Sada je: 28 ožu 2024, 10:33.

da se i mi prijavimo

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

da se i mi prijavimo

PostPostao/la lucija05 » 28 pro 2007, 20:46

Prijavljujem svoju mrvicu 1940gr, 45 cm (iako čitajući druge topice, vidim da on i nije toliko mali). Rodio se točno s 32 tjedna hitnim carskim, bilo je dosta teško, kritično, s malim apgarom (4/7), na respiratoru 2 dana...

Sve je krenulo nizbrdo u 25 tjednu trudnoće kada sam prorkvarila i ustanovili su placentu previu totalnu i svi su bili prilično rezrevirani što će kako biti s bebicom.
Od tada sam bila na strogom mirovanju i stalno na partusistenu, većinom na infuziji, samo kraći period na tabletama, 2 tjedna koje sam provela kod kuće dok nisam ponovo prokrvarila u 28. tjednu i od tada sam praktički prokrvarila svaki drugi, treći dan iako sam bila non stop na infuziji. U nekom trenutku su me na 12 sati skinuli s partusistena da mogu primiti injekcije flosterona (za razvijanje bebinih pluća i smanjenje krvarenja u mozgu), samo me psiha držala, cijeli dan sam si govorila da moram izdržati još malo samo da primim i drugu bocku koja dolazi 12 sati nakon prve, jer u slučaju da prokrvarim, vraćaju me hitno na infuziju i od bocke ništa.
Drugu sam primila u 21 sat, a ponovo sam prokrvarila u 21.30 i to je bilo zadnji puta.

Kad se to krvarenje smirilo za par dana bez novih epizoda, opet sam se vratila tabletama, ali sam moju mrvicu osjetila svaki dan sve manje. Te nedjelje sam se već stvarno jako zabrinula, osjećala sam da nešto nije dobro, tih zadnjih tjedan dana je i ctg govorio kako je beba previše mirna. Na uzv se vidjelo da su se poremetili protoci (tlakovi su se skoro izjednačili), i moja bebica skoro više nije primala ništa moje krvi kroz pupkovinu, nedjelja popodne hitan carski.

Rođen je moj mali borac s hipoksijom, težom infekcijom....

Nakon dva tjedna u inkubatoru, prešao je u krevetić i nakon još dva tjedna miš je stigao kući, danas je točno star dva mjeseca, već je prešao 4 kg, dugačak je 51cm.

A ja sad samo razmišljam što i kako dalje, na kontrolu u bolnicu idemo odmah početkom 1. mjeseca, pa ću možda biti malo pametnija.

U bolnici su nam pokazali neke vježbice, ali sam puna pitanja koja ne znam kome postaviti.
Npr. on još uvijek većinom spava i jede, budan je kad ima grčeve i ponekad neko kratko vrijeme poslije jela. Jednostavno ne znam kad bih vježbala s njim, da li da ga budim radi vježbanja??????

Zatim me zanima, da li smijem promijeniti poredak vježbi, npr. u bolnici su mi pokazali da prvo vježbam nogice pa jednu ruku pa drugu. Nogice obavim, lijevu ruku kako kad, a do desne rijetko i stignemo jer se moj mališa umori i zaspi. Smijem li krenuti prvo s vježbama ruku?????

Pretjerah za prvi puta, veliki pozdrav svima.
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

PostPostao/la sunce » 28 pro 2007, 22:43

lucija25 - dobrodosla!

Ja ti nazalost nemogu pomoci s odgovorima na tvoja pitanja, ali vjeruj javit ce se brzo cure koje imaju znanje i iskustvo slicno tvome.

Samo sam dosla pozdraviti hrabru mamu i jos hrabrijeg sincica :3srca , bitno je da se uredno pratite kod doca, i vjerujem da ce sve biti ok.

A ja sad samo razmišljam što i kako dalje, na kontrolu u bolnicu idemo odmah početkom 1. mjeseca, pa ću možda biti malo pametnija.

to je jako brzo, pa ces uskoro dobiti i konkretnije upute i odgovore na tvoja pitanja.

Tebi i hrabrici zelim sve najbolje! :juhu
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

PostPostao/la nadicab » 30 pro 2007, 17:14

:bye
imamo slične početke priče, iako ti za sada vodiš s boljim prolaskom :up
Ne, ne buditi ga zbog vježbanja, njemu je najvažnije da se oporavi, da stekne snagu.
Kod takve male djece vježbanje iznosi do pol sata ukupno tokom dana, sve ostalo je baby handling.
Da li je pospan zbog tableta ako ih prima?
Idete na Goljak?
Kako jede?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la lucija05 » 01 sij 2008, 22:29

sunce, nadicab hvala vam na dobrodošlici i odgovorima :3srca :3srca

Ne prima nikakve tablete, lijekove, samo je izgleda mala spavalica, iako u ovih mjesec dana kod kuće već primjećujem razliku da ipak ima nešto više budnijeg perioda, prije bi zaspao jedući, to se sada izuzetno rijetko dešava.

Ne idemo na Goljak, nismo iz Zg.
Klopa adaptriano jer ja na žalost uopće nisam imala mlijeko za izdajati :cry:
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

PostPostao/la faith » 02 sij 2008, 09:25

Lucija05 :hug samo hrabro naprijed, pomalo će prestati toliko spavati pa ćete više i vježbati. Tebi i malom hrabrom čovjeku :3srca
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la IINA » 02 sij 2008, 10:22

Dobro došli i želim vam puno sreče :3srca
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PostPostao/la nadicab » 02 sij 2008, 22:59

Goljak ima i dio za mame van Zagreba - Zelengaj i tamo boraviš s djetetom u programu mama-dijete.
Nazovi i naruči se :up, možda dođeš kod naše fizio Zorane :1
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Snjeskaa » 14 sij 2008, 11:16

Lucija kako je prošao pregled? Kako nam je Ivor?
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

PostPostao/la mama no1 » 14 sij 2008, 11:26

Lucija :kiss tebi i bebi
Avatar
mama no1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 sij 2008, 20:25

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la lucija05 » 12 vel 2008, 19:07

Uf, eto mene konačno ponovo.
Tek smo uspjeli dobiti prvi kontrolni termin kod neonatologa 1.2. uglavnom sve je ok, ali...., naravno da imamo i ali.
Imamo distoni i danas smo bili kod fizijatra, oduševila me što je stvarno vrlo brzo primjetila sve ono u što sam ja sumnjala da nije dobro, povremeno je hiper, glavica mu više ide u desno.... u petak idemo na prve vježbe.
Što se tiče neonatologa, radila mu je uzv mozga, i napisala proširen IPH, pri otpustu iz bolnice je bilo blago proširen. Uglavnom, kako sam shvatila iz njezinog objašnjavanja to ne mora značiti ništa loše, ali moramo redoviti pratiti, to označava prostor između mozga i lubanje što može ukazivati na hidrocefalus, ali on ga hvala Bogu nema, ima jako veliku glavicu pa je to sve možda samo zbog toga.....Ako netko ima više iskustva u vezi toga slobodno neka se javi, tražila sam na netu, ali nisam ništa pronašla.
veliki šećer, škorpija, 2004.
mali šećer, još jedna škorpijica, 2007.
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la mmm3m » 13 vel 2008, 00:19

Samo da Vas pozdravim :mah sa zeljama da bude sve ok
Ako drzi glavicu na desnoj strani moras ga vise nositi na lijevoj,jer glavica se krivi zbog nepravilnog drzanja i zbog cestog drzanja na jednoj strani..Cim vise upotrebljavaj handling i bice bolje
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la nadicab » 13 vel 2008, 12:28

mi smo doktori po pitanju hidrocefalusa ... to se rješava jednostavnom operacijom ugradnje Pudentz shunta. Danas to niej ni približno strašno kao prije kada nije postojala pumpica
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la MaMi » 13 vel 2008, 13:38

Velika glavica nema veze s nalazom uzv mozga. Ne mogu se dosjetiti što znači skraćenica koju si navela, ali proširenje bi (pretpostavljam moždanih komora) bilo posljedica krvarenja u mozgu pri porodu. Sretno s vježbanjem :proljece .
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la lucija05 » 13 vel 2008, 20:36

da krenem od kraja:
MaMi ne nema proširenje komora, one su mu dobre, protok likvora je također dobar, a veličina glavice je bitna jer može (ali naravno i ne mora) ukazivati na pojavu hidrocefalusa, a to onda pretpostavljam dokazuju uzv-om.

nadicab, jel tvoj malac imao hidrocefalus?

mmm3m hvala na savjetima, isprintala sam si babyhandlig i pokušavam, još se nisam baš sasvim ufurala, ali sve sam bolja u tome. Što se tiče glavice, on i nije nama baš puno po rukama, ne voli.
Skužila sam da nije htio okretati glavicu u lijevo, stalno ju je imao okrenuto na desno, pa sam ju ja okretala na lijevo, on na desno, a ja na lijevo, pa sam ga hranila svaki put na drugoj ruci. Ujutro ležim pored njega, pričamo i mazimo se, svako jutro sam legla na suprotnu stranu, čak sam ga i u krevetiću rotirala tako da mu zid bude malo s lijeve, a malo s desne strane. To sam sve radila i prije nego što smo stigli do fizijatra činilo mi se normalnim. Mislim da sam ga dosta forsirala i sad okreće glavu na obje strane, ali ju na desno nekako čudno zabacuje, ali čekam konačno demonstraciju vježba pa se nadam da ćemo to sve ispraviti.
veliki šećer, škorpija, 2004.
mali šećer, još jedna škorpijica, 2007.
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la mmm3m » 13 vel 2008, 22:22

Svakako da ce se ispraviti :) Mia je imala glavicu na desno,i nismo dobili vezbice nego mi fizioterapeutkinja pokazala kako da je drzim dok je hranim, drzim,nosim.Krevet sam dala do zida s tim da su igracke i ono sto se vrti iznad kreveta bili na levoj strani,tako da je sama vjezbala jer ju je zanimalo sto to svira na lijevoj strani.Nakon 15 dana se ispravilo i vise se nije ponavljalo.Steta sto te nisu naucili u bolnici handling(nama je bio obavezan) jer sa pravilnim drzanje,previjanjem,hranjenjm se puno toga ispravi.
Drzim vam fige da cim prije savladate vjezbice i da krenete veselo napred :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la MaMi » 13 vel 2008, 23:27

Ma znam da veličina ima veze s hidrocefalusom, ali onda, najčešće, se razvija određen oblik glavice, to sam htjela i reći no glupo sam se izrazila. Nastojim biti što kraća jer sam inače sklona u širinu, pa od skraćivanja ispade glupost.
Ako je protok likvora uredan znači da se hidrocefalus ne razvija, jer se, naravno, od moždanog likvora (ili moždane tekućine koja se nalazi u komorama i prostoru između mozga i ovojnica) i razvija hidrocefalus ili vodena glava.
A što znači skraćenica IPH? Zbilja imam blokadu od dvogodišnjeg boravka kod kuće.
Glavica će se ispraviti jer je M. imao dva mjeseca glavicu okrenutu samo na jednu stranu u inkubatoru zbog respiratora pa smo je kasnije uspjeli "izravnati" vježbanjem.
Nama babyhandling nikada nisu pokazali na Goljaku, malo smo se snalazili po tekstu koji si i ti isprintala i išlo je. Tebi je sigurno još lakše jer koliko sam isčitala Ivor ti nije prva beba pa već imaš nekog iskustva s držanjem bebe. Mi smo bili katastrofe.
I dok ti se Nadica ne javi, pogledaj brojne teme i postove ovdje i na grupama potpore vezane uz nju i Denisa.
Nadica je napisala i prekrasnu knjižicu o nedonoščadi nad kojom sam prolila suza i suza dok se moja beba u inkubatoru borila za život. Osobito mi je bila bolna priča na kraju, no to je, srećom, iz nas.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la nadicab » 14 vel 2008, 09:30

mami, nisam znala da si uspjela dobiti knjižicu, baš mi je drago da ti je pomogla (ako ništa drugo da se dobro isplačeš :3srca jer je i to potrebno). Koja bolnica?
Da, Denis je zbog moždanog krvarenja zaradio hidrocefalus s mjesec dana starosti kada su mu ugradili pumpicu. Tu pu,picu ima jako puno osoba, neki uslijed moždanog udara ju dobiju kao odraslli baš zbog tog zaustavljenog protoka likvora.
Veći oblik glave: ili je zastoj likvora ili su komore proširene (na to mi smrdi taj IPH). Bude se pratio rast glavice, a ako i dalje bude previše rasla, ugradit će mu shunt.
mmm3m, kod nas se tek nedavno počelo malo više govoriti o baby handlingu; slijedećih godinu dana će po svim DZ i nekim bolnicama biti plakati o baby handlingu. Mi smo još dosta daleko od vas, ali trudimo se :mah
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la mmm3m » 14 vel 2008, 09:58

Mislim da bi zbilja moralo da se poradi malo na tom ucenju ne samo mama prijerodjene djece vec svih.Nas je ucila fizioterapeutkinja dok smo bile u bolnici.Ucenje pocme kad bebe izadje iz inkubatora i bude u bebytermu.Prvo nas uce kako uzeti bebu,onda dolazi na red skidanje,pa mjenjanje pelene,oblacenje i uzimanje.Na kraju pa i kupamo same.Kad se naucimo uzimati bebu onda su nas ucili kako hraniti,tako da smo svaka 3 sata isle na intezivnu i same mjenjale pelene svojim bebama i ih hranile.Tako nam je vrijeme proletilo i jako brzo je doslo vreme da dobijemo bebu u sobu s kojom moramo sami biti oko 7 dana,i ako su zadovoljni sa nama i napredovanjem bebe puste nas kuci.Mia su pustili sa 1800g kuci,jer nam je super islo kad smo bile same.
I evo toliko mi je taj handling ostao u glavi da i sad ako uzimam malu bebu to radim,jednostavno vise neznam drugacije.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la MaMi » 14 vel 2008, 12:55

mmm3m - kada čitam kakve ste uvjete imali dođe mi da plačem kada se sjetim nas. Ne smiješ dijetetu priči više od par minuta dnevno, sav zabundan u kutu, kapu i masku, sve do njegova otpusta. Nitko me nije naučio kako da ga premotam, hranim (zato nismo niti uspjeli prijeći na dojenje), držim...Samo su ga jedne subote poslije podne otpustili kući da se pati i snalazi prva dva tjedna s nama. U svakom slučaju vi ste primjer koje bi naše mudre glave u zdravstvu trebale slijediti, a ne slijediti samo one zemlje gdje se štede i štedi. Znam da love nema no ipak...

Nadice, nisam dobila knjižicu u rodilištu "Sv.Duh" već sam je sama nabavila jer sam po otpustu (M. je kući došao 3,5 mjeseci nakon mene) sjela za kompjuter, naišla na ovaj forum i od tada ne mičem odavde. Tu sam naišla na podatak o tvojoj knjižici i brojne druge podatke koji su mi pomogli.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la mmm3m » 14 vel 2008, 15:07

Uh pa to znaci da ti nisi bila s njim u bolnici :shock: Ja sam sa Miom bila od rodjenja 21.1 pa sve do 14.4 kad smo isle kuci.
Mogla sam biti kraj nje svaki dan koliko hocu.Zapravo preporucavali su d adodjemo i da polozimo ruke na bebe,nesmijemo ih maziti ,samo drzati ruke na tjelu i pricati.Kad bi ja stavila ruke na Miu onda bi istog trenutka prestala disati,toliko je bila sretna.Bas se ono totalno opusti u uzivanju.Kad je bila stara 25 dana su mi je dali uz inkubator na prsa i tako sam je od tada svaki dan 2 puta(ujutro u 10.30 i popodne u 16.30) drzala po sat do sat ipo.Miin tata ju je drzao svaku petak kad je dosao po mene i u nedjelju kad me je vratio.Veza koja se je tada napravila izmedju nas nemoze se prekiniti,nikad.nemogu ti opisati osjecaj kad mi je stave na prsa,a ona celo vreme uzise i uziva dok slusa moje srce kako kuca.
Evo ovde mozes pogledat kako je tata drzi(stara 1 mjesec-oko 900g) i kako oboje uzivaju :3srca
http://youtube.com/watch?v=-TCsUsNYJJg
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la MaMi » 16 vel 2008, 00:07

Nemam riječi jer plačem koliko me je video dirnuo. I plačem jer ja svoje dijete nisam mogla normalno primiti dok ga nisu pustili iz bolnice. I sve se bojim da su nas s time grozno oštetili. I plačem.
Hvala ti mmm3m.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la mmm3m » 16 vel 2008, 00:46

MaMi je napisao/la:Nemam riječi jer plačem koliko me je video dirnuo. I plačem jer ja svoje dijete nisam mogla normalno primiti dok ga nisu pustili iz bolnice. I sve se bojim da su nas s time grozno oštetili. I plačem.
Hvala ti mmm3m.

Tako mi je zao da vam nisu dali tu mogucnost.Ja sam bila sigurna da je to i u hrvatskoj tako jer sam citala da preporucavaju tu klokan metodu,da se beba da na majcina gola prsa,jer ona jedino sto zna i prepozna je mamino srce,za njih je to muzika koja ih umiri.Zbilja nemam rijeci koliko mi je zao :(
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la lucija05 » 03 srp 2008, 12:50

Dugo vam se već nisam javila.stvarno rijetko provirim na forum.

Ivor je već velika beba, 8 mjeseci je (korigirano 6), ima preko 8.5 kg, 71 cm.
Onaj povećani IHP je još uvijek, ali je važno da se više nije povećavao, svašta su nam rekli, da se mozak ne razvija dovoljno dobro, pa da ima kortikalnu atrofiju, pa eksterni hidrocefalus....zaključak je uvijek bio kako njegova klinička slika ne odgovara nalazima pa sam ja zaključila da i oni svi samo nagađaju, nisu sigurni i odlučila se ne brinuti oko toga, kontrolirat ćemo to i nadati se da se neće više pogoršavati što god bilo.

On je super vesela i radoznala beba, presladak je. Naravno puno vježbamo (iako još uvijek nisam raščistila sama sa sobom po kojem modelu da vježbam, Bobath ili neka kombinacija vježbi od Polovina), došli smo do faze okretanja na trbuh, a obrnuto još učimo. Najveći problem je još uvijek teška kontrola glavice i trupa, tako da u potrbušnom imamo oslonac tek na jednu šakicu, a na drugoj ruci smo još na podlaktici i prilično su mu prsa još zaljepljena na podlogu. A ja se još nisam naučila strpljivosti i samo se mislim pa kad će se naučiti odići potpuno na dlanove, pa kad ćemo do sjedenja.....

Dohrana me već počinje isto dosta zabrinjavati, ne da neće ništa nego betonira usta i neće ni da ih otvori, ništa baš na žlicu, ali muku mučimo i sa čajem i sokićima, rekord nam je 30 ml dnevno, bojim se da ne dehidrira po ovim vrućinama. Samo hoće svoj nan i gotovo (iako u njega ubacujem rižolino i onaj s kukuruzom, probat ću i rižu s voćem). Jel još netko imao takvih problema??? Što ću s njim hoće li mu samo doći jedan dan ili...???? Doktorica je rekla da hranim na silu, a taj prijedlog em mi se uopće ne sviđa a i ne vidim baš kako bi mogla biti učinkovita na taj način, sva sam totalno :dunno , jer stariji kikić mi je jeo uvijek sve i do kraja.

Svima veliki pozdrav :bye
veliki šećer, škorpija, 2004.
mali šećer, još jedna škorpijica, 2007.
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

Re: da se i mi prijavimo

PostPostao/la nadicab » 03 srp 2008, 22:43

Draga moja, svi smo imali taj problem, a neki ga još uvijek imaju. Na GP imaš o tome na temu vježbe za motoriku usta
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.