Sada je: 25 tra 2024, 22:48.

Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la Maslacak » 28 ruj 2008, 18:45

Moja frendica ima bebicu koja je danas napunila mjesec dana.
Bebica je zamjenila dan za noc- nocu je budna, a danju spava vise sati u komadu.. Kako ponovno uhvatiti ritam?
Ja sam prije skoro 4 godine imala slican problem i postala nocna ptica foruma- i znam da su mi savjeti cura s aforuma pomogli, ali se ne mogu sjetiti niti jednog sad.. ZAto vas molim za pomoc! Kako opet uhvatiti ritam i nocno spavanje! :mah
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la eli » 28 ruj 2008, 19:29

nek po noći ne pali svjetlo, a bebu legne na sebe i tiho joj pjevuši. to što beba plače, ako je sita, suha i u maminom naručju, neće joj škoditi. i neće tako plakati cijelu noć već će se brzo smiriti i zaspati.
za nabijanje dnevnog ritma još je rano. najvažnije je da joj prespava noć. naravno, uz buđenja za sisanje.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la Maslacak » 28 ruj 2008, 19:53

Znala sam da ce tvoj odgovor biti prvi- hvala ti!
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la antonia » 28 ruj 2008, 21:39

preko noci sve obavljati u mraku ako moze ili uz neko lagano svjetlo - u tisini i pokusati uvesti nekakvu rutinu prije spavanja. ja svoju kupam pa se malo mazimo, papamo i u krevet. preko noci samo papa i odmah je vracam u krevetic, a presvlacim samo ako je pelena dosta puna ili ako se ukakala.
kod tako malih beba se za dan, dva moze postici rezultat :)

sretno
Avatar
antonia
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1333
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 08:35

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la Plusic » 30 ruj 2008, 10:54

moja prijateljica imala isti problem, medutim jos je rano za extremne akcije....
ovo sto eli i antonija kazu je super za pocetak, a kasnije (ako ovo ne upali) bebicu preko dana zaigravati i "muciti" preko dana da bude budna i tako pomicati vrijeme spavanja.... ta akcija traje 5-10dana ali djeluje :)
nama je upalilo kroz samo 4dana da smo ustalili ritam dan/noc, ali to tek kad je imao skoro 2 i pol mjeseca, prije toga je bilo nemoguce zaigrati ga i mjenjati ritam na taj nacin, a ovo sa svjetlom/mrakom nije nikada djelovalo :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la gold dust » 01 lis 2008, 22:36

i mi smo imali slican problem s curkom, ali to su bili oni prvi dani kod kuce... uglavnom, u par dana smo se doveli u red. nemam pojma je li to pomoglo, ali napravila sam ovako - tih dana sam je danju stavljala spavati u sobi pod normalnim dnevnim svjetlom, i ostavljala otvorena vrata sobe pored kojih smo stalno prolazili, pricali i stvarali normalne kucne zvukove, ulazili u sobu itd. po noci, onako kako su cure vec napisale. :mase
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la antonia » 01 lis 2008, 23:36

da, da, ovo sto goldi kaze - preko dana neka beba spava na danjem svjetlu, nikako ne zamracivati. i normalno obavljati poslove, aktivnosti.
Avatar
antonia
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1333
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 08:35

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la skarabej29 » 01 lis 2008, 23:59

miro je relativno brzo usvojio nocno i spavanje preko dana.
1. preko dana spavao je na dnevnom svetlu i na nashem krevetu
2. nocu uvek isto prigusheno svetlo, obavezno kupanje i spavanje u svom kreveticu
slika slika
Avatar
skarabej29
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 347
Pridružen/a: 30 stu 2006, 16:55
Lokacija: Skopje

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la zečica » 02 stu 2008, 14:09

evo nakon problema sa zamjenom dana i noći sad imam sličan problem. dora ima 2 mjeseca, jedno vrijeme je super spavala, zaspala bi u pola 9 ili 9 i spavala do ujutro, s buđenjima za jelo naravno. no, zadnjih tjedan dana, i više, ona ne ide spavati prije 10, 11, 12, evo noćas zaspala tek u 1. i onda će spavat do 1, tj. evo spavala je do 1, opet naravno uz buđenja za jelo. kako da opet maknem tu granicu na 9 sati. sad ju je nemoguće uspavati, a kiad konačno odluči zaspati onda je to na sisi. imamo i ritual koji je palio prije, znači kupanje, papanje i uspavanke i zaspala bi bez problema. sad nema šanse. po danu uopće ne spava, rijetko odsspava po 20-25 minuta i to je to. jednom je samo spavala 3,5 sati ali od toga 2 sata u kolicima dok smo šetali... što mi je činiti ? :dunno unaprijed zahvaljujem na odgovorima
slika
Dora 28.08.2008.
zečica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 18 tra 2008, 15:18

KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la CHRISTINA » 13 stu 2010, 12:51

Kaj sada? Imam bebu 2 mj. staru,i već mjesec dana ide spavat u 2-3 u noći i u 7-8 ujutro se budi da si pojede i spava dalje do 1 popodne i opet jede i malo je budna pa opet spava i tak do kupanja. A od 10 navečer se skroz razbudi i opet do 2-3 u noći je aktivna. Probala sam i s buđenjem prek dana al ništa, a nekad ju nemogu zbudit jer kad spava spava!!! Ima ko sličan problem ili kakav savjet, jer ja sam več luda i neznam kaj da radim!! :dunno :mah
CHRISTINA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 21 lis 2010, 15:46

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la danijela81 » 13 stu 2010, 13:03

o znam kako ti je, i Vjeran je imao sličan ritam, od rođenja, pa do nekih 2 mjeseca.
spavao bi čitav dan, da bi navečer poslije kupanja tražio da se nosi sve do negdje 4, 5 ujutro.
krepana sam bila.

kad je bio skroz manji, nisam mogla baš mijenjat ritam, a nisam ni htjela nasilno.
s dva mjeseca beba se već zanima za neke svari. ja sam Vjerana budila po danu, pol sata prije nego bi znala da je gladan, pa onda svaki dan sve ranije.
i onda smo bili na osvijetljenom, blizu prozora, igrali se, šuškali, zvečkali, škakljali... pokušavala sam sve da ostane što dulje budan.
da nije bila zima, vodila bi ga van, ali ne u kolica jer u njima bi sigurno opet spavao, nego na ruke, i opet zabavljat na bilo koji način.

navečer bi ga opet budila, prije kupanja bi se igrali dok ne bi vidjela da je već pospan. onda bi ga kupanje malo održavalo budnim, pa klopica, i uspavljivanje.
malo po malo, prebacio se na normalni ritam.
zvuči kao da sam ga mučila, ali stanje više nije bilo za izdržati, po danu je uvijek netko dolazio, nisam imala baš mira da spavam kad i on spava.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la anamelita » 17 stu 2010, 19:32

evo ja se tek sad uključujem, pozdrav svima
Tristan će sad 3 mjeseca, unazad par tjedana dečko si odspava od 5 do 8, noćna buđenja klasika, papamo pa spavamo ali zato ujutro u 5 kad popapa, pakaka se i dok ga presvučem on- budan, i tako i ja od 5 budna već tjednima.....
anamelita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 stu 2010, 19:17

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la nevenera » 18 stu 2010, 09:49

sjećam se faze kad se tin budio u 3 ujutro. i bio budan do negdje 5 - 6 ujutro. :ne onda se neko vrijeme budio u 5. :ne
ja sam krivila zubiće, pun mjesec, dojenje, nervozu..... :dunno tko zna što je?

anamelita- dobrodošla na forum, ne znam kad je bebač točno rođen, ali pridruži se generacijskom topiku ljetnica gdje mame imaju bebe iste dobi i razgovaraju baš i ovim i sličnim mukama. možda dobiješ neke odgovore a možda ti samo bude malo lakše kad vidiš da je tako i drugima :mah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la I-STA » 18 stu 2010, 09:57

Christina, meni se ovo tvoje uopće ne čini kao problem. Iako, znam kako je kad si slomljena pa ti sve izgleda kao veliki problem. Za bebu od 2 mjeseca ovo (ne)spavanje mi je sasvim normalno. U toj dobi ih muče grčevi, pa je možda i to razlog.
Sjećam se da sam ja u tom periodu mislila kako se nikada neću naspavati i da kako to moje dijete ide spavat u 1-2 u noći...
Ma hoću ti reći - drži se i izdrži! Sve dolazi u fazama i svaka traje otprilike 3 mjeseca. Vidjet ćeš, proći će i bit će lakše.
Ne vrijedi ti ju buditi jer je ona premala i ona ima svoj ritam. Pusti, nadoći će. A i ti.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la IINA » 18 stu 2010, 12:04

ako imaš samo nju, promijeni i ti ritam. Spavaj i ti do ručka. :dunno

Problem je ukoliko imaš još jedno starije dijete :/
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: KADA ZAMJENE DAN ZA NOĆ

PostPostao/la oksi » 01 sij 2011, 15:04

Bok ženske!I ja imam istu situaciju šta se tiće spavanja.Imam Ivana 15 dana star koj po cijele dane spava.Samo se probudi na tren javi da je gladan i opet spava nakon cicanja.Tako do 7 sati onda je nervoza i plakanje.Možda zaspe oko 11 sati.Mene iscrpi to šta se budi po noći svaka nepunih dva sata da jede.Al kako je pospan jede par minuta i opet spava.I tako cijelu noć.Od 7 ujutro poćinje normalno spavanje po 3-4 sata u komadu.Al ja imam dvogodišnju ivanu koja mi još po noći traže boćicu.Tako da sam u akciji cijelu noć.Šta da radim sa takvom dijecom???????? :)
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: Kako uhvatiti ritam- zamjena dana i noci?

PostPostao/la nevenera » 23 lip 2013, 11:16

podižem temu :mah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron