Tema je zaključana

Platnena parlaonica (9.dio)

02 ožu 2010, 22:38

platnena parlaonica je topic za pitanja i razmjenu iskustva u platnenom pelenaštvu :zivili

obvezna literatura na početnike - PLATNENE PELENE - sve što ste oduvijek htjeli znati o njima :mah

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 08:37

slabo nešto parlamo...

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 08:39

a šta da ti kažem.
slabo novih guza ima a mi stare već smo more toga ispisale.
kako vi? je l' guštate u platnenima?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 09:54

evo da i aj kazem koju iako ste vecinu toga sve rekle.
mi mso u platnenim - ja zadovoljna, samo mi cesto dodje ono arkanino pitanej o motorici u platnenim. kad je bez onda mlatar nogicama sve u 16, kad mu obucem pelenu onda se smiri. ne moze privit nogice k sebi i cini mise malo trutaviji. :sumo
i pitanje da sad ne trazim di je ko sto rekao - jel vas kod OS pelena bolje sluze one kojima mozete skinut unutarnji ulozak?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:16

ja sam tuzna, jer nam nije dosla posiljka sa pelenama :place
a tako smo se radovali.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:23

jel netko mozda ima ove pelene? http://www.swaddlebees.com/Products/All ... 8Ta38Mbxf0

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:28

evo mi guštamo u platnenima, prerastamo newborn i s covere. Dost sam zadovoljna s kushies aio, s obzirom kolko su me koštale, ponekad stavimo tetru ak nam ponestane pelena. Sam još da lanoliziranje uspije i sve 5! Oduševljena tots bots flexitot, naručila tri tery tots bots, pa ću vidjet kak to ide. Te su veličina 1. OS još ne koristim, na malu guzu od 4 kile mu je ogromna, malo ću još pričekat dok prerastemo newborn.

Arkana baš mi je žao, meni su uvijek došle s e-baya.... Kupila nekih 5-6 puta barem.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:29

imam ja. na krave i blue summer print.
ako ćeš naručivati uzmi na čičak, drukeri se teže namještaju.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:32

silki - ajd sad mi reci kako to ide s narudzbama jer ja nikad nikad niam narucivala tako nesto.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:40

trebala bi se registrirati pri paypalu za početak.
https://www.paypal.com/
to ti je najsigurniji način plaćanja. nigdje ne daješ br. kartice već sve plaćaš preko posrednika tj. paypala.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

03 ožu 2010, 10:42

tigger je napisao/la:evo mi guštamo u platnenima, prerastamo newborn i s covere. Dost sam zadovoljna s kushies aio, s obzirom kolko su me koštale, ponekad stavimo tetru ak nam ponestane pelena. Sam još da lanoliziranje uspije i sve 5! Oduševljena tots bots flexitot, naručila tri tery tots bots, pa ću vidjet kak to ide. Te su veličina 1. OS još ne koristim, na malu guzu od 4 kile mu je ogromna, malo ću još pričekat dok prerastemo newborn.

super :proljece

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 21:45

Evo jedne koja se tek odlucuje o platnenim pelenama. :mah
Htjela sam vas pitati da li obracate paznju koji je sastav materijala unutar pelena. Meni je to u stvari razlog sto bi isla na platnene pelene i htjela bi da bude sto prirodnije i da sto bolje upija.
Nasla sam jako dobre kritike za ove pelene http://www.grasshopperdiapers.com/quick-dry_bamboo_all-in-one_park_ranger.html?category_id=61, ali me buni ovaj 70% viscose of bamboo. Pa sta nije viskoza neprirodan materijal? Sta vrijedi sto su od bambusa ako su tretirane nekim jakim kemikalijama.
Opcenito koji sastav (pamuk, organic pamuk, bambus, hemp (jel to lan?) vi smatrate da je najbolji s obzirom na prirodnost, upijanje, pranje, susenje...?
Ja sigurno ne bi uzimala microfiber ili fleece. Koliko sam citala to bolje upija i guza je suha, ali onda mi je to isto kao i jednokratne :dunno .

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 22:04

ChiaraR, prvi glas za ove pelene. ako ih probaš javi kave su.
što se materijala tiče najmekši i najbolju moć upijanja imaju veluri, pamučni i bambus. hemp je konoplja i grozno otvrdne nakon nekog vremena. budući nemam sušilicu i sušim ih na zraku možda to pridonosi tvrdoći.

ChiaraR je napisao/la:Ja sigurno ne bi uzimala microfiber ili fleece. Koliko sam citala to bolje upija i guza je suha, ali onda mi je to isto kao i jednokratne :dunno .

ne bi se složila s ovom tvrdnjom. u takvim pelenama nema kemije kao u jednokratnim, a odlične su za klince koji imaju problema s pelenskim osipom. takve pelene pružaju osjećaj suhoće jer nakon što propuste mokraću unutar pelene sloj do kože ostaje suh.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 22:31

nama mikrofibra i bambus super, sam kaj se dugo suši .... Tots bots bambozles žuta, zelena i narančasta stigle, danas nosili, genijalne!!! Upijaju jako puno, premekane, prekrasne!

