Sada je: 29 ožu 2024, 12:55.

HOMEOPATIJA

Moderator/ica: direktorica svemira

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 07 lip 2006, 12:50

Ako je bolje smanji učestalost davanja, a kada im skroz prođe onda prestani s davanjem. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la BO » 08 lip 2006, 08:42

A kakve su cijene tih lijekova. Naime, jucer smo bili i prepisao mi je tri lijeka koje moram naruciti ... iz Njemacke <i></i>
BO
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 10 sij 2003, 17:23

Re: Homeopatija

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 lip 2006, 12:32

jako jako skupo bar meni, 1 kutija pullsatile 70 kn a trebam dve a nos curi stalno kuc kuc sada je stao... DOBRO SE DOBRIM VRACA!!!<i></i>
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la suzanas » 08 ruj 2006, 12:00

Poštovana Zita,<
>zanima me što sve liječi homeopatija?<
>Kakvi su rezultati u liječenju odraslih? Bolji, lošiji od rezultata liječenja djece ili samo ovisi o organizmu, o genetici?<
>Hvala <i></i>
suzanas
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 stu 2005, 11:36

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 08 ruj 2006, 14:03

<
>Homeopatijom se moze lijeciti sve, od fizickih do psihickih i emocionalnih tegoba, akutnih i kronicnih. Najbolje uspjehe ima kod respiratornih i probavnih problema, alergija, menstrualnih i ostalih "zenskih" tegoba, koznih bolesti, bolesti unutrasnjih organa, itd. Takodjer je odlicna za depresiju, paniku, strahove,
ige, razdrazljivost itd. <
><
>U stvari je do
a za sve, ali evo ja sam na
ojala ono s cim se najcesce susrecem. Moze lijeciti i bolesti kao sto su sizofrenija, multipla skleroza, kronicni umor, hiperaktivnost i ADHD kod djece, zaostalost itd. <
><
>Takodjer je do
a za prvu pomoc i akutne bolesti (npr. infekcija uha, grla i nosa, mjehura, gripe i prehlade, pokvaren zeludac itd) i preporucljivo je da svi nauce neke osnove i imaju par glavnih pripravaka doma za svaki slucaj. <
><
>Sto se tice odraslih i djece - kod oboje je uspjesnost vrlo velika, iako djeca uglavnom reagiraju
ze jer jos nisu toliko toksicna kao odrasli, a takodjer i puno krace su bolesna, pa se
ze mogu i izlijeciti. Problem moze biti kod ljudi koji su na teskim medicinskim lijekovima, npr. kortikosteroidima, psihoaktivnim lijekovima, barbituratima i sl. Sto je osoba krace bolesna i koristi manje klasicnih lijekova to
ze dolazi do oslobadjanja od tegoba. Takodjer je razlika i kod dubine boesti, ako su npr tegobe funkcionalne a ne patoloske (nije jos doslo do promjene tkiva) tada je oporavak
zi. <
><
>Kod lijecenja djece do
o je da se lijeci cijela obitelj, jer su djeca plod obitelji, kako genetike tako i obiteljske situacije i odnosa medju clanovima obitelji. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la mama yaya » 08 ruj 2006, 14:39

Zita pozdrav i hvala na super informacijama.<
>Jedno pitanje, kako homeopata utvrdi stanje pacijenta, da li je to iz istorije bolesti, odrastanja... (kroz razgovore), znam jednu homeopaticu da koristi visak (koliko je to stvarno realno stanje?), inace da li su potrebni neki klasicni nalazi tipa krv,urin ili slicno ili imaju druge metode utvrdjivanja kompletnog stanja organizma. Ako je pitanje glupo ignorisite me <
>Hvala puno Bajna 05.01.2002.<
>Kikiriki 07.09.2004.<
><i></i>
Bajna - 05.01.2002.
Kikiriki - 07.09.2004.
Avatar
mama yaya
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 148
Pridružen/a: 04 sij 2004, 13:53
Lokacija: Planeta Zemlja

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 08 ruj 2006, 14:51

Ne postoje glupa pitanja!<
><
>Pa moze se reci da ima raznih nacina na koji homeopati dijagnosticiraju. Vecina klasicnih homeopata koristi samo razgovor po kojem se utvrdi vasa anamneza, odnosno povijest bolesti, trenutno stanje, fizicka konstitucija, emocionalno/psihicko stanje te opcenito vas karakter i razmisljanja. Na osnovu toga se odabire uglavnom samo jedan lijek. Tako mozemo reci da se u stvari lijeci osoba, a ne bolest. Dvije osobe koje pate od iste bolesti mogu dobiti dva razlicita lijeka, jer se lijek bira tako da cijelu osobu vrati u ravnotezu. Bolest odnosno simptomi su samo znak da je osoba u neravnotezi. Opisani nacin zove se klasicna homeopatija. Nalazi su isto vazni i obicno homeopat suradjuje s lijecnikom i potvrdjuje se napredak tako sto se to pokaze i na testovima. <
><
>Neki drugi, pak homeopati koriste visak za odredjivanje lijeka ili neku kineziolosku metodu (testiranje na misicima tijela) ili iridologiju (citanje sarenice oka) za dijagnozu, a neki koriste razne masine. To su uglavnom homeopati koji se bave klinickom homeopatijom iako nije obavezno. U klinickoj homeopatiji daje se vise lijekova odjednom, zavisno koliko simptoma se lijeci. Njome se uglavnom lijece fizicke tegobe, ali se ne jaca konstitucija i psihicko stanje, pa se tegobe mogu vratiti cesce nego kod klasicne homeopatije. <i>Edited by: Zita at: 8/9/06 14:53<
></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la mama yaya » 08 ruj 2006, 14:57

Joj hvala, super te je citati.<
>A kako to ide sa djecom, vjerovatno razgovori sa roditeljima? Bajna 05.01.2002.<
>Kikiriki 07.09.2004.<
><i></i>
Bajna - 05.01.2002.
Kikiriki - 07.09.2004.
Avatar
mama yaya
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 148
Pridružen/a: 04 sij 2004, 13:53
Lokacija: Planeta Zemlja

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 08 ruj 2006, 15:00

Da, najvise razgovorom. Ali naravno o
aca se paznja na ponasanje djeteta, izgled, govor tijela, hranu koju voli, igre koje voli ili ne voli itd. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Smoki » 09 ruj 2006, 19:55

Moze li mi netko preporuciti homeopata dijagnosticara u Zg i postoje li uoce takvi? Znate, da mi na temelju mog profila kazu dijagnozu...I jos nesto, lijeci li homeopatija degenerativne bolesti?<
>Preporuka za homeopata moze i na pp!<
>hvala! <i></i>
naša ljubav
18.11.2005
naša sreća
6.3.2011
Smoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 19 ruj 2005, 10:22

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 14 ruj 2006, 19:10

preporuka za homeopata nalazi se na strani 3 ovog istog topica <
><
><
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 15 ruj 2006, 11:02

Za one koje zele klasican pristup lijecenju, mislim da dr.Grcic radi klinicku homeopatiju jer je par ljudi koje znam dobilo vise remedija odjednom. Nisam sigurna da li radi i klasicnu homeopatiju.
Zadnja izmjena: Zita; 06 pro 2006, 19:14; ukupno mijenjano 1 put/a.
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la jazzie » 15 ruj 2006, 12:48

Zita vidim da si ti poprilicno informirana o tome pa da te priupitam nesto, naime vec dugo muku mucim s e.coli i nikak da je se rijesim. Jel ima kakva homeopatska terapija za to ili sam osudena na klasicnu medicinu? <
>P.S. ak neko spomene
usnicu i uvin h caj pukla budem ko kokica <i></i>
Avatar
jazzie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 lip 2006, 12:21

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 15 ruj 2006, 12:51

Naravno da se moze. Ja to obicno rjesavam konstitucijskim lijekom, mada se moze i akutnim, ali tada je veca sansa da se opet vrati. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la jazzie » 15 ruj 2006, 13:01

Znaci kad obavim sve pretrage koje su mi ostale mogu svratiti kod nekog homeopate <
>Thnx <i></i>
Avatar
jazzie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 lip 2006, 12:21

pitanje za zitu

PostPostao/la mama_mimi » 22 ruj 2006, 15:30

draga zita,

imala sam priliku gledati jednu homeopaticu kako radi pripravke - pomocu neke masinice .... stavila je secerne kuglice u plasticnoj kutijici u neku masinicu koja je na sebi imala neke gumbice. Onda je uzela sifrarnik, pookretala te gumbice, odredila potencije, i nakon 1 minute izvadila kutijicu ...
Protumacila mi je kako su u sifrarniku zapisane energetske vibracije biljaka, i svega ostaloga sto se koristi u homeopatiji ... i kako ta masinica prenasa te vibracije na secerne kuglice.

Ja njoj vjerujem, jer mi je prijateljica, ali sam ipak bila malo razocarana ... da li je to uobicajen nacin izrade pripravaka, ono sto sam ja citala ipak je drugacije, spominjalo se neko centrifugiranje i razredjivanje do nekih minimalnih tragova ... a ovo je ... nesto sasvim drugo. Mogla bih pokrenuti biznis izrade pripravaka, vidim da su skupi i tesko dostupni, haha ...
mama_mimi
 

PostPostao/la mala princeza » 22 ruj 2006, 16:17

Zita,
postoji li neki homeopatski pripravak koji bi moja princezica mogla koristiti za bezbolnije nicanje zubica?
Vec vise od desetak dana je veoma kmezava da bi se zadnje 3 noci budila savako malo uz vrisak. Jutros sam napipala doljnju dvojku. To nam je 7 zubic.
Princezi ce za par dana 12mj.
Hvala
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

PostPostao/la Daisy » 26 ruj 2006, 14:48

Zita

Kakva je razlika između klasične i kliničke homeopatija koje si gore spominjala u slučaju dr. Grčić?

Inače sam bila kod dr.Grčić zbog probavnih tegoba (zatvora) svog sinčića s posebnim potrebama. Mogu samo reći da je premala cijena koju sam platila za tretman, a korist nemjerljiva. Tisuću puta joj hvala.
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

PostPostao/la Blizanci » 04 lis 2006, 21:48

Dr Grčić ne radi sama lijekove nego se naručuju iz inozemstva.
Kada je E. imala mononukleozu i vrlo loše jetrene nalaze, ona je to doslovce riješila u 5 dana sa lijekovima koje mi je dala iz svoje zalihe. Imam dokaz u nalazima.
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 05 lis 2006, 11:38

Uh, kolika pitanja!! Drago mi je da ste zainteresirane!


mala princeza,
Za rast zubica ima nekoliko remedija. Najcesce pomaze Chamomilla, ako je dijete razdrazljivo i nista ga ne moze zadovoljiti. Pulsatilla ako je cendravo i hoce se stalno maziti i nositi, a Belladonna ako ima visoku temperaturu. Mercurius ako jako slini i ima neugodan zadah. LIjekove mozes kupiti u Homeolabu.


mama_mimi,
da, to sto si opisala je spravljanje remedija pomocu potentizatora. Kada je homeopatija nastala, sve su se remedije radile rucno od biljaka, minerala, kemijskih spojeva itd. I dan danas se tako rade u vecini homeopatskih farmacija, npr. Helios u Engleskoj. Tamo se rade rucno sve do potencije 200C, a dalje ih rade masine, odnosno masine ih tresu, jer bi inace trajalo godinama da se napravi samo jedna remedija potencije MM. Ali su sve napravljene od pravih substanci. Medjutim, buduci da ostaje samo energija tih substanci u remediji, netko je otkrio da se te enrgije i vibracije mogu imitirati. Uglavnom rade na prinicipu da kada vec imas originalnu substancu (npr. biljku), ili potentiziranu substancu, od nje mozes napraviti koliko god hoces remedija i kojih god hoces potencija. Danas neki homeopati preferiraju da koriste "prave" remedije, a neki koriste ove jeftinije i vjerojatno prakticnije verzije. Al izgleda da i one rade.
U hrvatskoj su remedije skupe, ali u vecini zemalja su jeftine. Nedavno je registrirana Udruga korisnika homeopatije, UKOH, te npr. za sve clanove (godisnja clanarina je 30kn), Homeolab nudi remedije s 40% popusta. Tako da dodju 30kn, i to nije onda ni skupo.

Daisy,
drago mi je da vam je Senija pomogla, kao sto je pomogla i mnogima drugim.
Razliku izmedju klinicke i klasicne homeopatije mogu probati objasniti na sljedeci nacin. Cilj klinicke homeopatije jest da nas oslobodi od simptoma, npr. grlobolje. Cilj klasicne homeopatije odnosno konstitucijskog lijecenja jest da izlijeci ne samo grlobolju, nego i uzrok cestih grlobolja, odnosno da cijelu osobu vrati u ravnotezu – da vrati energetsku ravnotezu sto ukljucuje fizicko, psihicko i emocionalno zdravlje i samim time povecava sansu da se ni grlobolje niti druge bolesti ne jave. Konstitucijski lijek ide puno dublje, on moze umanjiti genetske tendencije k odredjenim bolestima.
Obe metode su dobre, svaka na svoj nacin, sve zavisi sto zelite, da li samo oslobadjanje od trenutnih simptoma, ili dublje lijecenje. U nekim slucajevima nema velike razlike izmedju ta dva tretmana, ali u nekima ima. Npr. ako dijete ima zatvor, jednako ce pomoci i jedan i drugi nacin lijecenja. Zatvor je samo jedan simptom, nije cjelokupna slika. Ali znam da i ta jedna stvar puno znaci.
Takodjer mnogi homeopati sto rade na klinicki nacin daju vise od jedne remedije istovremeno ili naizmjence (pogotovo kod kronicnih bolesti), dok klasicni preferiraju da daju jednu remediju i promatraju kako djeluje. Za vise o razlikama, pogledajte http://www.homeopatija.org/vrstehomeopatije.html.

Mononukleoza se odlicno lijeci homeopatijom, odnosno ako se odabere pravi lijek osoba se jako brzo oporavi. U konvencionalnoj medicini nema lijeka jer se radi o virusu.pa uobicajeni „lijek za sve akutne bolesti“ – antibiotici ne pomazu. Neke ljudi jos godinama poslije pate od umora.
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

PostPostao/la tajci » 23 sij 2007, 13:29

ja sam nova na forumu, tako da se tek sada javljam. Prije četirti ili pet godina bila sam s malim kod pedijatrice u Zg-u koja se bavi homeopatijom (ne sjećam se više kako se zove). Mali mi ima astmu, Ona nam je savjetovala akupunkturu, dvije različite vrste meda i dvije vrste kapsula. Nisam iz Zg-a pa akupunktura nije dolazila u obzir, med mi je bio o.k. ali kad mi je rekla da te kapsule ne smijem dirati metalnim žlicama već samo prstima i joiš par takvih uputa izgubila sam svako povjerenje. Možda ja nisam dovoljno otvorena prema homeopatiji, ali meni je to bilo previše. Medove sam mu davala oko godinu dana, ali ne mogu reći da je bilo nekih drastičnih rezultata, s tim da sam mu i dalje nastavila davati njegovu terapiju koju je prepisala doktorica alergologica.
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

PostPostao/la thalia » 20 vel 2007, 12:51

ako netko zna (Zita :mrgreen: ?) ima li u Rijeci pedijatar-homeopat?

Ako nema, ima li ih uopće i koji?

:juhu
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

PostPostao/la Penelope » 07 ožu 2007, 18:26

I ja bih voljela da nam se Zita opet javi :juhu

Mene, naime, zanima mogu li se homeopatijom lijeciti i neuroloski problemi?



I za tajci - moja observacija homeopatije, naravno laicka ;-)

Naime, ja mislim da ako osoba ne vjeruje u neki pripravak umanjuje sanse da joj isti pomogne.
To zakljucujem po tomu sto su kuglice radjene na bazi vode koja nosi kemijska svojstva odredjenih "lijekova", a tako moze ponijeti i nasu energiju.

Kazem, to je moje gledanje, doista laicko, ali mogu reci da sam s malim imala pozitivnih iskustava.
Penelope
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 30 lis 2006, 18:12

PostPostao/la Chiara79 » 28 ožu 2007, 19:29

Mi koristimo homoepatske lijekove. Za zubice Osanit kuglice, za stomacic Chamomilla D6 kuglice, za oci Euphrasia D3 kapi i homoepatske kapi za nos.
Mamina i tatina maza - 02.10.2006
slika
Avatar
Chiara79
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 27 ožu 2007, 08:44
Lokacija: Vienna

PostPostao/la swenova mama » 06 tra 2007, 22:54

Razliku izmedju klinicke i klasicne homeopatije mogu probati objasniti na sljedeci nacin. Cilj klinicke homeopatije jest da nas oslobodi od simptoma, npr. grlobolje. Cilj klasicne homeopatije odnosno konstitucijskog lijecenja jest da izlijeci ne samo grlobolju, nego i uzrok cestih grlobolja, odnosno da cijelu osobu vrati u ravnotezu – da vrati energetsku ravnotezu sto ukljucuje fizicko, psihicko i emocionalno zdravlje i samim time povecava sansu da se ni grlobolje niti druge bolesti ne jave. Konstitucijski lijek ide puno dublje, on moze umanjiti genetske tendencije k odredjenim bolestima.


po ovome sto je zita objasnila, lijecnica sa zavrsenom medicinom i specijalizacijom homeopatije u njemackoj, dr. Senija Grcic bavi se klasicnom homeopatijom, nikako otklanjanjem simptoma.
Voljela bih kad bi se Zita javljala bez da govori o radu druge osobe ako o tom radu bas ne zna puno.
Jer se tada ocito javlja kako bi promovirala sebe.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la Duga » 12 tra 2007, 07:43

Koliko vidim Zite nema već pola godine (bar što se homeopatije tiče)
:roll:
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PostPostao/la swenova mama » 13 tra 2007, 16:39

da duga, to je tocno, al ona je izrijekom prozvala drugu lijecnicu kao da zna kako se druga lijecnica bavi homeopatijom i time joj narusila kredibilitet. zato reakcija.
Inace, da sam moderator Bakine brisala bih cijeli topic jerbo se Zita dobro izreklamira, pride perfidno popljuvala nekog drugog i nestala s foruma.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la Penelope » 17 tra 2007, 17:18

Mozda je Zita pisala s nekom, jedva zamjetnom, subjektivnom notom, no ne bih glasala za brisanje ovog topica, jer su 99% infomacija ovdje iznesenih vrlo edukativne i zanimljive. I Zita nije uopce niti napala niti ugrozila integritet dr. Senije, po mojem misljenju.

Iako nisam dobila odgovor na svoje zadnje pitanje, al vidim Zite nema dugo na forumu.
Penelope
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 30 lis 2006, 18:12

PostPostao/la JustSmile » 26 tra 2007, 09:58

drage moje

da li netko ima za preporučiti homeopata da vodim dijete k njemu. Naime mi smo kod dr. Grčić koja je sinu dala terapiju prije 4 dana ali očito je da da belladona ne djeluje pa bi trebali novu terapiju. Dr.Grčić je na godišnjem tako da ne mogu kod nje a ja bi ako je moguće danas ili sutra otišla kod drugog homeopata svakako prije nego što ga vodim pedijatrici
JustSmile
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 18 ruj 2006, 17:27
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la mel » 04 svi 2007, 09:50

ma.. belladona ti je data u sklopu neke terapije kao opcija za snizavanje temperature ili kao samostalni pripravak za neku tegobu?

Jer nama je belladona ponekad skinula temperaturu!
Jer homeopati ne vole skidati temperaturu ako nije iznad 38,5 !
Pa sam ja znalaE dati malo Panadola prije spavanja, da se ne muci!
Jer po belladoni ako je upala jaka slabo pada temperatura!

Tako da ovisi sto ste jos dobili od lijekova! sumnjam da bi vam dala nesto sto ne djeluje! ?

Neznam.. mi smo tu u RI kod jedne dr. i super nam je!
Kazem.. belladonu nam je uvijek napomenula da damo ako je temp. visoka, ali da mozda i ne treba jer pri visoj temp. tijelo samo sagorijeva bakterije-viruse...! No, kako god ..kazem.. mi smo znali ipak povremeno dati 1zlicicu Panadola pred spavanje! :oops:

Ali ako je to vec 4 dan, trebalo bi nesto se promijeniti... cudno da nema pomaka na bolje! :dunno
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.