Sada je: 18 tra 2024, 07:19.

Zimska platnena parlaonica (33.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 09 vel 2015, 14:21

KK Ai2 mi je vrhunska, za sve detalje (materijal do kože, vrsta uložaka) se može pitati i dogovoriti, isporuka brza, komunikacija super, cijene čak i povoljne naspram drugih. Baby Sara nemam Ai2, imam "obične" pelenice, jako pedantno odrađeno, sve na svom mjestu, znam da su druge mame jako zadovoljne, jedino je meni model nekako mali, trenutno smo u fazi da su nam mrvicu plitke. Ali ja sam zasad jedina koja ima taj dojam, nikome koga znam nisu premale :) Ja imam skoro sve od domaćih šivalica, pokušavam napisati recenzije već neko vrijeme, pa nikako da sjednem i otipkam to.

E, smrzavanje. Ne dezinficira i ne ubija bakterije, bar ne većinu ;) Recimo E. coli fino preživi i nekoliko smrzavanja na većim minusima. Ali ipak po pitanju bakterija može biti samo pozitivno. Od nekoliko smrzavanja ne bude ništa materijalu, ali mislim da inače nije baš dobro za tkanine. Mene bi najviše PUL brinuo, ne znam kak on reagira.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 09 vel 2015, 15:14

morena, super što imaš iskustva sa domaćim šivalicama, čekam tvoje recenzije :yess inače zasad imam dovoljno pelena, ali kad mali bude veći sigurno će zatrebat još koja, a koncept Al2 mi se jako sviđa, pogotovo ako se može punit svakakvim ulošcima i ako se može koristiti kao cover za druge pelene. :) nemam doduše još niti jednu, ali veselim se unaprijed :joy
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 09 vel 2015, 17:32

Ja imam sve od Baby Sare, ugodne su, dobro drže, šir između nogu, daju se lijepo podesit. Misnus su samo dezeni i što je s nekih boja izbljedila.
Ja sam sad u nabavci od drugih šivalica, pogotovo split i zainteresirala ne Lolita butterfly.
Konoplja+ bambus jedva cekam da dodu, Lulapu nam je super. Jedino nisam zadovoljna sa popicom i onim kineskicama pocket, procuruju na sve strane a navodno su AIO.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 09 vel 2015, 17:57

Ja čekam jednu Lolita pelenu, bikinicu, baš me zanima kakva će biti. Valjda ne budem i za nju mislila da je mala, čini se da mi je to neki urođeni strah :hahaha Inače sam se uglavnom držala Made in Croatia, bar po pitanju pelena, malo šaram s coverima :) Ja volim Knofek pelene. Sad teta ima etiketu, i još bolji model, čekam par novih, pa i te recenziram ;)

Popice mi se nisu svidjele. Prvo sam bila oduševljena, onda sam shvatila da ih izbjegavam koristiti. Ostavljale su mu jako crveni trag na leđima, malo manje na nogicama, ali to na leđima baš dosta, a nisam ga uopća jako zatezala (a inače nisam preosjetljiva na to). I nije mi fukcioniralo ono da promjeniš uložak i koristiš taj shell ponovo, uvijek je sve bilo mokro, i unutra, i gumice...
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 09 vel 2015, 21:18

Eh, da, dobro da znam za popice. Dugo sam ih pikirala i onda u zadnji čas odlučila rađe investirat u vuneni cover i nisam zažalila :up Inače tu na forumu su popice jako dobro ocijenjene pa su mi zato nekako bile prvi izbor. Onda sam naletila na te domaće šivalice pa me baš zainteresiralo, drago mi je da imate pozitivna iskustva jer bih rađe kupovala domaće (ali provjereno). Svakako pišite recenzije i ocjene, i Knofek me isto zanima... :dada
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 09 vel 2015, 21:30

ja sam uzela 2 rodina covera, rabljena. jedan flafi nov. lanolin. i podlogu za presvlačenje. pelene mi ne trebaju

meni popice ostave trag li me ne dira. bitno da on spava i da ne popuštaju. jer mu sve ostavi trag, čak i milovia.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 10 vel 2015, 14:50

I ja se mislim nabavit Lolitu ali trenutno za unutrasnjost ima samo velur, bambus joj stize za mj dana i gledam Coki Loki :kima
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la latica » 10 vel 2015, 15:33

ako i milovia ostavlja trag, onda je definitivno ne kupujem :lebdi jer mene ti tragovi sve više živciraju, to me zapravo jedino i živcira, a sve nam ostavljaju trag u zadnje vrijeme :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 10 vel 2015, 15:38

milovia je jedna od najnježnijih pelena. turbo mekana i divna. ali njemu ostavlja trag poput npr flafi pelene.

ja sam uzela close parent podlogu za presvlačenje. divna je :le
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 11 vel 2015, 12:31

Ukratko za Knofek, meni je teta šivalica simpatična, pa su mi i pelene odmah draže :hahaha Prije je radila sa posteljnim platnom izvana, što nije tako podatno kao mako, ali ja nemam problema s namještanjem, niti mi se to platno izvana jako ofucalo. Jedino mi se čini da gumice malo popuste kad je platno u pitanju, valjda zato jer je čvršće. Ali sad ima u ponudi i mako, i velure, i frotire, svašta... i super upijajući bambus velur, u šarenim bojama ;) Pelene su većeg kroja, ali meni to odgovara, nisu plitke, ok mi je širina između nogica. Super mi je što su ulošci za splitice prošiveni po sredini, pa se slojevi materijala ne gužvaju u pranju. Sad, neke mame vole drukere na ulošcima u peleni, Knofek ih ne stavlja. Ja ih osobno baš ne volim, živcira me to kopčanje otkapčanje, samo čekam da se pelena podere na tom mjestu, a ako ih ne zakopčam bojim se da će se uložak pomaknuti i onda bi drukeri žuljali.

Ma taj Facebook je smrt za novčanik :hahaha

I web shopovi isto...

Trenutno da od svake šivalice kod nas i u susjedstvu uzmeš po dvije-tri pp, imaš ih dosta za cijelo pelenašenje :p A još pokoja stranjska pp, Milovia i tako... ovisnost :drink
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 11 vel 2015, 12:43

E da, htjedoh još napisati pa sam zaboravila - Knofek ima super covere! Ima međuveličine, kao S/M i M/L, s dva reda drukera za smanjiti. Bolje se namjeste nego OS cover, a opet ih se može dulje koristiti nego covere po veličinama. Jedino ih nisam koristila za noć, ali zato jer se kopčaju onako kao pelene, a ne recimo na boku, a malac mi spava na trbuhu, pa sam zabrijala da bi ga mogli drukeri žuljati. Ali za dan savršeni.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 11 vel 2015, 13:28

morena, super, hvala na iskustvima. Čitala sam tvoju recenziju, jedino mi nije jasan taj pul iznutra?? Inače nemam nijednu pocketicu pa možda nisam dobro skužila... ali ako je pul direktno do kože ne znam koliko je to dobro, a nije mi baš ni jasno kako ta pelena može upit mokraću? :dunno Za knofek sam već čula pohvalu za covere. Ako nije problem možeš li mi napisat koliko si platila? I općenito, kako komuniciraš sa šivalicama? Preko fejsa, porukom, pozivom, mailom? I kako odabereš uzorke, jel ti pošalje slike? Sorry ako sam zagnjavila...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 11 vel 2015, 14:35

KK ai2 ti je tip kao pop in pelene, nije pocketica. Znači sastoji se od covera na koji se kopča uložak. Ako izvadiš uložak, ostane ti običan cover. Do kože dolazi taj uložak koji upija, ali na coveru na dijelu koji dolazi na trbuh i leđa je "džepić" koji drži uložak, tetru, što već služi za punjenje.

http://anekaclodi.com/wp-content/uploads/2014/05/cover-diaper-1.jpg
http://anekaclodi.com/wp-content/uploads/2014/05/cover-diaper-2.jpg

Na ovim slikama se vidi dio pula (šareni) koji drži uložak i on dolazi do kože. Nije to tak velika površina. Ali kod KK taj dio može biti i od mikroflisa - umjetni materijal koji se teško navlaži, ali je mekan i mucast. Inače KK ima i AiO pelene, neku verziju pocketice, ali ne znam kakve su, nemam ih. (na slikicama nije KK, slike su s neta)

