Sada je: 28 ožu 2024, 10:13.

po cemu su specificni

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

po cemu su specificni

PostPostao/la nadicab » 31 srp 2006, 13:54

Navest cu za Denisa, iako to vrijedi za dosta nedonoscadi:<
>1. ne voli kremaste kolace, tj nesto gnjecavo, ne konkretno u ustima. Iz istog razloga, tek je sada zavolio bananu.<
>2. nepovjerljivost i panicna reakcija na nesto novo - ovo sa sazrijevanjem polako prolazi i sigurno vrtic ima puno uticaja u poboljsanju toga. Tako je npr odbijao sjedenje na tuti (urlanjem i posljedicno povracanjem), nove crtice, novu hranu - sve povezano sa senzorikom<
>3. plisance i bucne igracke i one treskajuce igracke (na baterije, oni hihotavci) - na to ga je trebalo postopeno privikavati, opet zbog problema senzorike. Tu nam je jako pomogao terapijski pas<
>4. nagli zvukovi, nagle izmjene scena u crticu - strasno se
eca i onda gubi ravnotezu u stolici.<
>5. voli samo dosta toplu vodu - sve ispod 28 je njemu hladno i pocne mu
ada drhtati i pojaca spazam.<
>6. nije volio masazu tabana, dok je masazu dlanova podnosio. Sada i opet zahvaljujuci Tiji (psu) to podnosi.<
><
><
>Kako je kod vas? Denis (16.05.2000.) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nina » 31 srp 2006, 20:01

...kod nas je ovako:<
>1.nije jos probao kremaste kolace,ali bananu obozava...mislim on bi pojeo i slinavog puža da mu ga dam <
>2.voli sve novo,nikog se ne boji...<
>3.najvise voli igracke koje plesu,pjevaju,tresu se...<
>4.zna se prestrasit kod naglih zvukova ali ne smeta-ne place i sl.<
>5.ide i u hladnu vodu-evo more se danas ohladilo i on je bez problema isao u more i bucnuo se...<
>6.nismo se masirali,ali ne voli ni kad ga mazem sa kremom po tijelu....<
>...i jede jaaaaako puno,a svi su mi govorili da ce biti mrsav,da nece jesti i sl... <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la supermama » 01 kol 2006, 10:40

mi cemo se povezati i nadovezati na n
atov....isto je gotovo je slicno kao i kod njih samo<
>1. kremaste kolace jos nije probao, ali ni bananom nije odusevljen, jede gotovo sve sto mu se ponudi osim naravno voca ( ali ne gubimo nadu i zivce)...isto su nam rekli da ce biti sitniji i mrsaviji od djece rodjene u terminu, ali do prvog rodjendana je i po kilazi i visini sustigao, a neke cak i prestigao...sto se moze reci i za finu i grubu motoriku...s obzirom na neku djecu koja su bila +5 nakon godine dana mi smo oho, ho boljiji...<
>2. nemamo problema s necim novim, u zadnje vrijeme je poceo pokazivati neku stidljivost ali prodje za otprilike 10 sekundi koliko mu treba da snimi situaciju...a baka voli reci da je ko mali cigancic i kod svih bi rado se malo pomazio<
>3. igrackama nema problema i sve mu je igracka i sto vice, huci i buci, s isto tako i plisane i slicno. ovo mu je period kad mu je sve zanimljivije od njegovih igracaka, da moze rastavio bi ususavac i pogledao sto je to tamo, a klime su mu opsesija<
>3. prestrasimo se kad cujemo sirene (recimo hitne) gromove i sl. onda cak dotrci do mene s upitnicima oko glave<
>4. nismo se masirali, ali smo se puno mazili pogotovo u prvim mjesecima kad smo i vjezbali pa jos sad nekada pomazimo glavu, stomacic, nogice...<
><
>sve skupa s obzirom da smo samo 31 tjedan bili u stomaku i kako je svasta nesto moglo biti jako je do
o, jedino je jos njegova mama sva izbezumljena, preplasena nonstop nesto cita i pronalazi i glumi orla nad njim <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la Munjek » 03 kol 2006, 01:59

