Tema je zaključana

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

30 ožu 2010, 10:49

Jel moguće da su mi se neke pelene rastegnule :conf Ili mi se dijete izdužilo pa samim time oko bušeka nije tak buckasta pa moram pomaknuti kopčanje.

Jel ima koja naturine pelene? Naime , ja imam i bile su super osim što su mi se na dvije napravile sitne rupice kod gume oko nogice. :baba Vrlo vjerojatno od ribanja kakice, ali opet mi se čini da se malo prerano to dogodilo.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

30 ožu 2010, 10:53

Bellatrix je napisao/la:Jel moguće da su mi se neke pelene rastegnule :conf Ili mi se dijete izdužilo pa samim time oko bušeka nije tak buckasta pa moram pomaknuti kopčanje.

dijete se izdužilo.
to stalno govorim kad kažu da su se pelene smanjile. pelene se ne smanjuju. pokupe se nakon prvog pranja/sušenja u sušilici i to je to. dijete se mijenja. moj nosi mother ease na kopčanju koje je nosio dok je bio 10 mjeseci star. nogice više nisu buhtlaste i izdužio se.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

30 ožu 2010, 11:34

zbilja...ja sam mislila da cemo brzo prerast gomilu pelena,a kad ono...sad ih moram i jace kopcat...
kod nas novosti sto se tice pelenasenja :lol
-prijavak Smrditisa pelena
-otkrili samo da se vlazne maramice nakon pranja mogu koristit ko lineri(stavljamo samo kad znamo da ce koristit)
-tamnoplave disane mi pustaju dlacice :|

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 07:22

A meni jučer rodina torba promočila :angry :protest
A nova je. S time da nije non-stop u uporabi. Ovaj put je pelena bila dosta mokra. Možda zato :dunno
Jel mogu nešto učiniti po tom pitanju?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 08:34

možeš jedino reklamirati. ne smije promočiti bez obzira koliko su natopljene pelene unutra.
jesi si sigurna da si u dobru 'stranu' gurnula pelenu? jedna je nepropusne, druga nije.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 08:37

Lijepi pozdrav i od nas! Mi smo novi platnenopelenaši (mada L. ima već 6 mjeseci) i još se uhodavamo. Imam jedno pitanjce (vjerojatno bedasto :mrgreen )- naštrikala sam cover (100% vuna), lanolizirala prema uputama i osušila na ravnom. Taj dio sam usvojila. Nego, mene zanima kakav je vuneni cover izvana na dodir kad je pelena popiškena? Da li mora biti potpuno suh ili vlažnjikav? Nadam se da ste skužile pitanje, ne znam kako bi ga drugačije formulirala :).

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 08:49

super si ga formulirala. ako je vuneni cover lanoliziran ne bi trebao propuštati. meni se zna dogodite da bude 'orošen' nakon cijele noći. čak i bodi zna biti malo vlažan, ne mokar.
presvlačiš kao inače. jesi li ga uduplo radila? jednostruki hoće curnut. bar ja imam takvo iskustvo.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 08:57

Jesam, radila sam uduplo. Znači, lanoliziranje nije uspjelo :lol , "orosio" se nakon jednog piškenja. Ništa, idemo opet lanolizirat. Jel DM-ova mast za bradavice ok, ili je možda u tome greška? Lanolizirala sam s njom.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 09:08

zatraži radije u ljekarni čisti lanolin (to je nešto sitno kuna, čini mi se 13-15kn za posudicu od 50gr) i onda s njim prema uputama
meni nije uspjelo gaće ni oprati nakon 3 tjedna koliko je dobro lanolizirano :lol

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 09:15

jesi ih ufilcala? vuna hoće curnut i ako ima velike rupice, oka. kužiš me? dm mast bi trebala biti ok. to čisti lanolin ako se ne varam.
ja sam kupila čisti lanolin u ljekarni za neku sitnu lovu. rastopi lanolin (količina lješnjaka) u 1 dcl kipuće vode i malo baby šampona. to istresi u neki mali lavor i nalij hladne vode. vode treba biti tek toliko da pokrije vunu. nek' odstoji par sati. tu i tam ih pomoči rukom.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 09:24

Hm, voda nije bila kipuća, nego samo vruća :/ . Možda se nije rastopilo do kraja? Probam onda sa kipućom, pa ako opet ne uspije, budem tražila lanolin u apoteci. Puno hvala curke!

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 09:29

lanolin se mora rastopiti i u toploj s baby šamponom. voda bude mliječno bijela.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 11:27

cure, di ima onih kopčica za kupit, za tetre?
kak se zovu, snappy?
bilo ih je na smib-u prije, al nema više. jel ima negdje?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 11:39

Na ebayu Thal.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 11:46

svi koji dilaju pelene imaju i snappy kopče.
kitty, diaperco itd.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 11:51

znači ništa od hrvatske kupovine :/
ma muči me plaćanje, paypal je MM zaboravio šifru i ne znamo oćel nam dat drugu na istu karticu.

uf.

edit: da ne velim da uopće, ali uopće ne razumijem kako se kupuje na ebayu.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 12:11

Ja cu ti kupit thal ako hoces... evo cijelo jutro bidam :D

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 12:13

thinkPINK je napisao/la:Ja cu ti kupit thal ako hoces... evo cijelo jutro bidam :D


uopće ne mogu shvatiti koliko koštaju i koliko ih je.
vidjela sam neke os pelene, pet komada za 9 dolara? jel ja to dobro vidim?
i kolko je onda šiping?

ako ikako saznaš odgovore na ova pitanja, ajd mi ih reci pa da dogovorimo daljjnu suradnju :lol

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 13:31

ja koristim tu mast od dma za lanoliziranje...nikad mi nebude voda bijela ,al dobro se lanolizira :/

jel itko osim mene ima problem linjanja disana?neznam kako da doskocim toj pojavi...

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 13:38

plave disana? moje se ne linjaju :dunno

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 13:53

moje su tamnoplave... :conf

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 14:46

silki je napisao/la:možeš jedino reklamirati. ne smije promočiti bez obzira koliko su natopljene pelene unutra.
jesi si sigurna da si u dobru 'stranu' gurnula pelenu? jedna je nepropusne, druga nije.


U dobru sam stavila. Onu što ima unutra plastiku. U drugoj strani su mi bile suhe pelene. I u donjem čošku mi totalno promočilo. :( . I to jučer prvi put.
Misliš da bi bilo koristi da odem do roda i reklamiram. ? :conf

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 16:41

reklamiraj. ja imam isto torbu i unutra naguram stvarno mokre pelene i nikad nije promočilo.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 19:07

nevenera je napisao/la:reklamiraj. ja imam isto torbu i unutra naguram stvarno mokre pelene i nikad nije promočilo.

isto ovak. ja bi reklamirala.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 21:54

Ja imam plave Disanine gacice i nis se ne linjaju. Konacno sam lanolizirala i njihove zastitne na preklop... ajme kako su divne :luv . Stavit cu fotku na galeriju platnenih.
Penny, jel ti imas Itti bitti? Na kojem broju ste sad?

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 22:44

sto se disana tice...cjeli dan mozgam.... i sjetila sam se da ih je sveki stavila u masinu sa ostalom vunenom robom i oprala ih ...i stavila omeksivac ....
jeli moguce da je to djelo omeksivaca :(
no i prije su pustale...jer sjecam se da su mu nakon prvog nosenja nogice bile skroz plave,od ruba do ruba

tanja-imamo itti bitti - d'lish - snap in one jos od ljeta smo u L 10-17kg...

torbu bi i ja reklamirala...

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

31 ožu 2010, 23:39

Mi imamo M sada, pise da je od 6,5 do 12kg. Medjutim one mu dodju jako plitko. Kako vama stoje L? Mozda one moraju biti tako plitko.

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

01 tra 2010, 09:57

dosta su plitke...uslikat cu kad stignem..bas sad trazim,i nemogu vjerovat da nemam fotku od najfora....najrokerskije crne pelenice :p

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

08 tra 2010, 00:42

Disanine pull-on opet procurile :/ . Nisu procurile prvu noc nego drugu i to na guzi :conf . Sad sam ih ponovo lanolizirala. Disanine vunene zastitne na preklop pak sljakaju savrseno, ali one su deblje tkane od gacica.

Nego... kittykins ima uskrsnji popust do kraja ovog tjedna, 10%.
KITTYKINSEASTER je voucher

Narucila sam 2 Itti bitti veci broj, Disanine tamnoplave zastitne gacice (ne odustajem, pa makar ih nakon svakog koristenja lanolizirala na novo :baba ) i jedan cover od Thirsties-a (imaju nove dezene, danas mi poslali mail, a najsladji dezen vec rasprodan, mamicuimvidim).

Re: Platnena parlaonica (9.dio)

15 tra 2010, 08:50

cure, jel ima wc-friendly papirića kod nas ili ne?
koje koristite, di ih nabavite, kolko koštaju?
Tema je zaključana