Sada je: 19 tra 2024, 02:25.

LIJEČENJE U KINI? ZNATE LI ŠTO?

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

LIJEČENJE U KINI? ZNATE LI ŠTO?

PostPostao/la ddamja59 » 08 svi 2007, 20:37

Danas sam saznala za djecu koja putuju u Kinu, gdje ih liječe tradicionalnim kineskim metodama. Navodno imaju puno uspjeha. Pomaže im udruga u Zagrebu. Zove se edukacija-inicijativa ili tako nekako. Kontaktirala sam roditelje (površno ih poznajem) koji su se prošli tjedan vratili. To im je bio peti boravak u Kini. Sin ima 12 godina, rođen je sa miocephalusom, heniparesis i slijep je od rođenja. Majka kaže da mali sada vidi i da mu je glava narasla 3 cm. Veli da su doktori u šoku.
ZNA LI NETKO NEŠTO O TOME?
ddamja59
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 29 sij 2007, 20:36

PostPostao/la lulamae » 08 svi 2007, 21:00

MOLIM??? moj mali je slijep i ima hemiparezu i cistu na mozgu itd..ugl slicne dijagnoze..o cemu se tu radi?kako moze samo tako progledati? stvarno me zanima vise o tome?

al neki dan sam i ja dobila doma letak o troje djece koja se spremaju tam,al bilo je rijeci o logopedskom tretmanu i skupljaju lovu da bi mogli ici..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PostPostao/la nora28 » 08 svi 2007, 23:43

Moja poznanica (upoznala sam je na rehabilitaciji u Rijeci na Kantridi) je saznala za te Kineske lijecnike i otisla je sa malim u Zg gdje ju je primila neka Kineskinja koja joj je rekla da ona lijeci pomocu andjela :conf Trebala je sama naci prevoditelja.
Znam samo da su podigli kredit da bi platili te tretmane.....
Ako zelis sutra cu je nazvati da mi tocno kaze sto i kako je bilo,pa se javim.(Cule smo se nakon par tretmana tako da ne mogu znati kako je zavrsilo samo znam da su joj rekli da bi trebala otici u Kinu).
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

PostPostao/la faith » 09 svi 2007, 07:03

I ja sam samo nesto cula o tome, to je rekla kazala ali raspitat cu se vise,
cula sam da je to shen-chi, neki se mozda sjecaju da je to bilo jako popularno prije deset, petnaest godina.
Ono sto ti ja savjetujem kao mama koja je stvarno prosla skoro sve uzduz i popreko da nadjem neku terapiju koja ce nam pomoci, pitaj mamu na koliko su tretmana bili, koliko dugo, kada se vidio napredak (uglavnom se kod energetskih terapija vidi napredak vrlo brzo ali na zalost onda je to to).
A onda i nama napisi o tome da cujemo novosti. :mah
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la nadicab » 09 svi 2007, 08:50

ja i opet moram ponoviti moj stav - nažalost, čudotvorni lijek za liječenje i tretiranje djece i osoba s pp NE postoji. Jer da postoji:
1. ne bi bilo takvih osoba na svijetu, svi bi bili OK
2. sve države svijeta bi uključile takav tretman u svoje zdravstveni sustav jer je trošak oko npr CP spada među najvećima za državu.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

odgovor

PostPostao/la ddamja59 » 09 svi 2007, 10:34

Roditelji koje sam kontaktirala su sina vodili 5 puta. Zadnji puta su bili 2 mjeseca. Nisu ništa sami platili, sve je putem donacija skupljala nekakva udruga u zgb. Radi se o tradicionalnoj kineskoj medicini. Kažu da je nedavno bilo u životu uživo i da su naši liječnici dali zeleno svjetlo za takav vid liječenja.
Djecu koju prime idu u grupama od po troje. Odbijaju puno djece zbog učinjenih operacija. Navodno se prekidaju energetski meridijani. Udruga u Kinu šalje podatke djeteta i u roku desetak dana se dobije odgovor. Ako je pozitivan, kreću u sakupljanje novca.
Kod svakog djeteta koje je bilo postignut je rezultat. Izgleda najviše kod njihovog sina. Ja sam dala podatke svoga sina i čekam odgovor. Danas ću saznati kakva je procedura liječenja pa javim. Jučer sam bila izbačena sa kolosijeka nakon što sam sa tom mamom razgovarala. Udruga ima web stranicu, ali je u izradi. http://www.edukacija-inicijativa.hr
ddamja59
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 29 sij 2007, 20:36

