Sada je: 28 ožu 2024, 10:24.

obroci i međuobroci

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la tanjabb » 24 vel 2009, 01:03

da li u dobi od 10 mjeseci moze vec narance, ananas...sta smije ?

ne smije, baci pogled na tablicu. Citrusi nakon godine dana. Voce u kompotu je vecinoma secereno, pa se i zbog toga ne daje bebama. I keksolino sadrzi secer, zato smo ti ga odsavjetovale.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 24 vel 2009, 17:06

tanjabb je napisao/la:odsavjetovale.



:lol

čini mi se da si ti pitala što bebe jedu navečer prije mlijeka. moja ništa. jede mlijeko navečer, oko 20. prije toga oko 18 mliječni obrok na žlicu, jogurt i neke pahuljice. prije toga, oko 15 ručak i tako sve do doručka. spava odlično u zadnje vrijeme (kuc kuc). prošli joj je tjedan probijao zub, jela je manje nego ikad, spavala bolje nego ikad. meni se već preko nekoliko puta dokazalo da hrana nema veze s dobrim spavanjem i da se bebe ne bude od gladi i neće spavati ako ih se našopa navečer.

mene buni sad što dalje. tri obroka, doručak, ručak i mliječni, bočica ujutro i navečer. uz bočicu nije nešto vezana, ne uspavljuje se s njom, ali pije prije spavanja neposredno (čistimo zubeke ;) ), probala bih ukinuti jednu nakon prvog rođendana. da ili ne i kako onda organizirati prehranu? da joj dam onda po cca dec mlijeka na kljun da pije uz doručak?
ili da ukinem jutarnju ili večernju? mislim da bi jela ujutro na žlicu, al lakše mi je uvalit joj flašicu
iskustva? do kad su vaši pili ujutro i navečer na bočicu?
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la mamashnita od noje » 25 vel 2009, 00:28

moj je bocicu doslovno zafijatio o zid kad je bio nekih 15 mjeseci i nakon toga vise nije bilo teritorije da flasici primirisi. ali...
meni je ta flasica nekako totalno super. ne znam kako bih to objasnila, nisam pobornik flasice i uvijek cu navijati za casu.
ali jutarnja flasica, kao i vecernja, imaju mi skroz neko drugo znacenje jer su mi osim obroka i svojevrstan sedativ za bebe / djecu. djeluje umirujuce i pruza im osjecaj ugode. :)
nekidan mi je vrticka psihologica rekla kako mnoga djeca u dobi moga sina (a rijec je o djetetu od 3 godine i 8 mjeseci) ujutro kad otvore oci popiju mlijeko na flasicu.
osobno, smatram da su u toj dobi za flasicu puno preveliki, ali hocu reci da se na tvom mjestu, frrr, jos uvijek ne bih time zamarala.
odnosno, ne bih forsirala izbacivanje bocice, barem ne jos neko vrijeme.
s druge strane, s noom sam u svemu bila prilicno naci tip i sve je moralo ici po spagi :(
danas bih bila puuuuuno labavija u mnogocemu :)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Ina66 » 25 vel 2009, 09:22

ja ću se vratiti na baby hranu u prahu ;)
eli je već spomenula da toga ima u Italiji, to je tzv. liofilizirana hrana i meni (nama, nekima) nije bilo jasno da netko poseže za takvom vrstom hrane, a ima mogućnosti nabave hrane iz bio-/eko-uzgoja (ovo prvenstveno govorim za meso).
za Japan mi uopće nije čudno da je takva praksa

o večernjoj/jutarnjoj bočici - iako nemam iskustva s bočicama, pustila bih joj te dvije dok god ona želi piti tj. dok god popije zadovoljavajuću količinu mlijeka. ne mislim pri tome da ih dudla do pete godine (ima i toga pa i starijih), ali dora je još premala.
uostalom, pokušaj joj davati mlijeko na šalicu, ne bih čak ni na kljun, pa ćeš vidjeti koliko će piti
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Sreca najveca » 25 vel 2009, 11:06

vec se to spominjalo na nekom topicu: vecina djece puno vise mlijeka popije na flasicu nego na kljun/casu. primjera radi, moja ce na salicu popit dva tri guca (fore radi), a na flasicu popije 200-250 ml - i ujutro i navecer i uopce me ne brine sto kao dvogodisnjakinja pije na flasicu. bitnije mi je da popije pola litre mlijeka dnevno.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 25 vel 2009, 12:38

e, znam da popiju manje zato sam i mislila umjesto jednom na bočicu po 200 ml dat više puta dnevno na kljun po 60 ili 90 ml. pa dodaš jogurt, sir i sve što mogu s godinu dana mliječno jest pa i ne ispadne baš tako strašno.
(koliko sam skužila, ako dijete jede dovoljno mliječnog da kompenzira tih 500 ml, teoretski ne treba popiti ni mililitar mlijeka, na bočicu, kljun, čašu ili iz tetrapaka :D)

no, dobro, ali ako tako kažete, onda ću ipak pričekati da tu flašicu počne odbijati sama, nisam baš takva naci štreberica da joj idem uzet bočicu jer imam neku fiks ideju da ona mora biti super beba koja ima godinu dana i ne pije više na bočicu. nego ju ona ne ljubi baš i imale smo period štrajkanja kad je mlijeko pila na čašu s kljunom, svih 200 ml, samo je to predugo trajalo pa smo se vratili na bočicu koju je nekako opet prihvatila. nije sad da je luda za njom, al hoće popit (a baš zato sam ju i mislila ukinuti, jer vidim da je njoj bočica nužno zlo. iako, vidim nekad navečer da joj baš paše cuclati, fino ju smiri)

situacija je takva da joj ja tih 400 ml koje sad dobiva na bočicu dam na žlicu - prošlo bi bi bez pol frke. kljun ili šalica ne baš. a neću ju forsat da ne pije ništa, nek pije bočicu onda.
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Wishka » 25 vel 2009, 23:43

Joj frrr, blago vama s tom bocicom na kljun.
Moja ima tu bocicu vec mjesecima i nikako da ju prihvati a tako je lijepa i mekana :) i nista, samo ju grize, okrece i glodje na sve strane ali piti, nema sanse :(
Bocica je zakon jos uvijek a casa je glavna fora ;), pogotovo ako tata pije pivu (sva se trese od uzbudjenja ne bi li dobila malo ).
Wishka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 07 pro 2008, 23:11

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 28 vel 2009, 18:06

tek sad vidim ovu temu i drago mi je jer se nastavlja na ono sto sam ja pitala nedavno (ili davno) na drugom obroku :)

naime kod nas ide :
- mlijeko/bocica - oko 7, popije i nastavi spavati jos malo
- mlijeko/bocica - oko 11 kad se digne iz kreveta
- voce - oko 13 (uglavnom u setnji ili po povratku iz setnje), nakon voca ide spavati
- rucak - oko 17
- vecera - oko 20 (ovo su neke pahuljice ili palenta sa mlijekom, sad uvodimo jogurt, pa cesto to bude i malo kruha i jogurt oko 21, a mlijeko i pahuljice oko 19:30)
- mlijeko/ bocica - oko 23, i zaspe do 23:30

moja muka nedavno je bila - ako dam rucak oko 16 ili 16:30, veceru oko 19, sta da mu dam izmedju 19 i 23?
ili da ostavim ovako?
jutarnju bocicu (ovu oko 11) necu izbacivat jer mu pokusavam izbaciti ovu u 7 i uciti ga da ide spavati ranije (i naravno da se dize ujutro ranije).....
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Sreca najveca » 02 ožu 2009, 11:38

joj, meni se nekak cini kasno da dijete svoj prvi konkretan obrok dobije tek u 5 popodne, a da to tada bude samo na mlijeku i vocu. ja bih radije dala ujutro mlijeko pa oko 10-11 voce, i onda prije popodnevnog spavanja rucak.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 02 ožu 2009, 15:02

vazna je razlika u tome sto se on ne budi u 7 ili 8 pa njemu to nije tako dugo kao sto zvuci,... pokusaj to gledati na nacin da sve satnice maknes za 3 sata unatrag.
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Sreca najveca » 02 ožu 2009, 16:49

a da, ako se budi tek u 11 onda je to zapravo ok. jeste vi njega planirali dati u vrtic ili ce ga netko cuvati? pitam zbog ritma.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 02 ožu 2009, 16:54

budi se on oko 7, ali ga drzim u krevetu, pa se mazimo, igramo jos malo drijemamo ....
dok sam ga dizala tada iz kreveta, imao mi je 2 dnevna sna po sat vremena max i nikad nije isao spavat prije ponoc...
ovako smo nasli jedan lijepi ritam, koji mozda nekome izgleda cudno ali djetetu pase (ja sam se naucila) i to mi je najvaznije :)
ja mu polako mjenjam ritam i nadam se da ce do kretanja u jaslice taman doci na ritam djeteta koje spava od 20 ili 21 do 7 ujutro , to mi je zeljeni cilj :joy
za sada sam presretna sto sam postigla da zaspe oko 23 a ne kasnije. naime od rodilista je jedna od onih beba koje imaju taj tzv. kasni ritam... ali sad sam napokon naucila ja zivjeti tako i nije mi vise tesko (inace sam cijeli zivot bila ranoranioc)....
svaki tjedan ga dizem cca 15 ili 30min ranije i toliko ranije pokusavam i stavljati u krevet.
U jaslice ce tek 01.09.


otisle smo off, sorry svima :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 02 ožu 2009, 18:22

Jos malo off, Plusic meni skroz cudno sto vi radite 4 sata u krevetu, sobi. Ne znam, meni se isto cini rucak u 5 kasno za bebu, ako prije jede samo voce i mlijeko. Jel mu das i neku zitaricu uz voce? Ako mu das oko 7 mlijeko, ja bi mu voce dala vec u 11 kad se dignete, pa onda po tome dalje. Mi se budimo u 8-9 kako kad i imamo u krevetu nakon budenja hranjenje, dignemo se i sljedeci obrok nam je zitarice i voce oko 11. Nakon toga dojenje i oko 3 rucak.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 03 ožu 2009, 12:51

TP znam da smo vec pricale o tome :)
ovako njemu pase i necu mu mjenjati, naime imali smo rucak u 13sati i nije htio spavati nakon njega, poceo mi je spavati popodne tek kada sam mu makla rucak kasnije.
jede voce i zitarice prije spavanja....

tesko mi je pitati savjet kad se svaki put moram opravdavati zasto imamo obroke kako imamo.
svako dijete je individualno i odgovara mu drugaciji ritam.
do jaslica cu mu ja polako nametnuti njihov nacin, ali do tada uzivam (po prvi put) u sretnom i zadovoljnom djetetu, pa me stoga nije briga ako ce rucak biti i u osam navecer .
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2009, 13:09

Ma kakve isprike! Ja sam procitala vas raspored i tvoje pitanje za meduobroke pa mi se cinilo da bi vam ovo kasnije papanje bilo bolje poslozeno da ujutro pomaknete jedan obrok unazad odnosno da nema za redom dva puta mlijeko i da ima ranije rucak. Nama je dnevno spavanje bilo kad smo poceli s dohranom svakako pa nije spavao nakon rucka pa je, pa je spavao al malo, svakako. Al evo sad nam se spavanje ustalilo. No, to je sad druga stvar...
Ti znas najbolje sto Danticu pase. Nije u pitanju samo hrana nego sve ostalo a tu si kao mama tu ekspert.
:mah
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 03 ožu 2009, 13:12

hvala ti draga TP :hug
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 03 ožu 2009, 13:17

iako, moram ja još malo..meni se čini da prelagano jede ujutro, a sve teško i zasitno je navečer pa nije ni čudo da ne može zaspati kad probava radi i kad je napucan energijom....

mi isto sad imamo neki čudan ritam...kao da se nazire prvi međuobrok...hmmmm...

7.30 - mlijeko
10 - gris/pahuljice (na rižinom ili na vodi, ali s malo slada ili maslaca od sezama da ne bude baš totalno bezokusno)
12- 12.30- voće (samo)
15.30 - ručak
18.30 - mliječni obrok
20 - mlijeko

meni nije jasno što bi njoj i kad trebala biti večera...o kojem obroku vi pričate kad govorite večera? jel to ovo mlijelno što ona jede u 18 -18.30? meni to nekako prerano da bi bilo večera, ja računam da joj je mlijeko večera...možda je u pitanju samo moja percepcija jer sam ja radila uvijek do 17-18 pa je meni 18 vrijeme za ručak i prerano za večeru... :dunno
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 03 ožu 2009, 13:31

ali njegov rucak u 16:30 ili 17 je u odnosu na spavanje (jutarnje i vecernje) isto kao i Dorin u 15:30 :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2009, 13:38

Ja bi rekla frrr da je to 18 i pol vecera. Gledaj kad ide Dora spavat i kad ruca. Vecera u sklopu njene rutine. A ni nama nije bas rucak u 18 Ok al sto ces kad su nam cesto takve obaveze...

Rizino mlijeko koje kupujes? Ja radim sve na vodi i u nekim kombinacijama bas osjetim onako vodenastu podlogu.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 03 ožu 2009, 13:49

Plusic je napisao/la:ali njegov rucak u 16:30 ili 17 je u odnosu na spavanje (jutarnje i vecernje) isto kao i Dorin u 15:30 :)



pa da, al tebi je cilj da ne ostane tako ili...?
hoćureć, ako će ručat u 17 pa večerat u 19.30 normalno da neće zaspat u 20.30 ili 21....

TP, ja sam s rižinim počela tek prije neka dva tjedna...mislim, ja sam štreberica i možda sam malo preparanoična, ali ima nešto malo soli u tom mlijeku...kupim alnaturino u dm-u, osjetno je jeftinije nego bilo koje u bio&bio
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2009, 14:02

OK, nemam pojma nista o rizinom pa pitam. Bas neki dan smo komentirali ja i M da bi mu bilo bolje na mlijeku jer je vodenasto al koje mlijeko... Pa sam se sjetila rizinog, mislim tu pitat al nikako, a sad si me i ti podsjetila :D
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 03 ožu 2009, 14:08

ako si od volje možeš ga raditi doma sama pa onda neće imat soli...ako si zainteresirana pretipkam ti recept (točne omjere, sve se svodi na kuhanje riže u puno vode pa gnječenje i cijeđenje)
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2009, 14:14

Ovisi :D Koliko moze stajat tako home made rizino?
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la frrr » 03 ožu 2009, 14:25

kaže - 3-4 dana u frižideru
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la thinkPINK » 03 ožu 2009, 14:37

Ajde daj onda... tnx
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Ina66 » 03 ožu 2009, 15:10

frrr - daj onda svakako otvori novu temu za recepte raznih napitaka
imam negdje spremljen recept za mlijeko od badema
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Plusic » 03 ožu 2009, 15:15

Frrr - ja sam sa ovim spavanjem oko 23 odusevljena kao i ti sa onim duzim od 10minuta :naughty
ne mogu odmah traziti sve :)
odlucila sam da cu ici 30minuta mjesecno i da bi to trebalo biti OK, a ja cu biti najsretnija na svijetu ako to upali...

al eto opet ste se uhvatili nase satnice umjesto odgovora za obrok :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la tanjabb » 03 ožu 2009, 15:50

Tesko je odgovoriti za taj obrok :da? kad vam je cjelodnevni raspored obroka pomalo cudan. Ja se slazem s time sto su cure prije mene pisale ali ti mislis da je tako OK, onda je OK. :dunno
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la JTS » 03 ožu 2009, 16:07

:daj5 ha-ha...tek sam sada skuzila sto zovete "rizinim mlijekom ",,napokon, ha...

OK, nije mlijeko, no vjerovatno izgleda tako nakon svog prekuhavanja i gnjecenja i cjednjenja...

to ovdje zovu "ojiya" i s tim se zapocinje dohrana s (po nekima) 5 mj...no vecina s 6 ;)

S tim samo treba paziti da nije pregusto, jer je onda jednak "mochi" - od cega se rade kolacici
od rize, a to jako zastopava...pa bolje ne davati s mrkvom...i mozda bolje sa sto vise tekucine
(vode) u tome ;) :mah
moje najdraze Teo- 16.october 2001
moje najdraze Nino - 1.may 2008
Avatar
JTS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 02 tra 2007, 18:41
Lokacija: Predaleko :-)

Re: obroci i međuobroci

PostPostao/la Sreca najveca » 03 ožu 2009, 16:17

Plusic je napisao/la: moja muka nedavno je bila - ako dam rucak oko 16 ili 16:30, veceru oko 19, sta da mu dam izmedju 19 i 23?


a zasto bi mu uopce davala nesto izmedju 19 i 23? to je razmak od 4 sata kakav imate i ujutro izmedju dva mlijeka ili izmedju voca i rucka. ako mislis da mu je to predugo, ja bih onda radije pomaknula mlijeko na 22 ili 22:30. pa ne mora odmah nakon mlijeka zaspati. ili on zaspe na flasici?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.