Sada je: 28 ožu 2024, 10:39.

molim pomoc!

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

molim pomoc!

PostPostao/la gordana26 » 23 sij 2008, 11:17

Moja beba stara 2 mjeseca(rođena u 34 tjednu) poslije gotovo svakog podoja se uzasno pati,stenje,grci se,kenjka dok ne bljucne ili ne pusti vjetar.Podriguje normalno,skoro svaki put.To zna potrajati i dva sata,pa cak i duze, ponekad prije iduceg podoja bljucne "usireno" mlijeko uz plac i bolnu grimasu.Isto tako i s vjetrovima,vidim da ju boli kad mora "prdnuti" i obavezno place dok to radi.Jeli to normalno?Ima li tko kakva iskustva?Samo sisa,ne pije ni caj ni vodu.
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la nadicab » 23 sij 2008, 11:28

kako napreduje u težini? Ako normalno napreduje, ne bih dizala paniku jer kod nedonoščadi je sve nerazvijeno pa njihovi organi se duže prilagođavaju hrani nego druga djeca. Mi s mo te probleme imali do Denisovog 6. mjeseca starosti s time da je on napredovao u težini ali jako sporo i malo je jeo.
Njegove kolike su bile KOLIKE!!! Nanašala sam ga se noćima i noćima
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la gordana26 » 23 sij 2008, 11:35

Ona dobro napreduje,dobila je za 20 dana 1 kg,ali strasno zvuci kako stenje i pati se.I to ispustanje vjetrova,to ju probudi i onda dreka...!Hvala na brzom odgovoru,nadam se da ce proci brzo...zao mi male misice...a ne mogu joj pomoci.
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 11:40

i djeca rodjena na vrijeme imaju iste probleme

pokusaj ne piti mlijeko (intolerancija na tvoju hranu je moguca)

ja sam sa sebastianom vrlo rano krenula sa infant potty training, odnosno cim sam se malo oporavila od poroda stavljala sam ga nad tutu (drzala sam mu guzu dlanom i on je lezao na meni i cicao) i tako je obavljao kakanje i tad se smirilo

pokusaj sebe stisnut u pelenu (a misici i tijelo su ti skroz razvijeni) i pokusaj leci i tako se pokakati ili prdnuti pa ces skuziti zasto se beba toliko upinje)

http://www.timl.com/ipt/ pa mozes otprilike vidit kako se beba drzi iznad tute

ako dojis kuzis vec sad kad krece kakanjac i samo skini pelenu i izbalansiraj bebu iznad tute. prostorija ti mora biti dobro zagrijana a mozes bebu i pokriti

ako ti je ovo jako komplicirano pokusaj bebu sto cesce ostavit gole guze na pelenici da obavi posao bar bez pelene

bebi inace nemoj nista davati bar do 6. mjeseci zivota, tvoje je mlijeko vise nego dovoljno. ako imas u obitelji slucajeve sa alergijama trebalo bi iskljucivo dojiti do 8 mjeseci
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la gordana26 » 23 sij 2008, 12:37

hvala na odgovoru,mozemo pokusati i to,ali ona nema problema s kakanjem,kad god ju presvlacim(6-8 puta)ona je pokakana,stolica je zlatno zuta,kasasta,pate ju vjetrovi!Na stolu za presvlacenje recimo ,kad ju brisem ona cesto prducka,bez da kaka i to ju boli.Probala sam ne piti mlijeko i ista stvar je bila.
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la Stefanova_mama » 23 sij 2008, 12:44

Milan nije nedonosce i isto tako smo se patili. Malo je pomagao sab simplex (ne znam da li nedonosce to sme), a vise nezna masaza stomacica uljem u pravcu kazaljke na satu, cesto otvorena pelena u toploj sobi da mrda nozicama, lagano zagrevanje stomacica ili mojom rukom ili da lezi uspravno sa glavicom na mom ramenu ili...
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la Stefanova_mama » 23 sij 2008, 12:45

Cak sam sumnjala i na reflux, jer je bas bolno plakao nakon obroka, ali bio je izgleda u pitanju vazduh. Najmanje se naguta vazduha kad dojimo lezeci.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la gordana26 » 23 sij 2008, 12:54

