Sada je: 18 tra 2024, 13:54.

neupućenost

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

neupućenost

PostPostao/la Ciara » 15 ožu 2008, 23:44

pozdrav cure!

napisat ću nešto na ovom topiću sad kad vas čitam i poslije možete to brisati!

moja cura sad ima 6 god. i hvala bogu nema većih problema osim male ne kilaže od 15 kg

rodila sam je sa 36+3 , a procjena je bila 35+3 , imala je 2140 g i 44 cm, bila u inkubatoru svega nekoliko sati , dobila bakteriju iz zamućene plodne vode, žuticu , primala terapije za koje mi nitko nije objasnio što je to.(imala je iglu nasred glave pa jednu na ruci) imala je oslabljen tonus, glavu držala samo na lijevi kraj .

otpustili su nas iz bolnice za 10 dana ,na otpusnom pismu piše da je primala kisik ( nerazumijem piše od 2h) , piše aspirat želuca:E. coli, Staph. epid.tok boravka- neuredan M.P.V., ikterična koža- ja nemam još uvijek pojma što to sve znaći.
ima još toga što piše ali neću zamarati s time.

patronažna sestra nam je došla samo jedanput, izdajala sam se i hranila je na flašicu jer je bila preslaba i nije mogla vući mlijeko, a kad bi je ponekad ipak nadojila cijeli dan bi povraćala a jednostavno nemaš nikog ko bi ti znao pomoći ,jela je po 20 ml, plakala sam nad njom dane i noći, uvijek je spavala a ja totalno neispavana.
noću sam je budila svakih dva sata da joj dam flašicu jer se ona nebi opće probudila da je gladna.
nikad nisu na njoj radili nikakve pretrage , nikakav fizijatar , vježbe ništa. a ja nikad nisam shvaćala ozbiljnost situacije dok sad ne čitam vas i mislim što je sve moglo biti.

i još nešto uvijek je na pregledu bilo djete neuhranjenjo , premalo za svoju dob ima premalo kila, sjećam se kad sa 6 mjeseci na sistematskom nije znala sjediti, pedijatrica se derala na mene i mm , tako da sam ja plakala cijelim putem do doma, a sad tu čitam da je to normalno.
forsirala sam je da sjedi, puže,hoda i sad jednostavno dršćem nad njom jer sam navikla da za sve treba poticaj

ovo sam napisala kako buduće mame nedonošćadi nebi bile kao ja i grizle sebe iznutra, postoje specijalisti koji vam mogu pomoći! potražite pomoć!
Zadnja izmjena: Ciara; 16 ožu 2008, 01:32; ukupno mijenjano 2 put/a.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: neupućenost

PostPostao/la mmm3m » 16 ožu 2008, 00:10

O misa mu malog.Nesekiraj se za kilazu,moja druga kcerka ima skoro 9 godina a ima samo 21kg.Nemogu svi biti veliki i jaki.Vazno je da su zdravi :)
Ponekad znam reci,hvala onome sto je izmislio forume tako da mame mogu puno toga saznati a i puno muke si smanjiti.
Poljubac maloj princezi :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: neupućenost

PostPostao/la maja3 » 14 tra 2008, 09:13

Ciara vidi di se sve nalazimo. Pa kaj i moji su mršavi tvoja princeza bar nije mala
Predvodnik stada bikova
Domagoj, Dora, Mislav su...
Avatar
maja3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 385
Pridružen/a: 08 lip 2006, 22:20
Lokacija: Zagreb

Re: neupućenost

PostPostao/la filipovamama » 18 lip 2008, 23:19

Ciara :kiss i ja sam ko mala bila jako mršava (premršava), a vidi me sad kako sam to nadoknadila.
A i ti nisi baš debela :mrgreen: , a koliko sam vidjela ni tvoj muž nije.
Filip - 16.01.1996.

Onkraj born on 23 November 2008 at 14:20 in Zagreb
Avatar
filipovamama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 679
Pridružen/a: 13 tra 2007, 12:53
Lokacija: u blogu


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.