Moje zlato je specificno po tome sto ne moze nista jesti sto nije kasasto i pasirano kroz cjediljku, dakle, nikakve kvrgaste hrane, al to nije problem zbog nedonesenosti vec zbog jednjaka i strucnjaci i oni koji su to prosli uvjeravaju nas da ce se s odrastanjem normalizirati.<
>Sto se tice vaseg popisa...<
><
>Voli zivotinje i igracke svih vrsta, najvise one s kotacima<
><
>da, zimogrozan vrlo. Topla voda, more isto -samo kad je vani preko 30, mislim i da se osim neugode od "hladnoce" boji i nesigurnosti velikog plavetnila.<
><
>Inace je prema ljudima malko nepovjerljiv na pocetku ali se u
zo opusti i proprica - drustven dosta<
><
>boji se naglih zvukova, cak se trzne ako ja malko glasnije ili odjednom iz tisine progovorim<
><
>nije lud za jelom, moram se boriti da mu uguram dovoljno svakoga dana (mislim da bi takav bio i da nema ono sto sam prvo navela )<
><
>a za kraj... Najspecificniji je po svom govoru - taj vec unazad nekoliko mjeseci slaze recenice zavidne duljine, normalno konverzira sa svojim bliznjima, recitira pjesmice, nadopunjava Jezurku Jezica i slaze rime. (uzasna sam, al moram se time hvalit - koliko straha i strepnji smo se nauzivali kad je zaostajao u motorickom dijelu, a i ostalim njegovim nedacama... - no jednostavno sam morala to napisat jer to svi na njemu prvo primjecuju <
> <
> DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la kruznica » 12 pro 2006, 22:43

Munjek ja prva uvijek i svugdje hvalim Davida. Fascinirao me čim sam ga upoznala, a još kad čitam o njegovim verbalnim sposobnostima,ma za mene je on mali genijalac!!! :3srca
Avatar
kruznica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 05 ožu 2004, 19:44
Lokacija: zagreb

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la MaMi » 17 ruj 2008, 22:44

Evo da malo dignem iz prašine ovaj topic koji sam čitala dok je moj maleni mjesecima ležao u inkubatoru i pitala se što nas čeka i što će on voljeti.
Moj M. je rođen s 24 tjedna trudnoće, a danas smo upoznali jednog dječačića rođenog s 26 tjedana trudnoće. Obojica sada imaju gotovo 2,5 godine i eto što smo brzinskim uspoređivanjem u čekaonici jedne ambulante shvatili:
- obojica vole viseće predmete, sada su u fazi lupanja vratima ormara i bacanja lonaca iz njih
- igračke ih ne zanimaju
- ne zanimaju ih crtići; mog malenog zanima teletekst (zbog boja), ovog drugog malenog reklame (zbog brze izmjene slika)
- pazi ovo: obojica vole lupati glavom o predmete iako ovaj drugi maleni nije gluh kao moj. Mi smo naime njegovu naviku lupanja glavom o krevetić ili predmete vezali uz njegovu gluhoću no eto danas smo doznali da i još jedno dijete to radi. Čini se da je kvaka u višemjesečnom boravku u inkubatoru, svakodnevnom pikanju zbog infuzija i uzimanja krvi, nedostatku ikakva ljudskog dodira kod njege (nama su branili da diramo svoju djecu dok nisu izašla iz inkubatora). I mi i drugi roditeljski par je došao na ideju da kupi putni krevetić kako bi izbjegli mogućnost ozljede kod tog lupanja o ogradu
- obojica još jedu po noći
- od drugih mama nedonoščadi sam doznala da neka ne vole da se maze, vole spavati u svom krevetiću i to stisnuti u neki kut krevetića (radi osjećaja sigurnosti, kako nam je mmm3m objasnila)
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la mmm3m » 18 ruj 2008, 09:22

Evo da ja kazem sta Mia voli /nevoli.
1.Voli da se mazi i to samo po glavi i ledjima(vjerovatno jer smo je samo tamo milovali kad smo je drzali na prsima) Nevoli da se dira po stopalima(na rukama noktice da da se sjeku a na nogama ne,jer nevoli da je uhvatim za stopala
2.Ne voli spavati sa nama,voli lezati dok joj se neprispava,tada odlazi u svoj krevet.
3.Ne voli tisinu i mrak.Voli slusati muziku (klasicnu) i to tihu,i nevoli spavati u sobi u mraku.U svoj sobi ima malu svijetiljku u zidu koja joj gori cjelu noc.Mislim da je to ostalo od inkubatora,nikad tisina(uvjek su oni monitori piskali) i uvjek je bilo upaljeno jako svijetlo
4.Nevoli igracke koje proizvode jake zvukove.Voli se igrati sa lego kockicama i voli pisati(crtati) sa floroscentnim flomasterima
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nadicab » 18 ruj 2008, 10:21

Ni Denis ne voli mrak ali to smo objašnjavali time što je visoko slabovidan. I ne voli crnu boju, mislimo da je iz istog razloga.
Ovog ljeta je pristao probati grožđe i naučio se jesti lubenicu :nana. Zavolio je i jogurte, naročito voćne (to prije nije bilo šanse). Ali velika uloga u prihvaćanju novih stvari ima i oponašanje nas; kada vidi nas s kojim guštom nešto jedemo, zaželi i on to probati. Jeste da između te dvije radnje (vidi i zaželi) prođe i po nekoliko godina, ali ipak :mrgreen:
Ne voli salatu nikakvu, diže mu se želudac na miris octa. A mi svi u obitelji obožavamo salatu.
A kako izgleda to lupanje glavom? Pitam jer i moj stariji sin imao takvih navika ...
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la TalaB » 18 ruj 2008, 21:45

Iako Lara nije bila nedonošće, bila je prva 2 tjedna do operacije u inkubatoru i prva 2,5 mjeseca u bolnici. Jako mi je zanimljivo čitati ovaj topic, pa sam odlučila i ja nešto o njoj napisati.

1. Lara ne voli toplu vodu, ja bi umrla da se tuširam u takvoj vodi kakvu ona voli.
More joj apsolutno nikada nije prehladno
2. Mrzi kada ju se dira po nosu i najveću traumu doživljava kada joj doktorica gleda grlo sa špahtlom, bris da ne govorim. Pikanja u prst, venu, može bez problema, pritom se i zeka: daj da piknemo ovaj prst, može druga ruka i smije se, dok ovo prvo ne podnaša. To pripisujemo čestom aspiriranju u bolnici, 3 puta dnevno najmanje, sjećam se da je već kad bi sestra upalila aspirator ona počela plakati, a imala je mjesec - dva.
3. Obožava se maziti po rukama, leđima, nogama, onako lagano ju 'gilimo'. To je voljela i u bolnici, nismo je smjeli dizati, pa smo ju mazili po licu, ručicama.
4. Lara i po najvećoj vrućini spava sa čarapama i po najvećoj vrućini ima čarapice ispod sandalica ko mali seljo, ne podnaša da sa stopalima ruli o nečemu.
5. Isto kao Mia, ne voli da joj primim nogu i režem noktiće
6. Dugo je mogla jesti samo i jedino kašasto, a sada joj se na sve kašasto diže želudac
7. Ljuljanje nije isto dugo podnosila, sada već hoće, ali u luna parku nema šanse da ide na ringešpil, jer nema tlo pod nogama. Sve druge vozilice, vlakići, oni brzi autići što se vrte u krug i istovremeno dižu gore dolje obožava, ali ringešpil ni u snu.
LARA 17.03.2004.
PATRIK 05.05.2009.
Avatar
TalaB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 01 pro 2005, 23:41
Lokacija: Zagreb

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la MaMi » 20 ruj 2008, 15:15

Lupanje glavom mog Mateja ima više tipova: 1. istraživačko lupanje o ono što mu je interesantno, 2. lupanjezbog igre i 3. lupanje zbog protesta. Svašta smo pokušavali da mu suzbijemo tu naviku ali ne uspijevamo u tome. Na žalost, već smo se i pomirili s tim jer mislimo :dunno da je to način kako nadoknađuje gubitak sluha. Iako smo eto doznali da još jedno nedonošče koje nije gluho lupa glavom potpuno isto kao i Matej.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nadicab » 22 ruj 2008, 10:36

moj stariji je počeo četvoronožno ljuljanje i lupanje glavom o kinderbet kada je došao iz Zarazne bolnice s 1 godinom starosti. Sve smo probavali dok jednom nisam naletila na knjigu o poteškoćama spavanja i tu je navedeno da je to na psiho bazi, tipa, tko zna kakvu ružnu i šokantnu intervenciju u bolnici je vidio + nasilno odvajanje od nas (a bio je jako vezan za mene) ... S tom pričom smo došli prekasno kod dobre psihologice koja nije mogla naći načina da ga izvuče iz toga jer je otišlo preduboko u psihu. On se samo s jećao da ga to ljuljanje asocira da je u maminom trbuhu (tj. da je zaštićen od svega) + lupanje = mamino srce. prva psihologica iz Klaićeve nas je uvjeravala da je to sve normalno za uspavljivanje, ali da se zabrinemo ako bi počeo kolutati očima i ako mu pjena krene na usta :shock: :baba
Sada ima 14 godina, ljulja se na svakodnevnoj bazi, a pojačano ako je u stresu. Već duže ne lupa glavom o krevet nego o madrac.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la Tonka.M » 24 ruj 2008, 10:25

ajme nadice nadam se dato zvuči gore nego što zapravo je :(

a što se teme tiče:
- za hranu je još premali da bi mogla reć što voli (osim da baš nije lud za klopom) al kad mu radim kašicu od rižinih pahuljica mora biti gušća jer inače je pljuje van i nema šanse da je pojede
- voli se maziti i ljubiti, baš se namješta za puse, a najmanje uživa (iako nije da mu smeta) kad ga mazimo po glavi. Kape ne podnosi
- jako voli glazbu, pogotovo moje pjevanje (siroto dijete) isti tren ga smiri melodija bilo zeko i potočić ili neka klasičnija melodija, bitno je da je pjevana. Čak i kad neće jesti na taj ga način dobijem na jelo (znam, znam, jako pedagoški, al bitnije mi je trenutno da pojede :oops: )
- srašno voli pokret. Stalno traži bit na rukama i to ne da sjedimo i mazimo se nego da hodamo. I istovremeno ga nunamo. Jednostavno ne podnosi mirovanje :dunno A on je strašno aktivan, nije miran ni dok spava, ima ga po cijelom kimbaču. No vožnjom u kolicima nije oduševljem
- Ne znam kak je kod vas, nitko nije spominjao, al on užasno teško zaspi. Pričala sam s našom tetom Sanjom i veli da je to česta pojava kod oštećenja mozgića koji se uslijed svega jednostavno jako teško "prešalta" iz stanja aktivnosti u stanje mirovanja.
- Kupati se ne voli. Sad već podnese kupanje bez plakanja, al nije da uživa. I nema razlike između hladnije i toplije vode.
- Kad spava isto se stisne u kut krevetića, glavu zabije tako da me nekad stah da će se ugušiti. Ista je stvar sa uspavljivanjem, ako nije "pritisnut" čvrsto uz mene sa zabijenom glavom u njedra nema šanse da zaspe.
- voli ljude i vrlo ih brzo počne šarmirati osmjesima
- na glasne i nagle zvukove se jako trzne i uglavnom rasplače
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la swanmia » 28 vel 2009, 15:31

Evo napist ću i ja par riječi o Mii,ona je rođena u 36 tj.-granična zrelost.
Mia je bila 4 mj.u bolnici u vrlo teškom stanju,što u krevetiću,što u NICU u inkubatoru(operacija crijeva 2x,operacija srca)
-hipoxia i krvarenje intrakranialno II-III st.
-15 dana na respiratoru i 3 mj. na kisiku
-pareteralna prehrana(samo infuzijom) 2 mj. + održavanje retencije sadržaja želudca putem sonde
-hranjena na sondu 2 mj.
-nakon dolaska iz bolnice,4 mj.polaganog oporavka kod kuće(najveći dio vremena ležala u krevetiću ili na meni)

-ima 3 god. i još uvijek jede isključivo miksano svaki obrok,keksolino i ostale Lino papice obožava i na bočicu obavezno bar dva obroka dnevno(jutarnji i večernji) i baš i nevoli jesti
-nikako nepodnosi hranu u komadićima,jedino gricka smoki i slaninu žulja-na koju foru joj se to negadi nemam pojma
-mljeckava hrana pout banane ili kreme nekog kolaća završi odmah na podu
-inače kad mi nešto jedemo ona odmah poželi probati,ali kad prinese ustima i dodirne jezikom noj se odmah povraća i gadi,pa baci
-nepodnosi diranje stopala i prstiju na nogama,obožava da ju se mazi po rukama
-nepodnosi pranje kose(glave),nikako joj nesmijem štapićem čistiti nos-a obožava kad joj špricom tankam po 5 ml. fiziološke u nos,ali mrzi izvlačenje šmrkalja pumpicom
-obožava maskice od inhalatora,jer su iste kao i od kisika
-Moorov refleks se zadržao do 8. mj.
-spava s nama,mora biti mrak jer ju ometa i najmanja sjena(prvih 1,5 god.smo morali imati lampu),teško zaspi i jako nemirno spava i uvijek je sa glavom u nekom skrovitom dijelu kreveta
-jako je osjetljiva na svjetlo,nedaj bože da je na izravnom suncu odmah se izgubi i gubi ravnotežu i pada
-ne zna piti rijetke tekućine vodu,sok,čaj niti ih pije
-jako se strza ako netko naglo progovori,ako glasno priča odmah se grčevito vere na mene,boji se preglasne glazbe
-boji se nepoznatih osoba koje joj se odmah obraćaju,ako ju ignoriraju ona se brzo opusti i sama im prilazi
-Jako se boji malih beba(djece),pogotovo ako proizvode neke zvukove(plač,glasanje) i sve djece koja su niža od nje
-obožava crtiće i previše ih gleda,ali samo one pune akcije ili pjesme
-gadi joj se i nemože podnijeti da dira travu,sijeno,kosu od lutke,vunene niti

Sad kad sam sve ovo stavila na "papir" izgleda jako puno i dosta loše zvuči i sad sam uvidjela da sam se na te njezine specifičnosti(posebnosti)navikla i da jednostavno živim takav život uz stalne podražaje njezine osjetilne i senzoričke percepcije .Cijeli dan je posvećen njoj i u sve radnje uključujem nju manje više uspješno.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nadicab » 01 ožu 2009, 11:37

dobar opis swanmia. MOje mišljenje je da se dosta toga može popraviti jer dosta imaju zajednički Denis i ona, a mi smo vođeni pravilnom rukom dosta toga ili maknuli ili smanjili do podnošljivosti.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la swanmia » 01 ožu 2009, 12:57

Hvala Nadice,joj da mi je da se sretnemo jednom u životu da se napričamo. :srca
I ja mislim isto kao i ti da se može puno toga ispraviti,promjeniti i stalno radimo na tome,ali voljela bih i da imamo stručno vodstvo kao i vi,to bi nam puno olakšalo,ako ne barem bi imala s kim razgovarati o tome. Ja ovdje jednostavno nemam kome se obratiti i tražiti savjet jer stvarno nema nikog tko bi razumjeo ove probleme,ili me gledaju bijelo ili sve pripisuju sindromu i kažu mi "a šta ste vi očekivali"? Ja nisam očekivala ništa od Mie,ja sam se borila samo da preživi,išli smo korak po korak,prilagođavali se situaciji i posvetili rehabilitaciji,učili,proučavali,nadograđivali se,ali sam očekivala od struke da će mi pomoći.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nadicab » 01 ožu 2009, 14:56

:kiss
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 03 ožu 2009, 23:23

Evo da i mi se prijevimo po čemu smo specifični. Čitajući Vas vidjeli smo puno sličnosti sa nekim od vas. Mi ćemo ubrzo tri godine ali i dalje jedemo dva puta bocu mada jutarnju bi i mogli izbjeć, ali je to isključivo keksolino karamelino i nikako čisto mlijeko a što se tiče mlijeka nismo alergičari ali radi želutca nam paše rižino mlijeko. Jako volimo bananu a u zadnje vrijeme i jabuku koju prije nije uopće volio. Jako voli monte i to od vanilije prođe i čokolada ali teže pada. Počeo je jesti namaz na fetu kruha što nam dosta dobro ide. Ručlkovi kao obroci nam i nisu toliko dragi ali tu se natežemo i nešto pojedemo. Inače smo velike maze. jako se voli gnjeviti pogotovo ljubiti nismo volili mazat lice kremom ali i to smo nekako sredili uvođenjem rituala pranja zubića i mazanja ali se bunimo jako na čelo i glavu. Takođe smo jako zimogrozni , voda mora biti ful topla. Voli muziku tv tako tako ako su žarke boje jako je uvijek fokusiran na naša lica. Prije nije volio da ga pas liže po stopalima a sad se smije.I za kraj moj najveći horor spavanje, e tu mora biti svjetlo i to ne lampa malog inteziteta nego veće osvjetljenje i pomogućnoti tv da se tiho čuje. E tu mi je najveći problem kad zaspe mi upalimo lampu ali ako se slučajno probudi i to primjeti a primjećuje i svaku sjenu tu ludi i nikako ga smirit pa ako netko zna pametan savjet jer neznam kako da mu napravim razliku dan noć ako mu je osvjetljenje isto i podanu i noći. I još nešto jako se štrecamo na galamu u zadnje vrijeme i nevoli da ga se uopće ukori za nešto tu se pravo užali( ukor niš strašno neko malo stroži ton i odmah faca za plakanje i onda mora biti puuuno ljubljenja.
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la Miki » 13 ožu 2009, 09:27

da iskoristim priliku i tu vas pitam ;)
da li i vaši kad se maze u zagrljaju ili se uspavljuju guraju rukice ispred sebe (onako kako smo mjesecima vježbali)

N. sad ima 3 godine i još uvijek u se naručju skupi u onaj famozni centralni položaj, tj. ugura rukice između nas i još petlja s njima kako bi se što bolje smestila (ne znam uopće da li me kužite što hoć reči :oops: )

D. se za razliku od nje mazi tako da me zagrli i stisne.
naravno da i N. grli i širi ruke po danu, ali kad se uspavljuje ili je bolesna, skoro isključivo namješta rukice ispred :srca

možda smo je prevježbali :lol

ima još masa sitnica (npr. ni ona nikako nije htjela bananu ni ništa tako gnjecavo dosta dugo), ali za to ne mogu trvrditi da je posljedica nedonešenosti
u puno stvari imitira stariju seku pa je tako preuzela i njene "mušice" :mrgreen:
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la Ciara » 13 ožu 2009, 09:46

iako E. nije tipična nedonoščad , rođena je sa 36 tjedana ovaj topić mi je toliko zanimljiv moram i ja napisati par stvari
-npr. niak nije spavala kod nikog čak neće ni u nešem krevetu samo u svojem
-ne jede ništa kašasto, ništa što ne vidi sastojke
-a za razliku od vaših njoj je uvijek vruće , tušira se skoro hladnom vodom, ponekad mi se čini da nema osjećaja hladnoće, npr. na moru puše bura nikoga nema u vodi a njoj je super
-ne voli buku, bučnu i zločestu djecu uvijek komentira
-ne voli nikakve promjene ali baš nikakve, ako odabere jednu piđamu za najdražu ta mora uvijek biti spremna
-spava uvijek u zamrađenoj sobi
-nema osjećaja straha
-nikad nema potrebu za mokrenjem, to je moram tjerati
-spava uvijek u položaju ko beba u trbuhu, ko mala kiflica

ima toga još ali se sad nemogu sve sjetiti
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la swanmia » 14 ožu 2009, 01:17

