Sada je: 12 svi 2024, 14:03.

Platnena parlaonica (6.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la MMI » 04 stu 2009, 11:40

Sanika ja posipam puderom.probaj on bi trebao isušit.nama se smanjilo ali smo u jednokratnim dok to malo ne prođe.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la penny » 04 stu 2009, 15:16

sanika-jel dojite? da nije ipak mozda stvar u tome sto jedes?il sto on jede?(ak sam dobro izracunala jede?) :dunno
nama je inace sudocrem pomagao,a sad zadnji put se pojavilo nesto slicnije lisaju nego osipu i tu je pomogla niveina intensive...ona krema-i to po uputi sam primjenjivala,staviti u tankom sloju i pustiti da se malo upije pa tek onda umotati u pelenu...
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 04 stu 2009, 15:58

Dojimo, i papa kašice (9 mjeseci ima). Ne znam al sumnjam da je od klope. Probala sam hrpu krema, čini mi se da zapravo s kremama bude još gore :conf Najbolje je bez ičega i u jednokratnoj :/ Tužno.
I još ne znam kak da skužim jel to samo pelenski osip ili su možda gljivice? Njih me zapravo frka, da mu ne naštetim još :/
Uh, začarani krug :angry
Modesty puder se baš ne preporuča više :dunno
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la MMI » 04 stu 2009, 16:00

neznam da li se preporuča,ali nama je pomogao.ima i ona mustelina vitaminska krema i ona bi mogla pomoći.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 04 stu 2009, 16:08

i mi uprkos osipu smo u platnenima i sretni smo. samo mije problem taj dio oko nogice. sve pelene koje imam ostavljaju tragove na njegovim nogicama.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la silki » 04 stu 2009, 16:17

Arkana10 je napisao/la:i mi uprkos osipu smo u platnenima i sretni smo. samo mije problem taj dio oko nogice. sve pelene koje imam ostavljaju tragove na njegovim nogicama.

gumice na pelenama popuste s vremenom. je l' ga nažulja cover ili plena?

sanika, baš mi je krivo što se tako mučite :hug
ja bi na tvom mjestu (sad svi zažmirite) jednokratne stavila dok se osip skroz ne povuče.
je l' netko stručan pogledao taj osip? si sigurna da nisu gljivice?
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la mamuška » 04 stu 2009, 17:07

sanika :hug :hug
i još jednom svi žmir... žmir-i ja bi stavila jednokratne ako je to baš tako jako...šteta da se mali jadničak muči
-i ja sam čula da je frendici puder bio ok, i nezanam dali se preporuča ili ne ali ako pomaže-treba pokušati :dunno zar ne???

...bila danas u omnitehu....napasala oči kupila par sitnica....sad sam sva tužna jer meni baš sve TREBA šta onii imaju...bolje da nigdje ne idem...imam za sašiti još 10-ak pelenica i onda sam službeno završila sa šivanjem istih-časna pionirska!!!!(moš mislit)
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 04 stu 2009, 17:25

Isuse sad sam napisala kilometarski post, Maksim mi povuko miša, staaalno mi to radi, ode pod stol i vuče žicu ....i sve ošlo :ne

Ajmo iz početka :bonk
Silki, osip se skroz povukao u jednokratnima za par dana (cca 5 dana). Nakon toga sam išla polako, prvo dva tri puta dnevno platnene, ostalo jednokratne, i onda za par dana cijeli dan samo platnene, mijenjanje jako često, pola sata do sat vremena, prvo bez dodataka, onda se pojavio mali osip, ubacila flis ili vunu i povremeno kremu i bilo je dobro par dana, sitan osip ništa strašno.
I onda je noćas buknulo. Isto kao i prošli puta. Osim što je prošli puta buknulo u pp, a sad u jednokratnoj.
Okolo naokolo pimpaća crvenilo sa sitnim sitnim prištićima.
Promijenila sam prašak, čak tri, DM u tablete, DM Sensitive i zadnje perem s Persil sensitive, ispirala 3 puta, stavljala alkoholni ocat ...probala s kremama, bez krema ...
Imam više krema za guzu nego ikada (Mustela Stelacitv, Mustela Vitaminska, Bepanthen, Sudocream, Alvedere za guzu, Becutan ..). Sa svakom sam probala dva dana, ako bi se stanje pogoršavalo, prestala bi. I zaključila da je najbolje bez njih.
Brišem ga vaticom, ne maramicama.

Doktorica je vidjela osip ali u onoj fazi povlačenja i kaže da nisu gljivice, da je to plenski osip. Pa valjda je u pravu.

Arkana, vidiš da sam se ja ufurala skroz u to platno pelenaštvo, postalo mi je gušt, veselim se tim pelenicama, super mi je sve to, ali ovdje nisam bitna ja i moja sreća već Maksim. A nisam sigurna da je on trenutno sretan, da uživa i da mu je to po zdravlje najbolje :dunno

Vrtim se u začaranom krugu i ne bi htjela da mu forsiranjem pp naštetim, a žao mi je ko psu odustati.
A i para sam već u pp utukla ko za 7 mjeseci jednokratnih :/ .

Gledala sam i po stranim stranicama, tamo se ne preporuča puder od talka, već neki kukuruzni jer ovaj prvi udisanjem pa i najsitnijih čestica može štetiti plućima jako...pa preporučaju nekakav kukuruzni puder, nikad čula. Ili vazelin, još budem to probala kupiti.
Drugo nisam ništa pronašla osim nekih nikad čula krema za guzu koje su eventualno nekome pomogle, ali nije pravilo.

Eto sad sam se izjadala, raspisala i previše, i baš sam onak fiju.
Ako nađete čarobno riješenje javite :kiss
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la badada » 04 stu 2009, 17:38

kukuruzni puder

fino mljevena palenta od francka :mrgreen:
posipaš to po guzi kao što bi puder posipala :dunno
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la Ina66 » 04 stu 2009, 17:41

ako ti to išta znači, ja te razumijem jer sam prošla istu stvar s Emom. zato i jesam zazirala od pp s Idom
sjećam se da si spominjala kuzu. koliko si ga dugo posipala? i jesi ga baš usitnila kao puder (pretpostavljam da jesi, ali moram pitati))?
mogu ti samo poslati :hug i nadati se da ćeš pronaći rješenje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la silki » 04 stu 2009, 17:42

budući je već probala s kuzuom i nije pomoglo sumnjam da će kukuruzni puder :dunno
jedino što bi ja na tvom mjestu još probala su stay dry lajneri. bar koža neće biti u doticaju s urinom.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 04 stu 2009, 17:46

Ina :kiss tebe se uvijek sjetim :hug

jesi ga baš usitnila kao puder

da da onak između dvije žličice

Badada :D a je. Mogu probati.

Silki da, možda je krajnje vrijeme za to, možda ovaj flis ipak nije prava stvar. Javim ti se na pp :kiss
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la mamuška » 04 stu 2009, 23:11

sanika-možda da izbaciš voće iz prehrane bebanu-ipak u njemu ima najviše kiseline koja ga može nagristi...bar dok osip ne prođe :dunno ne znam...
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 04 stu 2009, 23:19

Mamuska u zadnjih tjedan dana jede voce na kapaljku jer je poceo strajk vocnih kasica pa klopa zitne, uglavnom zgance i rizu. Tak da nije to. Ali thnx na hintu.
Ma evo sad je u jednokratnoj i vec je bolje :svadja :protest
Al nedamo se i dalje. Rijesiti cemo mi taj problem, nadam se prije nego prestane piskiti u pelene :lol
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la mamuška » 04 stu 2009, 23:40

ma moja k je danas 2 puta jela voće jer nije htjela ništa drugo..i odmah osip...ali njoj se brzo povlači...
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 05 stu 2009, 00:10

Mamuška K ima na guzi? Maks nema na guzi ni točkice, samo oko pišana.

Arkana, a da raspeglaš malo gumicu oko nogu, tako se obično rasteže gumica.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la mamuška » 05 stu 2009, 00:38

da k se javlja osip na guzi, jbg dečki uvijek kompliciraju...ma bit će bolje...mora biti...
nisam još upoznala odlučniju mamu da spasi stvar od tebe-probala si sve i ideš dalje..naći češ ti ljeka :kiss :kiss
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la An » 05 stu 2009, 13:18

Sanika - jedes li mandarine?
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la † Sanika » 05 stu 2009, 14:09

An pojela sam dvije kad smo "liječili" osip u jednokratnima, ali kak nam to nije prva tura osipa od kad koristimo pp, a prije ih nisam jela uopće, nije ziher od njih. Al of kors, mogu ih probati ne jesti pa da vidimo :D Ionak smo voće i ja loši frendovi :lol
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 05 stu 2009, 14:35

Sanika to mi je i mama savjetovala. da, Silki, gumica oko nogu nam je problem na platnenima.
i naravno slazem se sa Sanikom, meni je vazno da je njemu ok i mi smo bili u jednokratnima, pa bez pelene, pa evo sada sa platnenima, pa opet osip i sada ima jednokratnu nocu, a danju platnene ili bezpelene ovisno o aktivnosti koje radimo.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tanjabb » 06 stu 2009, 12:31

Mi smo vec dvije noci uspijesno u platnenina (po danu smo u njima od 9-tog dana), izdrze 12 sati bez curenja. Ali dajte ovdje napisite malo koje platnene stavljate ponoci, koje zastitne, stavljate li dodatne linere?? Ja stavim neku bambus pelenu, pa jos dodatni bambus ulozak (Racman, kupila ovdje u Slo), i preko onaj cover koji nam je suh. Prvu noc sam mu stavila Imse Vimse Organic Cotton cover koji ima unutra sam usivena dva pamucna uloska :conf i u svemu tome mu je guzica bila preogromna. Nocas sam mu stavila Tots Bots cover od PULa koji je dovoljno velik da pokrije platnenu s dodatnim uloskom.

Da jos malo lamentiram... mi smo dakle jos skroz maleni i za pocetak su nam se ipak naj naj pokazale manje fitted pelene. Rodina bambus pusa je taman za malenu guzicu iako sada s tri tjedna sam broj 1 vec otkopcala s najmanje velicine, presli smo na drugu. Swaddlebeese su nam ajmo reci najbucmastije pelene koje mu sada stavljam. Jer u onima jos debljima on naprosto visi onda u zraku :lol .

Pranje pelena mi oduzima dosta vremena. On kaka po 6 puta dnevno najmanje i ja kad tu kakicu isperem pod vodom ne mogu gledati pelenu svu flekavu zutu pa ju potrljam s galseife (prvu smo imali iz DM, sad sam ovdje nasla neke ECO). Jedan sapun potrosim u tjedan dana, ovaj eco jos brze, jako je topiv. Napravili su mi se zuljevi na mojim njeznim rukama :mrgreen: nenaviknutima na rucno pranje. Ali ne damo se, nabavila sam one plasticne rukavice sto se koriste u medicini. :lol

Koza na guzici mu je za sada super, namazem ju tankim slojem obicne ljekarniske kreme za guzu.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la thalia » 06 stu 2009, 12:39

tanja, ja sam ti noću stavljala
frotirnu fitted pelenu, u nju doubler od konoplje i preko njega dva tanka uloška od flanela. na to stay-dry liner, a preko toga vuneni soaker.
izgledo je ko krafna, al nikad nije promočilo.

probala sam i natrpat pocketicu (i fb i hh) s gomilom tetri i uložaka i preko toga isto soaker ili cover, isto je držalo :dada
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tanjabb » 06 stu 2009, 12:42

izgledo je ko krafna

e tocno tako i moj izgleda :lol
stay-dry liner.... daj neki link
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la thalia » 06 stu 2009, 12:49

to ti je ko unutarnji sloj pocketice, onaj mikroflis, ali onaj koji smije na bebinu guzu.
ja imam dvije vrste, jedan znam da je imse vimse, drugi sam zaboravila koji je :oops:

ovako ti to izgleda
http://www.jardinediapers.com/Stay-Dry- ... -p-40.html

http://www.thanksmama.com/Stay_Dry_Line ... oe-006.htm

ja sam ih kupovala u nekom od naših dućana s pelenama, ne znam više kojem (na webu), al mislim da nijednog tog dućana više nema :dunno

ima tu još malo
http://www.cottonbabies.com/product_inf ... cts_id=102

ovdje ti je u sredini
http://www.kittykins.co.uk/accessories/type/26
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tanjabb » 06 stu 2009, 12:52

:klanja
s kittykinsa mislim tak il tak nesto narucivat ovih dana, a pogledat cu ovdje i za Bum Genius.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tigger » 06 stu 2009, 15:07

Tanja bb, jel ta kittykins stranica ok, jesi li kad naručivala i koliko te došla poštarina? ja bi naručila par pelenica i covera, ap me zanima jel su ok?
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tanjabb » 06 stu 2009, 15:26

Meni su oni savrseni. Brzo posalju, postarina je niska. E sad ja narucujem unutar EU (Engleska-Slovenija), tako da nemam iskustva s slanjem u HR.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tigger » 06 stu 2009, 15:38

Da, ne znam dal postoji razila između eu i nas, makar nigdje niš ne piše. Znaći ak narućim ispod 30 funti, poštarina mi je 3 funte. Mislim da ni nema carine za ispod 30 funti za hr?? Curke može pomoć?
Tanja da nisi slučajno u brežicama :naughty :naughty :naughty ja sam odma tu prek granice, pa ak ne uspijem da te užicam...
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la tanjabb » 06 stu 2009, 15:42

Nisam u Brezicama. Puno sjevernije.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (6.dio)

PostPostao/la silki » 06 stu 2009, 17:55

tanjabb je napisao/la: Ali dajte ovdje napisite malo koje platnene stavljate ponoci, koje zastitne, stavljate li dodatne linere??

nema dobitne kombinacije. sama ćeš otkriti što ti najbolje odgovara. što bude veći zapišavat će noćnu pelenu sve više. nama sad ne propusti jedino vuna. svaki pul cover nam curne po noći bez obzira na količinu lajnera u peleni.
Pranje pelena mi oduzima dosta vremena. On kaka po 6 puta dnevno najmanje i ja kad tu kakicu isperem pod vodom ne mogu gledati pelenu svu flekavu zutu pa ju potrljam s galseife (prvu smo imali iz DM, sad sam ovdje nasla neke ECO). Jedan sapun potrosim u tjedan dana, ovaj eco jos brze, jako je topiv. Napravili su mi se zuljevi na mojim njeznim rukama :mrgreen: nenaviknutima na rucno pranje. Ali ne damo se, nabavila sam one plasticne rukavice sto se koriste u medicini. :lol

daj se mani pretjeranog pranja. samo isperi kakicu pod mlazom vode i natrljaj sapunom. kad napuniš mašinu prvo stavi ciklus ispiranja pa tek onda na pranje.
znaš što je govorila moja mama, mašinu uvijek mo'š kupit novu a ruke su samo jedne ;)

tanjabb je napisao/la:s kittykinsa mislim tak il tak nesto narucivat ovih dana, a pogledat cu ovdje i za Bum Genius.

gotovo sam sigurna da ih ima u beby centru.

tigger je napisao/la:Da, ne znam dal postoji razila između eu i nas, makar nigdje niš ne piše. Znaći ak narućim ispod 30 funti, poštarina mi je 3 funte. Mislim da ni nema carine za ispod 30 funti za hr?? Curke može pomoć?
slobobno naruči, povjerljivi su skroz. penny je naručivala u hr. pošalji joj pp pa je pitaj.
što se carinjenja tiče već smo pisali o tome. mogu cariniti sve što žele bez obzira na iznos. 30% od ukupne vrijednosti. sve ovisi o tome kakve si sreće.
edit: vidim da tražiš snapy kopče. imaš i njih na kittykins_u: http://www.kittykins.co.uk/accessories/ ... appi+nippa
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.