Sada je: 29 ožu 2024, 07:37.

Trebamo savjet iskusnih...

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 28 pro 2008, 10:53

JA polako već gubim živce i snagu...Ne mogu više.
Znam da nije gladan, pelena mu je suha, ali on stalno plače i vrišti...Najede se, podrigne i zaspi. Za 5 min se budi i počnu sirene plača i vrištanja. već sam mislila da ga nešto boli, ali on se samo smiri kad mu stavim sisu u usta. Nije ni gladan niti ne vuće, samo je bitno da ju ima u ustima, a ne mogu ni ja stalno biti kraj njega i gurati mu sisu. Jako malo i spava. Budan je po 4 h u komadu, malo odspava i opet ista stvar.Jučer smo ga okupali u 19.30, zaspao je do 21.30 i bio budan do 00.30. Nisam više znala što bi s njim. Nosili smo ga, mazili, pjevali, ali je miran samo kad je sisa u ustima, a ja više ne mogu tou viku slušati jer mi se srce para...
I šta mi vrijedi da stalno ima sisu u ustima kad me već bradavice bole i ne mogu stalno biti u istoj fazi. Stvarno se navukao na sisu i ništa ga drugo ne može smiriti.

Da li i vaše bebe tako plaču i slabo spavaju ili je moja stvarno izuzetak po tom pitanju?
E da, jučer smo cijeli dan bili na mojem mlijeku, bez adaptiranog i znam da uopće nije gladan, jer mi se svako malo naprave kvrge, a on to uredno izvuće i isprazni.
Joj meni joj, ne znam više šta da radim, kako da ga smirim...
Jučer sam mu cijeli dan gurala sisu u usta i naravno da i danas traži, i tražit će sutra i prekosutra... :dunno
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Tajana5 » 28 pro 2008, 12:00

E to su bebe draga moja.... :srca
Kad sam ja ljudima rekla da je moje novorodjence budno 12 sati u komadu nitko mi nije vjerovao....ona je drijemkala na cici, a kad bih izvukla cicu - urlanje - i nikakvo nosanje je nije smirilo...I tako 12 sati... ALI TO CE PROCI!!!
Ja sam si to kasnije objasnila ovako: iz nekog razloga moje je maleno djetesce bilo nemirno, nesigurno, plasljivo tko zna sto sve i nije mogla spavati osim uz mamu i maminu cicu...
Ja sam ti se preporodila kad sam kupila maramu (sad sam si kupila jos jednu za ovu bebu jer ocekujem istu pricu :)). Nismo dojili u marami, ali kad bih ja nju prikeljila uz sebe ona je meni corila 3 sata u komadu sto nikako nismo mogli u kreveticu...:(

Dakle pricu o dojenju smo zavrsili - nije gladan, tvoje mlijeko je dobro? :)
Sad ti treba novi topic - beba stalno plače...:)
A plakati moze iz 100 različitih razloga: preumoran je, pre-stimuliran i ne moze se smiriti, usamljen je, neudobno mu je, vruce mu je, hladno mu je, previse svjetla oko njega, hoce podrignuti, muce ga vjetrovi.... Mozda ima skok u razvoju, obicno je izmedju 2 i 3 tjedna...A mozda je samo osjetljivac kao moja Marta i tesko se prilagodjava.... :dunno
Ti tu mozes jako malo uciniti u rasvjetljavanju razloga, ali mozes uciniti SVE da ga smiris i to je jedino bitno.

E sad, da li ti to mozes izdrzati?
Naravno da mozes! ;) Kaj si ti - zwerka ili zeka? :kiss

Super vam ide i to nacicavanje je normalno... :kiss
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Ina66 » 29 pro 2008, 11:30

zwerka sada treba pročitati ovo :xwave
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la thinkPINK » 29 pro 2008, 13:35

Mi smo imali na pocetku puno plakanja zbog grcica i bljuckanja. Isto je trazio sisati da bi se umirio, al zbog nacicavanja bi mu bilo jos vise mucno... Pomoglo je kad sam ga pocela dizati nakon podoja i drzala ga u tako okomitom polozaju barem pol sata. I podigli smo uzglavlje krevetica. Inace kod nas bi izgledalo ovako: place, dam mu sisu, papa i zaspi, ne dizem ga jer mi zao sto je zaspao, a on za 15 minuta place. Onda smo skuzili da ga moramo dignuti bez obzira sto se uspavao (po danu, nocu nismo), i drzati ga tako okomito, podrignuo bi, redovito bljucnuo, i dalje bi bio zadovoljan.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 29 pro 2008, 14:21

Ina, pročitala sam. :mah

Think, i kod nas je tako iako on za sad još nema grčeva, ali je počeo bljuckati. Jučer čim sam mu makla sisu, bljuckao je i skužila sam da mu je stvarno dosta. Dižem ga svaki put nakon hranjenja da se podrigne, ali ne uspijeva nam uvijek.
Ja nekad na sredini podoja ga znam dići da se podrigne, a po noći to ne primjenjujem jer se svaki put razbudi.