Mi dojimo sa sesiricima,jer tako smo poceli u bolnici i sada ona ne zna(ne zeli)uopce primiti bradavicu bez sesirica.Mozda i zbog toga...ne znam.Imam iz dm-a tresnjine kostice koje se griju u mikro...i to sam joj stavljala ali ne pomaze bas...
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la Stefanova_mama » 23 sij 2008, 13:00

Onda ako moze pokusaj je skinuti sa sesirica, mozda joj bude lakse i manje zraka ce biti u crevima da je muci. Uhvati sa spoljne strane dojku sa dva prsta tacno na ivici areole (tamnog kruga), tako da je malo spljostis. Masi joj bradavicom ispred usta i kad dovoljno siroko otvori, nanisani sa bradavicom i privuci je na siku, ako pogresno uhvati, nezno mali prst u ugao usana i ponovo. Vezbajte, nigde ne zurite. Probajte da lezi malo na tvojim golim prsima i da se igrate, mozda uhvati instinktivno.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la gordana26 » 23 sij 2008, 13:16

Probala sam par puta bez sesirica..nije islo,odustala sam.Sretna sam sto uopce sisa,pa makar i tako...dobro je!Sad kad sam se oporavila ja psihicki i fizicki,a i ona je malo nadosla,mogla bih zapeti i truditi se skinuti je sa sesirica.Citala sam da to odvikanje traje od dva dana do 5 tjedana. :shock: Nadam se da nam nece trebati bas toliko!
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la eli » 23 sij 2008, 14:40

stray ima pravo što se pelena tiče. smetaju bebi. nije da moraš preći na bezpelenaštvo koje je komplicirano (koliko god nas mame koje ga prakticiraju uvjeravaju da nije), već je samo u vrijeme njene nervoze, a da nije baš usred noći, pusti odmotanu. nevjerojatno kako se smire. čak ne plaču iako ih ne nosaš (malo odmora i za mamu ;-) )
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 14:40

znas kaj je jos kod nas jako dobro palilo, napunis kadu sa vodom i nutra sa bebom. ti ili tata skupa sa bebom

tako se opuste da ti se moze dogoditi da se ukaka u kadi, moze ti se dogoditi da zaspi u kadi

pomaze nosenje u marami
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la nadicab » 23 sij 2008, 21:01

mi smo Denisu davali i kapi komorača i sib simpex - malo je pomogalo, ali najviše je dozrijevanje pomoglo. Velim, nakon 6. mjeseca sve je bilo OK. Strpljenja i uživajte koliko možete. :3srca
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la gordana26 » 24 sij 2008, 10:31

Bas jucer je mm kupio sab simplex kapi,ali nisam joj dala dok ne vidim sa ped.Nisam znala jel smije ako je ranije rođena,znaci smije ako ste i vi koristili!Jucer je recimo bilo ok,nije toliko plakala zbog vjetrova, a i nije bljuckala,dok je tri dana prije bilo koma.Probam danas te kapi.Hvala svima na savjetima. :mah
gordana26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 kol 2007, 19:39

PostPostao/la enci » 01 vel 2008, 00:56

Pozdrav! :mah

N. je isto rođena sa 34 tj., nije imala probavnih tegoba ali smo isto dojili sa šeširićima do njenog 3. mjeseca. Ja sam joj jednom samo probala dati ciku jer nisam imala pri ruci šeširić i ona je prihvatila. Pokušavaj i ti, upalit će. Nastoj da je ona tada gladna ali ne previše cendrava. Možda nećeš uspjeti od prve ali će i ona nakon nekog vremena skužiti da joj lakše ide nego sa šeširićem. Sa šeširićem je lakše obuhvatiti bradavicu ali treba jače vući.

Što se tiče grčeva, i to je kod nas bilo kuc-kuc, ali kad ih je imala par puta sab-simplex nam nije pomagao ali jest sirup Nurse Harvey kojeg isto možeš kupiti u svakoj apoteci

Sretno i pozdrav!
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.