Sada je: 28 ožu 2024, 10:44.

Kada krenuti sa dohranom?

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Snjeskaa » 20 stu 2007, 20:24

Kada se kreće sa dohranom kod nedonoščadi???

Sa 6 mjeseci bez obzira na korigiranu dob ili je bolje malo pričekati?
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

PostPostao/la luda klompa » 21 stu 2007, 00:18

Ja sam im korigirala dob. Nisam zurila.
Katja i Jan 01.02.2006.
+Una 01.02.2006.
Avatar
luda klompa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 25 stu 2006, 12:05

PostPostao/la nina » 25 stu 2007, 23:57

ja sam krenula sa nekih 6mj,nisam korigirala dob.
Jest imao pt 1860g,ali je bujao naocigled,prve mjesece po 1,5kg.
Ali mic po mic,Jedan obrok osim dojenja imao je do 8,9mj,a do 13mj.je bio na 2-2,5obroka.
Pusa princezici :3srca
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la supermama » 26 stu 2007, 10:11

mi isto nismo nesto korigirali dob, ali krenuli smo oko 6 mjeseci i to jako jako jakooooooooooo lagano....sjecam se da su neka djeca stara ko on jela saftice i svasta nesto a on je tek bio na vocki tipa sljive....a meso je valjda poceo jeti nesto prije prvog rodjendana...mislim stvarno smo polako po tablici isli s dohranom i nije bilo nikakvih problema
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

PostPostao/la Vrapcic » 10 sij 2008, 23:59

:bye
Joj ja sam totalno zbunjena sa tom dohranom...moja ce Laura sad 20.01.imati punih sest miseci....ne znam da li je pravo vrijeme za dohranu...ili da sacekam jos tri mjeseca na tih korigiranih sest miseci!Inace hranim ju samo sa adaptiranim mljekom.Ma bas sam u dilemi....curke dajte jos koji dobar savjet :3srca
Luca Andre 14.10.2006.
Laura Luna 20.07.2007.
Avatar
Vrapcic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 22 lis 2005, 23:29
Lokacija: Linz

PostPostao/la nadicab » 11 sij 2008, 00:13

prvo pitaj neonatologa oko toga.
Ja sam Denisa počela s 4 mjeseca korigiranih. On je jako slabo pio na flašicu i slabo dobivao na težini. Nakon što je po prvi put pojeo kašicu voćnu, od sitosti je zaspao :3srca
Danas bi još duže čekala jer nema potrebe žuriti.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Snjeskaa » 14 sij 2008, 11:08

Neonatolog mi je rekao da nema potrebe korigirati dob za prehranu, preporučila nam je žitnu kašicu sa 6 mjeseci.
A pedijatrica nam je sa 5 mjeseci savjetovala sokiće i voćne kašice :shock:

Uglavnom D. sada ima već preko 6 korigiranih mjeseci i već neko vrijeme papa kašicu.
Počeli smo sa rižinim pahuljicama pa postepeno uveli mrkvu i tikvicu, pa bijelo meso od piletine.
Kad nismo kod kuće dam joj Hipp jabuku s mrkvom i vidim da joj se više sviđa kuhinja stričeka Klaussa :conf
Dohranu je dobro prihvatila a količina mlijek koju popije je ostala ista tj. D. nakon kašice popije svoju dozu mlijeka :mrgreen: što se vidi na njenim obrazčićima i guzi :mrgreen:
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 11:43

pocni sa dohranom kad ti beba pocne mljackati dok vas gleda dok jedete

prati sto ti dijete ima za reci, zaboravi na tablice i "strucnjake"

za NT djecu jos jedna od preporuka je da dijete moze samostalno sjediti, neki spominju i detalj da trebaju poceti nicati zubi kao znak da je tijelo spremno za dohranu
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 11:43

snjeskaa, kak su ti preporucili zitnu kasicu kad je unutra gluten? pa djeca bar do godinu dana ne bi trebala uzimati namirnice sa glutenom
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la eli » 23 sij 2008, 14:50

nemaju sve žitarice gluten.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 14:58

eli je napisao/la:nemaju sve žitarice gluten.