Danas sam malo bolje iako moj malac jako slabo spava. Probudi se ujutro oko 6.30, 7 i zaspitek ponovo oko podneva, a na većer neće zaspati prije 22 h. Uh, uh...Ali, bitno da ni jučer mu nisam dala nadohranu. :)
Bila nam je patronažna- od prošlog vaganja prije tjedan dana je dobio 350g! :joy
Imao je 3740, a danas je 4090. Presretna sam!

Tako da, drage moje :klanja :kiss i puno vam hvala na savjetima vrijednim zlata!
Istina da samo hoće biti na sisi, ali mi je još premali za odgojne mjere, tako da neka on samo sisa, zato i imam sise! :lol
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la thinkPINK » 29 pro 2008, 14:24

Ma kakve odgojne mjere!!!

I moj deckic nikako da podrigne a bljucka... Zato smo ga drzali pol sata dignutog da mu se slegne popapano.
Super za tezinu!!
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la silki » 29 pro 2008, 14:27

ma sisa rules!!!
bravo vi :joy
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 29 pro 2008, 14:56

Baš sam na zimskim napisala da mi je mlijeko legendarno! :lol
Uh, najbitnije je da sad stvarno vidim da mi dijete nije gladno, usprkos svim pametnim komentarima tipa-dijete ti je gladno, mlijeko ti ne valja, preslabo je....
Jedino mu je nosić malo zaštopan pa moramo kapati fiziološku..
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la ivanaCH » 29 pro 2008, 15:19

gle, u rijecima "dojenje na zahtjev" je, po meni, sva mudrost o dojenju.
Moj sin je prvih mjeseci, dakle ne tjedana ili dana, gotovo stalno bio na sisi. I jos sam bila sretna sto je hoce, jer kad je nije htio onda je plakao. A papao je na zahtjev do :mrgreen: 3 godine. I kad god sam, u tom periodu a bogmec i poslije, citala o tome kako dijete sisa svaka tri sata, slatko (ili gorko) sam se nasmijala. On je, bez pretjerivanja, gotovo 24 sata bio na cici. I jako bih voljela kad bi u nekom prirucniku pisalo kako je normalno da beba bude cijeli dan na cici. Jer ponekad to bebe rade.
ako zeli sisu stalno u ustima pa daj mu je. Nece to tako dugo trajati. A ako se opteretis s komentarima "koliko dugo sisa, koliko cesto sisa, sta jedes, jel ti dobro mlijeko, i sl" unijet ces si nesigurnost i uskoro cemo citati kako si, eto, pokleknula. Govorim iz iskustva, vlastitog. Zaboravi racunanje, vaganje i slicno. Stisni bebu uz sebe, daj mu cicu, izlezavaj se i uzivaj.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 29 pro 2008, 21:24

Pa, danas mogu službeno potvrditi maratonsko nacicavanje :xgrin , ali me muči jedna stvar!
Unutar 3 h mu nudim jednu te istu sisu, ali pošto je on stalno na sisi, ne posisa ju do kraja s obzirom da ni ne stigne pregladniti, nego vuče nešto malo i zaspi, pa se bojim da mi ne izvuče sve do kraja i da mi se radi toga ne smanji mlijeko ili čak ne nestane... :dunno
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la nina » 29 pro 2008, 21:28

budi bez brige,uz toliko cicanja nema šanse da nestane,ne ide to samo tako.
mislim da pojede i ono masnije mlijeko ako je 3h na jednoj cici. :xmah
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Stefanova_mama » 29 pro 2008, 21:51

Nema sanse, sama cinjenica da je na grudima je podsticaj za pravljenje mleka.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Tajana5 » 30 pro 2008, 15:37

:kiss
super vam ide!

Nist ne brini, ako samo cica - kako god on cicao - brz/sporo - odjednom/na rate - cice ce radit novo mlijeko cim malo nestane...
I prestani se opterecivat jel povuko masno mlijeko!!! Vidis da je mali dobio 350g u tjedan dana, pa kaj mislis da je samo vodu pio? :lol
Da vise nist i ne dobije do kraja mjeseca, dobro je dobio do sad!

A ako se opteretis s komentarima "koliko dugo sisa, koliko cesto sisa, sta jedes, jel ti dobro mlijeko, i sl" unijet ces si nesigurnost i uskoro cemo citati kako si, eto, pokleknula. Zaboravi racunanje, vaganje i slicno. Stisni bebu uz sebe, daj mu cicu, izlezavaj se i uzivaj.


U OVO SAM SIGURNA.

A kak cice? Jel boli? Mislim znam kak je to kad 3 sata dudla jednu...kako si ti? Kad maknes u stranu brigu o njemu, kako si ti?
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 30 pro 2008, 18:10

Onda ok! hvala!
Cice su mi interesantno, ali dobro! Znaš da sam imala grozne ragade, ali su se povukle i sad je super. Malo me zna zaboljeti kad povuče prvih par puta, ali već sam se navikla. Ovak sam dobro.
Samo stalno neki problemi. Nahladio mi se mali pa teško diše, muku mučimo, pa pošto stalno visi na sisi, ne podrigne se, nego mi sve pobljucka...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 31 pro 2008, 11:53

Drage moje, samo da vam se od srca zahvalim na svim vašim savjetima i potpori kad sam bila slaba i gotovo pokleknula!

Radi vas danas uspješno dojimo i potpuno smo uspjeli dojenje savladati, a o adaptiranom više ni ne razmišljam.
Da nije bilo vas, sigurno bi povjerovala ljudima koji su mi htjeli " pomoći " sa savjetima-mlijeko ti je preslabo, beba ti je gladna, daj adaptirano...

Još jednom, puno vam svima hvala!!! :kiss :mah
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Stefanova_mama » 31 pro 2008, 12:21

Nek vam je sa srecom dalje! :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Marin » 04 sij 2009, 22:52

:joy
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 05 sij 2009, 12:40

Hvala još jednom!
Iako, i dalje imamo problem maratonskog nacicavanja, po 3-4 h u komadu i scenarij je isti kad izvadim sisu-vika, dreka i plač a iz usta mu teče mlijeko..
Ali ništa, bolje da je tako nego da mu moram dati adaptirano, u svakom slučaju!
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la silki » 05 sij 2009, 12:45

stalno ti zaboravljam napisati.
dami je takvo dijete, voli se nosat i biti na tvojoj sisi, blizu tebe.
da ste prešli na adaptirano vrlo vjerojatno bi izludila.
flašica, koju iskapi za par minuta, nikad ga ne bi mogla smiriti kao sisa.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 05 sij 2009, 12:59

Znam, Silki, toga sam svjesna!
Zato sam vam svima do neba zahvalna na savjetima, jer bi sigurno prešla na adaptirano, a poslije bi žalila.
Neka, tako očito trba biti. On je moje dijete i oram mu se potpuno podrediti!
Bude i to prošlo!
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la ivana7997 » 05 sij 2009, 13:19

bude, bude. pa ces zaliti za tim i pitati se zasto, zaboga, nisi spavala pokraj njega dok je samo htio cicu u ustima i tvoju blizinu :mrgreen:
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la thinkPINK » 05 sij 2009, 13:20

Bravo Zwerka! Ne brini, proci se i to maratonsko nacicavanje. Jos je mali.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la stray_cat » 06 sij 2009, 01:53

tek sad sam ovo vidila

moj mali ce sad 5 godina, jos uvijek cica i pretpostavljam da sam kompetentna na temu dojenja. u pocetku sam imala mastitis i stvarno bila bez mlijeka i mali je bio gladan i morala sam dodavati formulu. u pocetki sam imala 5-6 bocica dnevno da bi nakon 8 tjedana uspjela uz non stop drzanje malog na cici i bjesomucno izdajanje medelinom bolnickom izdajalicom nabildala mlijeko i dojim dan danas

da li znas engleski (meni je ovo puno pomoglo http://askdrsears.com/html/2/T020100.asp). na rodinim stranicama ima stvarno hrpa podataka, mozes zvati konzultantice telefonom

postoji ti par trikova da ga dobies da efektivnije cica, stavis ga na cicu, pa promjenis za 10 minuta pa opet promjena za 10 minuta pa opet promjena

nas je spasilo kad spo krenuli infrat poty training, tj kakanje bez pelene. stavis si neku malu posudicu medju noge, gazdu pristekas na cicu i on lezi na tebi, drzis ga ispod guze jednim dlanom (2 prsta ispod svakog guza, drugom rukom balansiras ispod koljena i pridrzavas piska jer ce u suprotnom spricati na sve strane. otprilike ovako http://www.timl.com/tt/images/TTSmallPic.JPG

zamisli koj je napor tako malom bicu kakati stisnut u pelenu i jos u lezecem polozaju (pokusaj to izvesti sama pa ces shvatiti)

kad je moj krenuo sa tutom kao prvo poceo je kakanje obavljati svako jutro i ostatak dana je bio cist. skuzila sam da sve ono sto je skupljao snagi cijeli dan dok je jos bila pelena sad je uz pomoc gravitacije istiskao u 20-a minuta

mi ljudi smo sisavci i ako razmislis o tome kako se sisavci ponasaju sa svojim bebama skuzit ces da svi spavaju uz bebe i mame su uvijek tu za hranjenje (osim kod lovaca kad zenka mora pohranu). kod pasa, vukova i slicnih zvjercica cak imas zenke koje imaju laznu skotnost da bi dojile bebe ako one cuvaju dok mama lovi. uglavnom, bebe nikad nisu odlozene sa strane pa da ih se obidje sa cicom svaka 4 sata

to je priroda tako organizirala, i slusaj svoje instinkte, pusti bake, susjede i frendice koje te ubjedjuju da pustis bebu da se isplace pa ce prestati a ti ces imati vremena za sebe

doji koliko god beba trazi, to ti je jedinstvena prilika da budes toliko uz bebu. cas posla ces natrag na posao, cas posla ce beba imati pametniijeg posla od cicanja i tad ce ti biti zao sto je proletilo

kad dojis tvoje tijelo se takodjer smiruje, zbog toga se cesto dogadja da i ti uz dojenje utones u san (to je priroda tako regulirala) (steka mi hrvatski, prevodim onak, ko luda, sori)

uzasno je koliko su ljudi ludi i da guraju mame u otudjivanje od djeteta (idejama da mu das bocicu, da ga maknes u njegov krevet, da ga pustis da se isplace) to je tvoja bebica, samo ti znas sto mu i kad treba, to nek ti bude jedini vodic
stray_cat
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 01:12

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la JTS » 12 sij 2009, 16:05

Je, je...i mi smo tu, maleni je sad 8 i pol mjeseci i vjeruj jos uvijek isto....

Vjerujem da me ne vidi ovakvu kakva jesam vec u obliku cice, he-he....

I istina je, tesko je, jer ne mozes bas nis drugo...no opet pomisli to je sad i nikad vise...
i nece trajati zauvijek....dobra je sansa za odmoriti se, povezati...i ako vec tako mora bit, boze moj ;)

puno pozdrava :kiss
moje najdraze Teo- 16.october 2001
moje najdraze Nino - 1.may 2008
Avatar
JTS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 02 tra 2007, 18:41
Lokacija: Predaleko :-)

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la VIPmama » 12 sij 2009, 16:14

Jelena?! :mah
gledala ;);)
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la kivkovi » 20 vel 2009, 23:54

je li prekasno pokusati izbaciti adaptirano mlijeko nakon 2 mjeseca (ima 9 tjedana)?
gubim milijeko... izdajanje i veci broj podoja nije pomogao da moj sincic BOLJE SISA, cak i kad je dojka prepuna, doji maksimalno deset minuta i i dalje je gladan... ima nesto vise od 5 kg i dobiva oko 450 ml ad. mlikjeka dnevno, sad mi se cini da bi mu trebala povecati dozu
kivkovi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 20 vel 2009, 23:22

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la JTS » 21 vel 2009, 16:38

Mislim da nije nikada kasno ;)
moje najdraze Teo- 16.october 2001
moje najdraze Nino - 1.may 2008
Avatar
JTS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 02 tra 2007, 18:41
Lokacija: Predaleko :-)

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la snowwhite » 22 vel 2009, 12:22

kivkovi je napisao/la:je li prekasno pokusati izbaciti adaptirano mlijeko nakon 2 mjeseca (ima 9 tjedana)?
gubim milijeko... izdajanje i veci broj podoja nije pomogao da moj sincic BOLJE SISA, cak i kad je dojka prepuna, doji maksimalno deset minuta i i dalje je gladan... ima nesto vise od 5 kg i dobiva oko 450 ml ad. mlikjeka dnevno, sad mi se cini da bi mu trebala povecati dozu

nije mi baš jasno šta ti točno želiš? U prvoj rečenici bi pokušala izbaciti adaptirano a u zadnjoj ti se čini da bi mu tebala povećati dozu. :conf :conf
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 22 vel 2009, 15:08

kivkovi, ???
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la kivkovi » 25 vel 2009, 22:19

sorry na zbrkanom postu..

koliko sam shvatila, da ga ''skinem '' s bocice trebala bih postupno smanjivati dozu adaptiranog, a njemu je apetit sve veci... ili je mlijeka sve manje...
najprije mu ponudim sisu, jede nekih 5 minuta, pa place, spricam mu mlijeko u usta... a kad procjenim da sam ga dovoljno izmucila, dam bocicu. obicno popije 110- 140 ml a sad i nakon toga ponekad zna traziti jos..

inace, problemi su poceli 3.-4.dan- bio je na fototerapiji radi zutice, doktorica je inzistirala da mu dam adaptirano jer je slabo napredovao. od kad je probao bocicu, vise se jednostavno ne trudi vuci...

mozda da se odvazim i da jednostavno odjednom prestanem davati bocicu? 2 dana na sisi, pa sta bude... ??
kivkovi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 20 vel 2009, 23:22

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron