Sada je: 25 tra 2024, 22:48.

Namazi i pekmezi - što na kruh?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Namazi i pekmezi - što na kruh?

PostPostao/la Lora7 » 08 lip 2007, 13:33

Zanima me koje im namaze i pekmeze date uz kruh?Do sada sam im nudila ABC sir i svježi kravlji sir..jel mogu početi s pekmezima?I koji bi bili najbolji?
Hvala! :mah
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

PostPostao/la mamashnita od noje » 08 lip 2007, 13:41

moj ih je tek nedavno poceo jesti, ali ne zato sto ih nije htio, vec zato sto mu ih ja do nedavno nisam uopce nudila :dunno
najvise mu volim dati domaci pekmeze koje radi moja mama, a kad kupujem uvijek kupim one podravkine bez secera (light).
uglavnom jede ABC sir, ali tu i tamo mu znam dati i onaj topljeni zdenka sir, voli i njega. ali to sam mu dala prvi puta cini mi se s nekih godinu i pol.
i to je to. nije nista drugo jeo od namaza.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la Lora7 » 08 lip 2007, 13:59

Hvala!
Zadnja izmjena: Lora7; 02 ožu 2016, 20:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

PostPostao/la tanjabb » 08 lip 2007, 14:15

Ja mu ni pekmeze, ni med ni bilokakve druge namaze nisam uopce nudila. Vjerovatno i zbog toga jer ni sama ne dozivljama kruh s nekim namazom :dunno .
Tek me nedavno, dakle sad ce 3,5 godine, trazio med na kruhu, nisam ni znala da zna za to :p , i pojeo je snitu cijelu. Kasnije me vise nije trazio. Pekmeze na stolu je vidio vec prije (kad idemo prek vikenda na more pa domacini za dorucak donesu sve zive namaze), nikad nije pokazivao zanimanje za to.
Takodjer ne voli palacinke :a? , odnosno voli svom polubratu mazati pekmez na nju ali sam to nece jesti. Nutela - ne zna sto je to, odnosno ne zanima ga (da ne bi netko mislio da mu sve zivo branim).

ABC sirni namaz ili Philadelphiju sam mu znala umjesati u variva.

Ja osobno to djetetu ne bi nudila dok samo ne trazi jer po meni su pahuljice u mlijeku za dorucak uvijek bolje od namaza na kruh.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la mamashnita od noje » 08 lip 2007, 14:20

tko prica o dorucku? :p
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la LiKmama » 08 lip 2007, 14:22

tanjabb je napisao/la:Takodjer ne voli palacinke :a?

liam je meni prvih par puta na palacinke napravio takvu facu :a? :puke (brzo se predomislio :zub)
mi nekad jedemo sendvice za dorucak (pogotovo kad specem peciva :mrgreen: ) cisto varijacije radi, ali namazem samo putar, pa stavim sir i bla bla.
rijetko jedemo kruh-putar-pekmez, s tim da ja trazim pekmeze s najvise voca nutra (45g/100gr), ne pazim tolko na secer.
nutellu tamanimo na gore spomenutim integralnim lapacinkama, a ja poskrivecki i mukte na zlicicu. :papica
ondak ja tu i tam (vise tam nek tu) napravim sama neku pastetu, pa mu i to dam.
Zadnja izmjena: LiKmama; 08 lip 2007, 14:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la tanjabb » 08 lip 2007, 14:23

Eh jezi ga :gigl . Znas da smo mi na 4 obroka dnevno, zna se sta se jede za koji :cool . Sapni....
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la mamashnita od noje » 08 lip 2007, 14:27

ovako, ja pekmez koristim prvenstveno za palacinke, koje noa takodjer, ne ljubi bas previse. odnosno do nedavno ih je odbijao, a sada kao i pojede nesto.
u dva navrata do sada sam mu davala kruh, putar i pekmez. prvi puta kad sam ja to jela pa me zicao i pojeo mi sve, vicuci izmedju dva zalogaja "kolaca! kolaca!". to je bio neki medjuobrok, ovako nesto bezveze. drugi puta sam mu to uvaljala neku vecer za veceru i nakon toga je popio salicu mlijeka.

a vec godinu i kusur dana za dorucak jede svaki bozji dan zobene pahuljice u mlijeku s vocem. :)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la nina » 08 lip 2007, 14:56

ja sam roku ponudila pekmez sa nekih skoro 2g.,voli ga...kupujem domece,bez konzervansa i slicno-sms od suhih smokava,suhih marelica,sljiva,brusnica...nikad mu ne dajem sa putrom :dunno ...
...ipak najdrazi mu je abc sir :mrgreen: ,nutelu nije probao...
...zobene pahuljice i klice voli,ali u jogurtu,teska srca da ce u mlijeku...
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la ivanaCH » 08 lip 2007, 18:55

Moj D pekmeze jede od kad jede kruh. Dajem mu pekmez od sljiva koji radi moja mama ili ekoland (ili neke druge iz biovege). On to jako voli, a i kruh je razeni beskvasni domace proizvodnje tako da to smatram dobrim obrokom. Palacinke nazalost ne voli. Nutelu bi rado jeo tako da je uglavnom nemam doma, povremeno kupim alnaturin namaz od ljesnjaka, ili carobela namaz. Radim i hummus doma, namaze od tofua, suncokretovih sjemenki itd. Od mlijecnih povremeno jede abc ili zdenku.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

PostPostao/la kokomamac » 08 lip 2007, 19:19

uf, moje bi jele palacinke uvijek. kakve god. os bakine vulgaris sa pekmezom od kupina koje bere po pokupskom, os heljdine, os tanke, debele, same il sa necim. to nesto je dm-ova 'nutela' od tamne cokse, d'arbo-vi pekmezi u onim manjim piksicama, pa neki srpski fantasticni - bakina tajna (sipak maestralan), po sljive sa grunta sa kalnika.. med, sir slatki slani, grozdjice, orasi.. nikad nisu odbile pekmez. osim gore spomenutog sprskog od zelenih rajcica (grozno nesto, al morala sam probat.

njima dakle dam namazan kruh - u slatkoj varijanti sa putom il bez i pekmezom il medom, u slanoj kad mi ostane mesa od juhe pa napravim sama pastetu. il abc. il zrnati sir isto na kruh, a moze i bez kruha. :papica

jos pekmez mazu prigodno za blagdane kad baka pravi oblatne. e onda one otrgnu komad i mazu. :papica
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

PostPostao/la Lora7 » 08 lip 2007, 19:49

tanjabb je napisao/la:Ja osobno to djetetu ne bi nudila dok samo ne trazi jer po meni su pahuljice u mlijeku za dorucak uvijek bolje od namaza na kruh.

Koje konkretno pahuljice?Ja imam ove prosene iz bio bio,jel mogu te?
Inače kruh koji im dajem je beskvasni raženi,jel im se mogu dati i ona Mavrovićeva peciva(ak ih je netko probao nek me posavjetuje)?
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

PostPostao/la mamashnita od noje » 08 lip 2007, 19:51

mi jedemo njegova peciva :)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la kokomamac » 08 lip 2007, 19:52

njegova su zakon. rezemo ih na tanke fetice i mazemo. :papica
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

PostPostao/la nina » 08 lip 2007, 20:10

...EEE koko i taj srpski koristimo-bakina tajna-genijalan je...
...od kruha-graham od pika ili zlatno zrno zita-genijalni su...
...sa mavrovicem sam prestala otkad mi je frend koji radi u njegovoj pekarnici rekao da osim njegovog brasna utrpaju i ovo obicno :roll:
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la LiKmama » 08 lip 2007, 20:24

ote lepo na recepte i napravite si sami peciva (tam na brasnima sam vam metla recept) :drink
nego, moze mi netko objasniti u cemu je fora bezkvasnog kruha, zasto bi bio bolji? :da? tu ste me fakat zatekle, pojma nemam.
a propos sirnih namaza, ja sam neko vrijeme kupovala philadephiju i slicne, al dete to bas ne tangira, pa sam odustala. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la tajci » 08 lip 2007, 22:37

os bakine vulgaris sa pekmezom od kupina


Da ti počnu curit sline, njam.
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

PostPostao/la tanjabb » 09 lip 2007, 00:55

Pahujice?
Sitne zobene, rizine, prosene, name it, sve to tamanimo :papica .

Mavroviceva peciva?
Mmmmmm finooooo.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la Zira » 09 lip 2007, 11:49

mamashnita od noje je napisao/la:a vec godinu i kusur dana za dorucak jede svaki bozji dan zobene pahuljice u mlijeku s vocem. :)


da ne otvaram novi topic zbog ovoga, a znam da se lora neće ljutiti ;-) pitam u vezi gore kvotanog, mamashnita u kojem obliku jede zobene s voćem? mislim jesu li zobene one punog zrna kaj se napuhnu i omekšaju u mlijeku ili usitnjene u pahuljice? i voće predpostavljam svježe ili neko sušeno narežeš unutra ili kako? to te svaki dan hoću pitati jer sam negdje već pročitala da tvoje dijete to jede za doručak. i od kada si mu to počela davati jesi li koristila adaptirano ili kravlje? naime, moje cure piju adaptirano, a s kravljim mislim početi na jesen.

a sada nešto i on topic! baš sam i ja mislila im ponuditi neki sir tipa abc vulgaris kruhom, pa znači nije rano?! a što se pekmeza tiče, vidiš o tome nisam razmišljala jer ni sama nisam ljubitelj pekmeza, ali neću im uskratiti kada za to dođe vrijeme.
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

