Sada je: 19 tra 2024, 14:09.

Prava roditelja nedonoscadi

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 20 vel 2009, 14:47

Meni je upravo na kućnu adresu stigla ODBIJENICA za produženje :conf

emina mama jel tebi stiglo službeno rješenje?
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la nadicab » 20 vel 2009, 22:17

Tonka, pošalji mi kopiju da mogu proslijediti u HZZO
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 21 vel 2009, 14:09

Nadice juv gat mejl :mah

Hvala ti :srca
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la emina_mama » 22 vel 2009, 12:19

Pa ja ne mogu virovat. :svadja Kako si ti dobila odbijenicu???? Tonka ODMAH salji prituzbu zurno na Zagreb. Uglavnom zovi Ministarstvo obitelji da ti daju adresu na koju ces to poslat i u ponediljak salji. Moraju ti odobrit. Ja san u petak dobila rjesenje u kojem pise da mi porodiljni traje do 17.03. Oprosti sta ti se nisan javila bili smo u pripremama, jucer smo imali prvi rodjendanski tulum, Ema je imala tortu u obliku mede winny-a uglavnom odusevljena je bila :srca . Saljem ti na pp neke stvari, samo ce malo duze trajat dok sve pretipkam.
emina_mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 kol 2008, 16:30

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 22 vel 2009, 15:12

već u petak sam ja iznazivala tomu brojeva, al kako je bilo već poslije 12 baš i nisam puno obavila :whew

uglavnom sutra ujutro krećem sa zivkanjem i vikanjem i svime što treba! I naravno osobno im nosim žalbu!
Hvala nadice, hvala emina_mama :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Imge » 22 vel 2009, 15:28

Tonka, pratim, pratim :mah
i cekam pozitivno rjesenje :kiss
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 22 vel 2009, 15:37

Imge, znam ja da si ti uvijek tu negdje :srca
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la emina_mama » 22 vel 2009, 16:22

Tonka poslala san ti broj na koji nazovi, nema ti veze zoves li oko podne, ja san ih prvi put zvala oko 13-14sati. Uglavnom napisala san ti kako san ja postupila pa i ti tako provaj.I ne sekiraj se dobit ces i ti produljenje :ljubav ali eto ocito se moraju igrat malo sa nasim zivcima :baba
emina_mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 kol 2008, 16:30

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la lea.marijela » 23 vel 2009, 13:32

Zaista nemogu vjerovat otkako sam u gužvi nisam stigla detaljno pratit no ovo što čitam je previše.
Tonka iako nemrem pomoč uz tebe sam i držim fige samo ih stiskaj rješenje mora proč kao pozitivno!!!!!! :hug
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 23 vel 2009, 13:41

LM :kiss

Evo ja obavila razgovor sa pravnicom u ministarstvu (divna žena) i nije joj nikako jasno kako samdobila odbijenicu kad je zakon jasan po tom pitanju (prijelazne odredbe!). Uglavnom sutra mm samo treba dostavit žalbu u direkciju u Zgbu, iz Ministarstva šalju dopis za moj slučaj i mogu računat da je stvar riješena..

Al dok ja ne dobijem taj papir u ruke... više nikome niš ne vjerujem :whew
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la emina_mama » 24 vel 2009, 08:56

Dobit ces papir nemoj uopce sumnjat jer po zakonu imamo pravo. Ne mogu meni dat pozitivno rjesenje a tebi ne. Koliko san skuzila iz tvog hzzo-a su na svoju ruku odbili zahtjev, ministarstvo ti sto posto prihvaca jer ce dopis iz min.obitelji na kojem pise da imamo pravo se poslat nama, hzzo, predsj.,premijeru i pravobraniteljici. A i iz onog mog rjesenja vidis clanke po kojima imamo pravo. Rekla san ti da je pravnica stvarno divna zena. I ja san se iznenadila. Bravo Tonka :joy :joy
emina_mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 kol 2008, 16:30

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 24 vel 2009, 13:00

Upravo sam se vratila iz područnog ureda Krapina gdje sam odnjela žalbu. Komisija se ve sastala i zahtjev je odobren :joy :joy rješenje stiže poštom. A odobreno je zbog intervencije direkcije HZZO-a i pazi sad: temeljem dopisa Udruge Oko.

Nadice draga :klanja :klanja :klanja ja stvarno ne znam kako ću ti se ikad odužiti za sve što si nam pomogla :srca
Cure, hvala vam svima kaj ste bile uz mene :kiss

(sad si pjevušim onu: kad se male ruke slože... :srca )
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Miki » 24 vel 2009, 13:06

:drink super vijesti
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la watani » 24 vel 2009, 22:42

:joy :joy :joy
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la amarillys » 24 vel 2009, 23:25

Večer djevojke!
Hitno mi treba vaš savjet. Da skratim rodila sam puna 3 mj. ranije, produljila porodiljni za ta tri mjeseca, dala zahtjev za uvećani DD na HZMO, bili smo na vještaćenju i ovih dana, zapravo točno 27/02/2009 mi je trebala početi njega djeteta. No kako to uvijek biva, nažalost treća godina ug. o radu mi baš istiće 29/02/2009. Pitanje:

" Da li se ja mogu prijaviti, naravno bez prekida - što se datuma tiće u nekoj drugoj firmi, ukoliko se desi čudo i poslodavac mi ne želi produljiti ugovor tj. primiti me za stalno (makar ga to ništa ne košta) "

Unaprijed Vam hvala na vašim odgovorima :(
amarillys
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 vel 2009, 23:52

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la nadicab » 25 vel 2009, 11:17

Tonka, sada ćeš se morati učlaniti u udrugu ;)
Baš mi je drago da je intervencija pomogla :joy jer ja napismeno nisam ništa dobila iako sam slala
amarillyis, pojma nemam :dunno
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la amarillys » 25 vel 2009, 11:53

ima li tko kakav tel-br- pravnika iz HZZO-a?
amarillys
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 vel 2009, 23:52

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Tonka.M » 25 vel 2009, 12:58

amarilys evo ti broja HZZO direkcije: 01/ 4806 333 i dežurnog telefona 01/ 4806 403
nadam se da ćeš uspjet dobit odgovor na pitanje. I to pozitivan :)

Nadice, sad sam ja malo zbunjena... Ja bi se odavno učlanila, al sam mislila (očito mi je bolje da se okanim toga) da "primate" samo djecu sa težim dijagnozama :oops: Al ak mogu prek veze, trčim na web printati pristupnicu, šaljem je poštom ili?
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la sanjalicax » 06 ožu 2009, 17:24

meni treba jedan savjet vezano za produženje porodiljnog

Karlo je rođen točno 2 mjeseca ranije i ja sam zatražila od područnog HZZO-a produženje za , predala sam rodni list, kopiju otpusnog pisam i kopiju trudničke iz koje je vidljivo da je termin bio 18.01. ( a K. je rođen 18.11.)
Danas sam dobila rješenje u kojem su mi produžili za samo 38 dana, tj. računica im je sljedeća, K. je rođen u 31+4 tjednu, a do 37 tjedna ima 38 dana ????? Pa halo nije on rođen 5 tjedana ranije nego dva mjeseca.
Naime naša pravnica u HZZO-u Bjelovar je mišljenja da do 37 tjedna najranije traje normalna trudnoća.
Kome da se obratim za savjet ???

Znam da su cure u drugim gradovima dobivale produženje do očekivanog termina. Mislim nije u redu da jedan područni HZZO tumači zakon ovako, a drugi onako!!
Rok žalbe mi je 15 dana, molim pomagajte
iza kiše uvijek dolazi sunce
sanjalicax
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 pro 2008, 11:00

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la watani » 07 ožu 2009, 00:07

ne mogu naci gdje u novom zakonu o obaveznom osiguranju/ili rodiljnom dopustu pise ovo:
Rodiljni dopust produzuje se za onoliko vremena za koliko je dijete prerano rodjeno (ako je porod uslijedio unutar razdoblja od 24. do 38. tjedna trudnoce).

(to je pejstano sa drugog topica o rodiljnom dopustu)
u svakom slucaju, to je vazecem zakonu definicija prijevremenog poroda. sve nakon toga je u terminu :dunno

tako da je u ovom kontekstu
IV. PRAVA ZAPOSLENIH RODITELJA I SAMOZAPOSLENIH RODITELJA NA RODILJNE I
RODITELJSKE POTPORE
1. Rodiljni dopust
Članak 12.
......
(6) Ako je dijete prerano rođeno, rodiljni dopust iz stavka 1. ovoga članka produžuje se za onoliko
vremena za koliko je dijete prerano rođeno.

moguce takvo tumacenje koje ti je dala pravnica.
bjelovar :roll:

jesi pokusala zvati direkciju (HZZO direkcije: 01/ 4806 333 i dežurnog telefona 01/ 4806 403), pitala ih zasto si ti dobila ovakvo rijesenje, a znas da su u drugim podrucnim uredima davali drugacija rijesenja?
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la ninanana » 05 lip 2010, 23:15

Znam da je dugo prošlo od ovog topica, i ja sama već dugo radim (od novembra prošle godine). Al' evo moj slučaj-opet u igri onih famoznih 38 tjedana koji se smatraju pravovremenim porodom...jednostavno su mi ukrali pola pune plaće temeljem "internog pravilnika"!
Rodila sam sa 32 tjedna (dijete je hvala bogu u svemu stiglo pa i prestiglo vršnjake - ima 21 mjesec upravo danas, 15 kg i visoka je cca 95 cm, razgovara rečenicama itd. da ne nabrajam iako sam ponosna i na nju i na sebe :dada )
No, skrenuh s teme. Dakle, umjesto 8 tjedana meni su odobrili samo 6.
Naravno da sam se žalila direkciji koja me isto britko otkantala s pojašnjenjem da se 38 tjedana smatra donešenom trudnoćom a ako želim nek se žalim Upravnom sudu RH - možete mislit kako bi me sud tek branio!
Mene sad zanima - zašto se ne štedi i na onima koje rode na vrijeme, sa punih 40 tjedana, pa nek i one idu raditi dva tjedna ranije.
Ova "interna" HZZO drskost pogađa baš najosjetljivije...sramotno!
ninanana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 svi 2008, 08:04

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la nadicab » 06 lip 2010, 20:35

hmm, dala si mi misliti.
trebala bih znači napisati dopis u kojima ćemo tražiti njihovo očitovanje :sumo
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Mamidji » 07 lip 2010, 18:56

molila bih i ja pomoc.....rodila sam sa 34+6 tjedana trudnoce i interesira me da li i sada (ne znam da li se kaj mijenjalo u relevantnim zakonima....) imam pravo produljiti rodiljni dopust i kada to moram uciniti(ako sam dobro shvatila prije nego moja F. navrsi 6 mjeseci, jel tak?) i da li to znaci da onda za taj produljeni period imam pravo na nelimitiranu naknadu tj. prosjek mojih placa u zadnjih 6 mj. prije poroda.
dosta mi je to vazno jerbo imam ugovor na odredjeno do 30.6. koji mi nece produljivati i evo bas neki dan sam dobila i obavijest od poslodavca u tom smislu!
unaprijed zahvaljujem na odgovoru....puno bi mi to znacilo.....
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la 2palčića » 07 lip 2010, 23:19

Ja sam rodila u 36. tjednu i predala sam zahtjev za produljenje porodiljnog .Morala sam donijeti kopiju trudničke knjižice,otpusno pismo iz bolnice i djetetov rodni list.Gospođa koja radi na protokolu socijalnoga mi je rekla da će mi to sigurno uvažiti i da će mi za to vrijeme biti uplaćeno ovisno o prosjeku moje plaće,jer to spada u prvi dio porodiljnoga.Taj sam zahtjev predala možda dvadesetak dana poslije poroda,ali još nisam dobila rješenje.
Avatar
2palčića
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 27 svi 2010, 23:09
Lokacija: Split

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Mamidji » 08 lip 2010, 00:03

2palčića hvala ti......jedino kaj ja nemam trudnicku knjizicu jer sam trunocu vodila kod privatnog gin. koji to u principu ne daju......no nema veze, sakupiti cu ostatak dokumenata pa se zaletiti do Hzzo!
i pitanjce: otpusno pismo iz bolnice mi treba moje ili djetetovo? ili oba?

hvala jos jednom za info!
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la nevenera » 08 lip 2010, 00:11

ja sam rodila 34+5, morala sam odnijeti rodni list djeteta, otpusno pismo (i moje i tinovo), trudničku knjižicu. zahtjev sam dobila i ispunila tamo. i to sam napravila kad je tin imao oko 5 mj jer su nam uvećali porodiljni za točno onoliko koliko je falilo do poroda, više- manje nekih 37 dana
meni su produljili onaj prvi dio porodiljnog gdje se dobila veća naknada (prosjek plaće) za točno 37 dana.
gospođa je bila neugodna jer se uhvatila nečeg što je napisano na otpusnom pismo a to je da se smatra da je tin rođen 35+4 (piše da je rođen 34+5 ali je i dodano da je možda stariji od procijenjenog)- što, s obzirom na to da točno znam kad je začet nije točno
na kraju je sve bilo ok
zaleti se ti i sve provjeri
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la nevenera » 08 lip 2010, 00:12

mislim da im je trudnička samo bila bitna zbog procijene datuma rođenja, ostalo nisu puno gledali
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prava roditelja nedonoscadi

PostPostao/la Mamidji » 08 lip 2010, 09:04

nevenera, hvala puno! evo pripremila sam papire i mislim da cu to danas odnijeti jer cemo uskoro na more na tri mjeseca, pa da poslije ne zaboravim!
jedino kaj je Frankino otpusno pismo tako zbrljano i poispravljano da je to strahota......meni su u papirima u bolnici upisali pogresno da sam rodila 35+6 sto nije tocno, nego 34+6 (krivo su me shvatili na porodu a naravno da niko tamo nije to racunao.....)! ja sam to sama skuzila nakon nekoliko dana u bolnici i rekla im to, na sto su oni rekli da je dijete tako i tako klinicki procijenjeno na 35 tjedana pa je to-to i da nema potrebe ispravka mojih papira!
pedijatrica koja nas je otpustala je to ispravila na Frankinoj otpusnici koja je citava poispravljana i korigirana...e sad, nadam se da to nece stvarati problem, jer je iz moje trudnicke povijesti bolesti vidljivo sa zadnjeg pregleda koji datum je tocno 33 tjedna, pa onda svako normalan zna na to nadodati jos tjedan i 6 dana i zakljuciti da sam se porodila sa 34+6 a ne onako kako su u mojim bolnickim papirima napisali (iako mi to zapravo niti ne pise na mom otpusnom pismu, nego je pisalo tamo u bolnici na onoj temperaturnoj listi koja je visila na krevetu)!
ponijeti cu sve papire, ako budu me trazili ili ako ce stvarati probleme oko toga, pa bumo vidjeli!
u svakom slucaju hvala puno jos jednom!
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

Prethodna

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.