Miki je napisao/la:da iskoristim priliku i tu vas pitam ;)
da li i vaši kad se maze u zagrljaju ili se uspavljuju guraju rukice ispred sebe (onako kako smo mjesecima vježbali)

N. sad ima 3 godine i još uvijek u se naručju skupi u onaj famozni centralni položaj, tj. ugura rukice između nas i još petlja s njima kako bi se što bolje smestila (ne znam uopće da li me kužite što hoć reči :oops
naravno da i N. grli i širi ruke po danu, ali kad se uspavljuje ili je bolesna, skoro isključivo namješta rukice ispred


Da i Mia ima 3 god. i još uvijek kad se smjesti u krevet i legne na bok rukice stavi u centralni položaj i sad po novom sklopi dlanove i ispreplete prsiće kao da se moli,preslatko mi je to. :srca
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la vesela beba » 12 lis 2009, 11:05

Moram i ja napisat par stvari jer vidim se u nekim vašim postovima,a mislim da je to jako povezano s njena 2 mj. u inkubatoru i time što je nedonošče.Rođena u 29.tjednu,težina 1380 dužina 43.
-ne podnosi ništa "suvišno" na sebi,kape,babarin,a ona jantarna ogrlica je završila u tisuću komadića po kući
-ne podnosi tračak svjetla u sobi kad ide spavat
-jako je vezana za neke predmete koji joj znače dom (krpetina s kojom spava,medo u krevetiću i njen jato-jastuk)
-ne podnosi buku ni galamu ni povišene tonove,odma se rasplače
-ne voli bit na mjestima gdje ima puno ljudi
-kada joj se spava ili se naljuti ponekad reagira mahanjem glave lijevo-desno
-ne želi sama piti bočicu prije spavanja ni ujutro (na neonantologiji im se par puta zagrcala kad su je hranili,mislim da joj je to ostalo kao strah)
-voli toplije gotovo vruće mlijeko i hladnu vodu
-sve što jede mora prvo provjerit,opipat i polizat pa da dozvolu za dalje
-spava izvijene glave u natrag ko da hvata zrak
-ne podnosi da joj se diraju prstići na rukama ili nogama
-ako ne vidi mene kad se probudi ostatak dana ili opet navečer neće tako lako zaspati (ima veliki strah od odvajanja)
Dok nisam pročitala vaše crtice dosta toga sam ubrajala pod "takva je" ali mi je puno realnije objašnjenje da je to itekako povezano s njihovim boravkom u bolnici u najranijoj dobi.
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: po cemu su specificni

PostPostao/la nevenera » 05 stu 2009, 22:48

da napišem i za tina, jer vidim dosta sličnosti.
- plišane i bučne igračke nije volio. sad je donekle prihvatio plišane igračke i to od svih samo dvije. s njima se igra. ostale ignorira ili ako mu ih dam ljuti se na njih.
- obožava TV. sve što je brzo i bučno mu je zanimljivo.
- kupanje je moguće samo u dosta toploj vodi. to smo rano shvatili pa mu je kupanje super.
- tabane mu ne diramo. jako ga to uznemiri. hvala bogu noktići na nozi sporo rastu.
- meni su isto govorili da neće ni sisati ni jesti i da će biti mršav. sad ima skoro 8 kg. a ja sam na to jako ponosna
- voli sve ljude, nikog se ne boji.
- jede po noći i 3 puta
- voli se maziti ali samo glava, šake i trbuh
- obožava nosanje i stalno je po rukama ili u slingu
- jako je osjetljiv na svjetlo. gubi ravnotežu i plače. prijelaz iz svjetla u mrak ga jako plaši. sam mrak ne toliko.
- spavanje je problem: teško zaspi, samo u kutu krevetića, samo po mraku, ili sa mnom s tim da je zabije glavom o moju sisu. dok pokušava se sam uspavati lupa glavom o madrac, i rukom ispred sebe. sad je s tješilicom malo bolje.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.