Switch to full style
Odgovori

koliko platnenih pelena REALNO treba?

06 lis 2015, 13:16

realno gledano, ne čini mi se da onima bez sušilice je dovoljno 20-25 pelena.
koliko se vama čini da je dovoljno?

ja sam se nekako našla na broju 35.
10 fitted koje bi mogle za noć i/ili vani
10 AIO koje bi mogla za dan
5 AI2 koje mogu kombinirati sa svime, pogotovo tetrama

Koristim negdje oko 8 pelena dnevno s tim da jedna, noćna traje cijelu noć (dok je dijete manje se presvlači i noću jer kaka noću).
8-9 pelena dnevno.
Ako perem svaki drugi dan to je oko 20 pelena. No, ako se pelene suše dulje gledat ćete kroz prozor ili ih sušiti pored peći/radijatora (nikako na njima) i nadati se najboljem.
Stoga bi dobro bilo imati pelene i za taj treći dan, ako se ove ne osuše na vrijeme.
S 30 si miran, ali s 35 si mirniji :hahaha

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

06 lis 2015, 15:35

Koristim samo mpp (ništa aio, ai2), najčešće splitice, ali ima i pokoja fited i nešto bambusica i konoplje koje se malo duže suše.
Nemam sušilicu, a pranje sam tempirala svaki treći dan (svaki drugi mi je prečesto, ne da mi se).
Uglavnom trošimo oko 5-6 pelena za dan + jednu za noć. (dok je bio manji pokoja pp više za dan možda).
Perem noću (zbog jeftinije struje, i jer ih perem na dugačkom programu pa onda uz njih niš drugo ne stignem oprati prek dana).

Na taj način sam sasvim dobro funkcionirala s oko 30 mpp - nakon tri dana bi se skupilo oko 20 mpp za pranje, noću ih operem, suše se slijedeći dan i noć i za to razdoblje dok se posuše još onih 10 je dosta.

Ali slažem se da je uvijek bolje imati pokoju viška (za slučaj da je baš gadna vlaga u zraku, da ne stigneš oprati na vrijeme i tak). Tak da je 35 idealno :hahaha
A sad ih ima i preko 40 :ajme Ali, odkad radim, i kako ne stignem staviti da se suše ujutro, nego tek popodne, pa su počele ove kiše uz koje se teže suše, primjećujem da ni jedna pp ne stoji - bome ih sve stalno rotiram, čak mi se dogodi da skidam direktno sa štrika i slažem u torbu za slijedeći dan kad ide na čuvanje.

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

06 lis 2015, 19:46

Nisam ja rekla koliko ih imam. :nata samo koliko ih realno treba
Ja imam samo 30ak aio/ai2 :bis

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

07 lis 2015, 09:16

Znam. Ja sam se složila s tobom po pitanju realnog broja :mrgreen
I po pitanju toga da od viška glava ne boli :hahaha

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

15 pro 2015, 14:21

Imam sušilicu pa izlazim na kraj sa nekih 23-24kom. Imam dodatno 6 prefolda kad zagusti. Perem svako 2-3 dana i odmah sušim. Pranje i sušenje traje cca 6 sati. Tempiram uglavnom po noći, po jeftinoj struji. Stalno sam u napasti da proširim kolekciju :mrgreen a onda opet mislim da bolje pričekat da drugo bude na putu :hahaha pa da kupujem bez grižnje savjesti ;)
Trenutno su nam presvlačenja pelene noćna mora pa presvlačim 4-5 puta dnevno da minimaliziram revanje :lebdi

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

17 pro 2015, 11:06

Meni je isto oko 30 - 35 bilo dovoljno. Prala sam svaki treći dan, bez sušilice.

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

30 svi 2016, 07:21

Dakle,cure,treba mi 30-ak komada? Malac uskoro stize,no posto nemam iskustav sa pp,narucila sam od raznih sivalica po nekoliko razlicitih modela,pa cemo vidjeti sta ce nam odgovarati :mrgreen
Uzela sam desetak tetri,za sada mi.je stiglo 6 mpp i jedan cover,jos dvije i covera su.na putu i stizu ovih dana. Uzecu i par kineskih,zbog cijene,jer ne.mogu odjednom sve da pokupujem,i jos sam od druge sivalice narucila nekiliko mpp. Valjda ce biti dovoljno za pocetak... :nata

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

30 svi 2016, 08:37

30 ak je ok
Računaj da su prvih mjesec dana baš mali
Ja sam tad nosila samo tetre i cover veličine s

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

30 svi 2016, 09:21

A ha sve covere narucila one size :hahaha Dakle,da ipak uzmem S?

Re: koliko platnenih pelena REALNO treba?

30 svi 2016, 09:29

Mozda i koji one size bude ok, ali ipak uzmi koji s
Odgovori