0dgovor

PostPostao/la ddamja59 » 09 svi 2007, 10:36

ddamja59
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 29 sij 2007, 20:36

re

PostPostao/la ddamja59 » 09 svi 2007, 13:23

SAZNALA SAM SKORO SVE
Radi se o kineskoj liječnici koja ima sposobnost anđeoskog izliječenja.
Bila je na Otv-u emisija EKSPERTIZA u kojoj su sudjelovali naši liječnici.
NALAZ DJEČAKA OD 2007 GODINE:
-vidi na 5 metara, probuđeni očni živci
-EEG uredan, nema više epi napada
-nema hemipareze tj. cerebralne paralize
-nema ni traga mikrocefaliji, glava narasla 3 cm, mozak regeneriran
MAJKA IMA SVE NALAZE
MJESTO: Šangaj, putuje se 2 dana
PRATNJA: U grupi ide troje djece sa roditeljima i PRATNJOM iz udruge
SMJEŠTAJ: hotel sa prehranom (kineskom)

POTREBNI PODACI: ime i prezime, točan datum rođenja sa točnim satom i minutama kada je dijete rođeno. Udruga šalje i prima odgovor iz Kine.

Ja čekam odgovor ali se ne nadam previše jer je moj Borna imao 24 operacije, a bitno je da nisu prekinuti energetski meridijani. Jedna djevojčica je primljena , imala je 1 operaciju tetiva.

25.5.07 PUTUJE 3 DJECE

CIJENA: OKO 15 000 EUR-a svaki blok od 15-tak dana

BROJ TELEFONA UDRUGE: 01 6198266

BROJ MAME VUKOVIĆ (dala dozvolu objave broja):0989766895

USKORO KREĆE VELIKA TV I NOVINARSKA KAMPANJA BAZIRANA NA USPJESIMA OVE METODE LIJEČENJA, U SVRHU SAKUPLJANJA NOVCA ZA DJECU KOJA BUDU POZVANA.

SRETNO SVIMA KOJI SE ODLUČE! :3srca
ddamja59
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 29 sij 2007, 20:36

PostPostao/la MAJA Skopje » 09 svi 2007, 14:35

Veoma interesantno. Ali oprezno!!!!
Malo sam skepticna, megjutim kad su nasi andjeli u pitanju roditelji su u stanju sve uciniti.
Sretno svima koje se odluce na taj put i naravno cekamo rezulatate iz prve ruke. :mah
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

PostPostao/la Lidija » 09 svi 2007, 14:45

I ja sam skepticna - no ...... :dunno
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

PostPostao/la Futrola » 09 svi 2007, 19:23

Prvi puta čujem za tako nešto. Sretno svima koji idu.
"Budimo svjetionici onima kojima treba pomoć."
Sinisa, bacc.therap.occup.
Avatar
Futrola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 sij 2007, 13:16
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la lulamae » 09 svi 2007, 22:20

uf..jezim se dok ovo citam..i mislim si..da li je to zaista moguce..ne znam,nekak sumnjam..zaista,svi bi onda bili izlijeceni da je to tako..ah..moram o tome dobro razmisliti..
i tesko je skupit te novce..

nemrem otvorit tu stranicu..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PostPostao/la nora28 » 10 svi 2007, 12:03

Razgovarala sam sa mamom koja je bila kod Kineskinje koju su doveli u Zg da radi sa djecom uz pomoc andjela.Ta mama digla je veliki kredit da bi platila "lijecenje",sve su potrosili a pomaka nije bilo.Rekli su joj da bi bilo pomaka kad bi donijela jos novaca i kad bi terapije ponovili :cool :conf
Ako netko lijeci uz pomoc andjela,kako moze uzimati toliki novac,nije mi jasno....... :dunno
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

