Sada je: 13 svi 2024, 21:02.

pitanje početnika

Moderator/ica: nevenera

pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 24 sij 2011, 17:23

daklem, stvarno moram priznati da ne kužim baš platnene pelene.
naime, koliko sam skužila, ove pelene
http://ba.bambinomio.com/nappysystem/user-guide
su obične bijele pelene, koje se slože u zaštitne gaćice ilitiga covere.

kakve su onda one fensi šmensi pelene što se prodaju od mama šivalica recimo po fb?
one sliče na ove rodine:
http://www.roda.hr/v2/index.php?page=sh ... t&Itemid=6

ne kužim te rodine. jesu li recimo ove na slici, šarene, zaštitne gaćice ili su samo fensi ušivene pelene koje se samo zakače na bebu, umjesto da se ko na ovima gore slaže starinska bijela pelena u zaštitne hlače?

treba li i preko ovih fensi šmensi ići cover?

totalno sam pogubljena.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la tanjabb » 24 sij 2011, 17:27

preko ovih rodini trebaju ici zastitne, da :dada
A postoje i AIO (all in one) koje imaju vanjski nepropustni sloj, a unutra do koze pamuk ili bambus ili sta god vec... te ne trebaju dodatne zastitne.

vidi, ovdje ti je sve super objasnjeno
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=98&t=49870
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 24 sij 2011, 18:10

hvala, super link za početi!
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la silki » 24 sij 2011, 22:50

baš mi je drago čitati te ovdje :luv
kad savladaš uvodnu literaturu pitaj što ti nije jasno :mah
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 24 sij 2011, 22:54

dobrodošla pinky, raspali s pitanjima :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Ina66 » 24 sij 2011, 22:56

pinky - koliko si ti daleko od splita? ako hoćeš i imaš vremena kad ideš na pregled, možeš mi se javiti da ti donesem par komada da ih opipaš, da vidiš kako to izgleda uživo (iako, moje nisu fensi šmensi jer sam ih sam šivala, ali imam odlične covere)
a jedna naša forumašica ti drži i radionice o platnenim pelenama pa možemo zajedno na kavu ;)
i još stanuje tamo gdje ti ideš na pregled
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: pitanje početnika

PostPostao/la angel » 24 sij 2011, 23:32

Pinky i ja sam imala milion pitanja i imam i sada :mrgreen
Ja sam uzela za probu od tete švalice 6 komada PP i 2 zaštitne.Imam i 4 komada švedskih pelena i u njih samo složim tetra pelenu pa preko zaštitnu.Tako da trošim i PP pa jednokratne dok se ove suše.Nemam sušilicu a tako bi mi valjala,ali i TA peć super posluži,preko noći se osuše .
PP su super,ja sam mislila da će propuštati ali još ni jednom nisu,ni preko noći. :klanja
Volila bi ih još naručiti(10-15mislim da bi mi bilo dovoljno) ali nikako skupiti love,uvjek za nešto drugo odu :/
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Ruža ljubavi » 10 vel 2011, 22:11

nećete mi zamjerit na pitanju. i ja sam se odlučila na platnene pelenice i zanima me kako je po noći da li propuštaju?
slika
Avatar
Ruža ljubavi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2011, 16:34
Lokacija: okolica Vinkovaca

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 10 vel 2011, 22:29

mi ih koristimo. većinom ne popuštaju. potrebne su samo dobre zaštitne, evo topik na tu temu, o noćnoj peleni :mah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Ruža ljubavi » 10 vel 2011, 23:04

joj puno ti hvala na pomoći :srca
slika
Avatar
Ruža ljubavi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2011, 16:34
Lokacija: okolica Vinkovaca

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 22 vel 2011, 19:41

evo sad mi je već maaalo jasnije :lol :lol

nevenera, vidila sam da si se na rozi osvrnula na par vrsta pelena, pa ako bi napisala još riječ-dvi o ostalima koje tamo nisi navela, a koristila si ih - bilo bi jako korisno.

pitanje - koliko na početku trebam imati pelena za blizance? i kojih, kakvih (još sam uvijek debeli početnik)
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 22 vel 2011, 20:04

pisala sam o onima koje se mogu navabiti kod nas i s kojima sam zadovoljna
imamo topik gdje su se cure raspisale o svojim viđenjima tjocjenjivale su pelene

neki minimum je 20-25 za jedno dijete + zaštitne gaćice. ja imam više, manje ih perem i zadovoljnija sam tako.

što se tiče koje ti trebaju... to ti je individualno. ja sam najzadovoljnija s fitted, one size (one od početka do kraja). i preko njih idu zaštitne. iako imam brdo vrsta. ono što je najbitnije jest uzeti po nekoliko pelena od različitih dobavljača i onda ih koristiš po prigodi. meni su neke samo za noć, neke samo za šetnju, neke za doma....

mislim da ne možeš puno pogriješiti, bitno je da su kvalitetne
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 22 vel 2011, 21:10

koliko otprilike zaštitnih gaćica po djetetu?

mislim startati sa bambino mio jer ih mogu jeftino nabaviti u bih, negdi do pola godine ili kraće, a onda polako kupovati i isprobavati ostale.
upravo sam na rodi kupila 8 fuzzi b. aio, čini mi se jako povoljno i da su super očuvane, ali javim kad ih dobijem
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 22 vel 2011, 21:21

dvoje zaštitnih po veličini, 2 small su nama bile do nekih 6 mj.

imam i ja bambino mio. unutra je tetra, vani PUl zaštitne. dok su bebe male meni su bile ok.

fuzzi su super, ali kako su AIO se mora češće presvlačit.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la silki » 23 vel 2011, 14:37

pinky je napisao/la:pitanje - koliko na početku trebam imati pelena za blizance? i kojih, kakvih (još sam uvijek debeli početnik)

ovisi. kako ćeš ih sušiti?
mislim da je 25 po djetetu optimalno, al' ako ćeš kombinirati s bambino mio onda i manje.
uz pelene trebaš i 5 covera od svake veličine. znači cca 2,5 cover po glavi.
s dva po veličini si naknap jer obično ukenja jedan dok se drugi pere :lol

uzmi fitted OS (one size). one su ti najpouzdanije i možeš ih koristiti od početka do kraja.
ima jedna bosanka koja šije krasne ;)

ako ćeš naručivat iz vana reci pa ću ti napisat koje su se meni pokazale odličnima.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: pitanje početnika

PostPostao/la orchid » 23 vel 2011, 19:56

Meni su bambino mio jedinica bile super kad je beba bila mala, tad sam imala onaj početnički paket - 12 pelena i 3 zaštitne. Poslije sam polako kupovala fitted i druge zaštitne jer nažalost zaštitne bambino mio možeš koristiti samo sa njihovim prefoldsima i sa tetrama. Sad sa godinu dana imam oko 22 - 25 komada i 5 zaštitnih - 3 motherease M (još nam fino pašu), jedne od šivalice i jedan vuneni soaker za noć. Perem ih svaka 3 dana i to mi je taman, no imam super grijanje pa se osuše bukvalno preko noći. Meni su najbolje do sad fitted + zaštitna, u toj kombinaciji mi se nije nikad desila nezgoda sa curenjem ili biločime, što ne mogu reći za AIO i pocketice.
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 23 vel 2011, 22:09

orchid je napisao/la: Meni su najbolje do sad fitted + zaštitna, u toj kombinaciji mi se nije nikad desila nezgoda sa curenjem ili biločime, što ne mogu reći za AIO i pocketice.
ovomogu potpisati, koristim AIO i poketice isključivo za po doma, ili ljeti smo ih koristili češće.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 24 vel 2011, 13:18

orchid je napisao/la:Meni su bambino mio jedinica bile super kad je beba bila mala, tad sam imala onaj početnički paket - 12 pelena i 3 zaštitne. Poslije sam polako kupovala fitted i druge zaštitne jer nažalost zaštitne bambino mio možeš koristiti samo sa njihovim prefoldsima i sa tetrama. Sad sa godinu dana imam oko 22 - 25 komada i 5 zaštitnih - 3 motherease M (još nam fino pašu), jedne od šivalice i jedan vuneni soaker za noć. Perem ih svaka 3 dana i to mi je taman, no imam super grijanje pa se osuše bukvalno preko noći. Meni su najbolje do sad fitted + zaštitna, u toj kombinaciji mi se nije nikad desila nezgoda sa curenjem ili biločime, što ne mogu reći za AIO i pocketice.


mislila sam i ja startat sa bambino mio kad se rode, pa polako kupovati druge, ko ti.

a sušenje? - rodit će se u lito, ja sam na jugu dalmacije, pa će sunce sušit do zime, a poslije u stanu sa klimom/radijator. mislila sam kupiti sušilicu ali ne znam baš, velik mi je to izdatak sad za početak kad stvarno sve za bebe trebam kupiti.

tu bosanku (babysaurus?) imam i ja na fb, pa ću vjerojatno kombinirati nju i rode i ako mi nalete neke jeftine a očuvane na forumskim burzama. iako je mm, zagriženi platnenopelenaš lol, strašno zapeo da kupujem od rode, jer su nam jako pomogle u borbi protiv neplodnosti, pa da im se malo odužimo kroz kupovanje pelena.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Jullishka » 14 tra 2011, 07:31

I ja sam izgleda blize ka resenju platnenih, pa imam pitanje za sada jedno. Iscitala sam ovaj PDF sinoc, pa odprilike kontam sta me sve zanima, samo mi nije jasna cena platnenih pelena. Nasla sam neki sajt ovde, Beogradska proizvodnja, 1 par gacica (pelena) kosta preko 10 eura, jel to realna cena?
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: pitanje početnika

PostPostao/la tanjabb » 14 tra 2011, 13:43

Najjeftnija pelena koju sam kupila je kostala oko 10€, najskuplje oko 30€.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 14 tra 2011, 13:55

ja sam paket od flafi s 5 pelena, s 5 dodatnih uložaka i jednim zaštitnim platila malo više od 400 kn. tako da mi je to bilo supe jeftina opcija.
a pelene su inače oko 75-80 kn tako da to je nekih 10eura, ali ima naravno i skupljih
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pomikaki » 14 tra 2011, 16:14

Pinky, nabavi si i malo tetra pelena za rezervu. Ako ti bude premalo pelena ili ih ne stigneš oprati, i tetre se mogu koristiti, samo smotaš i preko staviš zaštitne.
One se bar brzo osuše, to im je velika prednost.
Avatar
pomikaki
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 07 pro 2009, 11:56

Re: pitanje početnika

PostPostao/la pinky » 19 tra 2011, 21:56

hvala vam puno!

evo sad me opet uhvatila zainteresiranost za pelene, ipak smo duplo trudniji nego zadnji put kad sam pisala.

što mislite o natura one size fitted? mogu li one od novorođenačke dobi?

http://top--shop.com/naturapelene/index ... &Itemid=71
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 20 tra 2011, 06:29

one size zači da je jedna veličina tj da idu po početka, rođenja, pa do kraja pelenaštva
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la marnt » 19 lip 2011, 15:15

Drage mame, pomozite!
Koje pletnene pelenice kupiti? :conf Željela bih pokloniti funkcionalan dar prijateljici, a ni ona ni ja nemamo iskustva s pelenama, nikakvim, kamoli platnenim. Da uzmem sve one AIO pelene ili da kombiniram s onim što imaju umetke? :conf Mislila sam naručiti od tete iz Sa jer mi je to najbliže.
marnt
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 10 tra 2008, 23:06

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 19 lip 2011, 15:22

mislim da je najbolje da pročitaš ove topike jer nema univerzalnog odgovora što je najbolje i svatko kroz praksu vidi što mu je najbolje, zato najbolje - što god da uzmeš- da ne uzimaš više od dvije pelene iste vrste:
sve o platnenim pelenama
mame ocjenjuju platnene pelene
10 brzih pitanja o platnenim - a jedno je pitanje i o tome koje pelene najviše vole i zašto pa ti to možda pomogne u izboru
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Izzy Lo » 31 lis 2011, 12:14

Bokic curice..

evo ovako ja jos nisam trudna.. zelim biti ,ali to nije tema.
Naravno ko pravi streber procesljala sam forum sa svih strana i da budem iskrena tu sam prvi put vidjela te pelenice i naravno ja kao eko covjek, ljubitelj djece itd .. brzo sam odlucila da ce to svakako biti nas izbor..

E ja sam to odma ispricala frendicama i one su mi ko poklon za djevojacku vecer kupile paket od 5 aio pelenica s razlicitih sajtova :hahaha
(sad ih cuvam i bas su mi slatke pa sam vise i o njima citala ) i uglavnom pisete kako to bas nije dobar izbor i da propustaju i slicno, ne mogu li se one isto nositi s zastitnim hlacicama i dali je to netko probao?
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: pitanje početnika

PostPostao/la silki » 31 lis 2011, 12:18

ovisi koje aio imaš. nisu sve jednako dobre ali one ne bi trebale propuštati zbog vanjskog zaštitnog sloja.
zaštitne gaćice ne idu na aio.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: pitanje početnika

PostPostao/la Izzy Lo » 31 lis 2011, 12:31

nezma vidjet cemo.. samo neznam koliko ce to kod mene biti isplativije od jednokratnih.. jer ja postanem fanatik:))
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: pitanje početnika

PostPostao/la nevenera » 02 stu 2011, 08:07

zaštitne ne idu, one na sebi imaju već zaštitni sloj

isplativije je, ja sam samo 10 dana bila isključivo na jednokratnim kad sam bila na hvaru kod svojih i pelene su me došle 200 kn, baš sam se lecnula. navikla sam da o tom trošku ni ne razmišljam.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Sljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.