Uglavnom sve možeš riješiti preko fejsa, ili pozivom ako imaju negdje broj (ili pitaš). Na fejsu imaju većinom i albume s dezenima za pelene, ili ti pošalju slike.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 11 vel 2015, 15:57

Hvala, sad mi je sve jasno. :luv ma zbunio me taj džepić, zato sam mislila da je pocketica. :ajme Ako je to samo malo pula kod trbuha onda nije bed.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 16 vel 2015, 15:45

Naručila sa od KK-a AI2 i Hybrid, s bambus-konoljom,

Mala zamjerka što je na unutarnjim džepićima koji drže uloške do do bebine kože PUL strana tkanine (ona gumasta).

Morena ovo sam kopirala sa stranice di si ocjenila pelenu. Sad umjesto gumice tj. PUL-a može s unutarnje strane biti mikroflis stay dry. Ja sam taj naručila.

Jedva čekam da dođu, a od CL sam odustala isporuka bi bila tek u 4 mj :roll .

edit; Htjela sam pitati ima li netko Mama Panda pelene?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 16 vel 2015, 16:31

Janja je napisao/la:Htjela sam pitati ima li netko Mama Panda pelene?

ja sam ih naručila u babinje. jako su lijepo šivane, lijep kroj, no nisu mi ništa drukčije od nekih drugih pelena šivalica
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 24 vel 2015, 16:30

Janjo i morena, koliko dugo ste čekale na pelene od KK? Jesu li oni u Zagrebu i ako jesu ima li mogućnosti za primopredaju? Razmišljam o narudžbi pa čisto da vidim što i kako prije nego ih kontaktiram...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 24 vel 2015, 16:40

Od KK su meni jako brzo stigle pelene, unutar 2 tjedna čak. Mislim da je iz Sesveta. Vjerojatno se može i primopredaja dogovoriti ako ti je u blizini.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 24 vel 2015, 17:15

Hvala :)
Mislim da je vrijeme da pojačam kolekciju jer kako mi sad češće kaki dogodi se da mi pofali pa moram ubacit pokoju jednokratnu... a kako te jednokratne smrdeee, strašno :nesvist čista plastika, kemija, odvratno.
Stvarno se loše osjećam kad ih moram stavit. Sreća pa se samo par puta zalomilo da mi pofali platnenih. Ali ipak, treba se osigurat :joy
A poseban mi je gušt naručit neke nove kakve još nemamo. Eto sad sam se odlučila za KK, a u sljedećem điru će vjerojatno bit Knofek.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 24 vel 2015, 18:00

Ja se moram pozaliti na mamina blaga jer peleni koju sam realno koristila desetak puta je pukao druker.
Drugo, otvori za nogice su namnuvijek presiroki koliko god smanjili pelenu. Kao da je sivana za nekog s specificno buckastim nogicama, sto mi nismo nikako.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 24 vel 2015, 21:33

Za te pelene još nisam čula :dunno možda možeš reklamirat, baš šteta ako je pelena nova...
Zanima me ako netko zna koja je razlika između bambus frotira, bambus flisa i bambus velura po sastavu i kakva su iskustva s tim materijalima za unutrašnjost pelene? Ja imam iskustva sa bambus frotirom i super mi je, a za drugo dvoje ne znam pa ako netko može usporedit. Također, kakvi su ulošci od konoplje? Jel postanu grubi nakon nekog vremena?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 25 vel 2015, 00:20

Super nova, evo jucer su mi dosle KK pelene, čekala sam tjedan dana. Ona živi u Sesvetama.
Moje obje kk pelene unutra imaju bambus konoplju, ja sam najviše za velur i bambus, nemam dobra iskustva sa frotirom. Ova dotina pelena koju sam kupila izvana kma minkee a unutra velur i odlicna je, mekana ali radi ogroman posao. Sa kk se možeš dogovorit za primopredaju jako je susretljiva i ljubazna.

