Sada je: 18 tra 2024, 18:16.

Pulmicort respule

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 22 vel 2009, 17:53

Postavljam ovu temu jer me zanima ovaj lijek.Naime moja Mia je sklona čestim laringitisima odnosno napadima laringealnog kašlja poput laveža psa pri čemu ostaje i bez kisika,ja joj dam ventolin i fliksotide i rijetko joj i nakratko pomogne zato smo često u bolnici na inhalacijama adrenalinom i injekcijama kortikosteroida.Ja sam nabavila inhalator pa ju inhaliram sa fiziološkom otopinom.
Prošlu noć je Mia opet dobila laringitis i nekako smo izgurali noć bez odlaska u bolnicu.Prije par mjeseci sam čitala medicinske stranice i saznala za lijek iz naslova Pulmicort respule i bila ugodno iznenađena njegovim dobrim učincima.Jutros sam se fino spremila i otišla do dežurne ljekarne i zamolila da mi prodaju taj lijek kad tamo nikad čuli za takvo što,na moje razočaranje ponovo sa ovim gradom,što god dotakneš ili neznaju ili nema ili nemože.Ali dobro nije to tema.

Kakva su vaša iskustva sa laringitisom,sa pulmicortom i kako ga dozirate i koliko traju inhalacije njime,da li ga mješate sa fiziološkom???Gdje ga nabavljate?Meni ga nikad nijedan pedijatar nije spomenuo.

Ako postoji tema neka netko spoji. ;)
Zadnja izmjena: swanmia; 22 vel 2009, 20:05; ukupno mijenjano 3 put/a.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la pepita » 22 vel 2009, 18:03

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 22 vel 2009, 18:47

Hvala :dada,vidjela sam tu temu i isčitala cure su pisale o pulmicortu da su ga kupovale u Beču,to je bilo 2005.god.
Nadam se da se sada situacija promjenila i da se taj lijek može sada kupiti i u Hrvatskoj,pa molim da mi se javite ako znate gdje se može kupiti i dali treba recept.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 vel 2009, 20:34

moze se kupiti preko dolca. a i neke druge ljekarne ga hoce nabaviti. 20 ih kosta oko 400 kn. ja uvijek doma imam 5 komada.
jako sam zadovoljna, dozirala sam po uputi rihtera s cibermeda, a cesto sam i kombinirala s mikronefrinom koji sam isto nabavila preko dolca.
zadnju godinu se stanje smirilo pa ga imam hdb samo u nuzdi.
nabavi ga i preporoditi cete se :up
imas i na rodi temu na zdravlju "bronhiticari, astmasi.... " tamo ga uvijek neko nabavi pa podijelimo troskove i respule. i uvijek ih netko ima za nuzdu. imam i ja pa sada znas, ako zatreba saljem ti ;)
prodajemo ih dakle po 100 kn 5 kom.
doziranje neide sa fizioloskom vec same idu koliko se sjecam .. no evo ti ono kako ja radim po uputi rihtera ... ovo sam si u komp sejvala ;)
dakle ta kombinacija s oba mi je bila savrsena, no dobar je i sam pulmicort :up

Re: pulmicort respule ili micronephrinVlaženje nema veze s laringitisom, i toga se manite.Mikronefrin pomaže trenutno, no obično se laringitis potom opet malo vrati. Pulmicort djeluje protuupalno, treba malo duže, tj. oko 45 min., ali onda drži, i obično se napad ne vraća. Mogu se dati pomiješano u istoj inhalaciji. Za sprečavanje napada, na prvi znak prehlade i zvonkijeg glasa ili kašlja, dati najprije Pulmicort.
boza 09.02.2007. 13:45 Re: pulmicort respule ili micronephrina mozete li napisati omjer kako se daje mikronefrin? 1.)0,5 ml kako je pakiran + 3 ml fizioloske ili?2) i kakv bi bio omjer kombiniranja s pulmikortom i kada zapravo kombinirat/ 3 ml fizioloske+ 0,5 ml mikronefrina + 2 ml pulmicorta od 0,5 mg/2ml ?
Darko Richter, dr. med. 09.02.2007. 17:20 Re: pulmicort respule ili micronephrinPulmicort 0,5 mg/2 ml + Micronephrin 0,5 ml + do 5 ml fiziol. otopine ili aquae redestill. (tj. fiziološke ili aquae 2,5 ml).
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 vel 2009, 20:35

treba privatni recept . i za vani ti treba privatni recept.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 vel 2009, 20:44

NE dodaje se nikakva fiziološka otopina, ali se mogu dodati drugi lijekovi, npr. mikronefrin ili adrenalin. No, to nij eza kućnu uporabu. Vi dajete cijelu respuli od 0,5 mg/2 ml čim osjetite da bi dijete moglo promuknuti, a to znači čim mu počne curiti nos i vi naćuhnete da me se malo podebljao glas. Ljudi griješe praveći se važni kako "ne daju terapiju", a kada se laringitis razvije, puno je teže dobiti dobar učinak, nego još na početku.
dakle ide kako sam rekla cisti bez fizioloske, al probaj nabaviti i mikronefrin pa dajes kako sam ti gore napisala , pulmikort i mikronefrin i fiziol. to je najucinkovitije mi se pokazalo.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 22 vel 2009, 21:41

Hvala ti,baš si Dobri anđeo :)
To na cybermedu sam isto čitala i zaključila da bi nam to jedino moglo pomoći.Ovo o doziranju sam isto prepisala.
E sad mi objasni kakav je to privatni recept,i ovo dolac je naslućujem ljekarna na trgu kod dolca ili neka druga.
Još me zanima jeli istina da djeluje nakon 45 min. i da se napadi više nedešavaju,odnosno koliko dana i puta na dan treba inhalirati? :conf
Sutra idem do jedne moje privatne ljekarnice gdje sam nešto naručivala već za malenu pa ću je zamoliti da mi naruči,ako nebude išlo javit ću ti pa da se dogovorimo da mi pošalješ ako možeš.
Puno pitanja,sorry!!
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 23 vel 2009, 09:37

Dobri andjeo,ništa od naruđbe,moram ti se obratiti za pomoć da mi pošalješ pulmicort.Ajde molim te javi mi na pm kako da to obavimo ja to nikad nisam radila.
Imali smo jako lošu noć,ventolin i flixotide nam se ovaj puta nisu pokazali,držali su jako kratko,da stvar bude gora oko 2 sata nam je i riknuo inhalator pa smo cijelu noć prokuhavali u loncima vodu i parili sobu,umorni smo svi ko da nas je vlak pregazio.Mia jutros hropti,škripi,struže,reži,ima kašalj kao lavež,sinoć dobila i febru.Danas sam je mislila odvesti našoj doktorici da ju posluša.
Ako znaš kad koristim pulmicort dali smijem i ventolin i fliksotide,ili nesmiju ići zajedno???
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Dobri andjeo » 23 vel 2009, 20:26

smiju zajedno , daj cybermed pretrazi sve o pulmicortu, ima gdje rihter bas kaze da moze s ventolinom. a mozes nazvat i astmafon pa pitaj.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Dobri andjeo » 23 vel 2009, 20:41

ali kako ces inhalirat ako nemas el. inhalator ? uglavnom javi mi na mobitel koji sam ti poslala na pp dal da saljem i kako, ja sam inhalirala 2 x na dan 2 -3 dana i prestalo je uvijek i odmah. pitaj rihtera za tocnu dozu na cybermedu s obzirom na kilazu djeteta i starost,nemam ti vremena traziti jer na poslu nemam net a doma ne stignem pa ne znam kad cu do foruma i neta. no uglavnom imas sve na cybermedu a velim mozes i njega jos pitat najbolje .
inace to je ujedno i lijek za astmu pa kako velis da ti mala hropti pretpostavljam da ona ko i moja ima kombinaciju laringitis/bronhoopstrukcije , uglavnom nama bi odmah pomoglo , puno brze i bolje od ventolina , bolje od svega :up i zato ga ja i imam doma uvijek u pricuvi.
dalje se cujemo mobom ;) :mase
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 24 vel 2009, 11:30

Hvala ti,kupila jučer novi inhalator. :mah
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Kosta`s mummy » 11 ožu 2009, 12:49

Kod nas u Budvi pulmicort respule se mogu naci u skoro svakoj apoteci. Moj sin je imao u dobi od 6 mjeseci alergijski bronhitis, laringitis, rinitis i konjuktivitis, nekoliko epizoda dok nije zavrsio u bolnici.Nakon 7 dana bolnickog lijecenje, urbason intravenozno i inhalacije atroventom, uz sirup Aerius bio je mnogo bolje. Na otpustu su nam rekli da ga tri dana inhaliramo Pulmicort respulama, svega 3 dana, takodje nam preporucili rano ujutro da ga setamo uz more, kao i da ga vodimo na Brajice- to je mjesto 20 km od Budve na velikoj nadmorskoj visini, gdje je sudar kontinentalne i morske klime, inace jako poznato mjesto astmaticnim bolesnicima kojima ova klima jako prija(moj polubrat koji je astmaticar dosta puta tek gore prodise normalno nakon napadaja kod kojih mu pumpica ne pomaze). Radili smo sve sto su nam rekli, uz to davali i ProbioKid Imuno,koji su nam takodje preporucili.Posle svega ovoga on se potpuno oporavio. Dosta posle toga imao je 2 ili 3 puta nesto sto je licilo na sami pocetak bolesti, sve rijeseno inhalacijama samo fizioloskim rastvorom. Takodje su nam rekli da je potrebno: ne pusiti ni slucajno u blizini djeteta, sto bi se valjda trebalo podrazumjevati, ali nazalost znam mnoge koji to rade, onda skloniti sve plisane igracke od djeteta, davati sto vise tekucine, pobrinuti se da nema vlage u stanu, ne cistiti do sterilnog ( npr dubinsko usisavanje kuce rainbow aparatom, ni slucajno svakodnevno) truditi se da djete ima optimalnu tezinu, kod punije djece tok bolesti moze biti znatno tezi i provoditi sto vise vremena vani.Zaboravila sam da napomenem da moj Kosta takodje ima ekcem za sta mi je dr rekla da je ustvari to ista bolest kao ono gore navedeno, samo na drugom mijestu, na drugom organu, da nakon 3. godine kod velikog procenta djece dodje do potpunog ozdravljenja ukoliko se prije toga uspije broj napada svesti na najmanju mogucu mjeru.
Kosta sada ima 19 mjeseci i u poslednjih devet mjeseci, da kucnem, nismo imali apsolutno nikakvih zdravstvenih problema.
Zelim da sa tvojim djetetom bude isti slucaj :mah
Kosta 05.08.2007.
Avatar
Kosta`s mummy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 447
Pridružen/a: 09 ožu 2009, 10:14
Lokacija: Budva

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 12 ožu 2009, 18:04

Jako me se dojmio tvoj post,imate divne i dobro educirane liječnike vidim,što kod nas nije slučaj.Ovi naši nam nebi dali ni ventolin pumpicu da ja nisam napomenula 1. puta kad se to desilo,2.puta je također završila u bolnici dali su joj i flixotide i kisika jer je već plavila i slinila,također i adrenalin inhalacije,tako je bilo još dva puta sve isto.Sada zadnji put sam pitala za pulmicort respule, i nisu nikad čuli za taj lijek,strašno,nakraju sam ga nabavila-(još jednom hvala-),u međuvremenu joj je bilo bolje,pa ga imamo u pripravnosti za nedajbože.
Pozdrav :ljubav
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la Kosta`s mummy » 19 ožu 2009, 14:19

Jako mi je drago da ti je curici bolje :srca
Kosta 05.08.2007.
Avatar
Kosta`s mummy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 447
Pridružen/a: 09 ožu 2009, 10:14
Lokacija: Budva

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la nena281 » 25 ožu 2013, 12:46

Mi smo se preporodili od kada koristimo Pulmicort respule! prije mi se dijete gušilo pri napadu laringitisa, a sada sve ostane samo na promuklom (lajavom) kašlju. Napadi su se i prorjedili. Ako tko treba voljna sam i prepustiti višak respula ( jedini nedostatak je da se mora naručiti cijelo pakovanje preko ljekarne Dolac) jer nam se napadi javljaju sada dva do tri puta godišnje. Kontakt 0918964495
nena281
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 23:28

Re: Pulmicort respule

PostPostao/la swanmia » 27 ožu 2013, 09:13

nena281 je napisao/la:Mi smo se preporodili od kada koristimo Pulmicort respule! prije mi se dijete gušilo pri napadu laringitisa, a sada sve ostane samo na promuklom (lajavom) kašlju. Napadi su se i prorjedili. Ako tko treba voljna sam i prepustiti višak respula ( jedini nedostatak je da se mora naručiti cijelo pakovanje preko ljekarne Dolac) jer nam se napadi javljaju sada dva do tri puta godišnje. Kontakt 0918964495


Evo opet trebamo pomoć...curka i dalje ima borbe sa čestim laringitisima i imala sam do sinoć još jednu respulu Pulmicorta i spasila nas je,ali osjetim da nije još gotovo pa nam hitno treba još doza...slobodno te kontaktiram na ovaj broj moba sms-om???
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.