Sada je: 28 ožu 2024, 10:32.

vodene kozice kod odrasle osobe

Moderator/ica: direktorica svemira

vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la ponosna mama » 10 srp 2007, 11:42

Vidjela sam da ima dosta topica o vodenim kozicama kod djece i nekoliko vas je spomenulo da ste ih preboljele u odrasloj dobi pa me zanimaju iskustva.

Naime, Leon je prije 2,5 tjedna dobio vodene kozice. Prošle su bez temperature i ikakvih komplikacija.
Ja sam napravila katastrofalnu pogrešku i nisam se cijepila iako nisam bila sigurna jesam li ih preboljela.

U subotu su i meni izbile. Od subote stalno imam temperaturu 38,6 koju skidam Ibuprofenom. Koristim i Hipermangan. Sinoć mi se temp. digla na 39,5 pa su mi u Zaraznoj rekli da Ibuprofen kombiniram s Lupocetom. I da nema potrebe da dolazim.
Danas opet imam 38,6, popila sam Lupocet i polako pada.
Mjehuri su mi po cijelom tijelu. Čak i na vrhu jezika i u ždrijelu.

Koliko dugo će trajati ova noćna mora? Danas mi je četvrti dan i sve su se pretvorile u mjehure, kad će se početi stvarati krastice?
Koliko dugo temperatura može potrajati?
LEON - 06.03.2006. slika zimski slatkach
stiže nam ELENA - 10. 01.2011.
slika
Avatar
ponosna mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 lis 2006, 14:50
Lokacija: Zagreb-west end

PostPostao/la JiA » 10 srp 2007, 11:45

Au. Žao mi je što je i tebe zadesilo.
Ne znam o bolovanju kod odraslih, ali mislim da je Ramona imala nedavno kozice...
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

PostPostao/la IINA » 10 srp 2007, 11:54

Izbijaju do 6 dana, a toliko ti traje i temperatura. Pazi da ti se nakon što stanu, temp. ne digne ponovno, jer je kod odraslih česta komplikacija upala pluća. Nekoliko mojih frendova ih je ove godine imalo (prava epidemija) i uh, baš su se namučili. Ako svrbi popi neš za smirenje-Normabel ili sl. I nikako na sunce barem četiri tjedna od početka bolesti!!!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PostPostao/la ponosna mama » 10 srp 2007, 12:09

Nadam se da će se Ramona javiti, jako me zanima kako je to kod nje prošlo.

Ne smijem 4 tjedna na sunce? A imam 2 tjedna bolovanja za kozice, poslije toga moram na posao. Ne mogu nikako izbjeći sunce. :dunno
LEON - 06.03.2006. slika zimski slatkach
stiže nam ELENA - 10. 01.2011.
slika
Avatar
ponosna mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 lis 2006, 14:50
Lokacija: Zagreb-west end

PostPostao/la Ramona » 10 srp 2007, 14:13

Evo me! Meni su iskakale do nekih 6 dana, a vec 3-4 dan su se pocele pojavljivati kraste! Zbog dojenja sam pila samo paracetamol, ali mi temp nije prelazila 38,5. Nisam pila ni one lijekove protiv svrbezi, ali mi je pomagalo tusiranje i kupkanje sa hipermanganom i sodom bikarbonom (staviti na kantu vode tek par zrnaca hipermangana / ili saku sode)!
Komplikacija je nastala kad su me pocele svrbiti oci i ispostavilo se da je virus napao roznicu. Dobila sam kapi za oci i nakon par minuta sam vec bila bolje.
Ja sam prebolila kozice u februaru kad nije bilo jakog sunca....pa se nisam nesto posebno cuvala!
Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

PostPostao/la Ramona » 10 srp 2007, 14:18

Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

PostPostao/la IINA » 10 srp 2007, 14:31

Odjeća i šešir? Nije to da ćeš se rasplinut ko vampir :mrgreen: , ali svakako ne šetati po "zvizdanu", lovi hlad gdi možeš...
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PostPostao/la Ninči » 10 srp 2007, 15:42

Ja sam preboljela sa 3 godine kozice i nikakvih problema nije bilo. Dok je moja prijateljica preboljela sad prije 2 godine i bilo joj je grozno! :( Mjesecima je bolovala, temperaturu nije mogla skinuti nikako, a kozice je imala čak i u grlu i u usnoj šupljini! Znam da joj je bilo strašno!!! :(
Avatar
Ninči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 77
Pridružen/a: 04 sij 2007, 05:45
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la maxi » 10 srp 2007, 17:14

moj muž ih je dobio s 33 godine i bilo je strašnoo!
ostali su mu ožiljci po licu i torzu mada se nije češao, doma je bio skoro mjesec dana jer je strašno oslabio (valjda mu je pao imunitet).
čuvaj se jer je opasno ako ti ne izbiju van nego "unutra" na neki organ.
male bube 8/04 & 2/06
maxi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 tra 2007, 11:28
Lokacija: Zagreb, Medveščak

PostPostao/la LiKmama » 10 srp 2007, 18:04

sad ce ti se polako poceti susiti, no nemoj se iznenaditi ako izbije jos koja.
meni su rekli 3 tjedna nikamo van, lezati doma u krevetu.
mos si mislit
ja sam prelezala cca tjedan dana, 3 tjedna jesam bila doma, ali sam druga dva se normalno kretala.
pripremi se i na mogucnost oziljaka, iako ih ne grebla ni ne cohala.
temp je obicno povisena dok izbijaju, onda padne.

drugo ti ne mogu nista pomoci, trpi i cekaj da prodju, nis drugo ni ne mozes. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la ponosna mama » 11 srp 2007, 09:38

Cure, hvala vam puno na odgovorima.

Ramona, jesu li ti ostali ožiljci na licu?
I kako prepoznati zagnojenu kozicu?

I ja na licu imam ogromne plikove, neki su bolni na dodir. Nažalost, jednu kozicu otrgnula i prije nego sam znala da se radi o kozicama, i sad je ogromna crvena s krasticom u sredini. Sigurno će mi ostati ožiljak.

Od sinoć nemam temperaturu. Nadam se da će tako i ostati. Samo me muči što mi se kozice jako sporo suše, tj. imam svega par krastica a danas mi je peti dan bolesti. :dunno

I toplo preporučam ne korištenje tekućeg pudera. Namazala sam se jednom i gorko požalila. Apsolutno ništa ne pomaže i nemoguće ga je skinuti s kože.
LEON - 06.03.2006. slika zimski slatkach
stiže nam ELENA - 10. 01.2011.
slika
Avatar
ponosna mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 lis 2006, 14:50
Lokacija: Zagreb-west end

PostPostao/la tinna23 » 13 kol 2007, 19:10

Pozdravljam te napočetku!
J a sam ti vodene kozice dobila TOČNO 5.5 ove godine.imam 23 god.i kaj je najstrašnije u tome svemu,ja sam ti tik prije tih "prokletih" kozica zatrudnila :cry: (oprosti mi na izrazu,al kozice mogu biti jaako opasne za plod) Meni su izbivale točno 5 dana,temperaturu sam skidala lupocetom,i kad je lupocet prestao djelovati,a temp.se digla one su "pucale" vanka,,zato i treba snižavati temp.A najgore mi je bilo kad su se počele sušiti,,Umirala sam!Dokotrica mi je dala neke tablete za svrbež koje su pomogle,a ni hipermargan ne odmaže.Ja sam na bolovanju bila nešto više od 3 tj,jer sam ih po licu imala mnoogo pa sam čekala da nestanu krastice(pošto radim u dučanu,nisam mogla takva radit s ljudima),eto,još sad imam a najvjerojatnije ću ih imat zauvijek,ožiljke, one koje sam nesvJesno strgala u snu..Jako je grozzno imati ih sada,u odrasloj dobi,no proći će,, :proljece
Pij puno čaja,I NE ČEŠI SE!!!! ;-)

I drži fige da mi bebica bude zdrava unatoč :cool kozicama koje su našle najgori moguči trenutak da me osipaju,,
POZDRAV!! :3srca
Avatar
tinna23
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 20 lip 2007, 10:39
Lokacija: međimurje

PostPostao/la sjemenka » 14 kol 2007, 02:07

tinna23 :hug , vjerujem da je sve u redu s bebicom.
ponosna mama, kažu da je dobro mazati ih eteričnim uljem lavande. :dunno
Sad ću se definitivno cijepiti. :strah
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

PostPostao/la majab » 14 kol 2007, 08:06

Tina verujem da ce sve biti u redu sa bebicom.
Dobila sam kozice sa 26 godina, tik pre svadbu, strasno strasno :roll: bas je bilo to neka epidemija. Boga sam videla, na bolovanju sam bila nesto vise od mesec dana, isla sam na komisiju da mi produze bolovanje ma stvarno tesko, a u isto vreme sam spremala svadbu. Hvala bogu nakon mesec i nesto sve je proslo ali imunitet mi je strasno pao (neko je i gore spomenuo) normalno iskompliciralo se i isto sam nakalemila i upalu pluca. Sreca da nisu ostali nikakvi oziljci, i da, nisto nije pomoglo ni tecni puder ni hipermangan :dunno
Samo se nadam da ce andrej sto brze prelezati kozice, jer u odrasloj doba je puno puno teze.
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 kol 2007, 14:10

odlican je onaj pruriced gel za kozice, od uriage-a :)
tinna :hug
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ponosna mama » 25 kol 2007, 19:28

Evo da javim kako je prošlo.

Bila sam na bolovanju 2 tjedna a onda sam se vratila na posao. Krastice su mi do tada otpale (ajde priznajem, dosta sam ih sama otkinula :oops: ) i dobro sam se osjećala. Temperaturu sam imala 5 dana, najviša je bila 39,8. Skidala sam ju ibuprofenom i lupocetom. Koristila sam samo hipermangan, puder je apsolutno niškoristi.
Imam nekoliko sitnih ožiljaka i to je to.

I apsolutno vam preporučam cijepljenje. Kozice kod odrasle osobe su zbilja zeznuta bolest. Ja sam dobro prošla ali može se gadno iskomplicirati.
LEON - 06.03.2006. slika zimski slatkach
stiže nam ELENA - 10. 01.2011.
slika
Avatar
ponosna mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 lis 2006, 14:50
Lokacija: Zagreb-west end

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la renifil » 09 srp 2009, 02:27

Pozdrav svima!Moj mali ima 6 godine i dobijo je vodene kozice u 5 mjesecu.Prosao ih je jako dobro bez neke muke,temperature nije bilo :kima
Nakon 2 tjedna je bio u punoj formi a i dok ih je imao isto se ponasao ko da ih nema.Bio je pun ali smo koristili gel Pruriced,nikako onaj bijeli puder,rinolan svako jutro i dobro je,kad je ceskalo mazali gela.E nakon toga sam ih ja dobila :dunno :dunno :dunno Vece strahote u zivotu nisam prosla,kakav porod :mrgreen: 4 dana prije nego su izbili imala sam temp do 38 a onda se samo jedna pojavila u kosi :kiss Uzasss!!Nakon pola dana vec su se nazirale po licu...Sljedeci dan kaos...poceli su u glavi..tijelo...cesa,svrsbi,pece...nije bilo di nije ih bilo.Tako sarala po forumima i nasla kako je neka g-dja rekla da je pila cak tablete za smirenje.Nije bilo dr spasa prezivit ta 3 dana.Poslala sam supruga u ljekarni,donio mi persen i ZIVIO on prespavala ta 3 dana dok su oni izbijali...Nije bilo lako ni tako ali.... :dunno :dunno :dunno Nema pomoci... :angry
renifil
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 09 srp 2009, 02:20

Re:

PostPostao/la sjemenka » 09 srp 2009, 15:44

sjemenka je napisao/la:tinna23 :hug , vjerujem da je sve u redu s bebicom.
ponosna mama, kažu da je dobro mazati ih eteričnim uljem lavande. :dunno
Sad ću se definitivno cijepiti. :strah


Da quotam samu sebe nakon 2 godine.
Nisam se cijepila. :bonk
Trenutno čekam još jednu bebu i umirem od straha zbog kozica. Ova godina je baš kozičava.
Jedino što sam napravila je da sam izvadila antitijela na zaraznoj i ges vot? nemam antitijela. Kozice = :strah .
klinci ne idu u vrtić već valjda 2 mjeseca, otkad je izbila epidemija.
Kad se beba rodi i prođe neko vrijeme a da je ne zarazim skroz malu ako izbije što od cjepiva - IDEM SE CIJEPITI! :loce
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la JayDeena » 04 ožu 2010, 09:23

bok svima,

evo i ja se prijavljujem ovdje. dobila kozice jučer, sa svojih skoro 29 godina, točno 2 tjedna nakon što ih je dobila moja mala.
jučer su popodne počele izbijat, srećom nemam temperature, mažem pox clinom koji mi je ostao još od nje (btw, ona imala izrazito blag tijek bolesti, već nakon tjedan dana išla u vrtić), malo me svrbi... ima ih dosta u kosi.
eto nadam se da to što nemam temperaturu znači da neće biti gadno, grozim se svih onih komplikacija, kad izbijaju po očima i unutrašnjim organima, užas... molim Boga da me to ne zadesi.

uh...
Dina - 22. 5. 2006.
JayDeena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:39

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la zauvijekmama » 04 ožu 2010, 09:28

JayDeena je napisao/la:
(btw, ona imala izrazito blag tijek bolesti, već nakon tjedan dana išla u vrtić)


mislim da nije ok da si je poslala u vrtic nakon tjedan dana, ipak je ona jos uvijek zarazna dva tjedna.
tvoj postupak nije u redu, jer je sada vjerojatno zarazila jos neku djecu u vrticu.
:roll
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la LiKmama » 04 ožu 2010, 12:07

zauvijekmama je napisao/la:
JayDeena je napisao/la:
(btw, ona imala izrazito blag tijek bolesti, već nakon tjedan dana išla u vrtić)


mislim da nije ok da si je poslala u vrtic nakon tjedan dana, ipak je ona jos uvijek zarazna dva tjedna.
tvoj postupak nije u redu, jer je sada vjerojatno zarazila jos neku djecu u vrticu.
:roll

ne samo to, nego nije dobro ni za njezino dijete.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la JayDeena » 04 ožu 2010, 13:23

ajoj. dakle, nisam je poslala na svoju ruku, već je njena doktorica rekla da može ići. nije više bila zarazna za drugu djecu, jer su joj sve kozice bile suhe, a sad da je to bilo dobro za nju - teoretski nije, zbog smanjenog imuniteta, ali nisam imala izbora s obzirom da muž, koji radi u državnoj firmi ima pravo na bolovanje međutim imaju užasno puno posla i nije htio/nije se usudio tražiti to bolovanje (to ide njemu na dušu, ja bi na bjegovom mjestu se drugačije postavila) a ja pak radim kod privatnika, isto puno posla koji ne može obaviti nitko osim mene i koji nije trpio odgađanje i što ću, tjedan dana sam bila s njom doma i onda se vratila na posao.
srećom, malička ima stvarno dobar imunitet, cijelu zimu uopće nije bila bolesna, čak ni virozna, osim tih kozica prije par tjedana i za sada evo nije pokupila ništa novo. pazim kako ju oblačim, dajem joj sirupić za imunitet, pazimo na prehranu itd. uglavnom, kaj se ja sad tu uopće opravdavam :roll al eto.
sad se nekako nadam da neće ni mene te koze strefit prejako.
:mah
Dina - 22. 5. 2006.
JayDeena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:39

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la JayDeena » 04 ožu 2010, 13:32

zauvijekmama je napisao/la:
JayDeena je napisao/la:
(btw, ona imala izrazito blag tijek bolesti, već nakon tjedan dana išla u vrtić)


mislim da nije ok da si je poslala u vrtic nakon tjedan dana, ipak je ona jos uvijek zarazna dva tjedna.
tvoj postupak nije u redu, jer je sada vjerojatno zarazila jos neku djecu u vrticu.
:roll


pod izrazito blag tijek bolesti, mislim na to da nije uopće imala ikakvu temperaturu, niti je bila pospana i sl, kozice su joj izbijale 3 dana a nakon 6 dana već su se sve bile osušile. nisu djeca po defaultu zarazna 2 tjedna, nego je dijete zarazno dok ima plikove (mjehuriće) tj. dok se i zadnji mjehurić ne osuši i ne pretvori u krasticu.

ovdje još moram naglasiti da smo koristili pox clin pjenu koja je stvarno odlična, svakome bi je preporučila, određen broj kozica koje smo namazali čim bi primijetili crvene piknjice nisu ni došle do faze mjehurića, već bi nakon dan-dva nestale bez uopće nastajanja krastica. tako da je u konačnici ukupan broj krastica na tijelu bio relativno mali. velim, stvarno ali stvarno blage simptome je imala. znam da djeca to znaju vući i po 2 tjedna. mi smo s njom očito imali sreće.
Dina - 22. 5. 2006.
JayDeena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:39

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la sanjas36 » 06 ožu 2010, 22:28

ja imam 39 i još nisam imala vodene kozice. Moje oboje djece je imalo i nećakinja i sestra, a ja ništa! Ne bi bila baš najsretnija da sad dobijem, jer vidim da odrasle pogadja tezi oblik :/
sanjas36
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 16 lis 2006, 21:56
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la eli » 06 ožu 2010, 22:42

kozice su jako zarazne i ako si odnjegovala svoje dvoje sa kozicama, nema šanse da si prošla bez da si se zarazila. vjerojatno si u djetinjstvu prebolila lakši oblik koji je ipak ostavio imunitet.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la Barbi » 06 ožu 2010, 23:45

Moj sin je imao kozice u dobi od dvije i pol godine. Nije čak imao ni izuzetno blagi oblik, prvih dan, dva je imao povišenu temperaturu, kozica je bilo puuuuuno, po čitavom tijelu no tijek bolesti je bio ipak lakši i prilično brz. Nakon tjedan dana su sve bile suhe i pretvorene u krastice, deseti dan od izbijanja se vratio u vrtić uz zeleno svjetlo pedijatra. Kad nove kozice prestanu izbijati a postojeće se osuše dijete više nije zarazno za druge. Nismo imali problema sa padom imuniteta nakon bolesti, nakon kozica nije bio bolestan sigurno pola godine ako ne i duže.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la Jewel » 26 ožu 2010, 22:56

Evo ja se javljam da pitam kako ste prepoznale vodene kozice, ni ja ih nisam preboljela, pa se bojim jer vladaju u jaslicama.
Maloga sam izvukla iz jasli, ali koliko vidim zarazni su i prije izbijanja...
Oko 6 sati sam mu primijetila nekoliko prištića na buši, a kad sam ga sad naveće kupala ima ih i na leđima, a dvije su koda ga je upiknuo komarac.
Jesu to kozice? Nema temp.
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la sjemenka » 29 ožu 2010, 17:27

pa obično prvo izbijaju na trupu.
Znam da u trudnoći možeš otići na zaraznu da ti daju imunoglobulin.
A sad, bez trudnoće ne znam.
Negdje sam čitala da je to skupo, preko 1000 kn, ali me ne drži za riječ.
:hug sretno!
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la Jewel » 30 ožu 2010, 08:48

Ma nisu kozice, očito ga je ovo sto je bilo ko plikić upiko paukić il neš drugo, a ti prištići su se povukli, bit će da je bilo od znoja.
Ma kad ne znam kak to mora izgledati, a ovo kaj sam vidla na netu, pa to je čisti horor :strah
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

Re: vodene kozice kod odrasle osobe

PostPostao/la IINA » 31 ožu 2010, 09:20

Da horor, jew. Vidi moju kak je zgledala :(
Teško da ćeš ih zamijeniti nečim drugim..

slika
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.