koje zitarice nemaju gluten?
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la eli » 23 sij 2008, 15:26

riža i kukuruz sigurno, a ima i još par egzotičnih. kad budem pronašla, nadopišem.

edit: tapioca brašno je isto bezglutensko (nije žitarica, ali se brašno koristi za kreme slično kao i ono od žitarica).
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la stray_cat » 23 sij 2008, 20:53

moja lista zitarica ne sadrzi rizu i kukuriz
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

PostPostao/la eli » 23 sij 2008, 21:10

pitaj i na dohrani. moderatorice se stvarno razumiju u prehranu.

vrapic, na tvom bi mjestu bar djelomično korigirala dob jer je laurica rođena puno prerano.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la mmm3m » 26 sij 2008, 00:01

Nas neonatolog je savjetovao da za dohranu koristimo ili korigiranu starost ili nesto izmedju,nikako kronolosku.Posto je Mia rodjena 3,5 mjeseca priej mi smo poceli dohranu sa korigirani 4 mjeseca ali samo zbog problema sa tezinom.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

PostPostao/la Vrapcic » 27 sij 2008, 14:04

Curke hvala vam svima na savjetima...mislim da sam ipak odlucila jos malo sacekati.Kad prodje ovaj mjeces vidjecu onda.Laura mi sad stvarno izgleda premala za dohranu.
Luca Andre 14.10.2006.
Laura Luna 20.07.2007.
Avatar
Vrapcic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 22 lis 2005, 23:29
Lokacija: Linz

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la jolly » 15 srp 2008, 09:19

Imam jedno pitanje vezano za dohranu. Mi smo sada 4 mj (blizanci), na zadnjoj kontroli curica je malo dobila na težini (240gr u 14 dana), pa nam je pedijatrica preporučila da stavljamo malo rižinih pahuljica u mlijeko, pa me zanima da li te pahuljice idu u svaki odbrok?
Do sada im stavljam u 3 obroka dnevno, u adaptirano (aptamil) , ostalo je moje mlijeko (izdojeno).
A ni inače nisu ludi za jelom, zapravo hoće jesti, ali mislim da bi trebali više količinski jesti. Vremenski raspon između obroka se produžava, ali veličina obroka ne raste istom brzinom (on 80-100ml svaka tri sata, ona 10 manje). Da li se trebam zabrinjavati, jer kud su i ovako mali još i liniju drže?
jolly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 lip 2008, 10:46

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Tonka.M » 17 ruj 2008, 14:37

Imam pitanjce:
Po preporuci pedijatrice, a s obzirom na Teov mali dobitak na kilaži prije par tjedana smo počeli s rižinom kašicom, na njenu preporuku dajem mu je u jutarnjem obroku na žlicu (sad bi mogla malo i o komparaciji njegove i pit bullove jačine stiska zubiju/ desni i mislim da bi pes izgubio bitku, al to je za drugi topik :roll:). Jeste li vi dodavali rižine pahuljice u svaki obrok na flašicu? Jer meni tak pojede još manje mlijeka... I jel mogu umjesto rižinih pahuljica dati skuhanu i smiksanu integralnu rižu? I dal nju dajem samu ili s adaptiranim?
Zanima me dal da počnem sad i s mrkvicom/jabukom polako (pedica kaže da slobodno)? On je prošao 6 mjeseci nekorigiranih, korigirano je na nepunih 4....
A ja sam se malo pogubila u silnim savjetima sa strane... :oops:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la nina » 17 ruj 2008, 15:39

ja bi definitvno pričekala još minimum mjesec i pol.
čini mi se da integralna riža dosta napuhuje,pa je bolje da papa rižine pahuljice.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la lucija05 » 18 ruj 2008, 21:42

Evo našeg iskustva, ako će kome pomoći.

Nama je pedica rekla da krenemo s dohranom s njegovih oko 5 mjeseci (korigirano 3), do tada je bio na mliječnoj formuli. Mi smo tek negdje za oko pola do mjesec počeli, ali on nije htio baš ništa, zatvorio bi usta i nema šanse da ih otvorim, na silu nisam htjela.
Kad je bio 7 (korigirano 5) sam mu počela stavljati rižine pahuljice u flašicu (u početku samo 1-2 obroka dnevno, a poslije svaki obrok), a onda brzo za tim i kukuruzne pahuljice, to je pio bez problema. Napominjem da nije imao problema sa napredovanjem u kilaži, ali sam ja smatrala da je vrijeme već za to.
Sa sedam i po je pojeo par žlica dnevno, a sa osam je počeo, na moje ogromno oduševljenje, pravo jesti i danas (10 i po mjeseci) smo uspjeli dogurati do tri obroka dnevno žlicom i dvije flašice.
veliki šećer, škorpija, 2004.
mali šećer, još jedna škorpijica, 2007.
Avatar
lucija05
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 stu 2007, 10:53

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la mmm3m » 18 ruj 2008, 22:28

Tonka.M je napisao/la:Imam pitanjce:
Po preporuci pedijatrice, a s obzirom na Teov mali dobitak na kilaži prije par tjedana smo počeli s rižinom kašicom, na njenu preporuku dajem mu je u jutarnjem obroku na žlicu (sad bi mogla malo i o komparaciji njegove i pit bullove jačine stiska zubiju/ desni i mislim da bi pes izgubio bitku, al to je za drugi topik :roll:). Jeste li vi dodavali rižine pahuljice u svaki obrok na flašicu? Jer meni tak pojede još manje mlijeka... I jel mogu umjesto rižinih pahuljica dati skuhanu i smiksanu integralnu rižu? I dal nju dajem samu ili s adaptiranim?
Zanima me dal da počnem sad i s mrkvicom/jabukom polako (pedica kaže da slobodno)? On je prošao 6 mjeseci nekorigiranih, korigirano je na nepunih 4....
A ja sam se malo pogubila u silnim savjetima sa strane... :oops:

Meni se cini da je on jos uvjek mali da bi poceo jesti na zlicu.Ja sam dodavala Mii rizolino u flasicu s tim da sam malo povecala rupicu na dudi da se neumara previse kad vuce.Posto je moja Miia jako malo dobivala na kilazi na predlog neonatologa ja sam joj u svaki obrok ulila u flasicu jedan loncic vrhnja za kavu.Kupila bi onaj komplet od 10 mali loncica i svaki put dala jedan u obrok.Tada je malo bolje krenila sa kilazom.Poslje 6,7 korigirani mjeseci pocela je sve da jede tako da sam joj dodatne kalorije ubacivala u hranu(sir,vrhnje..)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la nina » 18 ruj 2008, 22:33

meni to nije nikako u redu,taj savjet pedijatrice.malo je pretjerala,beba je nedonošče,pa još i tako rana dohrana.
ne razumijem zbog čega se žuriti,jedino nastradaju bebina crijeva.

ja pojma nisam imala o ničemu,i da sam prije sve dobro pročitala ovdje,a ne slušala pedijatra, ne bih krenula u dohranu sa rokovih 6mj(korigirano 4,5mj),već bi pričekala još mjesec dana.

