Sada je: 29 ožu 2024, 08:01.

MATICNE CELIJE

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

PostPostao/la faith » 01 vel 2008, 20:44

Maja, svratila sam samo da vidim da li si već nešto napisala. Nadam se da neće ostati prevelika trauma, ipak će McDonalds malo pomoći :mrgreen: . I nadam se da je uspjelo ostati nešto na korjenu tako da sva muka nije bila bez veze. Pusica hrabrom dječaku :3srca
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la soma » 05 vel 2008, 13:57

Ih, ala je komplikovana ova nova varijanta... :proljece

Drago mi je Majo da je to s Jovnom proslo dobro...javi kad budes znala da li su uspjeli izdvojiti celije...
Nisam uspjela da otvorim onaj sajt sa firmom koja se time bvi u Americi...uskoro cu preci, pa bih voljela da se tamo malo o tome raspitam...provjeri i postaj ga ponovo ako mozes
I da li se te maticne celije mogu iskoristiti smo jednom u zivotu ili moze vise puta, za vise rzlicitih ljudi (porodicu), za razlicite bolesti...sta znas o tome..
MAJA Skopje je napisao/la:Evo upravo mi javili da su izvadili zub. Jaoj ljudi moji ovo je koma.
Tako sam se tresla, celo vreme sam mislila na njega. Tata mi kaze da je malo doziveo traumu. I evo sada idu prema McDonaldu da se malo pocaste pa tamo treba da dojde i devojka iz doticne firme da pokupi kit sa zubom.
Drzite fige da nije sve uzalud i da mozemo izdvojit te famozne celije.
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 08 vel 2008, 13:32

Maticne celije mogu koristiti samom davaocu istih ili njegovoj najblizoj porodici. Brat,sestra, majka ili otac.
Koliko se mogu upotrebit? Odnosno koliko njih je potrebno a koliko ce ostat. Sve zavisi od oblika ostecenja i koliko treba.
Rezultate cekamo i videcemo kroz dve nedelje dali su uspesno izolirane te celije.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la faith » 08 vel 2008, 13:44

Nadam se da će uspjeti!
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 10 ožu 2008, 20:41

USPJELI SMO. DANAS SU STIGLI REZULTATI. USPJELI SMO IZOLIRAT MATICNE CELIJE OD JOVANOVOG ZUBA. :trio
SADA TREBA DA DOPLATIMO JOS 900 EUR I TE CELIJE CE BITI CUVANE U SOLUNU U BANCI.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Mammamia » 11 ožu 2008, 14:54

Super!!! :dj :3srca :proljece
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Daisy » 11 ožu 2008, 16:54

Bravo :5
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la soma » 12 ožu 2008, 13:19

GENIJALNO!!!!!!!!!!!!!!!
Bas mi je drago da to cujem...vec par dana bas mislim na vas...
SUPER, bas si me obradovala.........
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Nikina mama » 15 svi 2008, 11:50

Wow, :shock: tek sad vidim ovu temu. Nikada nisam čula za ovu mogućnost!
Odmah sam si isprintala cijeli topic. Hvala!

Jako mi je drago zbog vas! :proljece
Avatar
Nikina mama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 526
Pridružen/a: 30 svi 2006, 22:30

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 01 lis 2008, 16:30

Danas sam razgovarala s predstavnicom jedne firme koja prua uslugu čuvanja matičnih stanica iz pupčane vrpce.
Rekla mi je da da iz pulpe zuba se dobije malo matičnih stanica pa je problem oko njihova umnožavanja u lučaju potrebe. Prepostavlja da će kroz par mjeseci na našim prostorim moći ponuditi uslugu vađenja matičnih stanica iz masnog tkiva (kao liposukcija) i čuvanja tih stanica kojih ima brojčano više nego u zubu.
Kroz par dana će se održati kongres o matičnim stanicama, biti će govora o matičnim stanicama u terapiji i o eksperimentalnoj primjeni. Obećala mi se javiti nakon što dođe s kongresa kako bi me izvjestila što je još doznala o novim metodama pohrane kao i o ev. primjeni matičnih stanica kao terapije za probleme koje ima moje dijete.
Također mi je rekla da misli da je financijski povoljnije čuvati matične stanice uzete iz masnog tkiva nego li iz zuba s obzirom na brojnost stanica u masti. Cijena čuvanja stanica kod njih je oko 2000 eura godišnje.

Majo, da li ti imaš kakve informacije o ovome što mi je ta žena pričala? Mislim na ovo o broju matičnih stanica i problemu njihova umnožavanja u slučaju potrebe.
Jesam li dobro shvatila iz jednog tvog posta da je cijena čuvanja matičnih stanica iz zuba godišnje 1100 eura? :bye
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 01 lis 2008, 16:51

Ne godisnje nego za 20 godina je ta cena.
I sto se tice broja maticnih celija i to je tocno al smo mi od jednog zuba razmnozili puno (e sad tocno ne sjecam se koliko bese trebam pogledat u nalazu)

I da u planu je da sacekamo i neku trojku za godinu kasnije pa da razmnozimo jos malo.
:mah
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la soma » 02 lis 2008, 06:15

Bila i ja neki dan na predavanjima o maticnim celijama iz mlijecnih zuba. Nasli zubarku koja ce nam izvaditi zube kada buude vrijeme. Nazalost sve cetiri jedinice vise nemamo...
Ovdje kosta 600$ vadjenje i razmnozavanje celija i cuvanje za prvu godinu. Poslije svaka sledeca godina se placa 120$. Nazalost, niko nije dao nikakvo objasnjenje niti imao iskustvo sa presadjivanjem istih kod nekoga. Pitala sam, ali oni kazu da je to i dalje u domenu alternativne medicine i da cemo zapravo prvi izvjestaci biti mi roditelji koji se sada na to odlucujemo. Da li ima neko da ima neke informacije ili je upoznao nekoga ko je odradio transplataciju? Gdje se to radi? Koliko kosta? Je li bilo ikakvih pozitivnih pomaka?
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 02 lis 2008, 11:16

Krivo sam napisala cijenu čuvanja matičnih stanica u firmi s čijom predstavnicom sam razgovarala. Cijena je 2000 eura za 20 godina, a ne godišnje. To je još uvijek skuplje od cijene koju plaća Maja.
Majo, super da si spomenula to razmnožavanje u laboratoriju jer to znači da vi već sada imate matične stanice u većem broju, a ne da se umnožavaju tek onda kada treba.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Dobri andjeo » 04 lis 2008, 07:23

mami a iz zubi ? dal ce raditi i iz zubi ? jel to u cro konacno ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 04 lis 2008, 12:10

koliko sam shvatila kod nas neće biti pohrane iz zuba već iz masnog tkiva no biti ću pametnija poslije tog kongresa o matičnim stanicama nuza 20.10.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la zeljkov tata » 27 lis 2008, 10:57

Otac sam Zeljka starog 8,5 godina, pa posto sam zainteresovan za ovu temu zamolio bih Maju da mi dostavi privatni mail kako bi smo mogli detaljnije da se informisemo o uzimanju maticnih celija iz mlecnih zuba.

pozdrav

Zeljkov tata
Zeljkov tata
zeljkov tata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 lis 2008, 10:52
Lokacija: Pancevo, Srbija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 28 lis 2008, 17:07

Zeljkov tata imas pp. :mah
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 04 stu 2008, 16:07

Ja sam se opet malo raspitala o pohrani matičnih stanica u Hrvatskoj nakon što je prošao taj kongres o matičnim stanicama.
Doznala sam da za sada pohrane iz masnih stanica još neće biti, jednom će i ta metoda zaživjeti, kada ne zna se.
Što se tiče pohrane iz pulpe zuba izgleda da će od toga biti nešto, no predstavnica firme s kojom sam razgovarala zamolila me da joj pošaljem još dodatne informacije o tome što se točno zbivalo s mojim djetetom kako bi ona te informacije proslijedila dalje jednoj stručnjakinji, čini mi se u Englesku. Pa će onda vidjeti da li bi se stanice pulpe zuba mogle koristiti za multipliciranje i čuvanje.

Mene još dodatno zanima mogućnost upotrebe matičnih stanica kao terapije u bolestima i oštećenjima gdje je za sada njihova upotreba tek eksperimentalna. Znam da se sada vrše eksperimenti s dobrim rezultatima upotrebe matične stanica u regeneraciji oštećenog slušnog živca kod miševa. Moje dijete je gluho pa je jasno da me to zanima. Isto tako znam da kada bi se jednom pojavila mogućnost takve terapije, tada bi se mogle uzeti matične stanice iz koštane srži, one su uvijek u nama. Bolniji i rizičniji postupak od uzimanja matičnih stanica iz zuba ili pupkovine ali rezultat bi bio vrijedan takvog postupka.

Željkov tata, evo to je ono što sam doznala. Nije puno, a kada doznam još nešto, javim. :bye
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 stu 2008, 13:40

nije mi jasno kaj bi se trebali oko tog oni raspitivat kad se evo cak u makedoniji i drugdje to radi i moze ..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 06 stu 2008, 17:07

Dobri anđeo, firma s kojom kontaktiram ima ured u Hrvatskoj gdje i ja živim, a matične stanice pohranjuju na dva mjesta - u Belgiji i Nizozemskoj. Kako pružaju uslugu pohranjivanja stanica samo iz pupčane vrpce raspitati će se u svojom sjedištu kako rješiti moj problem tj. kako uzeti matične stanice iz pulple. Čitaj: treba pronači način kako mi uzeti novce. Dakle, oni za sada ne pružaju uslugu multipliciranja matičnih stanica iz puple zuba niti pohranu tih stanica ali imaj dobru volju da krenu i s tim. Zato se trebaju raspitati. Znaju oni za uzimanje stanica iz pulpe, jedino su bili malo skeptični prema mogućnostima multipliciranja tih stanica. Ali Maja je napisala da je kod njih uspjelo, dakle nije nemoguće.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 06 stu 2008, 17:33

Ma prvo kod nas se to radi u labarotoriju u Grckoj odnosno u Solunu. Znaci firma samo posreduje izmedju firme gde se pohranuju i razmnozavaju maticne celije i pacijenta.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MaMi » 06 stu 2008, 19:11

Ma i ova firma s kojom ja kontaktiram je samo posrednik pa se zato raspituju u centrali. Lakše mi je s njim komunicirati jer su mi nbizu, ali ako ne uspije onda put Makedonije.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Dobri andjeo » 06 stu 2008, 20:32

ja isto razmisljam onda o makedoniji tj otici u bosnu kod najblizeg zubara koji to radi . cijena od 1000 eura mi je skroz ok za 20 g cuvanja. mami obavezno javi sto si saznala, nama srecom jos ne padaju zubi al smo na knap, jos se ni ne klimaju pa me to bas zanima.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la zeljkov tata » 04 vel 2009, 10:13

Posle duzeg vremena javljam se sa korisnim informacijama.Bili smo sa Zeljkom u Skoplju u decembru (12. mesecu) 2008. godine, gde mu je zubar izvadio mlecni zub, koji je poslat u Solun.Juce smo dobili iz Makedonije obavestenje da su izdvojene maticne celije iz Zeljkovog zuba, a dobili smo i certifikat Biohelenike gde se navodi da su uspesno izdvojene celije i da ce se cuvati 20 godina u Solunu i Atini.Sad samo da se pronadje nacin da se one presade u organizam, a da ih organizam ne odbaci odnosno da se ne vrati diabetes.

Optimisti smo i verujemo u nauku.

Zeljkov tata
Zeljkov tata
zeljkov tata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 lis 2008, 10:52
Lokacija: Pancevo, Srbija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la MAJA Skopje » 04 vel 2009, 20:39

Zeljkov tata bas mi je drago da ste uspjeli da izolirate maticne celije. I nase i vase su sada komsije u Solunu. :hug
Drzimo fige i nadamo se na bolju i zdraviju bucnost nase djece. :mase
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la zeljkov tata » 05 vel 2009, 12:46

Bas tako Majo.Daj Boze da sve nestane samo od sebe, ali ako se to ne desi ja se nadam da ce uskoro pomoci maticne celije.Posto nisam dobio nikakvo objasnjenje uz certifikat vec samo neke dijagrame, interesuje me sta to znaci na certifikatu gde se navodi procenat od 97 i 98 %.

Zeljkov tata
Zeljkov tata
zeljkov tata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 lis 2008, 10:52
Lokacija: Pancevo, Srbija

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la Sanja » 06 vel 2009, 11:00

Zanimljivo. Daj bože da ima koristi!
Ja nađoh neki forum di piše o m. stanicama na hr. pa koga još zanima.

http://www.paraplegia-hr.com/smf/index.php?action=printpage;topic=2767.0
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la soce » 10 sij 2012, 21:02

http://www.seracell.ba/
Za sve koji su zainteresovani za matične ćelije možete tu sve naći. Seracell je Njemačka firma koja je sada došla i u Bosnu i Hercegovinu.
Link koji stoji iznad ovog teksta je za Bosnu i Hercegovinu.
Preporučio bi vam ako želite kvalitetno čuvanje vaših matičnih ćelija da ih čuvate u toj firmi. ;)
soce
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 sij 2012, 20:58

Re: MATICNE CELIJE

PostPostao/la titirlica » 08 stu 2012, 13:50

ima li kakvih novosti po ovom pitanju , jel u lijepoj našoj konačno netko počeo raditi sa matičnim stanicama iz mliječnih zuba ili nama treba desetljeće da stignemo novitete ? :roll
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.