Sada je: 28 ožu 2024, 10:56.

Zimska platnena parlaonica (35.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la SuperNova » 08 vel 2016, 22:03

Kad platnenopelenaši počinju kužit da su mokri (ili ukakani)? Kakve signale trebam očekivat? Par puta mi se učinilo da je onako bio malo nervozniji, a nekon presvlačenja sve ok, pa sam pretpostavila da je bilo zbog mokre/ukakane pelene. Kad oni to osvijeste? Pogotovo me zanima za dečke, jer iz priča drugih mama mi se čini da curice to nekad već sa godinu dana signaliziraju...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la morena » 09 vel 2016, 09:16

D. je negdje nakon prvog rođendana počeo javljati da je ukakan, i to od tad to redovno javi, prije je pokazivao na pelenu i da ju treba skinuti, sad dođe i kaže "kaka". Pišanje nekad javi, nekad ne. To mi je super jer ga odmah "nakon obavljenog posla" presvučem, ali s druge strane ga ne interesira ni wc niti tuta. Povremeno kad ima volju ga skinem da malo sjedi na tuti, ali nema neke koristi za sad. Ali nije da ne kuži, kad je u kadi, jako se voli popiškiti, valjda zato jer onda vidi kaj se događa. Trudi se popiškiti čak i kad ne može :lol
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 09 vel 2016, 09:25

Moji bi javili. Nisu cure ništa "naprednije". Moji su se skinuli s oko 2g. S nikšom bi probala ovo ljeto
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la SuperNova » 09 vel 2016, 21:05

I ja bih probala ovo ljeto, kad budemo na godišnjem. Tj. nekako sam već zacrtala da će se to do jeseni riješit :mrgreen ajme meni ako nam ne bude išlo... nekako mislim ako ustrajem preko ljeta da će valjda prihvatit... Možda sam prnadobudna, ali nekako mi se čini ako se ne riješimo pelene preko ljeta da se i nećemo sve do sljedećeg...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 10 vel 2016, 01:54

Nema što ne ići
Daj vremena.
Imaš topik o skidanju pa baci oko
Skineš i ne vraćaš dan dva. Vidiš je li svjestan što se zbiva. Kad se upiša il ukaka presvučeš i kažeš da se to radi na wc/tutu
Ukoliko vidiš da ni nakon 2-3 dana ne reagira tj popiški se ili pokaka i igra se i dalje kao da nije ništa e onda nije spreman. Vratiš pelenu i probaš za 10 dana
Ukoliko kuži da to radi onda samo strpljenja da se dođe do cilja
Prvo će to raditi po sebi i gledati u to. Onda će polako početi kužiti i najaviti prije tako da stigne na wc/tutu
Uzmi si zaštite za krevete i 20 gaćica
Regresija je normalna. Nekad sve ide ok pa opet počnu po sebi.
Bitno je da kad kreneš a vidiš da ide da ne vraćaš više pelenu
Pažljivo i strpljivo ponavljaš da mora na wc i presvučeš
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la morena » 10 vel 2016, 12:20

Mislim da nema veze jel cura i dečko, nekako više ovisi o djetetu samom nego o spolu. Znam da moja mama stalno priča kak smo sve tri kćeri bile različite, mene je stavljala na tutu od kad sam se posjela, a s godinu dana navodno nisam nosila pelene uopće, srednja sestra je skužila tek kad je već bila skoro 2,5 god, a najmlađa negdje malo prije 2. rođendana.

A ni godišnje doba ti nema puno veze, osim što je lakše sušiti veš ljeti. J. je skinuo pelene malo nakon dvije godine, na proljeće. Doslovno je trajalo par dana, dva tri dana je bio bez pelene danju, a noću bi stavila pelene (jer ujutro nikad nije bio suh, pa me bilo strah kak će to ići), kad sam vidjela da preko dana ide bez greške, skinula sam i za noć. Ne sjećam se da se ijednom popiškio u krevet. Niti je bilo regresije. Stvarno smo to bezbolno obavili. Zato se bojim kako će to D., on je po mnogo stvari kompliciraniji od brata :lol
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 10 vel 2016, 23:09

Moj to ne kuzi, ali sam primijetila kad malo drugačije hoda da ga nešto smeta u pelenu. Inače kad ga pitam jel kakao redovno odmahuje glavom, a ukakan do grla.
Ipak sam koliko zamjenika za tetre, ja ne koristim poketice Morena pa mi to nije dobra opcija. Vidim da su me dobro savjetovali da zamjenom jer su tetre odlične i fino popune miloviju iznutra, a mogu popit čudo jedno. Još sam uzela dvije Ikeine, isto su mrak.

Cure imam pitanje, danas kad sam ga presvlačili išla sam ga oprat i piseka povući, tj kožicu. Kožica ide bez problema, nego sam primijetila ispod kožice kad se prevuče kao bijelu nakupinu nečega. Ne boli ga, niti smeta. Ima ko kakvih iskustava s tim?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 10 vel 2016, 23:18

Prljavština. Čisti toplom vodom i tufnicama. Lagano
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la morena » 11 vel 2016, 12:46

Janja je napisao/la:Cure imam pitanje, danas kad sam ga presvlačili išla sam ga oprat i piseka povući, tj kožicu. Kožica ide bez problema, nego sam primijetila ispod kožice kad se prevuče kao bijelu nakupinu nečega. Ne boli ga, niti smeta. Ima ko kakvih iskustava s tim?


To se zove smegma. Izlučuju ju žlijezde. Kod dečkića se obično na tim djelovima gdje se skupi smegma zapravo odvoji kožica, i onda to bijelo izađe van. Ja to samo dobro očistim vodom i vaticom ili krpicom, ili u kadi kod kupanja. Zna im pišonja biti malo osjetljiv ako je toga bilo dosta odjednom, jer to obično znači da se biše kožice "odljepilo". Barem je tak moje iskustvo. Inače nije ništa za zabrinuti se.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 11 vel 2016, 13:18

Jedva sam to uspjela očistiti. Toliko se otimao da sam i zakrvavila. I da baš kako si napisala Morena odvojila se kožica tu pa sam tako očistila. Onda sam sve namazala kremom. Jedino mi se čini kad piski da ga malo pecka.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la morena » 11 vel 2016, 13:31

Tak je i mom znalo biti, isto bi mu malo namazala da manje pecka, možda češće presvlačiti i malo oprati da bude čisto. Ali brzo se to smiri, do navečer bi već trebalo bit ok.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 12 vel 2016, 12:15

imate li covere Popolini? to je kao europski mother ease. jesu li jednako dobri? na čičak ili na drukere?
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 12 vel 2016, 15:45

S odvikavanjebi mi krecemo ovo proljece vec, cim se mali stabilizira toplo vrijeme. Necemo cekati ljeto.

Moji su svi razlicito pokazivali spremnost. Uglavnom, kad su spremni to ide brzo.

Popolini nemam nista osim onih papirica. Zastitne ce tek sad biti prvi put dostupne kod nas, cini mi se.
Oni imaju isti dizajn kao i ME, po tome sudeci mogli bi biti dobri. Jedino nemaju bambus za pp, samo organski pamuk.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 12 vel 2016, 18:46

Ana2010 je napisao/la:imate li covere Popolini? to je kao europski mother ease. jesu li jednako dobri? na čičak ili na drukere?

Ko mother je. Imam mother na čičak i divan je. Imala i ja drukere. Isto odličan
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 12 vel 2016, 19:10

nevenera je napisao/la:
Ana2010 je napisao/la:imate li covere Popolini? to je kao europski mother ease. jesu li jednako dobri? na čičak ili na drukere?

Ko mother je. Imam mother na čičak i divan je. Imala i ja drukere. Isto odličan

ME imam više kom. na čičak. imam i na drukere novi, al mu je još prevelik. super. po fotki mi se čini da je čičak malo dalje od ruba (trbuha) nego kod me, što mi se sviđa. naručit ću vjerojatno jedan, samo se još dvpumim između drukera i čička.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 12 vel 2016, 21:23

Čičak se bolje namjesti. Pogotovo kad su između veličina
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 14 vel 2016, 14:41

Jutros presvlačila maloga i ME cover skroz raskopčan s jedne strane. Ništa nije procurilo jer je muž dobro nafilao pelenu, a mali nije puno piskio. No čudno mi je da se raskopcao nov je star tjedan dana, ali sam služila da su drukeri malo kao slabiji.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la latica » 01 ožu 2016, 15:45

ja sam počela skupljat pelene :ajme

imam za sad jednu AIO Kreativni kutak i jednu petit lulu AIO. i sad sam uzela 5 komada AI2 isto kreativni kutak. jako mi lijepo izgledaju, sve su rabljene, ali u dobrom stanju,a dosta povoljnije. da znam spol, sad bi se vjeroajtno već više raspojasala, ovako se suzdržavam.

i mislim uzet još koju miloviu od AIO kad uleti.

i onda neke bambusice obične, svi preporučaju te daj daj šta vi kažete? i neki cover za njih...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 01 ožu 2016, 15:53

ja sam upravo u isprobavanju fitted responsable mother od konoplje i odlična mi je. jer je poketica. taman za noć

daj daj sam i ja čula da su ok

cover sam uzela romparooz i super mi je jer su moji uvijek uži u struku a ovo se lijepo namjesti u struku. ima slika na topiku sa slikama
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 01 ožu 2016, 15:56

meni su na kraju najdraže pelene od Dolise. uzela sam za noć nedavno i 2 s bambusom. izvana je pamucni velur, iznutra bambus frotir. ima 2 uloska koji su s jedne strane pam. velur, a s druge bam. frotir.
bambusicu imam još 1 od Rode i 1 od jedne nove šivalice (fb grupa moderne platnene pelene), isto su ok.
ja sam svoju Miloviju ai2 prodala, skoro svaki put bi procurila.

janja, ja sam kupila ME airflow M/L velicinu, ali mu je još malo prevelik. Imam ih više na čičak, a ovo je prvi s drukerima baš ću vidjeti...

uzela sam nedavno i cover Popolini na čičak - super mi je, kao i mother ease rikki.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 07 ožu 2016, 09:40

ME sam malo stavila sa strane, više sad koristim za noć milovija+kikko prefold. Inače mi se milovija pokazala odlična i po danu i po noći, ali sam služila razliku u kroju. Imam na pera jednu staru god dana koja je bar 2cm uza i kraća, ali zanimljivo je kako nema razlike u kopcanju, namještanju.
Sad čekam u dolasku groviu ONE ona je AIO a ja nisam baš ljubitelj takvih pelena ali eto mamila me. Nevolim ni poketice. I čekam Peenat jako me zanima kakav je. Uzela sam baš ai2 s originalnim insertima. Ai2 KK sam sve prodala. Ustvari ostala sam na 20 tak pelena.
Jučer sam M ujutro stavila na tutu, sjedio je pola sata i nakraju obavio posao. Sad ga polako učim bar da sjedi na njoj, a na proljeće kad jače zatopli idemo u gacice.
Latica, Molly siva fine bambusice svi ih hvale evo i ja čekam jednu da mi dode. A njen flip mi je izvrsna pelena.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la AdrianovaMamica » 25 ožu 2016, 23:21

Bok curke ovisnice o mpp, i mi smo u mpp, najdraze nam je milovia plus tetra. Aio kombinacije i pocket su nam se pokazale koma za nas.
Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo, da za mnom ostane nesto kao leprsav trag..
Avatar
AdrianovaMamica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 23 svi 2014, 00:40
Lokacija: Daruvar

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la marijask » 06 tra 2016, 15:36

Pozdrav! Moj stariji mpp korisnik od prosle godine ne koristi pelene, a prije 6tj smo dobili novu guzu za nase pelene!
Jos nismo krenule u nasu avanturu, planirala sam ovih dana, a danas smo bili na uzv kukova na kojem su nam rekli da siroko povijamo pa za 3tj na kontrolu!
Dr nam je rekla na jp staviti onu pelenu za siroko povijanje koja izgleda kao mpp ali to nije, pa onda zarolanu tetra pelenu! Ja to nikako nisam uspjela namjestiti kako treba, pa sam na jp stavila mpp rodinu! Pa mi se ucinilo malo i jos dodala jednu tetru...
Moje pitanje je da li je to ok i dovoljno?
Kako ste vi siroko povijale?
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 06 tra 2016, 15:41

kod platnenih se ne povija, koristiš samo njih
ako nosi jednokratne onda staviš tetru ili jednu mpp preko
to ej dovoljno
ako se ima problem, onda se stavlja više od toga.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la marijask » 06 tra 2016, 18:27

Ima problem, ima malo zaobljene kostane krovice!
Nisam se ni snasla da pitam sto je tocno problem, ali rekla je siroko povijati jer ako ne bude bolje za 3tj morati ce nositi remencice!
Stavila sam i mpp i tetru i nogice joj ne mogu biti sire nego sto jesu!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la latica » 18 tra 2016, 13:47

evo i mene s updateom.
vodim se onim topicom o broju relano potrebnih pelena :mrgreen

dakle do sad sam nabavila jedno 7 AIO od kreativnog kutka, rabljene, ali u jako dobrom stanju. i imam jednu petiti lulu AIO.

i mislim da ću uzet 10 racman bambusica, novih, nekorištenih, na njuškalu su sad 700 kn, smanjili su cijenu jer me očito čekaju. ja sam imala njihove dodatne uloške za pelene i nešto mekše i ljepše nisam vidjela tako da se nadam da su i pelene takve i da će odgovarati.

imam one stare tots bots bambusice male za početak, dva covera za njih, a vidjet ću koliko ću ih i koristit ako budemo išli na more i tako...

za kasnije imam dva vunena covera, jedan manji i jedan Aristocrats veći, koji me drago Bog prosvijetlio da nikome ne dajem.

uzela bi još koji cover, nadam se dobit nazad strechy tots bots koji sam dala, i to bi bilo to. zapravo i ne bi :ajme još mi ne da mira da probam romparooz cover, ali ne znam jel mi treba ako kupim ove pelene, a uzela bi si svakako i miloviu da probam, ali sad je prošlo sniženje na babipuru.

šta ste ono rekli da je bolje - milovia cover ili AI2?

janja, ja kupoval ana fejsu od neke Janje KK pelene, sad zamisli da ispadne da je od tebe? :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 28 tra 2016, 13:45

Latice sad čitam kupila pomogne KK ai2 5 kom i mislim si to su moje pelene :hahaha još ak si kupila i dva seta uložaka i dobila još jedan cover onda sam 100% ja u pitanju.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la nevenera » 28 tra 2016, 13:49

:lol
Pp svijet je mali :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la latica » 29 tra 2016, 12:51

:lol janja sad sam išla gledat u poruke šta sam točno uzela, više se ni ne sjećam, ali je, očito smo mi tržile :luv stvaaarno je svijet mali :lol

stigle su mi i te racman što sam uzela nove s njuškala, ajme što su divne, premekano nešto. nadam se iskreno da će nam odgovart jer su dosta široke među nogicama kao model, ali su zato i mekane i mogu se zapravo skupit onako kao malo prekopit, pa ćemo vidjet kad se seka rodi ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Zimska platnena parlaonica (35.dio)

PostPostao/la Janja » 29 tra 2016, 14:58

Latice :hahaha nadam se da si zadovoljna njima. Maximalno su pazene i mazene.

Ja sam ti imala racman cover i nisam bila njime zadovoljna, stalno je pustao i tesko se namjestao. S pelenama nemam iskustva.

Ja sam narucila dvije molly bambusice, jednu imam i prekrasna je mekana, podatna bas odlicna i super upija. I jos dvije milovije sam narucila iako ih imam 8 nikad nije dosta :ajme
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.