PostPostao/la lulamae » 10 svi 2007, 21:50

hm..zaista..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PostPostao/la nadicab » 10 svi 2007, 21:55

na žalost, uglavnom se svede na rijetke pojedinačne slučajeve poboljšanja (i pitanje od čega su poboljšanja i koliko dugo će trajati) i na svekupni drpež velikog novca iz džepa roditelja koji će sve na svijetu dati za zdravlje svog djeteta.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

re

PostPostao/la ddamja59 » 11 svi 2007, 08:59

Mi smo sa svojim djetetom bili na puno strana, od Hrvatske, preko Mađarske pa sve do Londona. Sve su to redom bili alternativci. Značajnija poboljšanja su postignuta jeedino kod jednog (ali o tome sam već pisala). Nakon operacija svi su mi daljnji govorili da su prekinuti energetski tokovi i da baš nema šansi za djelovanjem.
Potrošili smo punooo novaca.
Ovaj slučaj me stvarno zaintrigirao. Možda je stvarno jedini, ali ću pričekati slijedeće troje djece koja putuju tamo pa ću saznati da li ima išta.
Slažem se Nadice da je u najvećoj većini slučajeva sve velika bezosijećajna drpaža love.
Isto tako, ako pozovu moje dijete, ja idem jer ne želim razmišljati : što ako mu mogu pomoći a mi nismo otišli.
ddamja59
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 29 sij 2007, 20:36

PostPostao/la faith » 11 svi 2007, 09:51

Jos cu jednom reci da budete jako oprezni, kad se radi s energijama, pogotovo kod djece, moze biti puno razlicitih reakcija, neke pozitivne, neke negativne, jako se dobro raspitajte prije odluke. I naravno, sretno.
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Nesto novo??

PostPostao/la Dea - tata » 29 lip 2007, 09:38

Dobar dan svima na forumu.
Nadam se da netko ima novih informacija o lijecenju u Kini.
Da li je troje djece koje je trebalo ici 25.05 otislo i ima li itko informaciju kako je sve skupa proslo.

Pozdrav svima sa zeljama da nasi andjeli imaju uspjeha i napretka ka zdravlju.
Dea - tata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 lis 2006, 09:58
Lokacija: Sarajevo

Re: Nesto novo??

PostPostao/la breg » 06 srp 2007, 22:17

Dea - tata je napisao/la:Dobar dan svima na forumu.
Nadam se da netko ima novih informacija o lijecenju u Kini.
Da li je troje djece koje je trebalo ici 25.05 otislo i ima li itko informaciju kako je sve skupa proslo.

Pozdrav svima sa zeljama da nasi andjeli imaju uspjeha i napretka ka zdravlju.



U danasnjih 24 SATA pise: "Zbog retardacije i autizma, odnosno srcane mane svojih djevojcica, obitelji jedini spas vide u putovanjima u Kinu."

Napisan je i broj telefona za informacije 091 268 1688
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

PostPostao/la nadicab » 13 srp 2007, 11:17

da u 24 sata stalno reklamiraju to liječenje, vele da toj curici daju 70 % šanse da će "izliječiti" cerebralnu.
AJme, za neinformirane roditelje je to pravi pakao da ti netko garantira s tako visokim postotkom :ne
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Anni » 17 srp 2007, 07:58

jucer je bila reportaza na Htv o jednom djecaku ( Mario se zove) koji se uspjesno lijeci kineskom medicinom, nazalost vidjela sam samo kraj te reportaze..jel netko mozda vidio vise?
Pozdrav
Anni
 

PostPostao/la faith » 17 srp 2007, 09:17

Nisam ni ja gledala, ali ako znaš u kojoj emisiji možemo pitati.
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Anni » 17 srp 2007, 11:47

ne znam nazalost, bilo je negdje oko 17 sati( ako se ne varam) i znam da je bilo na kraju neke emisije na HTV 1
Anni
 

PostPostao/la Luantaro » 17 srp 2007, 12:14

ja sam gledala
emisija je (mislim) bila 30 u hladu
dječak ima tumor na mozgu i cerebralnu paralizu, nije vidio, ni čuo, desna strana mu je bila nepokretna

sad navodno pokreće desnu stranu bez problema, cerebralna mu je skoro nestala, nešto s očima je u stilu da počinje gledati ( ne razumijem se baš u termine)

on osim kine ide i na neku terapiju u Zagreb koja je identična toj u kini, tu su ga snimali

činilo se doista vjerodostojno :dunno no ja sam cijelo vrijeme mislila na Nadicu i na njezin komentar ovdje tako da zaista ne bih htjela da moj post bude "za" ili protiv"
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

PostPostao/la Anni » 17 srp 2007, 12:33

tocno, to je ta reportaza, mali lezi na lezaljci i radi neke vjezbe i sjecam se da je na kraju bilo spomenuto kako se zaljubio, kao sto Vi kazezte dosta djeluje vjerodostojno, ali kada smo toliko puta bili vec prevedeni " zedni preko vode2 pusemo sada i na hladno i mozda bas i zbog toga odbacimo vec na samom pocetku neke solucije koje bi i te kako doprinjele u brzem razvoju nase djece i manje vise smo jos uvijek svi vise skloni skolskoj medicini i njenim standardima.
pozdrav
Anni
 

PostPostao/la mamashnita od noje » 19 srp 2007, 14:06

a jeste li gledale exploziv jucer? istina, rijec je o reprizi, ali svejedno.
uglavnom reportaza je bila o djecaku nekih mozda 7 - 8 godina i njegovoj majci. djecak je rodjen gluh i slijep, nije govorio. to je samo dio ostecenja, ne znam tocno o cemu je rijec, ali bio je i samo djelomicno pokretan.
uglavnom, lijecen je u kini i danas govori, vid mu je znatno bolji, normalno cuje, hoda... :dunno
je li netko gledao?
Zadnja izmjena: mamashnita od noje; 19 srp 2007, 21:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la JiA » 19 srp 2007, 14:07

Ja gledala.
I sjetila se ovog topica.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

PostPostao/la Luantaro » 19 srp 2007, 14:36

mamasnita, to je ista reportaza, isti djecak, ja sam gledala obje
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

PostPostao/la lulamae » 19 srp 2007, 23:54

ja sam vidjela reklamu al nisam gledala..ono na rtl-u..a nisam ni znala za htv :cry: ..i da..ni ja ne vjerujem previse tome tako da se nine nadam previse..samo idemo na one tipicne terapije..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PostPostao/la nadicab » 20 srp 2007, 11:24

gle, ako je u pitanju tumor, onda cijela priča ipak ima smisla jer je tumor uzročnik svih problema, pritišće taj centar u mozgu itd.
Većina naše djece se ipak rodila s oštećenjem mozga i zbog toga naša djeca imaju CP, tu nažalost nemreš ništa.
Ako je to tako "izlječivo", onda bi KIna bila zemlja s najmanjim postotkom osoba s CP-om, zar ne?
Gledajte, CP je najskuplja dijagnoza i za državu i za obitelj jer je doživotna i jer moraš osobi dati pomagala koja mijenja svakih toliko godina i jer mora vježbati zbog održivosti stanja. O eventualnim operacijama da ne pričam.Stoga se službena medicina i trudi naći načina što kvalitetnije habilitacije da smanji troškove.
Kada se neka metoda pokaže učinkovitom, ona ulazi u državni sistem zdravstvenog osiguranja; tako je s Vojtom, Bobatom, u Sloveniji i Hawllick i hipoterpaija i hidroterapija. U Americi je i kiropraktika, a i kod nas se akupunktura može dobiti u bolnici i lječilištima, zar ne?
Dakle, ta kineska metoda postoji već dovoljno dugo, ali nije se pokazala učinkovitom u dovoljnom postotku da je se može uvrstiti u redovni tretman bilo koje države.
Ni plivanje s delfinima, ni injekcije aminokiselina, ni barokomora, ni ....
Uvijek se pojave neki slučajevi pomoću kojih se bombastično reklamiraju "čudesna" ozdravljenja, ali ona su zbilja veoma veoma usamljena i imaju neke specifičnosti zbog kojih su moguća.
Pa zar vi sumnjate da bi ijedna mama s ovog foruma uopće dvojila oko toga da skupi sav potreban novac da bi njeno dijete bilo motorički, vidno ili intelektualno u razini njegovih vršnjaka?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron