Sada je: 19 tra 2024, 07:22.

angažirati dizajnera interijera

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la frrr » 28 sij 2009, 12:09

Masha je napisao/la:frrr, ja se ne bi mislila na tvom mjestu. ako možeš financijski, zašto ne?


e, a pa to i jest velika dilema...nije sad da imam novaca da mogu sve što hoću, a nije da bi me taj trošak bacio na prosjački štap...

krivo sam vam rekla, stan mi je tzv. visoki roh-bau - imamo nešto unutarnjih zidova i prozore
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Imge » 28 sij 2009, 12:12

uvijek sam za to da ti strucnjak pomogne.
nama je, spletom okolnosti, arhitekt osmislio prostor, s tom smo cinjenicom odpocetka isli u pricu. kazem spletom okolnosti jer nam je on i najblizi rod pa je i bilo logicno da nam pomogne, nisam ni imala drugu ideju u glavi nego da to bude bas tako.

inace, u ovoj prici mi se cini najvaznije - ne samo da arhitekt tebe dobro poznaje nego i obrnuto. da znas koji stil preferira. mislim, neces angazirati arhitekta koji brije na teski minimalizam, a ti si total barokni. to jednostavno ne ide. morate se "nac" i morate osjetiti vibru.

i ono sto mene kod arhitekata odusevljava je to sto ce oni uvijek puno funkcionalnije organizirati prostor. to je jednostavno tako. nisu uzalud studirali i nije to uzalud poseban faks.
za kraj - volim listati casopise o unutarnjem uredjenju i volim surfati po tim stranicama :srca , zamisljati kako bi se nesto uklopilo u nasu kucu...
i super mi je ovaj topic :mah

frr - sretno, slatke brige su to... :srca
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la frrr » 28 sij 2009, 12:33

e, da, i nemojte se ljutit, ali feng shui mi je :roll: :roll: :roll:
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Plusic » 28 sij 2009, 12:45

medo14 je napisao/la: + ako mislis da ima smisla rapored podzemnih zracenja.

srecom ja ovu uslugu imam u mami i tati :naughty i priznajem da mi je bilo vazno pri uredenju stana. Nisam htjela da mi se dogodi da stavim krevet "na" podzemne vode i slicno.......
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Miki » 28 sij 2009, 14:00

samo si bilježim ovu temu u moje postove da je lakše nađem
;)
pišem još poslije :mah
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la LiKmama » 28 sij 2009, 14:11

inace, u ovoj prici mi se cini najvaznije - ne samo da arhitekt tebe dobro poznaje nego i obrnuto. da znas koji stil preferira. mislim, neces angazirati arhitekta koji brije na teski minimalizam, a ti si total barokni. to jednostavno ne ide. morate se "nac" i morate osjetiti vibru.

zato ja naglasavam da te dizajner mora dobro upoznati, a ako je dobar - nece nametati svoj stil. o tome se i radi. nema on sta preferirati ako uredjuje i dizajnira MOJ zivotni prostor.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la skorpionka » 28 sij 2009, 18:55

ali je u njemu napravljeno čudo, koje ja smišljam već godinama i nikad ne
bih došla do ovog rješenja.


Ja cu ti uvijek reci: ANGAZIRAJ.

Mi smo imali godinu dana prije selidbe u ovaj sada stan, di smo gradili de novo galeriju i stepenice za istu te radili kompletnu adaptaciju.
Ono sto mi se cini vazno je odrediti razinu do koje ce angazman strucnjaka ici. Ono sto si sama rekla, da li za cisto "tehnicku" stranu, vezano uz rapsored, pomicanje ventualnih pregradnih zidova itd, ili ici ful do zadnjeg detalja. Ovo zadnje nazalost nije reda velicine par tisuca kuna vec prije par tisuca eura ako ce ti netko bas sve odredjivati pa makar to bilo i u dogovoru s tobom.

Ja sam kod adaptacije imala dvije frendice arhitektice od kojih je jedna jako bliska mom vidjenju prostora a druga bas i ne. Pomagale su nam specificno za pojedine probleme. Je rmi nismo htjeli da nam netko drugi uredi prostor od A do Ž. Htjeli smo ostaviti prostora za svoje ideje.

Recimo, MM (koji je tehicke struke i kuzi dosta) napravio par varijanti nacrta stepenica za galeriju a s tim rjesenjima nikako nismo bili ful zadovoljni. Svako od rjesenja je imalo neku manu. Onda smo zvali frendicu koja je uzela dva dana za razmisliti, nasla potpuno obrnuto rjesenje od nasih ideja, i na prvu nam je oboje kliknulo da zelimo stepenice bas na tom mjestu i u toj izvedbi. Sami tesko da bismo dosli na tu ideju. Strucnjak jednostavno drugacije gleda na prostor i ima vise ideja.

Ja sam recimo sama slagala plan za rasvjetu u knaufu, plus svu ostalu izvan knaufa, ali sam prije finalne kupovine s njima presla svaki taj dio i recimo one su u tom mom rjesenju nasle mjesta za dvije korekcije uz tocno obrzalozenje sta i zasto bas ne smije tamo i tako. I zbilja su mi puno pomogle. Kupaonicu sam crtala i planirala sama, frendica mi je dala upute o mjerama koliko prosotra treba ispred, sa strane, itd. od recimo WC skoljke ili sa strane lavaboa da mogu lakse planirati. Pokazala sam im svoj uradak, tu nisu nista popravljale. Kuhinju sam isto planirala sama, nacrt sam im dala na reviziju, isto sam dobila dvije sugestije za koje im se svakodnevno klanjam.

Zato kazem, angaziraj svakako ako mozes i odrediti do koje razine ces ici s tim angazmanom. Ako na necem zapnes uvijek mozes poslusati jel on ima kakvu drugaciju i bolju ideju.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Miki » 29 sij 2009, 14:59

Imge je napisao/la:uvijek sam za to da ti strucnjak pomogne.
nama je, spletom okolnosti, arhitekt osmislio prostor, s tom smo cinjenicom odpocetka isli u pricu. kazem spletom okolnosti jer nam je on i najblizi rod pa je i bilo logicno da nam pomogne, nisam ni imala drugu ideju u glavi nego da to bude bas tako.

inace, u ovoj prici mi se cini najvaznije - ne samo da arhitekt tebe dobro poznaje nego i obrnuto. da znas koji stil preferira. mislim, neces angazirati arhitekta koji brije na teski minimalizam, a ti si total barokni. to jednostavno ne ide. morate se "nac" i morate osjetiti vibru.

i ono sto mene kod arhitekata odusevljava je to sto ce oni uvijek puno funkcionalnije organizirati prostor. to je jednostavno tako. nisu uzalud studirali i nije to uzalud poseban faks.
za kraj - volim listati casopise o unutarnjem uredjenju i volim surfati po tim stranicama :srca , zamisljati kako bi se nesto uklopilo u nasu kucu...
i super mi je ovaj topic :mah

frr - sretno, slatke brige su to... :srca


imge :shock: mogu sve potpisati osim što je arhitektica koja je osmislla prostor buduća žena najbližeg roda :mrgreen:
to što je ona vidjela i smislila u stanu mi ne bi nikada, pa ni onda.
nakon viđenog, ne pada mi napamet praviti konkretne preinake bez da nju konzultiram.

npr. imamo njene nacrte prijedloga za dječju sobu i to je toliko funkcionalno i potpuno drukčije od onoga što smo mi smišljali.
napravila je par različitih ideja, mi smo rekli koja nam se sviđa, pa smo tu ideju dorađivali i prepravljali dok nismo došli do konačnog izgleda. sad nam još ostaje realizacija, nadam se ovog proljeća. oko boja se još nisam odlučila.

ona nas jako dobro poznaje i sve njene ideje su bile u skladu s našim karakterom
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la MaminMacak » 29 sij 2009, 15:27

Ja znam da se to vrijedi i da mi kao laici mozemo arhitektu sugerirati sto volimo i sto zelimo, ali on to moze osmisliti puno bolje od nas.
Konkretno MM i ja se volimo zabavljati uredjenjem prostora i obicno imamo dosta ideja, znamo tocno sto hocemo i sto necemo, ali nakon razgovora s mojim tatom, koji je arhitekt, jednostavno shvatis da neke ideje nisu tako dobre kao sto ti se cine ili da npr. nemas dovoljno mjesta za to (tu je Neufert zakon, vise mi ni tata za to ne treba, imas u njemu sve moguce standarde), da to nece biti funkcionalno itd.

Ako se radi o 1.000 eura, a vi na uredjenje planirate potrositi 50.000 eura, onda vam se garant isplati. E sad, pitanje je da li od arhitekta ocekujes samo ideje i da ti to nacrta sto se konacno dogovorite ili ce ti crtati sve detalje kad krenes npr. raditi kuhinju, pa kad ti dodje stolar da on ne sfusa i proda svoje jeftine stoseve, pa kad keramicar krene ljepiti po svome i to treba nadgledati ... Ovo drugo ce sigurno ispasti skuplje od 1.000 eura (tu dobijes neku cijenu po satu i platis koliko si koristio), ali sigurno ces najjeftinije proci ako uzmes nekog apsolventa ili cak penzica.

A s ovim se ne slazem, da arhitekt mora imati slican ukus kao ti ... Dobar arhitekt mora znati slusati, a ti moras znati reci sto zelis, pokazati par slika koje ti se svidjaju i pravi arhitekt ce moci urediti stan po tvom ukusu. Drugo sto je njima najdraze i najlakse kad im neko da otvorene ruke i mogu raditi sve po svom, ali u principu se uvijek radi prema zeljama i ukusu klijenta. On je tu da sugerira i upozori te, a ti da odredis sto je tebi lijepo i sto zelis. Ako naletis na nekog munjenog dizajnera koji brije samo po svom, odmah trazi drugog i naci ces sigurno nekog profesionalnog.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Mala Bornica » 30 sij 2009, 09:28

ima i u srednjoj gradjevinskoj skoli smjer "dizajner interijera", tako da je i to zvanje. kako bi se posao dizajnera (stilista ;)) uredjenja trebao odvijati:

- snimanje prostora (uzimanje mjera i crtanje tlocrta)
- intervju sa strankom (znaci tu klijent daje svoje zelje i zahtjeve, opisje nacin zivota, itd)
- idejno tlocrtno rjesenje (podovi, zidovi (od rusenja/zidanja do boja), rasvjeta, namjestaj,...)
sada ako je klijent i dalje zainteresiran ide se dalje.
- 3D prikaz prostora
- troskovnik (dizajner interijera bi trebao biti upoznat i s gradjevinskim i ostalom obrtnim radovima)

otprilike bi to tako trebalo izgledati. kako stvarno izgleda u praksi, sigurno ima razno raznih slucajeva. ali dobar dizajner interijera ne mora biti arhitekta.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15991
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la frrr » 04 vel 2009, 17:22

dakle, mislim da ću definitivno uzet stručnjaka. ona od frendice frendica bi pristala to raditi, za dolazak u prostor, plan rasporeda prostorija i otpriličnog smještaja namještaja u svakoj prostoriji traži 1000 kuna. pa to je ništa!
a poslala sam upite i u dva studija pa javim kad dobijem odgovore
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la thinkPINK » 04 vel 2009, 21:57

SUper! Morat ces nas i dalje izvjestavat ;)
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Plusic » 09 vel 2009, 23:09

Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la frrr » 10 vel 2009, 13:28

tnx!
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Henrietta » 10 vel 2009, 20:34

frrr, i meni treba savjetnik za rasvjetu. Ovi "majstori" od arhitekata su toliko bili kreativni da u svakoj prostoriji imam točno na sredini žice :roll: i sad razmišljam gdje bi mogla sa knaufom odraditi a gdje će biti potrebno baš štemati armirani beton :roll: Naravno da ako budemo štemali da mm to neće imati namjeru mijenjati slijedećih 30 godina.
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la frrr » 02 ožu 2009, 18:11

cijene jednog studija

http://www.uredjenje-interijera.com/inc ... rijera.pdf

polustane konzultacije besplatne!
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: angažirati dizajnera interijera

PostPostao/la Mila2015 » 25 vel 2016, 09:11

Pozz..planiram napraviti rekonstrukciju stana s adaptacijom, stan je veličine 39m2...kolika je cijena i imate li preporuke za izvođača i arhitektas korektnom cijenom? Molim samo bez odgovora za DiY varijantu jer nismo u prilici jer puno radimo...
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Prethodna

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.