PostPostao/la mamashnita od noje » 09 lip 2007, 11:57

zira, poceo je to jesti za dorucak kad je bio nekih 11 mjeseci, cini mi se. i prvo ih je jeo s adaptiranim, a onda je adaptirano poceo odbijati pa sam mu ih nastavila raditi s rizinim ili sojinim mlijekom. na kravlje i kozje smo presli s nekih godinu i pol.
rijec je o zobenim pahuljicama i to onim sitnim.
namocim ih u mlijeku i ostavim da stoje 5 - 10 minuta, nekada i duze. nakon toga ih stavim u mikrovalnu na minutu - dvije, da postanu skroz sparusene i mekane, (inace ih nece jesti jer su dosta ostre u grlu) gotovo da se pretvore u kasu (to bude onako ljigavo, nije lijepa rijec, ali najbolje opisuje kako izgledaju) i onda u njih ubacim uvijek svjeze sezonsko voce. zimi su to uglavnom banane (recimo pola vece banane izgnjecim vilicom i izmijesam s pahuljicama) ili naribam jabuku. a sada, ljeti, su to jagode, maline, marelice... kako kad sta imam.
i cesto u njih znam staviti suseno voce, npr. grozdjice ili suhe marelice, sljive, datulje (narezano na sitnije).

da, mozes ima dati kruh i abc sir. :mah
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la Zira » 09 lip 2007, 14:00

thx mamashnita na odgovoru! :mah
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

PostPostao/la mamashnita od noje » 09 lip 2007, 14:27

tanja i cini mi se ina kuhaju te zobene u vodi s jabukom. ja ih nisam nikada kuhala, ovo u mikrovalnoj mi je sasvim dovoljno. u slucaju da nemas mikrovalnu mozes ih i pofuriti s vrucim mlijekom. ili kuhati u vodi, kao moderatorice, a moderatorice znaju znanje ;-)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la Zira » 09 lip 2007, 21:58

koristim zobene curama za povrtne kašice, pa ih pofurim s juhom u kojoj se kuhalo meso i povrće i na kraju smiksam u kašicu. nemam više zobenih, pa kad kupim probati ću u tvojoj varijanti s voćem. imam mikrovalnu ;-) !!
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

PostPostao/la Lora7 » 10 lip 2007, 19:35

Kupila u petak u bio&bio dućanu proso poppies.Kako se to čudo radi..s mlijekom,vodom?Da ih samo pofurim malo il ih treba duže pripremat?
E,da..ja nemam mikrovalnu :mrgreen:
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

PostPostao/la Bessa » 10 lip 2007, 20:28

proso?
Mislim da se proso mora kuhati!
:dunno
slika


slika
Avatar
Bessa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 234
Pridružen/a: 10 lis 2006, 09:31
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lora7 » 10 lip 2007, 20:37

Ne proso..fino piše proso poppies..dakle pahuljice.
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

PostPostao/la Ina66 » 10 lip 2007, 23:28

proso poppies samo preliješ s onim što ti već piju, omekšaju za čas jer su to zapravo "napuhnuta" zrna (ne znam sad jel' se kaže ekstrudirana ili ekspandirana :dunno , ja vam još dojim pa mi mozak ne radi najbolje :mrgreen: )
u bio&bio ima isto tako i rice poppies - jednako brzo se otapaju :)

ja sam jedne i druge znala miješati s već omekšanim zobenim pahuljicama koje sam uvijek pripremala na vodi - samo bi ih prelila vrućom vodom i naribala svježe voće u njih (to u slučaju da imam one lomljene), a krupniju varijantu sam u početku znala usuti u kipuću vodu i ostaviti na isključenoj ploči dok ne omekšaju (kad su cure bile male bebe). sad i njih samo prelijem vrućom vodom
nakon što se pojede zdjelica pahuljica s voćem, dobiju šalicu mlijeka :)

dalje - proso u zrnu se mora kuhati i to cca 15-20 minuta. nama je jedna od dražih poslastica "puding od prosa" - proso kuhano na mlijeku i pomiješano sa zgnječenom bananom (neš' ti filozofije, al' djeca sve progutaju :cool )
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

PostPostao/la tanjabb » 11 lip 2007, 01:05

Mmmm, kad god djetetu kuham za veceru proso na mlijeku uvijek skuham viska jer ne mogu odoljeti :papica .
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la Duga » 11 lip 2007, 07:53

SMS ima odlične pekmeze (kao i masline :mrgreen: ) pa sad ko voli...nedavno sam kupila neki s jabukama i brusnicom - ima oko/preko 90% voća...meni fin, a curica ne voli pekmez (za sada) :mrgreen:
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6945
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PostPostao/la Lora7 » 11 lip 2007, 08:22

Ina66..e,to te ja pitam! :kiss
Lora7
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 17 sij 2006, 16:02

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron