Sada je: 29 ožu 2024, 07:08.

hranilica za bebu

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 15:30

ako ovdje ne spada, molim moderatrice da premjeste...

zanima me kakva su vasa iskustva sa hranilicama? imam curicu od 5 mjeseci, znaci uskoro krecemo sa dohranom, pa bi htjeli da stekne naviku jedenja za stolom ( i to u stolici a ne na mami :roll: )..
vec sada kad mi jedemo sjedi na meni tako da ni jedan rucak ne mozemo normalno pojesti :/

ja se zanimam za ovu http://www.turbolimac.com/Products/Turb ... 70815.aspx
ili mozda ovu http://www.turbolimac.com/Products/Turb ... 90136.aspx
s kojima vi imate iskustva? dala bi oko 800-900 kn, ne vise, a moze i jeftinije..
p.s.ako netko prodaje rabljenu slobodno se javite?
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Krumpirić » 19 ožu 2009, 15:35

mi smo imali chicco happy snack za M. Nije to loša hranilica, čvrsta je i praktična. Ali ja za drugo dijete želim triptrap ili jeftiniju verziju hauck alpha, jer mi nije dugo bio zadovoljan jedenjem sam, odvojen od stola i od nas.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 15:42

Krumpirić je napisao/la:mi smo imali chicco happy snack za M. Nije to loša hranilica, čvrsta je i praktična. Ali ja za drugo dijete želim triptrap ili jeftiniju verziju hauck alpha, jer mi nije dugo bio zadovoljan jedenjem sam, odvojen od stola i od nas.


to je ona drvena? mislim da je po njuskalu prodaju.... je li neudobna, buduci da je samo drvena?
evo oglasa za 500kn je, djeluje mi neudobno i nema onaj pladanj za drzanje tanjurica i sl.. :dunno
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Barbi » 19 ožu 2009, 15:52

Od ove dvije za koje si stavila link prva mi se čini puno bolja i stabilnija, ima odvojivi pladanj pa ga možeš skinuti i prati a ne moraš izvlačiti cijelu konstrukciju pladnja. I što mi je također bilo važno, ima između nogu čvrstu plastiku pa dijete ne klizi van.
Ovu drugu, Brevi, vrlo slično imamo na moru kod mojih, među nogama djeteta je samo traka i uvijek mi se čini da će dijete iscuriti dolje, nije baš praktična.

Mi smo možda netipični no moja djeca su obožavala jesti u svojoj stolici, starijeg sam jedva izbacila iz nje :mrgreen: sa pune četiri godine i sitno kad je bilo vrijeme da je mlađa počne koristiti. Jedva bi stao u nju ali obožavao ju je. A cura će mi uskoro tri godine i još ponekad jede u njoj iako je ona puno prije počela jesti za stolom, više ju to privlači nego je njega privlačilo. Doduše, i hranilicu uvijek možeš primaknuti stolu da dijete jede sa ostalima i nije izolirano.

Mi imamo peg perego prima pappa, narančastu sa navlakom od eko kože i stvarno nam je odlično služila sve ove godine.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 15:58

Barbi je napisao/la:Od ove dvije za koje si stavila link prva mi se čini puno bolja i stabilnija, ima odvojivi pladanj pa ga možeš skinuti i prati a ne moraš izvlačiti cijelu konstrukciju pladnja. I što mi je također bilo važno, ima između nogu čvrstu plastiku pa dijete ne klizi van.
Ovu drugu, Brevi, vrlo slično imamo na moru kod mojih, među nogama djeteta je samo traka i uvijek mi se čini da će dijete iscuriti dolje, nije baš praktična.

Mi smo možda netipični no moja djeca su obožavala jesti u svojoj stolici, starijeg sam jedva izbacila iz nje :mrgreen: sa pune četiri godine i sitno kad je bilo vrijeme da je mlađa počne koristiti. Jedva bi stao u nju ali obožavao ju je. A cura će mi uskoro tri godine i još ponekad jede u njoj iako je ona puno prije počela jesti za stolom, više ju to privlači nego je njega privlačilo. Doduše, i hranilicu uvijek možeš primaknuti stolu da dijete jede sa ostalima i nije izolirano.

Mi imamo peg perego prima pappa, narančastu sa navlakom od eko kože i stvarno nam je odlično služila sve ove godine.


a kolika je bila cjena te vase i gdje ste je kupili?
hvala na savjetu, nisam o toj plastici ni razmisljala..ova prva mi je jako privlacna jer se moze i visina podesavati, kao i polozaji pa je mogu smjestiti i sa nama za stol...
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la REBECCA » 19 ožu 2009, 16:06

Ja bih isto uzela peg perego prima pappa, bilo ih je u tintiliniću. Ovih dana ću otići pogledati. Ako znate gdje ih još ima javite.
Cijena je negdje oko 1200 kn.
:mase
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Barbi » 19 ožu 2009, 16:07

Kupili smo je mislim u Tintiliniću, nemam pojma drže li oni još uvijek Peg perego i bila je skupa, mislim da je nekih 1300 kn koštala prije 6 godina.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 16:09

REBECCA je napisao/la:Ja bih isto uzela peg perego prima pappa, bilo ih je u tintiliniću. Ovih dana ću otići pogledati. Ako znate gdje ih još ima javite.
Cijena je negdje oko 1200 kn.
:mase

kad vidis, javi i mene zanima, jedino mi je cjena :conf
jesi vidjela onaj link za onu prvu hranilicu iz tl? sta ti se cini?sta ima ta pp-ova a ova nema...hvala
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Ina66 » 19 ožu 2009, 16:10

selim na 0-1 :mah
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 16:11

Barbi je napisao/la:Kupili smo je mislim u Tintiliniću, nemam pojma drže li oni još uvijek Peg perego i bila je skupa, mislim da je nekih 1300 kn koštala prije 6 godina.


uh, o dobro, viditi cu jos ... :hug
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la REBECCA » 19 ožu 2009, 16:20

ana01 je napisao/la:
REBECCA je napisao/la:Ja bih isto uzela peg perego prima pappa, bilo ih je u tintiliniću. Ovih dana ću otići pogledati. Ako znate gdje ih još ima javite.
Cijena je negdje oko 1200 kn.
:mase

kad vidis, javi i mene zanima, jedino mi je cjena :conf
jesi vidjela onaj link za onu prvu hranilicu iz tl? sta ti se cini?sta ima ta pp-ova a ova nema...hvala


Moja šogorica je imala ovu pegperego, bila sam oduševljena s njom. Stabilna, udobna, lijepa, jednostvno se skidaju pladnjevi, jednostvano se čisti. Ja sam imala za starijeg sina ovakvu kao što je ova s drugog linka, dobila sam je na posudbu pa mi je bilo glupo kupovati drugu, a nije mi se sviđala. Ova s tvog prvog linka izgleda dobro, ne znam trebalo bi ih vidjeti uživo. Čini mi se da nema kotače, a ja bih svakako htjela da je na kotačićima.
Ne znam, moram još razgledati, i Chicco hranilice mi se čine ok. Meni baka kupuje, samo moram izabrati ;)
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la snowwhite » 19 ožu 2009, 16:55

ana i mi smo u fazi traženja hranilice. Maksim je nedavno navršio 5 mjeseci. Vjerujem da ćemo kupiti peg perego jer sam tu na forumu našla dosta pohvala. ovdje
a i imamo njihova kolica s kojima sam oduševljena.
Cijena im je paprena ali više manje su cijene tu negdje za hranilice s istim funkcijama. Ja sam baš jučer išla u tintilinić u centru mandi i nemaju ih uopće. rekla je da će možda dobiti idući tjedan i da probam nazvati druge dućane. Mislim da ima i u Kiki a kako ovaj vikend idem u onom smjeru vjerojatno ću otići pogledati
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la wiksy » 19 ožu 2009, 17:38

mi smo kupili chicco u kiki. imaš ih na akciji. iste koje su u tintiliniću oko 1300-1400 kn, u kiki su 1100 ili 1050.
kupili smo prije nepuna 2 mjeseca.
chicco mi je bila bolja od peg perega samo zato jer ima podesivu donju stepenicu za nogice.

al vidim da te nitko nije pitao, jel ti beba već samostalno sjedi ili ne? ako da, onda su ti trip trap i ostale drvene varijante puno bolje. dulje ćeš ih imati, a beba se neće preznojavati na plastici (koju moraš presvući sa ručnikom, naravno).
wiksy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 93
Pridružen/a: 24 kol 2008, 08:21

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Krumpirić » 19 ožu 2009, 18:06

ako beba ne sjedi samostalno onda ne može u nijednu hranilicu, niti u polusjedeći položaj, nego se hrani sebi u krilu (eventualno u autosjedlici npr.) jer joj to ugrožava kralježnicu.
tj. trip trap može kad i ostale.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la frrr » 19 ožu 2009, 20:46

u principu ova dva linka koja si stavila ti najbolje opisuju i dvije kategorije hranilica
prva je kategorija skuplje hranilice s više mogućnosti, koje se podešavaju po visini, naslon im se može spustiti, imaju obično duple pladnjeve koji se jednostavno skidaju, udobnije su futrane, obično imaju kotačiće i cijene ims e kreću od 700- 800 do 1500 kuna

druga hranilica je iz osnovne kategorije, ne podešava se ništa, 'dodatna oprema' je vrlo skromna ili nikakva, ali su cijene od 300-400 kuna već.

sad, na tebi je da odlučiš što ti treba ili ne treba. meni je, recimo, trebala hranilica koja se lako sklapa i rasklapa i malo mjesta zauzima sklopljena jer nemam mjesta u stanu držat ju rasklopljenu stalno i rasklapam ju za svaki obrok i poludila bih da svaki dan 3-4 puta moram rasklapat nešto što zahtijeva da napravim više od 2 pokreta.
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la snowwhite » 19 ožu 2009, 21:05

frrr je napisao/la:meni je, recimo, trebala hranilica koja se lako sklapa i rasklapa i malo mjesta zauzima sklopljena jer nemam mjesta u stanu držat ju rasklopljenu stalno i rasklapam ju za svaki obrok i poludila bih da svaki dan 3-4 puta moram rasklapat nešto što zahtijeva da napravim više od 2 pokreta.

ja isto trebam takvu jer mislim da ne budemo mogli imati stalno rasklopljenu stolicu jer se ne bum mogla niti okrenuti u kuhinji. ali bi rado da se može podešavati po visini. Daj pliz hint? Koju imate?
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Krumpirić » 19 ožu 2009, 21:17

a triptrap i ine ne trebaš micat, gurneš pod stol zajedno s ostalim stolicama, ako takve dolaze u obzir.
Ja ću uzet drvenu, uljepšat će mi stan, neće bit svemirski brod nasred istog, ko ostale hranilice :mrgreen: :oops:
još ću dat ušit jastuk kad kupim materijal koji mi se svidi :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la zeezee » 19 ožu 2009, 22:21

Mi imamo contempo, onu s prvog linka, samo druge boje i dezena. zadovoljni smo, ništa spešl, ali mi je bilo bitno da se podešava. ima kotačiće, i mislim da ti je njena glavna prednost što sklopljena zauzima malo mjesta, mislim čak najmanje od svih hranilica tog tipa
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Ciara » 19 ožu 2009, 22:22

mi imamo drvenu , koja se poslije pretvara u stol i stolicu
ako tražiš dugotrajno rješenje ovo je fenomenalno, E. ima 7 godina i još uvijek joj je to najdraža stvar, vrijedi svake kune koje smo dali za nju
slikaslika
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la ana01 » 19 ožu 2009, 22:52

snowwhite je napisao/la:ana i mi smo u fazi traženja hranilice. Maksim je nedavno navršio 5 mjeseci. Vjerujem da ćemo kupiti peg perego jer sam tu na forumu našla dosta pohvala. ovdje
a i imamo njihova kolica s kojima sam oduševljena.
Cijena im je paprena ali više manje su cijene tu negdje za hranilice s istim funkcijama. Ja sam baš jučer išla u tintilinić u centru mandi i nemaju ih uopće. rekla je da će možda dobiti idući tjedan i da probam nazvati druge dućane. Mislim da ima i u Kiki a kako ovaj vikend idem u onom smjeru vjerojatno ću otići pogledati


evo ti i rebecca mi isto govorite, znaci nije lose poslusati savjet.. morati cu je potraziti, bila sam u beby media centru i tl ali tamo te marke nemaju...
vidjela sam uzivo onu prvu, jako je ljepa, s tim da sam i vidjela jos dvije brevi-1000kn svjetloplava, sa podesivom polozajima, ali nema kotace, i neku od cam-a za 1130kn koja ima podesivu visinu i polozaje, kotace i jako udobno izgleda.... hmmmm morati cu jos pogledati... (eh da ima i od bubu za 599kn podevive polozaje i visinu ali teta prodavacica nije bas sa njom presretna, vec im pada jedna strana, ali cijena je super i uzorak je skroz ok)...

Ciara je napisao/la:mi imamo drvenu , koja se poslije pretvara u stol i stolicu
ako tražiš dugotrajno rješenje ovo je fenomenalno, E. ima 7 godina i još uvijek joj je to najdraža stvar, vrijedi svake kune koje smo dali za nju
slikaslika


a kolika je cijena za ovu npr?

frrr je napisao/la:u principu ova dva linka koja si stavila ti najbolje opisuju i dvije kategorije hranilica
prva je kategorija skuplje hranilice s više mogućnosti, koje se podešavaju po visini, naslon im se može spustiti, imaju obično duple pladnjeve koji se jednostavno skidaju, udobnije su futrane, obično imaju kotačiće i cijene ims e kreću od 700- 800 do 1500 kuna

druga hranilica je iz osnovne kategorije, ne podešava se ništa, 'dodatna oprema' je vrlo skromna ili nikakva, ali su cijene od 300-400 kuna već.

sad, na tebi je da odlučiš što ti treba ili ne treba. meni je, recimo, trebala hranilica koja se lako sklapa i rasklapa i malo mjesta zauzima sklopljena jer nemam mjesta u stanu držat ju rasklopljenu stalno i rasklapam ju za svaki obrok i poludila bih da svaki dan 3-4 puta moram rasklapat nešto što zahtijeva da napravim više od 2 pokreta.

iskreno imam ukupno 35 kvadrata stana(14 dnevnog boravka di je i kauc, komoda , stol i stolice :oops: ) tako da nemam bas mogucnosti za nesto , treba mi za hranjenje i sjedenje, da se moze sklopiti i gurnuti sa strane, srednje, ne glomazno...

snowwhite je napisao/la:ana i mi smo u fazi traženja hranilice. Maksim je nedavno navršio 5 mjeseci. Vjerujem da ćemo kupiti peg perego jer sam tu na forumu našla dosta pohvala. ovdje
a i imamo njihova kolica s kojima sam oduševljena.
Cijena im je paprena ali više manje su cijene tu negdje za hranilice s istim funkcijama. Ja sam baš jučer išla u tintilinić u centru mandi i nemaju ih uopće. rekla je da će možda dobiti idući tjedan i da probam nazvati druge dućane. Mislim da ima i u Kiki a kako ovaj vikend idem u onom smjeru vjerojatno ću otići pogledati

ah kika mi je dalekooooooooooo,350km predaleko... ali ako nades i po kojoj cjeni, javi mogu sestru zamoliti da mi je uzme ako je povoljnija za nekoliko stotina kunica....

REBECCA je napisao/la:
ana01 je napisao/la:
REBECCA je napisao/la:Ja bih isto uzela peg perego prima pappa, bilo ih je u tintiliniću. Ovih dana ću otići pogledati. Ako znate gdje ih još ima javite.
Cijena je negdje oko 1200 kn.
:mase

kad vidis, javi i mene zanima, jedino mi je cjena :conf
jesi vidjela onaj link za onu prvu hranilicu iz tl? sta ti se cini?sta ima ta pp-ova a ova nema...hvala


Moja šogorica je imala ovu pegperego, bila sam oduševljena s njom. Stabilna, udobna, lijepa, jednostvno se skidaju pladnjevi, jednostvano se čisti. Ja sam imala za starijeg sina ovakvu kao što je ova s drugog linka, dobila sam je na posudbu pa mi je bilo glupo kupovati drugu, a nije mi se sviđala. Ova s tvog prvog linka izgleda dobro, ne znam trebalo bi ih vidjeti uživo. Čini mi se da nema kotače, a ja bih svakako htjela da je na kotačićima.
Ne znam, moram još razgledati, i Chicco hranilice mi se čine ok. Meni baka kupuje, samo moram izabrati ;)

da i ova najeftinija nije nesto, klima s i ima neku tanku kopcicu izmedu nogu.... tako da otpada...

ponoviti cu ponovno, ako netko prodaje neka se javi...hvala puno, ako saznate jos nesto ili netko ima iskustva slobodno pisite... :mah
oni su moja ljubav i sreca....
Avatar
ana01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 ožu 2009, 18:29
Lokacija: dalmacija

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Ciara » 19 ožu 2009, 23:00

ova naša drvena ti je bila u TL-u oko 550 kn prije 7 godina , imaš je i u baby media shopu, (u skolpu njihove sobe) mislim da je sad to jeftinije
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la frrr » 19 ožu 2009, 23:19

ove drvene koje se pretvaraju u stol i stolicu ti nikako nisu opcija u 35 kvadrata stana jer je to ooogromno i ne sklapa se

ja isto imam 35 kvadrata, ali nemam stol i stoloce nego samo šank pa zbog toga nisam mogla trapicu - nema tacnu, ne sklapa se i preniska je da doru hranim s barske stolice

moja je inglesina zuma (http://www.site.pishposhbaby.com/inglesina4.jpg , ova prva tirkizna), bila je jaaako skupa, 1500 kuna, ali meni su tad sve ove konvencionalne izgledale, k'o što krumpi reče, k'o svemirski brodovi, a uzorci su mi bili blagi užas.
to su veliki novci i sad bih možda više promislila, iako sam sa zumom jako zadovoljna (evo, tu se vidi kolika je sklopljena - http://www.preciouslittleone.com/acatal ... _black.jpg), svaki dan kad ju po 4 puta rasklapam zahvaljujem sama sebi što to riješim u dva poteza.
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la nina5 » 19 ožu 2009, 23:58

Mi imamo brevi hranilicu-kupljena u TL-u za 1000 kn i ja sam super zadovoljna!
Podešava se položaj sjedenja,visina hranilice,ima dupli pladanj koji se skida da se lakše očisti...
NINA 21.04.2008

slika


slika
Avatar
nina5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 450
Pridružen/a: 26 ruj 2008, 13:51
Lokacija: u svoja 4 zida...(Bogu hvala...)

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Nada » 20 ožu 2009, 00:02

ako beba ne sjedi samostalno onda ne može u nijednu hranilicu, niti u polusjedeći položaj, nego se hrani sebi u krilu


X

I mi imamo drvenu, super zadovoljni, nije neudobna (ima i dodanu navlaku tj jastučić za sjedenje)

PegPerego smo pikirali ali za naše potrebe nije bila praktična, više nam je odgovarala ova drvena tzv multifunkcijska.

Ne bi li PegPerego trebao imati Filip Trade na Krugama?
Ja sam tamo kupila kolica i gledala hranilicu.
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Krumpirić » 20 ožu 2009, 08:35

da, a ima i pegperego dućan (fun for mum) u Ilici. Znam da je nedaleko od Černomerca
inače, meni je (kad nebi htjela drvenu) isto ta pp najbolja.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Ciara » 20 ožu 2009, 08:48

morala sam doći iskomentirati dvije stvari
Nada je napisao/la:
ako beba ne sjedi samostalno onda ne može u nijednu hranilicu, niti u polusjedeći položaj, nego se hrani sebi u krilu


X


x

i drugo da drvena zauzima puno mjesta
kad je složena zauzima mjesta ko normalna hranilica samo je po meni malo viša
a kad je rasklopiš u stol i stolicu koristiš je kao i ja, ko stolić u dnevnoj sobi jer se stolac može gurnuti pod nju skroz do naslona
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la srećice » 20 ožu 2009, 09:32

Mi imamo ovu prvu koju si stavila iz tl. Super je jer ima kola al je preglomazna, kad makneš pladanj nemožeš dijete približit stolu, uvijek je pola metra iza tebe.
Kod none imamo trip-trap neku staru verziju bez jastuka. Ima 22 godine. Seka je sjedila na njoj dok je K nije preuzeo. Super je jer zauzima malo mjesta, djete je s tobom za stolom, iskoristiva 100%.
Jedino ima niski naslon pa mislim da nije baš za djete od 6 mjeseci.
K 01.02.2005.
J 08.01.2008.-09.07.2008.
M 17.04.2010.
srećice
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 27 lis 2008, 11:00
Lokacija: Istra

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la snowwhite » 20 ožu 2009, 10:13

Krumpirić je napisao/la:ako beba ne sjedi samostalno onda ne može u nijednu hranilicu, niti u polusjedeći položaj, nego se hrani sebi u krilu (eventualno u autosjedlici npr.) jer joj to ugrožava kralježnicu.

ovo nisam znala. znači kad krenem s dohranom s 6 mjeseci ako on još ne sjedi hranim ga u krilu? a čemu onda 3 položaja naslona?

fun 4 mum je tak minijaturni dućan i kad sam bila tamo u trudnoći ne sjećam se da sam vidla hranilice. dobro tada mi to nije bilo ni u peti pa nisam niti gledala. A inače pp drži tintilinić ali evo u ovom u kojem sam ja bila nisu imali niti jednu :dunno .
ana ako si zainteresiran za pp a daleko ti je z kupiti ima ti njihov zastupnik filip trade i webshop. hranilice
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la Barbi » 20 ožu 2009, 10:37

Samo još jedan komentar vezan za ove drvene hranilice koje se mogu rastaviti u stol i stolicu poslije - one najčešće nemaju pojas za vezati bebu koja sjedi u njoj. Moja prijateljica je imala takvu hranilicu i ja sam dobivala šize kad bi je koristili kod njih (hranilicu, mislim) jer bi moja djeca odmah ustajala u njoj i penjala se na sjedeći dio. To nije hranilica u kojoj možeš i sekundu ostavit dijete i odmaknut se tri koraka.:ne

Inače, iako sam prezadovoljna ovom PegPeregovom hranilicom i stvarno se isplatila do kraja, danas bih vjerojatno kupila trip-trip - u vrijeme kad je P bio mali i kad smo kupovali hranilicu nisam još bila niti čula za nju. Čini mi se da je ona zaista najfunkcionalnija, najpraktičnija i najmanje mjesta zauzima.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: hranilica za bebu

PostPostao/la barboza2 » 20 ožu 2009, 10:47

i ja sve vise razmisljam o hranilici. klinci jos ne sjede al samo sto nisu. sad ih hranim u viperima al bi volila malo kasnije nekakvu hranilicu. sa starijom curkom imala sam ovu chiccovu hranilicu
http://www.babycity.co.nz/components/co ... 46049.jpeg
bila je stabilna cvrsta , sve u svemu ok. sad je situacija malo drugacija.
imamo mali stol i dvije ovakve hranilice ne stanu zajedno s jos 3 stolice nas ostalih. ma stanu al jedva,opet mi ne pase jer klinci ne mogu bas skroz za stol pa cak i kad se skine ovaj pladanj.
dosta je teska pa mi se neda par puta dnevno rasklapati 2 hranilice a da ostanu rasklopljene ne dolazi u obzir jer iovako grcamo od njihovih stvari po stanu.
e sad, imate kakav savjet? ustediti pa kupiti jos jednu ovakvu ili ovakvog tipa pa i dalje imati problem prakticnosti i prostora ili kupiti:1. tripp trapp x2 (u kojeg jos ne idu ali poslije ce biti dosta iskoristene ako naravno budu htjeli u njih) ili 2. kupiti 2x onu koja se montira na stol jer jaaako stedi prostor a cesto i putujemo, samo do kad ce moci u njih? do koje kilaze su takve sjedalice?
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron