se ne da ubiti nikako drugačije nego iskuhavanjem čistih pelena u čistoj vodi i to da ključaju minimalno 20 minuta, poželjno i duže, veli da je to neka svinja od bakterije koja uzrokuje gadne osipe i ojedine. A da pokušaš tu foru, možda je u tome kvaka?!
slika
ismael29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 05 sij 2007, 11:27

Re: Platnena parlaonica (3.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 05 ruj 2009, 22:35

E, ali ja ti svoje platnene pelene iskuhavam oduvijek. :dada I rekoh već gore, iskuhala sam ih čiste i samo u vodi par puta ovoga ljeta.

Ma, sad kad odvrtim film, sjećam se da je sve počelo još prije 10-ak dana. Bili smo svi vani više od dva sata, vratili se kući, a cura sva ukakana, i to sve je već bilo onako secovalo, što će reći, ukakala se bila jako davno, a mi nismo osjetili. Tada se ona bila osula i nikako više na zelenu granu.
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron