Sada je: 28 ožu 2024, 09:55.

Male i velike guze u platnenim pelenama

Moderator/ica: nevenera

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la mamuška » 22 tra 2010, 09:38

ne šljaka :dunno
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la SunčicaVŽ » 22 tra 2010, 09:46

silki je napisao/la:evo, ja sam ti stavila fotku. ne znam zašto s picassom ne šljaka na taj način.
za ubuduće, odeš na fotku, desni klik, propertis pa skopiraj adresu fotke. označi i stisni Img.

da se ne ponavljam kopirat ću s platnene kačkaonice.
silki je napisao/la:cure koje prodajete pelene najljepše molim da ovaj topic ne koristite kao izlog za reklamiranje. ukoliko želite pokazati kako ste i po kojem kroju sašile koju pelenu, cover, udijeliti koji savjet - izvolite. reklame nećemo tolerirati i takvi postovi biti će obrisani/editirani bez prethodnog uopzorenja.
hvala :mah

Da, upravo zato sam htjela staviti samo slikice naše guze, a ne linkove :-(
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la SunčicaVŽ » 22 tra 2010, 09:48

slika



slika

slika
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la SunčicaVŽ » 22 tra 2010, 09:50

slika

slika
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la silki » 22 tra 2010, 19:59

sunči, ajd molim te nabaci komentare uz slike pelena koje ti najbolje odgovaraju i zašto jer to i jest smisao ovog topica. thnx!
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la mamuška » 22 tra 2010, 23:46

pelenice su krasne :srca ali mene kopka... :conf
...zašto su drukeri za kopčanje u 2 reda?jel onda bolje drži?ili beba teže otkopča?
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la tanjabb » 22 tra 2010, 23:49

I mi imamo par pelena gdje su drukeri za kopcanje u dva reda, recimo Bum Genius AIO i Blueberry Minky.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la mamina cura » 22 tra 2010, 23:50

Sa kvalitetnim drikerima pelena odlicno drzi, nema sanse za otkopcavanje by baby. Vjerovatno joj bolje drze - umjesto cicka. Meni je licno malo previse i komplikovano za brzo previjanje kad je nemirna beba :mrgreen
Timur (20.03.2004.) Hena (30.12.2007.)
Avatar
mamina cura
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 111
Pridružen/a: 27 tra 2008, 22:51
Lokacija: stolica

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la nevenera » 23 tra 2010, 00:11

drži dobro s drukerima, da, ako ih muž ne rastali. moj je nadobudno peglao pelene i to preko drukera (ne znam jel se sjećate :ne )
imam i čičak pelene i one su mi isto dosta dobre. nemam primjedbe na ni jedne.

pohvala maloj guzi
SunčicaVŽ je napisao/la:slika

i pitanje: meni kad se vidi unutarnji dio pelene, kao na slici ovdje uredno taj dio bude mokar (vidim da je tako i ovdje) i sve smoči. ja to guram unutra. ili ima nešto drugo što se po tom pitanju radi (eto moj prvi post kao moderatorica a puna pitanja za druge :lol )
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la silki » 23 tra 2010, 08:45

mamina cura je napisao/la:Meni je licno malo previse i komplikovano za brzo previjanje kad je nemirna beba :mrgreen

potpis.
imam dvije prekrasne AIO koje koristim samo kad usfali ovih na čičak. ne volim te drukere u dva reda nikak.

nevenera je napisao/la:pitanje: meni kad se vidi unutarnji dio pelene, kao na slici ovdje uredno taj dio bude mokar (vidim da je tako i ovdje) i sve smoči. ja to guram unutra. ili ima nešto drugo što se po tom pitanju radi (eto moj prvi post kao moderatorica a puna pitanja za druge :lol )
nema ništa drugo. zaguraš dio koji se izvrnuo i to je to.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la SunčicaVŽ » 23 tra 2010, 09:03

Eto, da prvo odgovorim na pitanje o drukerima :-)
Prve pelene na drukere su bile u jednom redu, ali mi se nije sviđalo kako stoje jer se onda pelenica miče oko njih...ne znam kako da to objasnim...kad su dva reda drukera...više je posla sa stavljanjem, ali onda pelenicu mogu savršeno namjestiti oko bebinog trbuščića i nije niš kompliciranije zakopčati nego s jednim redom drukera.
Što se tiče otkopčavanja - nema toga što moja beba ne može otkopčati :mrgreen
Nevenera - hm...dobro pitanje, ali ja to nisam primijetila. Mogu malo bolje promotrit kad budem prematala...Možda nije mokro jer su pelenice pocket...

E sad ono što je najvažnije za ovaj topic. Moje iskustvo.
Kao prvo, više volim pelene na čičak, sve pelenenice koje su sad u upotrebi skoro 15 mjeseci i peru se svaki drugi ili treći dan - nijednoj nije otpao čičak niti je prestao loviti, a bebin trbuščić je različito napuhnut u toku dana i na čičak joj mogu pelenicu savršeno namjestit kako treba, drukeri imaju svoj razmak i može se desiti da je pelenica ili preknap ili prekomotna za bebicu. Baka i tata isto više vole čičak :mrgreen
Što se tiče modela pelene, koristimo samo pocket pelenice. Nemam sušilicu i zaključila sam da je bolje da mi je uložak odvojiv. Pelenica ima tri sloja i stvarno se brzo osuši, uložak ima 7 slojeva flanela i upija puno tako da sam zadovoljna. Zbog toga što je pelenica pocket pa uložak nije ušiven, lako se namjesti da lijepo stoji na bebinoj guzi i mekana je :-)
E sad malo o materijalima, koristim štampano platno i flanel, probala sam i velur...
Jako sam zadovoljna s flanelom jer je jako jako mekan na dodir i nakon bezbroj pranja je isti. Što se tiče štampanih platna, biram ona koja su mekša i podatnija jer se ljepše pelenica namjesti.
Probala sam u uloške stavljat frotir, ali mi se nikako nije dopalo jer se puno dulje suši i navlači na sebe kamenac pa postane tvrd.
Sad imamo svoju prvu pelenicu od pamučnog velura...mekan je na dodir...zasad sam zadovoljna :-)
Ima još pitanja? :proljece
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la nevenera » 23 tra 2010, 14:44

silki je napisao/la:zaguraš dio koji se izvrnuo i to je to.
znači dobro radim :D

meni je frotir isto na nekim pelenama koma tvrd. kao kamen.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Male i velike guze u platnenim pelenama

PostPostao/la mamuška » 23 tra 2010, 17:58

meni osobno je čičak puno draži zato jer j k jako nemirna pri presvlačenju ali neupitno je lakše održavati onu s drukerima i bolje drži :dada (na čičak mi se zna naloviti končića i na nekim pelenicama je malo apšisao :/ )
k još nije skužila otkopčavanje drukera tj.da treba malo jače povući pa mi je i to veliki plus

ova dizajnerska mi je jedna od prvih s frotirom pa me baš zanima kako će se ponašati nakon nekoliko (desetaka)pranja ;)
-pam,velur je odličan i nakon bezbroj pranja je mekan-dok se flanel može izmucati i nije baš tako mekan kao na početku :dunno
eto sve je idnividualno
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.