Sada je: 12 svi 2024, 12:27.

Platnena parlaonica (8.dio)

Moderator/ica: nevenera

Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 16 pro 2009, 10:26

kao uvod u platneno pelenaštvo obvezna literatura -PLATNENE PELENE - sve što ste oduvijek htjeli znati o njima.

platnena parlaonica osmišljena je kao topic za pitanja i razmjenu iskustva u platnenom pelenaštvu, a mi stare pletnenopelenašice rado ćemo vam pomoći :mah



karla, sretan ti veeeeeliki prvi :rodj
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 16 pro 2009, 13:46

Karla sretan ti prvi :srca
*
jutros sam htela da stavim tetre, jer su nam sve platnene za pranje ili se suse. i on odbija svaki moj pokusaj, pa smo zavrsili na jednokratne. napravila origami, nece, stavila samo jednu popreko druge nece, napravila triangle nece. gura se nogicama, ne znam sta je bilo. a nije nam prvi put. Nisam promjenila tetre, to su iste, isto isprane i ispeglane. i da, vec nekoliko dana ne daje znakove za kakanje i pisanje, ne znam koji je problem (ali ovo je vec za drugu temu - bespelenastvo ;) )
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 16 pro 2009, 13:55

Arkana10 je napisao/la: i da, vec nekoliko dana ne daje znakove za kakanje i pisanje, ne znam koji je problem (ali ovo je vec za drugu temu - bespelenastvo ;) )

imaju faze.
b. je od 4 mjeseca kakao van pelene. kad je prosjedio stavljala sam ga na wc s nastavkom. nakon što je mjesecima kakao svako jutro, prestao je davati znakove. pokakao bi se čim bi ga vratila u pelenu. sad ponekad ulovimo kakanac, nekad ne.
bila sam uvjerena da smo super krenuli i da ćemo se prije riješiti pelene. izgleda da niš' od toga.
možda je skužio koliko sam luda za pelenama pa šteta da ih ne iskoristi kak se spada :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la tigger » 16 pro 2009, 15:10

da vas pozdravim, kažem da jedva čekam da moj mali izađe da ga strpam u platnenu i pohvalim se da su nam danas stigle 2 fancy tots bots flexitot pelenice i mogu reć da sam oduševljena!!

pitanje- od kad ste stavljale platnene s obzirom na pupak, imam 4 newborn od tete šivalice i imaju taj neki gumbić na sredini, ne znam dal je to ono za pupak.. :dunno . ja bi ga rado bar prek dana odma u to ili u tetru!

Ak ne rodim do nove šalju me na carski pa bisve to htjela znat! Hvala!!!
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la ela di ami » 16 pro 2009, 15:13

ma i ja sam kad je bio manji znala prepoznati kad ce kakati a sad nista, ne kaka u isto vrijeme niti je glasan kao prije, tako da nece ici tako lako kako sam ja zamisljala
veliki brat 1995
velika sestra 1999
ja maleni 2009
Avatar
ela di ami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1019
Pridružen/a: 14 ožu 2006, 20:54

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 16 pro 2009, 15:23

tigger, mi smo bili u jednokratnim dok pupak nije otpao.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la yra » 16 pro 2009, 15:24

silki je napisao/la:možda je skužio koliko sam luda za pelenama pa šteta da ih ne iskoristi kak se spada :lol

:zivili

Arkana, poznate su mi te faze kada im ne možeš navući pelenu što god pokušao!
S Nikolom sam u tom periodu nabavila neku ludu kinesku muzičku igračku koju sam objesila na zid pored prematalice i puštala mu je samo kod prematanja, tako da mu je bila zanimljiva, pa bi se smirio. Igračka mu je bila zanimljiva neko kratko vrijeme, ali taman da ga prođe faza kada se neće prematati.
I mi kombiniramo pp sa tetrama. Nisam baš nešto spretna... :dunno

Jel' vašim klincima ostake crveni trag na nogicama nakon što im svučete zaštitne gaćice od PUL-a?
Tamara ima 2,5 mjeseci i koristi S veličinu rodinog PUL-a. Ima oko 5,5 kg.
Po noći joj ostavljam zadnji gumbić na obje nogice otkopčan.
Ne znam ni sama da li je vrijeme za veći broj zaštitnih.
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la nevenera » 16 pro 2009, 20:22

za pupak možeš prednji dio presavinuti da ga ne dira.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 17 pro 2009, 16:51

yra je napisao/la:Arkana, poznate su mi te faze kada im ne možeš navući pelenu što god pokušao!
S Nikolom sam u tom periodu nabavila neku ludu kinesku muzičku igračku koju sam objesila na zid pored prematalice i puštala mu je samo kod prematanja, tako da mu je bila zanimljiva, pa bi se smirio. Igračka mu je bila zanimljiva neko kratko vrijeme, ali taman da ga prođe faza kada se neće prematati.
I mi kombiniramo pp sa tetrama. Nisam baš nešto spretna... :dunno

ne pomaze nista, imamo jednu igracku koja pomaze u kriznim trenutcima, ali ocito je da tetre ne voli, ko zna zasto? :dunno

yra je napisao/la:Jel' vašim klincima ostake crveni trag na nogicama nakon što im svučete zaštitne gaćice od PUL-a?
Tamara ima 2,5 mjeseci i koristi S veličinu rodinog PUL-a. Ima oko 5,5 kg.
Po noći joj ostavljam zadnji gumbić na obje nogice otkopčan.
Ne znam ni sama da li je vrijeme za veći broj zaštitnih.

i nama je to problem, mi smo na L velicini, ali ipak je problem, isto rodine zastitne.
imam L tootsboots-ilikakosevecpise, ali su veliki.

*
i definitivno ne daje znakove, sem kad je kakanje u toku onda skuzim i sama.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la penny » 19 pro 2009, 02:15

I nama PuLovi ostavljaju trag i to jako... Naturebab.sam kopcala na zadnji gumb,a imamo L velicinu,i cak ga je tolko zarezalo da je ostala na jednoj nogici plavo,a na drugoj je bas bilo ustipnuto pa je i mala ranica ostala.horor.sad nat.b koristim samo po noci pa taj donji druker ni ne kopcam.
A sad imam jos jedne al fenomenalne pandine.bas su mi super,odlicno su postavljeni drukeri i nis ne zulja.a estetski su mljac!
No nevolim vise pul,jedva cekam da mi stigne disana soaker :D uzela sam onu najvecu velicinu,valjd nece bit mala kad se skupi,heh

tigger-to sa drukerom na sredini za pupak je skroz fora,vjerujem da je super stvar,mi smo u pocetku stavljali tetre u bambino mio,tj i dugo poslje dok nisam nabavila pp.vidjet ces sama sto ce ti odgovarat u pocetku kad primis bebu i pelenu,a i ovisi tome kolko ces imat volje za prematanje
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la mamuška » 19 pro 2009, 02:23

da mi je netko lani pričao da ću biti oduševljena s pp i da si neću moći zamisliti život bez njih-vjerovatno bi mu rekla da je lud
-ja sam baš oduševljena,tim više šta je napokon moj muž shvatio koliko je karli bolje u pp
....našao je on jednu jednokratnu danas u kući i stavio karli..a ona se kao za inat u nju pokakala i guza se odmah sva osipala i zacrvenila...ispričavao mi se i baš mu je bilo žao..iako ja nisam ništa rekla vidio je po mojoj reakciji da sam zgrožena....AJDE BAR JE SKUŽIO...tješim se :/ ...budalica moja....

trenutno sam iskrojila još 8 pelenica...spremamo se za jaslice...krećemo 04,01,2010
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 19 pro 2009, 12:12

mozemo otvoriti temu za covere?
meni su def najbolji za sada Thirsties.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la mike » 19 pro 2009, 12:36

arkana promoče li ti kada,navuče li gumica vlagu?kako ih naručuješ?
mike
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 06 stu 2009, 18:04

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Arkana10 » 19 pro 2009, 16:29

do sad nisu promocile. imali smo najmanji za new born i sada L. nisu promocile, ne navucava gumica vlagu i najvaznije na cicku su, jer su drukeri ostavljali trage na njegovim nogicama, a mene to nervira. dobila sam ih od USA, tamo ih narucila moja prijateljica, pa kad je njen sin dolazio u Mkd smo ih dobili.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Mini Me » 19 pro 2009, 20:45

mamuška je napisao/la:da mi je netko lani pričao da ću biti oduševljena s pp i da si neću moći zamisliti život bez njih-vjerovatno bi mu rekla da je lud
-ja sam baš oduševljena

potpisujem sve u potpunosti!!!! ja sam jako ponosna na sebe....i nije mi žao što koristim pp......iako sam se dosta predomišljala u trudnoći...hoću ili neću......čak sam i kolegicu upetljala u to....ali je ona na kraju odustala....
najvažnija mi je podrška mm...koji također sudjeluje u svemu....dobro ne baš u svemu...ali izriba svaku pelenu, koja ga dočeka kad se vrati s posla :lol
:zivili za pp
:mah
Mrgudica 25.08.2009.
Gregor 03.01.2012.
Avatar
Mini Me
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1683
Pridružen/a: 03 kol 2009, 12:17
Lokacija: u srcu slavonije

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 19 pro 2009, 21:00

Arkana10 je napisao/la:mozemo otvoriti temu za covere?


naravno :zivili
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la mike » 19 pro 2009, 21:54

Arkana,hvala ! I nama bi čičak odgovarao zbog bržeg oblačenja,nema više strpljenja čekati da mama zakopča sve te drikere :znoj
I meni bi odgovarala ova tema :zivili
mike
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 06 stu 2009, 18:04

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la † Sanika » 23 pro 2009, 00:04

cure Roda ima 15-20 posto popusta na pelene do kraja siječnja http://www.roda.hr/v2/index.php?option=com_content&task=view&id=5028&Itemid=29
:mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la tanjabb » 23 pro 2009, 00:53

Meni su se drukeri sa strane pokazali kao dosta neprakticni. Pelene s takvim kopcanjem imamo samo bambus pusu od Rode (koja je inace super pelena). Meni je cicak sjedni 5.
Inace smo prerasli prvu pelenu i dva prekokrasna covera, stavila sam ih na KPD. I vec narucila nove, iste :mrgreen: . Jesam pacijentica, da da :dada .
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la yra » 23 pro 2009, 11:33

tanja, koji to ekološki deterđent za veš koristiš?
Nisam znala da tako nešto ima, mislila sam da je max. ekološki onaj bez fosfata :mrgreen:
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la tanjabb » 23 pro 2009, 16:38

Ecover tekuci detergent za ves. To ti je belgijska firma koja radi eko sredstva za ciscenje/pranje, Bio&Bio ih prodaje. Jedina mu je mana cijena, 1,5l dodje oko 90-100kn. Nasu robu ne perem s tim :mrgreen:
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Kolberg » 23 pro 2009, 17:10

Ja sam oduševljena pp, imam samo od CloseParents 30komada. Ipak se nadam da će Filip skinuti pelene dok krene u vrtić, a namjeravamo ga dati sa nekih 2 godine.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 30 pro 2009, 16:52

marie claire je napisao/la:E, pa cure, treba mi savjet! Ako sam fulila temu, sorry...
Dosad smo koristili jednokratne, ali u zadnje nam se vrijeme guza crveni, vjerovatno povezano i sa zubićima i kiselom stolicom, ali mene je nagnalo na promjenu pelena...
E, sad, totalni sam laik, pa unatoč napisanom, moram priupitati!
Dal bi nama to sad predstavljalo problem, Pia ima više od 13 mjeseci i dal bi prihvatila takvu promjenu, budući da je već velika i da je dosad guza bila u jednokratnima!
Kakve pelene odabrati kod ovog uzrasta, mislim kroj, proizvođač?
U svakom slučaju, neku našu proizvodnju, nemam baš još vremena za naručivati i čekati iz vanka!
U svakom slučaju me zanima vaše mišljenje! :)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 30 pro 2009, 16:52

mike je napisao/la:i mi smo se prešaltali na platnene sa 18 mj. i nismo imali nikakvih problema.inače ne stavljam puno uložaka,jedan ili dva,i presvlačim ga čim primijetim da je mokar.naručivala sam od Naide iz Sarajeva i zadovoljna sam,a poslije sam i sama šila,samo sa čičkom .meni je čičak praktičniji jer manje žulja i lakše ih je presvući kad su veći.i više volim split varijantu,kad je uložak odvojen od pelene,brže se suše i sigurnija sam da su se dobro oprale.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la tanjabb » 30 pro 2009, 16:54

Dominika (i ostale), na Closeparenticama nove serije pise da vanjski dio pelene ne smije u susilicu. Samo ulosci.
Na starima to nije pisalo a ja sve pelene bacam u susilicu. Samo da znate.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la marie claire » 31 pro 2009, 02:05

Silki thx na prebacivanju, naručila sam nešto od rode, i nature, uskoro vam se priključujemo, imat ću ja još pitanja... :dada
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 31 pro 2009, 19:11

veselimo vam se na ovom pdf-u :zivili
i za platnene nikad nije kasno ;)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la podocnjaci forever » 01 sij 2010, 14:38

Tko što radi, ja arlaučem :oops:
Ništa, došla sam još jednom, ali sada defintivno odjaviti korištenje platnenih...:dunno Naime, curica je prošla i zadnji test kakvoće pp vs jednokratne... imala je par dana proljev, a znate kako ta kakica bude žestoka, kisela i svakakva.... koristila je samo jednokratne i - ni točkice točkaste na guzi nije bilo cijelo to virjeme, a kamoli crvenila... osim toga, od samog početka korištenja pp njen je trbuščić osut sitnim točkicama koje sam ja uzela zdravo za gotovo i prihvatila ih kao stalne goste... one su nestale possve otkad smo u jednokratnima i otakd ponovno idemo po ustaljenom receptu - jednokratne + pavlovićka - moja beba po prvi put nakon rođenja ima guzu i cijelo okolno područje onakvo kakvo bebe trebaju imati - glatko, čisto, mekano.......protiv ovako uvjerljivih argumenata mi je teško ići...

Inače ona nema osjetljivu kožu tijela, ni govora... moj jedini zaključak jest da je u jednokratnima suša jer one imaju taj sloj do kože koji odvodi vlagu od tijela... i to je ključna stvar, za nas jako važna i presudna, bez obzira na svu moguću kemiju i sastav jednokratnih :dunno...
Krčkanje u mokraćici i kakici u pp jednostavno joj više nikako ne odgovara. I meni je već prisjelo mijenjati kremice, pronalaziti načine i recepte kako doskočiti tom crvenilu i osipima....

A to kako sam se kao izdajnik osjećala noseći prvi put nakon toliko vremena onu kutiju jednokratnih kroz grad, majčice mila :lol Što prije do auta, i bjež' kući :zub
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la silki » 01 sij 2010, 14:46

baš mi je žao što ste odustale od platnenih, al' guza je na prvom mjestu. vjerujem da bi bez da trepnem napravila isto bez obzira na moju slijepu ljubav prema pp :jadnimi

podocnjaci forever je napisao/la:A to kako sam se kao izdajnik osjećala noseći prvi put nakon toliko vremena onu kutiju jednokratnih kroz grad, majčice mila :lol Što prije do auta, i bjež' kući :zub
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Platnena parlaonica (8.dio)

PostPostao/la Ina66 » 01 sij 2010, 14:48

podocnjaci forever je napisao/la:A to kako sam se kao izdajnik osjećala noseći prvi put nakon toliko vremena onu kutiju jednokratnih kroz grad, majčice mila Što prije do auta, i bjež' kući

ooo, kako mi je poznat taj osjećaj :dada

a ovo je i meni bilo najvažnije
podocnjaci forever je napisao/la:moja beba po prvi put nakon rođenja ima guzu i cijelo okolno područje onakvo kakvo bebe trebaju imati - glatko, čisto, mekano.......


probale ste, nije išlo i to je to. nema vam se što zamjeriti
i drago mi je što se više ne osjećam kao Pale sam na svijetu, ju nou vot aj min :cool
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Sljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.