Tema je zaključana

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

17 vel 2010, 00:46

a možda je stvar u piškanju....vuna ima veliku mogućnost upijanja ali to ne znači da neće baš nikad propustit čak ni ako je lanolizirana...ako bebe puuuno piške ..propustit će :dunno

nama s eto dogodilo svega par puta jer ja danju jako često mjenjam a noću natrpam pelenu sa svim i svačim tako da mora izdržati-baš iz razloga šta moja cura jako puno piški

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:26

silki je napisao/la:
tanjabb je napisao/la: Silki, donosim ti nase plave Disana pull-on pants pa ih ti pliiiiz lanoliziraj.

dođi na kavu i donesi ih. ja ću ih lanolizirat a ti gledaj ;)
možda je stvar u lanolinu?

.

Ajde vi to lijepo snimite pa da i ja vidim. Ja također lanoniziram disanice i isto tak prvo probiju točno gdje se piški a drugi put cijeli gornji dio. Zasad sam ih stavila u :dunno ladicu

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:34

silki je napisao/la:možda je stvar u lanolinu?

ovo je i meni palo na pamet. dobro, i ja sam prvi put zeznula s količinom vode u kojoj sam otapala lanolin i količini šampona, ali nakon toga nema problema. još mi nisu propustile (govorim o disana pull-on), a moja je stvarno velika pišačica

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:38

Ja imam lanolin sa Baby Kind stranice-
Pure liquid Lanolin from Northern Essence
100% pure top grade liquid lanolin
Free of solvents, fillers, excipients, preservatives, chemical additives and colours.

Ne vjerujem da Bella ima isti lanolin. Moje su pull-on plave boje, njezine su natur.

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:41

Pure liquid

ovo mi je nejasno. tvoj lanolin je tekući?
jer moj, kupljen u ljekarni, je smeđa, masna masa

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:41

Da, moj je ko gusto ulje. Tekuci.

edit: eeeee vidis, mozda ga onda ne trebam sa sapunom mjesati, ha?

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:45

možda stvarno ne treba. jesi dobila kakva uputstva s njim?

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:45

nix
idem proguglati malo

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:49

jel' tvoj ovakav?
http://www.llamajama.com/large_images/P ... roduct.jpg

i ovo sam našla
To Use: Add a teaspoon or less to warm water and swirl to distribute. Add your wool to the lanolin rich water. Soak your wool a minimum of 15 minutes or over night. Remove extra water from your wool by rolling it in a towel and then lay flat to air dry.

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:56

slika
Ovakav je moj. Ajd probat cu ga rastopit u toploj vodi bez sapuna. Namacem ih uvijek preko noci. Prije toga operem u Disaninom samponu. Ne trljam, ne guzvam, nista. Bas ih pazljivo i s ljubavlju perem :lol . Jedino sto ih namacem u hladnoj vodi.

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 00:59

pokušaj onda tako :)
a vidi što sam ti pronašla :D
slika

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 01:01

aaaaa, di tog ima??? :D

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 01:02

nu, ima i dinosaura
http://www.cottontailbaby.com/item_122/ ... oakers.htm

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

18 vel 2010, 20:12

ina- ajme kako su lijepi

evo cure, iza mene već 3 radionice o platnenim. ide sve bolje. iako me i dalje neke mame gledaju :shock, kao o čemu ova sad :rolf

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

19 vel 2010, 17:01

Ina66 je napisao/la:nu, ima i dinosaura
http://www.cottontailbaby.com/item_122/ ... oakers.htm


U ove sam se zaljubila. Odmah bi se prihvatila da pletem samo mi je problem vrijeme.... Preslatki su :D

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

19 vel 2010, 17:17

coveri su odlični...ali poludim kad takvih stvari nema u hrvatskoj za kupiti :/
nevenera-bravo!!!! :zivili

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

20 vel 2010, 21:19

mamuška- meni je samo drago da drugima mogu pokazati nešto drugo kao opciju. baš sam gledala slike s radionice. razmašem se kao luđakinja. :lol

prešli smo naše AIO, kushies. sad me malo češu dlanovi za novim pelenama....

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

21 vel 2010, 06:37

i mene svrbe dlanovi za muttaqin aio, kako ima divnih dezena i mislim da im je vanjski sloj pamuk

26 $

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

21 vel 2010, 09:26

ignoriram linkove i vunu gore :kima

i ja bi koju novu AIO. svrbe me prsti. nisam stvarno već duuugo ništa naručivala.
ela, ako ubodeš javi kakve su.
kad kupujem neki novi brend uvijek uzmem samo jednu da vidim kakva je, ako se pokaže ok uzmem ih još :mrgreen recimo bumgenius, ona stara verzija pocketice je 100 puta bolja od nove gdje su ušiveni ulošci.

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

21 vel 2010, 12:03

ela di ami je napisao/la:i mene svrbe dlanovi za muttaqin aio, kako ima divnih dezena i mislim da im je vanjski sloj pamuk

26 $

AIO ne moze biti sa pamukom sa vana :D To su all in one pelene i imaju vanjski nepropusni materijal (PUL) ;)

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

21 vel 2010, 13:12

nije pamuk al' pod rukom nema razlike. takve su i moje najdraže close parent AIO.

The outer wrap is waterproof and made from a combination of high-tech fabrics that result in a super-soft wrap that looks and feels like brushed cotton but is in fact incredibly reliable and wick-resistant. Tests on our super mobile, heavy wetting 2 year old boy were impressive and we're also liking it on the latest addition - currently 4 months!

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

21 vel 2010, 19:54

pelena stvarno imam. ne mogu se žaliti. ove koje sam uzela su sve super, iste kao na početku.
AIO kushies sam uzela ovdje rablljene. mm se navikao na njih. njemu najjednostavnije.
baš bi kupila još koje, ali baš AIO.....
ili možda.....
:lol

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

22 vel 2010, 07:44

mamina cura je napisao/la:
ela di ami je napisao/la:i mene svrbe dlanovi za muttaqin aio, kako ima divnih dezena i mislim da im je vanjski sloj pamuk

26 $

AIO ne moze biti sa pamukom sa vana :D To su all in one pelene i imaju vanjski nepropusni materijal (PUL) ;)



ove kod muttaqin imaju pamucni sloj unutra i vani, onaj pul je negdje unutra, znam da ne moze biti samo pamuk

mozda sam krivo skontala ali cini mi se da sam tako procitala, jer sjecam se da sam bila jako uzbudjena zbog te informacije, ja se malo jezim na onu plastiku recimo velika mi je razlika izmedju bumgenius i kushies, kushies su mi bas nekako plasticne

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

25 vel 2010, 09:56

Hej platnenopelenašice! Pa di ste? Evo mi već mjesec dana u platnenima, sve super funkcionira, guza bez osipa, brzo rastemo pa će nam newborn pelenice i s coveri za čas bit premali :( , ali stavih ga jednom u os pelenu i to mi je koma ogromno, ni jedan body se ne da zakopčat između nogu, jedino ak je 2 broja veći. Bummies cover nam je supe , cotton botoms nije baš, a modern baby je ok, al smo uzeli xs pa je pri kraju...
Imam kusies i me m covere al su puno veći od ovih tri, ima ko preporuku za neke dobe covere?
Meni više paše imat dvije veličine 1 i 2 za prvu i drugu godinu. Makar su mi kushies 1 dost velike još uvijek. Pokazale su se sjajnima tots bots flexitot pelene kupljene netom iz engleske, jako kvalitetni materijali, dobro upija, jako meka, praktična.
Kupila sam od jedne žene bumwear dvije pelene rabljene pocketice OS i imam problem :dunno , naime izvana je nepropusni sloj, ali uz nogice i križa ovaj unutarnji sloj viri van, mislim rubovi i to uvijek kad bude mokra pelena smoči body i oblekicu. Stavila sam dva debela uloška i nije bio duže od 3 h u njoj, ali opet je po tim rubovima di se spaja vanjski i unutarnji sloj propustilo. Imam jednu pocketicu od naide i kushies aio pa ne znam kak će one bit...

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

25 vel 2010, 15:27

tek sam sad skužila da naida ima poketice. meni su one super. imamo nekoliko rabljenih i dobre su mi.
vidim da ima i OS poketica..... uuuuuu što me svrbe dlanoviiiiiii

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

25 vel 2010, 15:41

mi smo naručili 12 aio pelena sa e bay...ako mi opet ne dođu...definitno odustajem od kupovine preko intrneta! :/

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

25 vel 2010, 16:01

mini me izbjegavaj hong kong, kinu , ja sam već par puta na e-bayu kupila stvari, pelene i sve 5!

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

25 vel 2010, 23:51

nisam te ni gledala! ove su iz canade! rekli su da će stići za 4-7 tj!!! tako smo i zadne čekali iz usa...i nisu nikad stigle!!! ženska s kojom smo pregovarali, se jednostavno prestala javljati! :angry

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

02 ožu 2010, 22:08

evo sam vidjela ovo pa ako nekome trebaju pelene a blizu je ZG rasprodaja a super je da imaju sad i drukere

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

02 ožu 2010, 22:28

tigger je napisao/la: ima ko preporuku za neke dobe covere?

mother ease rikki wrap. mercedes međ' coverima.
http://www.mother-ease.com/cloth-diaper ... WrapCovers


nevenera, super za info :zivili


idem nam otvoriti novi dio :kima
Tema je zaključana