on je zdravo dijete,vršnjake je stigao već za 2mj,rodio se sa 1800g),i zna ga svako toliko zaboliti trbuh,ko grčići,pa ga zaboli kad kaka.i znam da nije možda od ranije dohrane,ali nikad neznaš.
bolje je pričekati,škoditi sigurno neće.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Tonka.M » 19 ruj 2008, 14:58

dohranu nismo počeli zbog neke žurbe, već zbog skoro nikakvog dobitka na težini :dunno Na žlicu, jer se s bočicom (na svima su veće rupice jer tako bar nešto pojede) to nikako ne ide, probali smo, ali neće i neće :( Jedva i mlijeko popije i to uz moje pjevušenje i zabavljanje (znam, znam da nije pedagoški, al dokle god funkcionira...)
Nakon ovih nekoliko tjedana je čak i naša fizio pimijetila da je dobio malo jače "šunkice" na nogama, a meni se čini da i inače bolje jede. Ne znam jel to slučajnost ili...
Sad čekam odlazak kod pedice da ga opet točno izvažemo (kućna mi vaga nikad nije tak precizna)
Inače mi je pedica rekla da bi za dohranu trebalo uzet nešto između korigrane i kronološke dobi, no meni je samo bitno da bar malo dobija na kilaži, nije mi do toga da se hvalim okolo kak mi beba super puno i raznoliko papa ;)
A grozno je što postoji hrpa stručnjaka (i onis sa diplomom i onih bez) koji svatko tvrdi svoje... Pitam se što je sa majkama koje nemaju Internet toliku potporu oko sebe :vi
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Crvena » 05 vel 2009, 11:55

Tonka M., skroz kužim muke po dobijanju na težini... Moj malac je rođen s 1690g i 39 cm, ali u 39.tj., dakle nije nedonošče nego nedostašče. Razlog nije otkriven, ali činjenica je da je završio u inkubatoru. Odmah je dobro prihvatio flašicu i ne bih rekla da jede malo (sada s 3,5 mj. dnevno oko 700 mL mog mlijeka na flašicu jer neće cicu), ali ga se jednostavno slabije "prima". U stvari, po tbl koje nalazim na netu meni oko 700g mjesečno ni ne izgleda toliko loše - sad je nešto preko 4kg i malo duži od 50cm - ali primarna pedijatrica stalno kvoca da s takvim prirastom nikad neće stići vršnjake i nikako nije zadovoljna. Stalno ističe da on nije nedonošče pa nema ispriku da bude mali. :shock:
Rižine pahuljice predložila nam je neonatologica u vrijeme kad je Vrlo Mali Princ bio gadno prehlađen i jako smanjio obroke: stavljala sam cca 1 žlicu na 80 mL u flašicu. Sviđalo mu se i s guštom je pojeo, ali onda sljedećih 5-6 sati nije htio ni blizu mlijeku. Dakle, ekstra kalorije što je dobio pahuljicama iskoristio je da preskoči sljedeći obrok! Benefit? :conf Kad je prehlada prošla vratili smo se na čisto mlijeko cca 7-9 puta na dan.
Osim toga, ovih dana sam naišla na nekoliko zanimljivih članaka na netu - djeca u prvim mjesecima života imaju izuzetno malo amilaze, enzima gušterače apsolutno neophodnog za probavu škroba koji je sastojak br.1 svih žitarica, tako i riže. Gušterača postane aktivnija svaki mjesec, ali negdje do 6.mj. tijelo im se jako muči sa škrobom i veća je šansa da će im donijeti probavne probleme nego znatno dobijanje težine. Ipak, majčino mlijeko je puno amilaze, pa ako već treba nadohrana idealno je miješati pahuljice s majčinim mlijekom da bi bile probavljive. Jasno, u adaptiranom mlijeku amilaze nema.
Slično je i s mastima - enzim za probavu je u maminom mlijeku.
Još nešto; otkriveno je da se nedonoščadi, osobito ženskoj, potiče razvoj mozga (i za 40-50% smanjuju rizici za neurološke komplikacije :klanja ) ako mame koje doje uzimaju omega-3 ili se malenima dodaje u adaptirano. Koga zanima cijeli članak: http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 092844.htm
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Crvena » 25 vel 2009, 10:43

Jučer bili na kontroli kod neonatologice. Sestra ga je vagala u bodiću i peleni i napamet odbila 70g od odokativno procijenjene težine (jer je sinko bio nemiran pa je kazaljka na vagi skakutala), te je odlučeno da ima 4320g. Jučer je imao 4 mjeseca i 11 dana, dakle dobio je 2630g od rođenja. Dugačak 54 cm, narastao okruglo 15cm. Inače je zadnjih nekoliko noći prespavao 23.30-6h i izbacio noćni obrok, ali nije povećao dnevne obroke pa tako odjednom jede jedan obrok manje dnevno, i dalje sretan i zadovoljan.
Nenatologica je sugerirala da ga ne budimo ni pod razno, nego da mu od sada dodajem redovno rižine pahuljice u svaki drugi obrok, a da za koji dan krenem i s voćem. Prvi put sam mu dala rižu nakon povratka kući - nakon 100 mL koliko obično pojede mog mlijeka tražio je još i pojeo još 50! :conf Napominjem da mu je 150 mL najveći obrok IKAD! 3 sata kasnije pojeo je bijednih 55 mL mog izdojenog mlijeka, pa mu ni za sljedeći obrok 3 sata kasnije nisam htjela dati rižu: pojeo je 90 mL mog mlijeka. Onda sam mu ponudila rižu u 23.30 i pojeo je samo 45 mL i svejedno jutros spavao do 7, dakle još sat vremena duže. Nakon sna, uz nagovaranje je pojeo 90 mL mog mlijeka.
Imam osjećaj da nam je ta riža samo unijela kaos u navike. Mislim da nije spreman. Ili griješim? Je li ovo samo navikavanje pa ćemo krenuti lakše? Što da radim? Tako je mali, a i nije neki jelac - da ga ne nutkam svakih par sati mislim da bi pojeo upola manje. Htjela bih da dobija više, ali čini mi se da ni ovako nije loše: mislim, nije baš 1.5 kg, ali nije loše obzirom da je silno aktivan ("Malo je hiperaktivan", reče neonatologica jučer). Uh... :dunno
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la supermama » 25 vel 2009, 11:55

joj kako je pametna...malo je hiperaktivan...aaaaaa katastrofa kakve su sve izjave spremni davati....
ne znam sto ti reci ima sigurno i mudrijih...mi smo rodjeni s 1900 i ja sam ga hranila svaka 3 sata s mlijekm (sto izdojenim sto adaptiranim) i meni je svakako jos jako rano njemu sada davati voce....a mislim da mu ne trebas davati ni rizu sasvim lijepo napreduje i ne znam drugi ce sigurno biti pametniji....ja sam morala reci grrrrrr na doc
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la mamin anđeo » 28 tra 2009, 11:30

DRAGE MOJE! VIDIM DA VAS OVDIJE IMA SA SVAKAKVIM ISKUSTVIMA,PA MOLIM ZA SAVIJET. IVA JE ROĐENA SA 30tj,TEŠKA 1300g. SADA JE 4,5mj I TEŠKA 5040g :dada . PEDICA NAM JE REKLA DA JE TO OK,ALI JE MAMA U PANICI DA MOŽDA I NIJE. VIDIM DA SU NEKE OD VAS DODAVALE U SVOJE MLIJEKO RIŽINE PAHULJICE. NEZNAM DA I MI TO POKUŠAMO??? :conf ŠTA VI MISLITE O TOME?
mamin anđeo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 tra 2009, 11:23

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la nina » 28 tra 2009, 17:08

Ona sad ima 2mj. korigirano, nikako nebi počela s dohranom bar do njenih 7-8mj. :)
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la Tonka.M » 28 tra 2009, 17:10

ak ti dobiva na kilaži stvarno nema potrebe :)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Kada krenuti sa dohranom?

PostPostao/la mamin anđeo » 28 tra 2009, 17:31

HVALA VAM OS SRCA! :kiss
mamin anđeo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 tra 2009, 11:23


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.