Sada je: 28 ožu 2024, 11:03.

Korak u novi zivot :) Skola je za nas sala !!!!!

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 13 lis 2008, 19:52

Miki je napisao/la:na ove predivne riječi je i moje oko zasuzilo :3srca (pa se sad skrivam od kolega s posla :oops: )

Tonka.M je napisao/la:ajme mmm3m :3srca :3srca :3srca i ja sam se sva raznjonjala... koja predivna žena :3srca

Zbilja je predivna.Sjetila sam se MaMi kako mi je rekla kako su imali zadnju kontrolu kod neonatologa i kako ih je na brzinu rijesio.Kao zavrsili smo,adio,bog nema vise :| Makar da se nasale pa kazu,ako budete u blizini javite se da vidimo kako napreduju ti malisani.

Razmisljam,kako takvi doktori znaju koliko su bili uspjesni,koliki % nedonoscadi je stigao vrsnjake do 2,..3 ili 4 godine.Kad neka mama rodi i kad je zanima koliko je nedonoscadi kao njen prezivelo,koliko ih je zdravih,koliko sa nekim preoblemima sta on kaze.Vjerovatno moze samo reci,od mene su otisli zivi a za dalje neznam.Pa jel to nije zalosno :( I kako da se takva mama necemu nada kad doktor nema tri ciste :|
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 13 pro 2008, 21:55

Evo da se malo javimo.Mia ce za 1,5 mjesec puhati u 3 svjecicu :)
Ovaj mjesec nam je opet krenio slabo,Mia je opet vec 3 put ove godine zavrsila u bolnici zbog jake dihalne stiske.
Zanimljivo je bilo da se je to svaki put desilo kad smo isli u Split kod svekra.Dosli smo popodne,navece je Mia(a otisla je zdrava) pocela kasljucati kao da joj je nesto u grlu.Sutradan je pocela teze disati i smo morali ici kuci.I kod kuce je nastala kriza,pocela je tesko i brzo da dise.U hitnoj su joj izmjerili saturaciju 85 :cry:
Ovaj napad je bio najgori do sad,dobivala je 15 litri kisika jer su joj pluca blokirala.
Brzo je dosla k sebi,ostali smo 6 dana u bolnici,napravili sve moguce pretrage i konacno shvatili sta je.Mia je alergican na grinje.Nikad nije imala neke siptome sto bi kazali na to( doktorica je rekla da vjerovatno imamo stan uredjen onako kako neodgovara grinjama(bez tepiha,preveliki plisasti igracki i sl) U Splitu pa imaju manji stan koji ima kilometre tepiha,debeli ,debeli zavjesa... i izgleda da joj je tamo jako smetalo jer je velika koncentracija grinja.Sad smo krenili u borbu sa njima,Mii smo kupili sve protiv grinja,obukli jogi i jastuke sa antialergijskom zastitom,plisane igracke maknili iz stana,kad mjenjam posteljinu(svaki tjedan) naspricam sa sprejem protiv grinja,zavjese ima u sobi ali lagane,i njih perem svaki 10 dana i naspricam.Kupili smo cistac zraka skupa s ionizatorom koji umesto filtera ima vodu i ima posebni dio za etericna ulja( u koja ja dajem ulje eukaliptusa,lavane i teatree )

Za sad kod Miie nema neki vidljivi simptoma da se nebi dobro osjecala u stanu.cekamo ponovni pregled u alergoloski ambulanti a onda se spremamo na novi korak.Miu cemo voditi na biorezonancu za koju tvrde da pomaze kod alergija

E sad bolje stvari :)
Mia je prije par dana bila na sistematskom pregledu od 3 godine kod psihologa i pedijatra.Testiranje je bilo dosta zahtjevno ali ga je Mia sa lakocom napravila.Njeno znanje je ocjenjeno od 3,5-4 godine :srca Potvrdjeno je da je vjerovatno jako nadarena za crtanje,i iako je bilo nekog namigovanja oko talenta i njenog pracenja od strane psihologa, mi smo odlucli da ce ona ipak svoje crtanje da ostavi za svoju sobu i za nase oci.Ako se pokaze u buducnosti da je talentirana i da treba nesto vise sama ce odluciti kako i sta,mi se necemo u to petljati jer nama je bitno samo da je ona sretna i zadovoljna a psiholozi i njihove zelje ce malo pricekati :) Iduci mjesec idemo jos na pregled okulisti i na endokrinologiju da pogledaju malo Hormon rasti jer je ona mali mis,ima 86cm i 11kg :joy
Malecka je ali ima energije za 10,stalno je u pokretu,stalno nesto radi,pise,crta i uci.Sad je poceo i praznicni decembar pa lutamo gradom i uzivamo u svim onim lampicama,svjetlecim izlozima i naravno obozavamo kad sretnemo Djeda Mraza i ako imamo vremena uvalimo mu se u krilo i slikamo :lol
slika

Zelimo Vam blagoslovljen i miran Bozic,Sretnu,Zdravu,Veselu i Uspjesnu 2009 godinu
Mia sa sestricama Marinom i Mateom,tatom i mamom :xmah :xmah
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la nadicab » 13 pro 2008, 23:02

ajme, je vas snašlo :hug
Dobro je da ste našli uzrok, ali loše je što grinja ima svugdje :(
A za pametnu i talentiranu galvicu :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la faith » 15 pro 2008, 07:00

Pusa hrabroj Mii :srca , baš je pametna glavica :kiss .
I mi vama želimo sve najbolje za Božić i Novu godinu, slikica je prekrasna :joy
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Miki » 15 pro 2008, 09:46

:kiss i tebi i Mii
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Tonka.M » 15 pro 2008, 23:38

Mogu misliti kako vam je bilo, i još k tome niste bili doma... Ufff... Al kako vele stari svako zlo... bar su otkrili u čemu je problem, najgore se boriti a da ne znaš protiv čega :hug
I daj mi molim te reci kakav je to sprej protiv grinja? MM je bio na nekakvom testiranju (sad mora na daljnje pretrage) i našli su da je isto alregičan na grinje i prašinu... i sad nam je koma jer kod nas na selu prašine ko u priči :( A za ovaj sprej stvarno nisam nikad čula :dunno

A sad na vesele vijesti :joy :joy Naša draga pametnica :srca ma ja sam zaljubljena u to tvoje čudo od prvog dana kako sam pročitalča vašu priču i vi ste živi dokaz da je tvoj potpis istinit!!!! I nisam si je badava rezervirala za snahu :xgrin Znam ja kaj je dobro za mog smrdoja :D

Pusa svima vama od svih nas! I vesele vam i blagoslovljene blagdane želim!! :nosidarove
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la lea.marijela » 16 pro 2008, 09:40

HEj ekip pa kaj je to zadesilo malu mrvicu?! U potpunosti znam kak vam je jer u kući imam 2 alergičara na grinje i također je sve "sterilno" - nema tepiha, zavjesa, plišanci prašine....
No sva sreća da je uzrok otkriven i nije to tak strašno istina da se možda treba čistit nešto više no s godinama se alergije mogu same od sebe korigirati, pa tko zna.

A baš ju je lijepo vidjeti kako uživa, i moja se ekipa veseli Božiću i atmosferi u gradu pa ćemo i mi vjerojatno vašim stopama u razgledavanje. Cjeloj Vašoj velikoj obitelji želimo puno sreće, zdravlja i Božjeg blagoslova od srca Horvati :srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 16 pro 2008, 18:16

Tonka.M je napisao/la:Mogu misliti kako vam je bilo, i još k tome niste bili doma... Ufff... Al kako vele stari svako zlo... bar su otkrili u čemu je problem, najgore se boriti a da ne znaš protiv čega :hug
I daj mi molim te reci kakav je to sprej protiv grinja? MM je bio na nekakvom testiranju (sad mora na daljnje pretrage) i našli su da je isto alregičan na grinje i prašinu... i sad nam je koma jer kod nas na selu prašine ko u priči :( A za ovaj sprej stvarno nisam nikad čula :dunno

A


Najbitnije je da sredi prostor gdje spava,jer dan nije problem koliko noc.Morate kupiti za jogi navlaku i za jastuke,posteljinu peres na 60C svaki tjedan,da nema tepiha.To je glavno
Te spreje koji djeluju povrsinski i unistava grinje su alkacidi,to dobijes u svim trgovinama sa medicinskom opremom.(imaju razlicita imena,ali trazis alkacid pa ce ti vec oni dati pravi)Mi smo nabavili u trgovini gdje smo kupili i posteljinu.
Jako je dobro da sad kad temperature padnu ispod nule izneses malo jorgane i jastuke van jer grinje nevole temp. ispod 20C
Ja sam Mii svu posteljinu oprala i stavila u zamrzivac 24 sata.


Poljubac za sve tete i njihove junake :joy :joy :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la MaMi » 18 sij 2009, 17:16

Pa, cure, kako ste? Kako je Mia? Ništa se ne javljate...Nadam se da je sve u redu. Uvijek me zabrine kada se duže vrijeme ne javljaš na forumu. :srca
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 19 sij 2009, 15:44

MaMi je napisao/la:Pa, cure, kako ste? Kako je Mia? Ništa se ne javljate...Nadam se da je sve u redu. Uvijek me zabrine kada se duže vrijeme ne javljaš na forumu. :srca

Kraj 3 cure,skole,obaveze mi je sve teze naci nesto slobodnog vremena a da nisam umorna ko konj
Mia je dobro,za sada.U 1,5 mjesecu 3 puta u bolnici na kisiku,trenutno joj je diagnoza alergijska astma,dobila je ljekova za izvoz,tako da sad cekamo dali ce sta pomoci jer prosli lekovi nam nisu pomogli kod sprecavanja novog napada
Nova stvar je kao sto znas,krenili smo na biorezonacu.
Na testiranju je pokazalo da je alergicna na grinje(sto smo i znali) da ima jaku intolerancu na jaja i kravlje mljeko i creva da su joj u jadnom stanjuu,(nije ni cudo poslje svih ljekova koje je dobila od rodjenja pa do sad)i da ima puno gljivica Candide koja sve skupa sve pogorsava.
Kadse Mia rodila nije prenasala mleko,niti moje niti adaptirano.Prva diagnoza je bila intoleranca na laktozu Kravljeg mlijeka.Kad sam je dojila drzala sam dietu tako da joj nije smetalo.Poslje je imala Pregomin As,posebno mlijeko.Kravlje mlijeko dugo nije mogla,popila bi i odmah povratila.Nakon testiranja kad je imala oko 6 mjeseci,rekli su da nije to intoleranca.tek prije par mjeseci uspjela bi ponekad popiti cisto mlijeko a da ga nepovrati.Tako kad nam je na testiranju rekla za intolerancu ostala sma u soku,jer sam ja to osjecala,govorila pedijatru ali su rekli da nije d aje uzrok sigurno nesto drugo.Za jaja pa kad sam razmislila,isto je nekako tako,nije nikad bila neki ljubitelj jaja
Mia je dobila strogu dietu 14 dana.Nesmije nista slatko(nista sa dodanim secerom),nesmije nista sa dodatkom bjelog brasna(kruh,peciva,tjestenine),nista od kvasa,nikakve sokove niti voce,od mesa nesmije svinjetinu
Jede krompir,riz(neoljusten) tjesteninu punozrnatu,i sve meso samo da nije pohano.Svaki dan poslje rucka mora piti neki probiotik yogermina junior koji sadrzi 25milijardi probiotika,vitamine i minerale.Danas smo bili drugi put,idemo svaki ponedjeljak
Necu Vas gnjavit kako ide to testiranje(ako bude koga zanimalo mogu naknadni napisat).Uglavnom,Mia poslje terapije koja traje oko 45 minuta zaspe,spava 1/2 sata do kuce,onda malo seta ko pijana,ruca i obavezno zaspe oko 2 sata.Kad se probudi izgleda jako umorno,i navece jako rano zaspe i odspava u komadu preko 12 sati.Urin na pocetku terapija je gust,taman i malo smrdi,svakim danom je svjetlij da bi danas ujutro nakon 6 dana bio proziran kao voda i bez mirisa.
Mia je prosli tjedan uz testiranje imala i prvu terapiju koja je malo sredjivalaimunski sistem.Danas je imala 15 minuta terapiju za Histamin
na slici zbog toga ima na bradi onaj povez
slika
Poslje je imala jos terapiju za mlijeko.Tada ima samo na ledjima ono zeleno,kao rusak koji je povezan sa Biocom aparatom.Iduci ponedjeljak bi trebalo pokazati da li je terapija uspjesan i da li je imunski sistem popravljen i da nereagira na mlijeko.Onda krecemo na jaja,da bi za kraj ostale grinje
slika
Mia se igra cijelo vrijeme,nista joj nesmeta,dok ja razgovaram sa doktoricom jer uvjem imam milion pitanja i trebam odgovore.
Ja sam optimisticna i vjerujem da ce nam pomoci.Metoda je 80% uspjesna kod alergija,i sto je djete manje uspjehi su veci jer imunski sistem je jos uvjek nezreo.
Eto,idemo novim korakom napred,za dva dana Mia slavi 3 rodjendan tako da se nadamo da cemo kao i do sad sve probleme srediti
Pozdrav
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la MaMi » 20 sij 2009, 00:50

Prvo sam vidjela fotografije i smrznula se. Mislila sam da Mia ima nekakvu fiksaciju koja joj drži vrat. Užas. Kada sam počela čitati shvatila sam da se radi o biorezonanci. :znoj
Nisam shvatila to o testiranju. Da li je testirana tamo gdje se radi i biorezonanca ili je testiranje na Candidu bilo negdje drugdje? I kako će se liječiti Candida? Fungicidima?
Nadam se da ćete uspješno odguliti tu terapiju i da će se Mii povuči alergije. A valjda će i zatopliti pa čete biti više vani i biti će manje prehlada.
Kada uhvatiš vremena, opiši kako ide terapija. :srca
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la nadicab » 20 sij 2009, 10:22

i ja kao i MaMi sam se prestaršila slikice. Inače, super kako ima dobrih i uspješnih metoda (za koje ja ne znam :()
I ja ponekad mislim da bih trebala testirati Denisa na toleranciju hrane ali nemam baš neki jaki okidač da bih to shvatila kao nasušnu potrebu da idem potrošiti brdo love :| A s druge strane, osobno mi i paše što je mršav, ionako mi je jako teško i njegovih 20 kg nositi, što ću ako se brzo jako zdeblja? Ovako se postepeno prikivavam na njegovu težinu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la MaMi » 21 sij 2009, 17:42

Sretan 3. rođendan Mia :joy :fworks
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 21 sij 2009, 20:18

MaMi je napisao/la:Sretan 3. rođendan Mia :joy :fworks

Hvala :srca
Nazalost festu smo zbog njene diete odgodili za drugi tjedan tako da je danas puhala u svijecu koja je bila utaknita u posebni kruh sto je mama spekla :)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la MaMi » 21 sij 2009, 22:29

Bitno da je bila svjećica za puhanje i da ste bili s njom. Sigurna sam da je Mii bilo svejedno da li je kruh ili torta. :liza
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Miki » 22 sij 2009, 09:18

sretan rođendan Mia :srca :srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la nadicab » 22 sij 2009, 09:24

sretan rođendan :buket
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Stefanova_mama » 22 sij 2009, 10:28

Sretan rodjendan i sve najbolje i od nas. :proljece :mase :fworks
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Tonka.M » 23 sij 2009, 10:30

Sretan rođendan draga Mia :joy :joy Bitno da je bilo svijećica, već će se ona najesti torti :kiss

Moram priznati da mi je vaša terapija potpuna nepoznanica, al uvijek je lijepo saznati nešto novo ;)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 23 sij 2009, 15:22

Puno hvala drugari :joy :joy :joy :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 23 sij 2009, 15:48

Evo malo vremena,Mia je bila kod zubara na prvom pregledu i sad spava ko top :srca

Biorezonanca spada u alternativnu medicinu kao i bioenergija,hemopatija.....Uradna medicina je protiv kao i za sve ostale alternative.Nakon puno razmisljanja,trazenja informacija po netu,pisanja emailova osobama koje su se javile sa iskustvima i uz nasu pedijatricu koja nas podupire odlucili smo se i to probati.Za sad kazu da nema neki kontraindikacija sto je nama i bilo vazno.Ako joj nepomogne bar da joj nebude slabije.
Testiranje ide ovako.Mii na rukicu stavi kais koji je sa kablom spojen na neki stapic koji na vrhu ima kuglu(kao stap od mazuretkinja),Doktorica ispred sebe ima oko 200(nisam brojila ali mi se cini :mrgreen: ) ampulica koje leze na dasci.U tim ampulama su alergenti.Sa levom rukom sa nekom stipaljkom koja je isto povezana na aparat primi ampulu,u desnoj ruci drzi taj stapic na kojem ta kugla pocme da njise.Kad aparat osjeti da tjelo reagira na neki alergent ta kugla drugacije zanjise.
Mia se pokazala alergija na grinje,i intoleranca na mlijeko i jaja.Sve ostalo je ok.
Intoleranca na mlijeko se je pokazala kao greska u imunskom sistemu i pomocu biocom aparata oni za vrijeme terapije salju pravu frekvencu u imunski sistem i ga popravljau.Jer alergenti nisu slabi,nestete nam ali ih zbog greske u imunskom sistemu tjelo prepozna kao stetne i zato burno odreagira.U svakom slucaju u 80% slucajeva alergije pomocu biorezonace se imunski sistem popravi tj. trajno se covjek izljeci od alergije.Intoleranca pa ima jos veci % jer je greska manja.Tako nekako sam ja razumjela objasnjenje od doktorice koja mi je pokusala na jednostavni nacin objasnit kako stvari stoje.Krenili smo,u ponedjeljak cekamo prve rezultate,da vidimo da li smo se pomocu stroge diete rijesili Candide i da li je ovo tjedenska terapija uspjela srediti intolerancu na mlijeko.Mi se nadamo,mi smo optimisticni da ce bar nesto da uspije i da Mii olaksamo daljni zivot
Javljamo s eu ponedjeljak sa nadam se dobrim prvim rezultatima
:joy :joy :joy :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Tonka.M » 23 sij 2009, 18:12

a mi do ponedjeljka čvrsto stiščemo fige za rezultate!! :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 26 sij 2009, 13:22

Vratile se,dobre volje i pune optimizma :joy
Testiranje je pokazalo da gljivice nisu vise prisutne u crevima i nasa 14 dnevna stroga dijeta ide kraju.Dogovorile smo se da necemo uvesti slatkise do kraja terapija,moze pojesti nesto slatko ali u jako malim kolicinama
Testiranje je pokazalo da nema vise intolerance na mlijeko tako da ovaj tjedan uvodimo prvo mlijecne proizvode i na kraju mlijeko.Sve postepeno i u malim kolicinama
Danas je imala terapije koje su joj jacale pluca,dizanje otpornosti i terapija za intolerancu jaja.Ovaj tjedan nesmije jesti nista sto sadrzava jaja i doktorica se nada da ce kao i mlijeko uspjeti da sredi do iduceg ponedjeljka.
Danas smo doze ljekova za astmu smanjili(tako nam je savjetovao alergolog pulmolog),umirem od straha da nedobije napad ali se nadam,molim da ce uspjeti da malo ta pluca dodju k sebi i da nereagiraju burno na svaki infekt.
Saljemo Vam puno dobre volje i optimizna :joy
Mia i Ana
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la MaMi » 26 sij 2009, 16:53

Krasne vijesti. Javljaj i dalje tako dobre novosti. :srca
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Tonka.M » 26 sij 2009, 23:37

Drage moje :joy :joy :joy pa ovo su savršene vijesti!! Tako sam sretna zbog sviju vas! ma ništa ne može to malo čudo od djeteta spriječiti da uživa u sada zasluženoj rođendanskoj torti ;)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 27 sij 2009, 21:06

Hvala Vam :joy :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 02 vel 2009, 12:45

Evo da javimo nove vijetsi.Danas smo zavrsile sa intolerancama i sve je ok.Mia moze jesti mlijeko i jaja.Zbilja nevjerovatno je to da nije nikad bila ljubitelj niti jednog niti drugog,mljecne proizvode je jela ali u malim kolicinama,mlijeko ako bi popila na bocu nakon par miuta bi ga povratila.
prosli tjedan samo jede mlijeko i mlijecne prozvode.Jednostvano kad otvori frizider prvo se toga uhvati.Mlijeko je pila zadnja 3 dana i to u vecim kolicinama i nije bilo nikakve reakcije.Danas cemo uvesti i jaja(tjesteninu koju obozava,pa palacinke i tek na kraju tjedan peceno jaje.
Danas je dan D,danas je imala terapiju protiv grinja.Za 7 dana cemo znati da li smo uspjeli.Mii su pluca super,doktorica nije vjerovala kad sam joj rekla da ima saturaciju 100 pa sam joj slikala Miu i to dok spava.Evo uvjerite se i sami
slika
To skoro da nije moguce da ima 100 i to jos u spanju,ali dokaz je tu i ja opazam odkako smo krenili na biorezonancu da joj se saturacija penjala,od 98,99 i ponekad 100.Sad pa pokaze 100 uvjek kad mjerima ako je rukica dovoljno pri miru.
Iduci ponedjeljak saznajemo kako je sa grinjama,nasa doktorica je jako optimisticna jer je Mia super do sad reagirala.U ponedjeljak cu jos donijeti nasu kucnu prasinu da pogleda da joj slucajno i tu sta nesmeta i bi polako zavrsili sa terapijama.
26.2 imamo pregled u pumoloskoj ambulanti gdje ce Mii snimati pluca sa CT,tako da cemo uskoro saznati kako su pluca i da li ima poboljsanja od 11 mjeseca kad je slika pluca pokazalo jako slabo stanje,cak je pokazalo da jedan dio pluca 6cm*3cm uopce nije prodihano,da je stisnito kao saka.Uskoro cemo sve saznati i moguce cemo Vam moci preporuciti iz vlastitog iskustva
Pozdrav :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la Tonka.M » 02 vel 2009, 14:05

mmm3m koje su to lijepe vijesti :joy :joy :joy
u vaš topik stvarno dolazim sa guštom jer znam da će mi dan biti uljepšan :kiss

napokon će mala Mia moći uživati u svim čarima papice ;)

i naravno, figice su stisnute za terapiju protiv grinja! Svakako nam javi rezultate!!!

:kiss :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la nadicab » 04 vel 2009, 10:32

potpisujem Tonku :joy :ljubav
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Korak u novi zivot :)

PostPostao/la mmm3m » 04 vel 2009, 14:55

Mia uziva,nasla je nove zanimacije.Vise je nezanima crtanje sa bojicama i flomasterima sad voli da crta sa vodenim bojicama ili temperama.Jos joj je tesko crtat sa kistom jer to nije olovka ali svakim danom joj ide bolje :)
Dobila je za rodjendan jedne jako lijepe boje i uzivala je da si namaze ruke a poslje i nogice pa da ih otisne na papir.Uzivanju nije bilo kraja :joy

slika
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.