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 22:32

tigger je napisao/la: Tots bots bambozles žuta, zelena i narančasta stigle, danas nosili, genijalne!!! Upijaju jako puno, premekane, prekrasne!

imamo ih i mi. odlična pelena :dada

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 22:57

Dosta hvalite Motherease covere, pa sam mislila kupiti i par njihovih pelena. Jesu te pelene dobre i jel mi se isplati dati vise novaca za bambus, s obzirom da bi trebao bolje upijati? Ma da nisam u visokoj trudnoci odvezla bi se do njihove tvornice jer su mi na 3 sata voznje i sve ih ispitala, ispipala, isprobala... :lol

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

12 ožu 2010, 23:00

ChiaraR je napisao/la: Jesu te pelene dobre i jel mi se isplati dati vise novaca za bambus, s obzirom da bi trebao bolje upijati?
jedne od kvalitetnijih koje imam. ja imam pamuk, tanjabb bambus.
s obzirom na debljinu pelene zapravo upijaju isto. odlične su jer podnose dosta dodatnih uložaka za noć recimo.
po mom iskustvi must have pelena. njihovi coveri su također odlični, meni najbolji.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 14:12

currrrrke, upomoć, ajmo brzo di su neke ponude, akcije, rasprodaje, šta je dobro, a jeftino :lol

jel ima šta takvog ili bar na vidiku :pee

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 14:26

evo ti povoljnije ok pelene samo vidi za šiping. moje su u savršenom stanju već 1.5 god.
samo nemoj hemp/konoplju. užasno otvrdne od pranja.
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ccbdd87cbd
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ucts_id=81
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ucts_id=82

imaš i na kitty kints special offers - all nappies

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 14:36

hvala, gledala sam na kitty, idem sad druge pogledat.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:03

silki je napisao/la:evo ti povoljnije ok pelene samo vidi za šiping. moje su u savršenom stanju već 1.5 god.
samo nemoj hemp/konoplju. užasno otvrdne od pranja.
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ccbdd87cbd
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ucts_id=81
http://www.bellabottoms.com/catalog/pro ... ucts_id=82

imaš i na kitty kints special offers - all nappies

a ja narucila rodine konoplje, jer su mi predobro izgledale. nema veze.
*
imamo problem, sve one size pelene su nam premale.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:17

Arkana10 je napisao/la:imamo problem, sve one size pelene su nam premale.

kako?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:20

ne znam, ocito su se skupile u pranju + J je jako narastao. Problem je sto imam malo pa ih redovito perem.
sada je na AIO ali nam bumpkinsovi propustaju pomalo. juce sam stavila tetre, ali ga nerviraju, pa sam stavila jednokratne, a jedan dio dana bio bespelena.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:25

pa koliko ti je to dijete? :shock :kiss

šalim se, nama su sve OS još prilično komotne, a ona sa svojih 17,5 mjeseci mislim da još ni 10kg nema

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:33

tin ima 10 kg, skoro, i to sa niti 9 mj.
meni se činilo da će nam luci bit male, eto čekam ja i čekam i nisam dočekala.
naime, tin se odjednom samo izdužio.
tako da arkana, pričekaj, izduži se on i onda će opet pasat.
eto nama luci i sa 3kg i sad sa 10 isto stoje.
a negdje kad je oko 6-7 mj imao oko 7-8 kg mislila sam da je gotovo.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 22:45

8,5 kg, ali ima jako debele nogice, moram sutra to pofotkati da vidite. ocito ga zuljaju, jer kad ih stavim on protestira.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

25 ožu 2010, 23:01

silki je napisao/la:
ChiaraR je napisao/la: Jesu te pelene dobre i jel mi se isplati dati vise novaca za bambus, s obzirom da bi trebao bolje upijati?
jedne od kvalitetnijih koje imam. ja imam pamuk, tanjabb bambus.
s obzirom na debljinu pelene zapravo upijaju isto. odlične su jer podnose dosta dodatnih uložaka za noć recimo.
po mom iskustvi must have pelena. njihovi coveri su također odlični, meni najbolji.


Da da, ja imam jedne organic cotton i tri bambus. Ove od bambusa su neusporedivo mekse. I coveru jesu kako Silki kaze odlicni!

Arkana, vama bi trebale pelene koje imaju uzi kroj medju nogicama. Itti Bitti su takve, pa ove vec spominjane Tots Bots Bamboozles, pa Little lamb, Svaddlebeesice isto (ne njihove AIO nego pamucne).

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

26 ožu 2010, 09:57

tnx Tanja, idem sad vidjeti ako mogu da narucim.
Nocas nam je propustila bimkins aio, i to puno. bio je popisan do vrata. kad sam ga presvlacila sam ga probudila i ostao je budan. uzas.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

26 ožu 2010, 13:19

Anti su pelenice postale uske oko nogu. sto da radim?
mutti mu nemogu prekopcat preko trbuscica ako smanjim pelenu na njegovu velicinu...

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

27 ožu 2010, 07:04

i ja sam jedno vrijeme mislila da ce mu sve biti male, ali se odjednom izduzio, sad ima 9 kg
vec dugo sve one size nosi na najvecem kopcanju

a kazu da se mogu pelene popeglati tamo gdje zuljaju, da guma popusti
Tema je zaključana