Morena, kako si se ti snasla sa ai2 kad si ju pocela koristiti. Ja sam se danas dosta mucila dok sam ju zakopčala, ima dva reda drukera i vec sam pocela mislit koji sam to vrag kupila, ali se ispostavilo da uza sve đipanje mog zvrka drži 4h bez problema tek je tad procurila. Kako ti po noći drži?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 25 vel 2015, 10:59

Bambus je u svim vaeijantama kombiniran s pamukom, najcesce organskim.
Razlika je u izgledu i tkanju, da se tako najjednostavnije izrazim, a da je lako za razumjeti.
Frotir je vise kao rucnici, velur je vise kao svilenkastiji, a flis je kao one djecje jaknice od flisa. Stolica se najlakse ispire s velura, a flis najvise ima djetetu osjecaj suhoce.

Doma imam velur i frotir i meni su oba draga, drugaciji su na opip i izgled ali oba odlicno upijaju.

Za konoplju znam da nakon nekog vremena ogrubi ali trljanjem uloska kroz ruke ili pokoje dekorativno susenje u susilici ce uciniti da budu opet meki.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 25 vel 2015, 12:09

Liv super si to objasnila :dada
Nisam znala da je svaki bambus pomiješan sa pamukom, ali primjetila sam da su naizgled dosta slični bambus i pamuk tj. kad nebi znala da je to bambus sigurno bih mislila da je pamuk :lol
A jel ima i umjetnih vlakana uz bambus i pamuk? Znam da pamučni velur sadrži i umjetna vlakna (poliester mislim).
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 25 vel 2015, 16:12

Eh sad ne znam tocno na pamet al svakako ti stoji u opisu pojedinog proizvoda na deklaraciji ili kad gledas preko web shopa onda bude napisan sastav u samom opisu proizvoda. Ono koliko cega ima i koliko.
U principu ta mjesanja idu radi izdrzljivosti. A nacin tkanja vjerovatno ovisino proizvodjacu kako sami smatraju da je bolje ili probavaju trziste da vide sto ce se prodavati.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 25 vel 2015, 18:01

KK ai2 ne koristim za noć, nikakva ai2 verzija nema šanse s mojim popišancem :lol Ali prvo kopčanje je bilo mila majko, koji gumb kamo da pokopčam???? :hahaha Ali drži 2-3 sata kako god pokopčala ;)

Meni se suši jedna oprana Mamina blaga, čini mi se jako pedantno šivana, ali nismo je još ni probali pa nisam mjerodavna. Ja bi isto reklamirala puknuti druker. A D. je veliki, nema šanse da njemu puše oko nogica. Ali dobro je znati, frendica s mršavom curkom gleda njene pp, sad ju mogu upozoriti, nek prvo proba ovu moju.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 25 vel 2015, 18:55

morena je napisao/la:Ali drži 2-3 sata kako god pokopčala


I moja je 4h bez frke, ali sam se totalno izgubila sa drukerima. Ok znači dobro sam napravila :lol .

Ja sam skoro uzela njene pelene, ali sad neću vidim da se dosta njih žali na njene pelene.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 25 vel 2015, 20:12

Hm, a meni se baš činilo da su žene zadovoljne sa Mamina blaga, bilo je baš dosta pohvala u grupi na facebooku za njene pp :dunno
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 26 vel 2015, 09:48

Eto ja uzela tu jednu, reko ajd da probamo, necemo propasti, i dezen joj je bio bas za curice. Uzela sam je prije dosta vremena, a nisam je bas koristila jer sam te nedostatke uocila tek nosenjem i sad mi glupo reklamirati joj.
Ne zna jos sto cu.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 26 vel 2015, 11:11

nekad se desi da bude puno narudžni pa ljudi žure pa se desi greška, il loša pošiljkamaterijala i pp-a
no zato ja preferiram legalne jer se njima, pošto se ima račun može lijepo reklamirati
no na kraju njima nikad ništa ne bude problematično, ili u mom slučaju rjetko

ja sam jučer držala mladim trudnicama malu radionicu o pp. gledale su me :shock :hahaha sve zvuči teško i komplicirano :roll
dvije su se činilo dosta zainteresirane pa se nadam da će se pojaviti na pravoj radionici o pp koju planiram za mjesec-dva
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron