Sada je: 18 tra 2024, 03:32.

izvijanje i vježbanje

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 15 svi 2008, 13:36

još smo friški doma, tek se uhodavamo u sve pa sam puna pitanja.

Teo se dosta izvija, pogotovo kad je malo nervozan (ko zadnja dva dana) pa me zanima trebam li ga ispravljati (i kako :dunno ) ili ga pustiti da odradi svoje? Izvija mi se i kad leži na boku i na leđima i kad ga dižem (dižem ga pravilno, bočno) i dok jede :(

I jošnešto: kako sa vježbanjem... Ja se trudim što češće napraviti tih par vježbica, al on se često ne budi ni za papanje, ima li smisla raditi dok on spava? :shock: A opet kad je budan nije baš nakooperativnije dijete na svijetu :( A ja, naravno, ne forsiram nego ga mazim i opuštam. Onda odradimo par vježbica, al recimo ruke ne da ni u ludilu :( Ni "vožnju bicikla"

puno hvala unaprijed :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Zira » 15 svi 2008, 13:55

tonka, ja mogu napisati sam iz svog iskustva, a to je da što su djeca manja s njima je lakše vježbati. kasnije protest postaje izraženiji i ponekad odplaču cijelo vježbanje. tako je meni bilo s n. a d. je to prihvatila bez problema i rijetko kad je protestirala.
obzirom na teovu dijagnozu i preuranjeni porod mislim da moraš vježbati puno i skoro pa stalno kad je budan :dunno
probaj i vježbanje doživjeti kao maženje što je zaista i moguće kad je tako mali, pa će vam biti jednostavnije.
ne bih željela zvučati grubo, ali moraš puno s njim vježbati, rekla si da se puno izvija, a to moraš zaustaviti.
u trenutku samog izvijanja kod moje d. ja sam pričekala da prođe "grč" i onda sam je uzela na ruke u položaj gdje se ne može izvijati.
ako možeš, probaj dogovoriti terapeuta doma koliko god si to možeš priuštiti :dunno .

sretno i mislim na vas!
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 15 svi 2008, 14:00

sve mi je jasno, samo što on jako puno spava, a za sada imamo samo par vježbica za kukove i ruke + baby handling, još čekamo na red kod fizijatrice u Krapinskima
i Neuropedijatra još moramo obaviti, a za sve se čeka :(

kako da ga opustim da ne zgrči nogice kad ga vježbam? Jer kad urla (a to je uglavnom kod vježbanja) nema šanse da nešto napravimo :|
A ako se opusti zaspe :dunno
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la MaMi » 15 svi 2008, 16:37

Evo mene još jednom.
Pusti malo vježbanje na miru. Naviknite se prvo jedan na drugog.
Mi nismo vježbali prvi tri tjedna dok nismo stigli do Goljaka, a niti nakon toga nismo radili ništa puno više od stavljanja u gnijezdo.
I eto, unatoč tome, Matej radi prve samostalne korake.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 15 svi 2008, 17:05

ovo su vježbice za kukove i ruke koje su mi pokazali pa sam mislila da se to mora što češće :dunno
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la mmm3m » 15 svi 2008, 21:36

Bice sve ok,samo da ste vi sad skupa :3srca
Za izvijanje je pod "obavezno" da kad lezi na boku da iza sebe od glave niz kicmu i onda izmedju nogica ima cvrs zarolan rucnik.
Znaci veliki rucnik ili dekicu zarolas(kao palacinku) i njemu stavis iza ledja ,i kraj rucnika mora biti izmedju nogica(tako da je jedna nogica ispod rucnika a jedna lezi na njemu.Dobro je da ga uz to jos povuces uz kraj krevetica tako da zbilja osjeti cvrstinu iza sebe.Mia je imala tako u bolnici i morali smo stavljati sve dok nije mogla sama da se okrene na ledja-trbuh.
Cim manje drzati na rukama,i nikad ga nestavljati tako da mora da se izvije da nesto iza vidi sta se desava
Poljubac :proljece
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 16 svi 2008, 13:02

hvala ti mmm3m (uvijek me nasmije tvoj nick, baš mi je simpa :proljece )

ja mu za sada stavljam one tuljce na leđa i s trubuha (za ležanje na boku), al on se uvijek iz toga iskobelja i legne na leđa :dunno ilio eventualno tako da leži na desnom boku to mu valjda više odgovara . A na trbuh neće ni pod razno, odmah urla :( U bolnici su mi rekli da ga što češće okrećem :dunno

Danas i jučer popodne se skoro uopće nije izvijao, u principu to mi radi kad je nervozan bilo zbog čega, a onda ni neće i neće vježbati :(

I da, lijepo si napisala da ga što manje stavljamo na ruke, al bojim se da smo ga već naučili na ruke :oops: a ne smijem ga pustit da previše plače jer imam pupčanu kilu :dunno

:kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la mmm3m » 16 svi 2008, 17:04

Tonka.M je napisao/la:hvala ti mmm3m (uvijek me nasmije tvoj nick, baš mi je simpa :proljece )

ja mu za sada stavljam one tuljce na leđa i s trubuha (za ležanje na boku), al on se uvijek iz toga iskobelja i legne na leđa :dunno ilio eventualno tako da leži na desnom boku to mu valjda više odgovara . A na trbuh neće ni pod razno, odmah urla :( U bolnici su mi rekli da ga što češće okrećem

Danas i jučer popodne se skoro uopće nije izvijao, u principu to mi radi kad je nervozan bilo zbog čega, a onda ni neće i neće vježbati

I da, lijepo si napisala da ga što manje stavljamo na ruke, al bojim se da smo ga već naučili na ruke :oops: a ne smijem ga pustit da previše plače jer imam pupčanu kilu


:) moj nick je takav jer imam 3 kcerke koje se zovu na m,Matea(17g),Marina (9g) i Mia (2) i sve 3 se prezivaju na M :mrgreen:




Jako je vazno da bude na trbuhu kad je budan.Pokusaj da ga stavis na trbuh ali tako da je glava blizu kraja kreveta,a ti lijepo na koljena da si isto nisko i da se dok on tako lezi mozete gledati u okice.On nesmije osjetit da ste vi veci od njega,morate biti u njegovoj razini.Onda uzmes vrecicu koja suska,ili foliju i lijepo se ispred njega igras da on gleda i slusa.Svaki dan par minuta tako ce se nauciti i na trbuh jer to mu je vazno zbog pravilnog razvoja misica a i tako ce jacati dizanje glavice.

Poljubac za naseg malog borca :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lea.marijela » 16 svi 2008, 17:49

Eto i mene mmm3m je napisala dosta korisnih savjeta i ja sam za to da neide previše na ruke i za prvo vrijeme (po mom skromnom sudu) dok ne dotaknete prvi pregled fizijatra i demonstracije daj si gušta i uživaj!!!!!
U to kratko vrijeme nećeš ništa propustiti ,daj mu da se privikne na tebe i okolinu, mazite se pomalo kad ti se čini zgodno nastoj provest pokazane vježbice no vjeruj ubrzo ćeš upast u kolotečinu vježbanja i vježbanja i gotovo da neće ostajat puno vremena za ostalo stoga iskorisit vrijeme i guštaj Teo ima apsolutno sve predispozicije da bude super kimfa :3srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 16 svi 2008, 18:17

kad je budan svako ga toliko stavim na trbuh na ormarić za presvlačenje i nekako sam instinktivno ja uvijek klečala i pričala mu. On odiže fino glavicu, zna je držat po nekoliko desetaka sekundi gore (nisam točno mjerila, nekad je to više, nekad manje - ovisi dal mu se spava :mrgreen: ) Nisam probala s pomagalima jer meni on uopće ne pokazuje interes za zvečke ili slično (u igri ga znam pokušavat animirat s raznim predmetima tako da mu rukom u njegovom vinom polju prelazim po njima, al nema odaziva...on ih ni ne pokušava primiti. a možda ja trčim pred rudo :dunno )
a ne pokazuje ni zanimanje za mene u smislu da bi u kimbaču okrenuo glavu prema meni. Zna me "promatrat" kod hranjenja i maženja. i zna promatrat stvai iznad sebe dok je na leđima, al nisam primjetila da baš pažnju usmjeri na nešto određeno :|

LM vjerojatno si u pravu, trebala bi se sad malo i opustit, al ja se stalno bojim da nešto ne propustim da se ne bi kasnije lupala po glavi :roll:

hvala curke :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lea.marijela » 17 svi 2008, 10:40

Mama pa on je još mali čini mi se da u ovom trenu previše očekuješ od Tea, čekaj malo pa prvo mora biti beba (papat,spavat,kakat i plakat!!! :mrgreen: ) :belji
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 17 svi 2008, 11:26

ma kaj bi previše očekivala, pa ne očekujem diplomu, tek malu maturu u ovom trenu :roll: Za koji mjesec je već druga priča, ima da zasjeni Einsteina :naughty
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Miki » 19 svi 2008, 11:36

nemam sad puno vremena (na poslu sam) ali sam htjela napisati da je nama baš bila preporuka da je što više ili ne rukama (u C položaju) , a također smo imali uputu da je držimo u krilu, ail tako da sjednemo na pod, njena guza kod našeg trbuha, nogice gore, a glavica na našim koljenima (onako između koljena, to je automatski držalo tijelo i glavicu u centralnom položaju). drugi dobar položaj je bio na podu, ja sjedim raširenih nogu, a ona je između, s nogicama podignutim na moj trbuh

u Maloj kući smo dobili i izvrstan savjet za vježbanje praćenja - isprintali smo razne crno bijele šare, zalijepili za karton i napravili kao palicu i to je htjela pratiti pogledom, dok za igračke nije bila dugo zainteresirana

vježbali smo svaki slobodni trenutak - ali toje vježbanje bilo u smislu ispravnog baby handlinga (i držanje i presvlačenje) te poticanje praćenja očima i širenje šakica na rukama - stavljali smo velike (10-tak cm) meke plišane lopte na dlan tako na ga širi i držali tako lopticu između ruku u centralnom položaju, pa širili šakice na njenim bedrima i sl.
nismo radili nikakve "agresivnije" vježbice, sve je zapravo bilo samo poticanje i to uz puno maženja, tek kasnije su došle na red ozbiljne vježbe (tad je urlala i opirala se, ali izdržali smo)
stavljali smo joj na kožu (i među njene dlanove, samo smo trebali paziti da ne stavljamo ništa što bi poticalo stiskanje šakica) razne materijale (meki pliš, pa frotir, pa dodir koža na kožu i sl)

trebala je biti dosta i na podu, ali mi nismo smjeli pretjerivati s položajem na trbuhu jer se zapravo u tom položaju jako izvijala ("dizala glavicu" - ali iz izvijanja) - više smo je morali stavljati na leđa kad je budna i pustiti je da si jača mišiće za centralni položaj na leđima (i usput ispravljali nepravilnosti)

mislim da smo u toj dobi imali i par puta dnevno okretanje na bok, ali to smo radili kad bi je presvlačili, nismo forsirali

sad kad razmislim, mi prvih mjesec-dva nismo ništa "vježbali" - to je bio zapravo način života i postupanja s njom - svaki slobodni budni trenutak se koristio za (praktično neprimjetno) ispravljanje krivih pokreta i poticanje ispravnih, igranje poticajnih igrica i sl, a puno više nam je vremena odlazilo na hranjenje - ona je jela jako malo (prošli su meseci dok smo mi došli do 100-tinjak ml) i jako sporo
terapeutica man je rekla da je sad važno i da ona puno jede i spava i naraste i da već ako je svaki put ispravno presvučemo (okretanjem na bok) - a to je bilo i po 10-12 puta dnevno (ona je kakala par puta na dan i to redovno nakon mijenjanja mokre pelene :) ) - i ako je svaki put ispravno podignemo i spustimo, a u međuvremenu ispravno držimo, da smo zapravo napravili jako puno

eto toliko ovako nabrzaka od mene :bye
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 19 svi 2008, 16:57

hvala ti Miki :kiss (sva sreća da si rekla da nemreš opširno :mrgreen: šalim se, hvala to do neba :3srca )
mi ga za sada najviše držimo u naručju, pravilno, naravno i kod presvlačenja i dizanja svi pazimo kako ćemo.
Ostalo su male vježbice s kukićima, nating spešl. dok ne dočekamo termin kod fizio :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 20 svi 2008, 00:40

Miki, prekrasno napisano i naravno, sve točno :klanja
Kod nedonoščadi je još više važan dodir nego kod donošenih beba zbog poticanja i senzorike i taktilnih osjećaja
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lea.marijela » 20 svi 2008, 01:11

Imam samo dvije rječi za dodat:MIKI AAAAAAAAAAUUUUUUUUUU! :5
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Miki » 20 svi 2008, 08:22

:oops: :oops: tek sad vidim da sam bila stvarno kratka :proljece (a i vidim koliko sam tipfelera napravila :roll: :oops: )

a tek kad krenem pričati.... :mrgreen:

inače, sad sam se od vaših komplimenata rascvjetala ko poriluk na mjesečini :vi
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la sunce moje malo » 01 kol 2008, 13:03

Da li postoji neki link za slike tih vježbica,pravilnog drženja,presvlačenja i niošenja bebe.
Ne znam o tome ništa niti mi je tko išta govorio na izlasku iz rodilišta. :oops:
Ante 2.07.2008.
sunce moje malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 srp 2008, 10:00

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la sunce moje malo » 01 kol 2008, 13:08

Da li se ranije rođenoj bebi tolerira kašnjenje u motorici npr. onoliko koliko je ranije rođena ili?
Kad bi beba trebala početi pratiti očima predmete ispred sebe?
Kad službeno mora izvaditi palac iz šake i znači li to da ga ne smije više stavljati u šakicu ili povremeno vraćanje u šaku je o.k.?
Ante 2.07.2008.
sunce moje malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 srp 2008, 10:00

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Tonka.M » 03 kol 2008, 22:28

napišem odgovor i onda mi se sruše windowsi :roll:

da ti napišem ukratko dok se ne javi neka od pametnijih mama koje su sada vjerojatno na zasluženom GO-u :mah

sunce moje malo je napisao/la:Da li postoji neki link za slike tih vježbica,pravilnog drženja,presvlačenja i niošenja bebe.
Ne znam o tome ništa niti mi je tko išta govorio na izlasku iz rodilišta. :oops:


ima na stranicama http://www.mameibebe.net al ti sad ne mogu skinuti link jer su mi trenutno nedostupne :dunno Uglavnom odeš na naslovnicu, pa na djeca, pa na djeca s PP (čini mi se) i onda imaš baby handling, ali ionako će ti više o svemu reći fizijatar, odnosno fizioterapeut kod kojeg ćete ići

sunce moje malo je napisao/la:Da li se ranije rođenoj bebi tolerira kašnjenje u motorici npr. onoliko koliko je ranije rođena ili?
Kad bi beba trebala početi pratiti očima predmete ispred sebe?
Kad službeno mora izvaditi palac iz šake i znači li to da ga ne smije više stavljati u šakicu ili povremeno vraćanje u šaku je o.k.?


što se tiče kašnjenja motorike, računa se po korigiranoj dobi

A za praćenje pogledom: meni je Teo pratio čak i nešto malo prije termina, al on je iz bolnice došao neka 3 tjedna prije termina tako da sam pred njim ko tuka svaki dan mahala zvečkicama i glumila klauna :stup
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 11 kol 2008, 11:07

Palac u šaci - do 2. -3. mjeseca korigirane dobi.
Ali topla preporuka je otići kod kvalitetnog fizijatra/neuropedijatra (dr Žućko/Sabol) koji će promotriti sveukupni status djeteta
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la sunce moje malo » 22 kol 2008, 11:16

Mi smo rođeni sa 35 plus 5 i nitko nas nigdje nije upućivao, čak u knjižici nisu napisali neurorizičnost???

Postoje li na netu negdje slikovni prikaz i objašnjenje vježbica?
Ante 2.07.2008.
sunce moje malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 srp 2008, 10:00

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 23 kol 2008, 16:19

Ja ti toplo preporučujem da uzmeš uputnicu za Goljak kod dr Žućka i tamo kod dobrog stručnjaka na licu mjesta provjeriš o čemu se radi
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la DancikORINA » 20 ruj 2008, 21:15

Boj svima! Ja sam novopećena, ne tako mlada mama jedne predivne 3 mjeseca stare curice koja je željela ma ovajs vijet prije nego je trebala (32tj+5). Puno mi plaće, baca glavicu u nazad i počela mi se izvijati, a pedijatrica kaže da je jako ukočena. Vježbamo one osnovne vježbice koje su nam pokazali u bolnici, ali doktorica kaže da moramo preći na agresivnije vježbe i da bi joj uvela terapiju phenobarbitonom, da se opusti. DAli netko od vas zna da li ima kakvih posljedica od njegai nešto više o tom lijeku? Čitala sam da stvara ovisnost i da se daje kod djece koja imaju konvulzije i epilepsiju, a moj mali anđel nema ni jedno ni drugo. TEk mi se počela smješkati i nebih željela da bude opijena i da nedoživljava okolinu. Ne znam ništa, a nitko ništa ne želi reći. Rekli su nam samo da se nebrinemo da to djeca primaju dok su u bolnici. Molim vas da mi netko barem nešto odgovori! :cry:
DancikORINA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 20:03

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la Miki » 21 ruj 2008, 14:22

ja (ali ja nisam nikakav stručnjak za lijekove, ovo je samo moje mišljenje) bi ti preporučila da prije uvođenja bilo kakvih lijekova tražiš drugo mišljenje specijalista i obavezno uputnicu za fizijatra i neuropedijatra i što prije počneš s ispravnim baby handlingom (da li ti je netko pokazao ispravno podizanje, presvlačenje i sl?) .

moja N. (rođena u 32. tjednu, obostrana moždana krvarenja 2. stupnja) se jako izvijala i bila ukočena (hipertonija) i nitko mi nije preporučio nikakve lijekove, nego vježbe i fizioterapiju, uz redovne kontrole EEG-a i UZV mozga
ona je cijelu prvu godinu bila pod budnim okom specijalista: fizijatra, neuropedijatra, neonatologa, pulmologa (zbog bronhiolitisa), infektologa (jer se transfuzijom zarazila i CMV-om) i okulista, a od godine dana i psihologa i logopeda (naša pedijatrica ju je jedva i viđala, ona nije stručnjak za neurorizičnu djecu, bez dozvole neuropedijatra nije je ni cijepila)

ne znam gdje živiš i da li si možeš priuštiti privatnog neuropedijatra (dok ne dođeš na red kod socijalnih), mislim da bi on bio specijalist koji će odlučiti što i kako dalje

mi smo 3 tjedna od izlaska iz bolnice (taman je tada imala skoro 3 mjeseca) imali prvi termin kod fizijatra i neuropedijatra i počeli s baby handlingom, tek kasnije i agresivnijim vježbama.
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lea.marijela » 22 ruj 2008, 08:12

DancikORINA prije svega jedan topli i srdačan pozdrav; Dobro došla na nedonoščad ovdje smo ima nas dosta i pitaj što te god zanima. :3srca Apsolutno potpisujem Miki,prvo fizijatar i neuropedijatar, pa tek onda odluka o eventualnoj terapiji. Phenobarbiton je uistinu lijek koji se koristi primarno u tretiranju konvulzivnih napada, odnosno epilepsije.Neznam baš puno o njemu jer ga moja Lea ne koristi ali ga je dobila intravenozno kad smo prvi puta završili u Klaićevoj zbog konvulzija. Tvoja pikulica je još mala i taj hipertonus se da ispravljati kroz vježbe i pravilan hendling i da se puno, puno napraviti.
Kad stigneš napiši nam nešto o svojoj princezi da Vas malo upoznamao. :bye
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 22 ruj 2008, 10:18

ha, pored ovakvih cura, ja kao moderator i nemam kaj za delati :cool
Bok :bye cure su ti sve rekle.
Moj Denis je na feniću (od milja) od prvih dana života bio pa sve do nedavno ... U bolnici su ga jako šopali i bio je tamo uspavan, a kod kuće nismo zamijetili nikakvu usporenost. Istina, s vremenom je ta količina bila nedostatna ...
Prvih nekoliko tjedana povratka iz bolnice je imao nešto što sam ja poslije definirala kao ovisnička kriza; stručnjaci mi nisu pobijala moje sumnje.
Fenić je potreban u slučaju velikih oštećenja mozga kao prevencija epi napada jer smiruje moždane valove i onemogućava velike šiljkove koji onda potaknu epi.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 22 ruj 2008, 10:18

ha, pored ovakvih cura, ja kao moderator i nemam kaj za delati :cool
Bok :bye cure su ti sve rekle.
Moj Denis je na feniću (od milja) od prvih dana života bio pa sve do nedavno ... U bolnici su ga jako šopali i bio je tamo uspavan, a kod kuće nismo zamijetili nikakvu usporenost. Istina, s vremenom je ta količina bila nedostatna ...
Prvih nekoliko tjedana povratka iz bolnice je imao nešto što sam ja poslije definirala kao ovisnička kriza; stručnjaci mi nisu pobijala moje sumnje.
Fenić je potreban u slučaju velikih oštećenja mozga kao prevencija epi napada jer smiruje moždane valove i onemogućava velike šiljkove koji onda potaknu epi.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la DancikORINA » 22 ruj 2008, 22:23

Cure puno vam hvala :mah ! Nova sam u svemu ovome i bojim se svega.Čim malo zaplaće odmah mislim da nešto nije u redu. Moja mala princezica se rodila u 32tj+6. KAko nisam stigla dobiti injekciju za razvoj pluća (pukao mi vodenjak)završila je na respiratoru, preko pupćane vrpce joj je sherihia colli ušla u krv pa je dobila spesu i na kraju žuticu. Ali bitno mi je da smo došle kući! Sada mi pedijatrica koja se o njoj brinula u bolnici želi uvesti tu terapiju samo iz razloga što puno plaće, pa se ukoći. JAko je čvrsta, od drugog mjeseca sama drži uzdignutu glavicu, a kažu a to nije dobro. Danas smo bili kod nje pa je rekla da ćemo vidjeti za 2 tjedna kako će se ponašati jer sam joj promjenila hranu pa sada manje plaće(prije je jela Prenan sada Novalac). Mislim da ju muči stomačić jer joj je propisala 5 kapi D3 (ja joj dajem 4) i 2ml željeza (ja joj dajem 1 ml).

Što se tiće fizijatra dogovorila sam se privatno pošto mi je ova u bolnici rekla da kada dođem na kontrolu za 2 tjedna pa će tek onda vidjeti za vježbe. A za neuropedijatra mi je kuma dala broj privatne doktorice u Zg (ja sam iz Os)pa ću vidjeti što će mi ona reći.

Dok smo bili u bolnici nitko nam nije ništa pokazivao što se tiće ispravnog dizanja, previjanja, dojenja, držanja. . . Vidjela sam na internetu slike pa onda radim po tim slikama.

Nadam se da će sve biti ok. Mislim da uz toliko ljubavi ne može ništa završiti loše :3srca
DancikORINA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 20:03

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la mmm3m » 24 ruj 2008, 09:19

DancikORINA je napisao/la:Mislim da ju muči stomačić jer joj je propisala 5 kapi D3 (ja joj dajem 4) i 2ml željeza (ja joj dajem 1 ml).

Nadam se da će sve biti ok. Mislim da uz toliko ljubavi ne može ništa završiti loše :3srca


Nije dobro da joj na svoju ruku smanjujes doze koje je preporucio doktor.Za D3 mozes ali ti nebi preporucila za zeljezo jer oni to trebaju i nije dobro da ima manjka zeljeza koje je jako bitno za stvaranje hemoglobina.
Moguce je muce grcevi pa zato place,da li joj dajes koje cajeve ili kapi protiv grceva.Moguce je zeludac malo boli jer joj je hrana preteska,recimo dobro je da probas da dajes adaptirano mlijeko za nedonoscad.Da probas malo da joj na stomacic das toplu pamucnu pelenu,i to ponekad pomaze kod grceva i bolova u stomacicu.
Poljubac :3srca :3srca :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Sljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron