Sada je: 29 ožu 2024, 08:57.

čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la frrr » 25 vel 2009, 22:09

molim vas, molim vas podijelite sa mnom kako čistite tuš kabinu ako imate staklena, klizna vrata
ali ono, objasnite mi k'o da imam pet godina - našpricam s ovim, pređem s onim, isperem kako

kako god da probam to je totalni pain in the ass. dobro, možda ja očekujem previše, možda čišćenje proklete tuš kabine mora biti pain in the ass i nema laganog načina :dunno

prije sam imala kadu, blaženstvo. ja našpricam s nekim sredtsvom protiv kamenca (trenutno sanitar strong), ostavim da djeluje dok čistitm ostatak kupaone, prebrišem mokrom spužvicom i onda se izjebem k'o kokoška dok to sve skupa isperem, pedeset puta treba preć vlažnom krpom p to ispirat pa opet prolazit..ufff..ili probam isprat s tušem pa obrisat suhom krpom tu vodu, al to nije nekak to.

jel problem možda u tome što to radim jednom tjedno? *lijena domaćica*

p.s.
ne, ne postoji način da MM-a (a bome i sebe) natjeram da brišemo poslije svakog tuširanja. mislim, to je tuš kada koju je MM imao dvije godine i NIKAD nije čistio vrata, sad je donekle čista, ali to su toliko tvrdokorne nakupine da nikad neće biti blistava. mene zanima sad kako da ju zadržim u što boljem stanju.
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la palunkica » 25 vel 2009, 22:33

Dakle, dva put sam napisala post i obadva puta ode u bespuća :shock:

Postoji jedna spužvica u Mulleru u CC1, žute boje, ne znam sad marku ali sam ju opisivala na preporukama za sredstva za čišćenje. Od kad ju imamo preporodili smo se, namoči se u vodu i s njom se superlagano skida kamenac. Nakon toga prebrišemo sa sredstvom za stakla i super. I to radimo jednom tjedno.

Spužvica košta cca 10 kuna. Za svaku preporuku je

Nadam se da ovo neće nestati, svaki put pišem sve kraće
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la frrr » 25 vel 2009, 22:42

prebrišeš sa sredstvom za stakla i ne ispireš to sredstvo? ili?
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la corazon » 25 vel 2009, 22:44

ja brišem poslije tuširanja :roll: jer inače izgleda koma
jednom tjednom: s tušem pošpricam, pa sa nekim sredstvom (po mogućnosti protiv kamenca), operem magičnom krpicom, opet isperem i ev. obrišem suhom krpom...
na hidromasažni stup ne obraćam pažnju :znoj ionako ga ne koristim
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la palunkica » 25 vel 2009, 23:40

Sredstvo za stakla pobrišem s papirnatim ručnicima, isto kao kad perem prozore. Nakon spužvice

Evo, našla sam i topic gdje hvalim tu spužvicu

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=91&t=25312&st=0&sk=t&sd=a&start=30
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la mama lavica » 26 vel 2009, 10:12

Meni za staklena (ali i plastična vrata) na tuš kadi najbolji Cillit (ja preferiram obični bijeli liquid).Provjereno skida i stare tvrdokorne naslage kamenca i sapuna ;)
I da,ak su ti sanitarije u "teškom" stanju,svakako to radi klasičnom spužvicom (za suđe) s onom zelenom površinom :dada
Avatar
mama lavica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 12 vel 2003, 13:49

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Megan » 26 vel 2009, 14:35

Da pain in the ass i nema druge, no mi svoju volimo pa nam ne smeta.

Uglavnom, jednom tjedno pospricam sa sredstvom protiv kamenca (trenutno Mr. Muscolo destroyer slika) i onda sa spuzvicom malo istrljam i isperem s puno vode. Kad se malo voda ocjedi, predjem magicnom krpom.

Treci dan je vec sve koma, ali inace imam sama sa sobom dogovor da se ne zivciram te da jednom tjedno predjem kucu (pospremanje, prasina, pranje poda i sl.) izgubim tada par sati (L. sam prije uvalila baki ili MM-u, a sad se u svojoj sobi igra) i onda nista ne radim tjedan dana. Samo kuhanje i sudje (i to ne svaki dan :mrgreen: ).

Skuzila sam da sam samo tako zadovoljna, probala sam i s time da zenska pocisti, ali zali boze novaca, ja to 100 puta bolje napravim :mrgreen: i jos mi nitko nepoznat ne hoda po kuci :mrgreen:

To je i razlog zasto goste najvise primamo subotom i nedjeljom, eventualno ponedjeljak i utorak, jer obicno ujutro u subotu posictim :mrgreen:
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la palunkica » 26 vel 2009, 14:41

zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la frrr » 03 ožu 2009, 22:48

naoružala sam se magičnom spužvicom i nekim sredstvom protiv kamenca baš za tuš kabine pa će da vidimo čija majka crnu vunu prede...sad jedan dan kad mi se bude dalo
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la sunnyapril » 04 ožu 2009, 15:54

da u tom mileru svakog vraga ima.
u stvari ti ništa ne znam o tuš kabinama, prilikom renovacije smo u anju kupaonu stavili tuš kadu a zbog straha od čišćenja tog čuda je još uvijek bez kabine ...

ne znam u kakvoj si situaciji, ni kakva ti je tuš kada, ali kad smo gledali u ponudi je bilo nekih kkliznih , ne znam kako da ti opišem , ali izgledale su mi puno lakše za čišćenje od onih pred par godina koje su za čas pune crnih naslaga

što se tiče stakla meni ti je ok cillit tekući, pa ima špricu , dobro čisti kamenac oko pipa i sl.

i ne opterećuj se -jednom tjedno i doviđenja
vedi-tako se to radi ;)
sunnyapril
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 77
Pridružen/a: 06 lis 2006, 21:25

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la frrr » 06 ožu 2009, 12:13

palunkice, moram reć velika hvala, spužvica je :klanja :klanja :klanja
stvarno skida kamenac naočigled..iako, moja je tuš kabina u takvom stanju da je na nekim mjestima bilo potrebno našpricat i sredstvo za tuš kabine (to novo iz mullera) i stvarno je otišlo...skoro sve...još ne sve, ali ja sam zapanjena....

a super kod te spužvice je što nema sredstva za čišćenje pa onih silnih ispiranja što tuša što spužvice....

edit: iako, nako što sam se jučer, eto, detaljno uhvatila tog tuša i malo to dovela u red, na kraju sjednem na kauč kraj mm-a i kažem mu - znaš šta? ja mrzim čistiti!
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la palunkica » 06 ožu 2009, 12:33

frrr, a kakvo je to sredstvo protiv kamenca???

Drago mi je da ti je magična spužvica pomogla, i mene je spasila, doslovno, sad se samo prisili na čišćenje svaki tjedan, trebat će ti puno manje vremena jer se neće tako jako nakupiti. :mrgreen:

:mah
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la frrr » 08 ožu 2009, 21:24

zove se kalknešto, ispod piše dusche&wanne, u prozirnoj boci sa žutom špricom/čepom
700 ili 750 ml je 30 kuna

nego, ja sam sad na ovom svom sanitaru pročitala da je otrovan za živo svijet u vodi i da dugotrajno štetno djeluje u vodi. to je dezinficijens. bome ga neću više kupovati (to sam kupovala jer je zahtijevala čistilica kojoj sam u međuvremenu otkazala).
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Mariela » 29 ožu 2009, 12:39

Meni obični frosh odlično čisti kamenac.
Mariela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 ožu 2008, 17:01

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la korny » 29 ožu 2009, 17:16

A kako rješavate problem gljivica koji se skupi ispod silikona :angry Ludim već godinama :roll:
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la cookie » 29 ožu 2009, 18:45

meni je ARF deobad neprikosnoven. našpricam, ostavim desetak minuta, pola sata, sat, kad zaboravim, i duže :mrgreen:, uključim tuš i isperem brišući nježno krpicom ili spužvicom. :cool
Avatar
cookie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 02 ožu 2006, 12:51

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la SlucajniGost » 30 ožu 2009, 22:12

korny je napisao/la:A kako rješavate problem gljivica koji se skupi ispod silikona :angry Ludim već godinama :roll:

imaš u dm-u njihovo sredstvo protiv gljivica denkmit nešto (neki komplicirani njemački naziv :mrgreen: ). našpricaš, odeš iz kupaone jer grozno smrdi, i s tušem sve ode.
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la eli » 30 ožu 2009, 22:36

bijela boca, piše da je sa aktivnim klorom.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la palunkica » 31 ožu 2009, 09:21

Ako je ispod silikona nema pomoći osim skidanja silikona i stavljanja novog. I onda pazi da taj novi bude SANITARNI silikon (na njemu se ne skupljaju gljivice). I to po mogućnosti neki renomirani proizvođač. (nije neka razlika u cijeni, neki obični košta 7-8 kuna a taj najskuplji oko 40 kuna - jedna ona boca je dovoljna za cijelu kadu)

Meni se to desilo i nikako se nije riješilo do gore opisanog postupka. nakon toga, već 6 godina ni jedne jedine gljivice.

Sva osva sredstva pomažu, ali ne kad se zavuče ispod silikona ili u silikon :roll:
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la korny » 31 ožu 2009, 11:05

Hvala, probat cu pa vam javim :kiss
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Maslacak » 17 svi 2009, 13:20

Mi otkako smo doselili imamo problema sa kamencom koji se nahvatao izmedju vodilica kliznih vrata.. S nicim ga do sad nisam uspjela skinuti i samo cekam d ajednog dana zamjenimo kompletno kupatilo- od plocica do tusa..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la amira4pets » 21 srp 2009, 13:47

A da li je neko probao sa obicnim alkoholnim octom?
Avatar
amira4pets
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 16 pro 2003, 22:26
Lokacija: Sarajevo

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Hajdi » 21 srp 2009, 14:04

Nama je kod tuš kabine pomagalo da nakon svakog tuširanja pošpricamo sprejem Shower-Power. U stvari pomaže kod mojih jer imaju meku vodu, kod nas je jako tvrda i ne pomaže baš. Čistim tako da pošpricam sprejem protiv kamenca, protrljam spužvicom i isperem tušem.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la dancika » 14 kol 2009, 18:11

imam smedje plocice u kupaonici i...ne pitajte svaki dan ih mogu cistiti :shock: :shock: ....cula sam da ima nekaki premazi ili sto vec znam kako se zovu sa kojima se namaze kako plocice tako ima i za staklene povrsinei ne prima se kamenac na to....
ja sam nekaj vidjela u bauhausu ili baumaxu -sad nisam sigurna- neke tekucine protiv kamenaca i inih napasti u kuponici..za kreamici za staklo ali ne znam jel to..to pa me zanima jel netko to probao...
a naravno dobro su dosli i ostali savjeti glede kamenca na plocicama
dancika
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 15 tra 2004, 15:08
Lokacija: Zagreb

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la ismael29 » 15 kol 2009, 10:28

Malo pofriškati temu... Ima li netko iskustva sa samočistećim folijama za staklo? To je neka fora koja se koristi na staklenim neboderima i onda se stakla peru dva puta godišnje :drink Možda bi pomoglo kod ovih problema s kabinama? :dunno
slika
ismael29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 05 sij 2007, 11:27

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Megan » 22 kol 2009, 20:42

Samo da i ja osvjezim, onaj kalk...nesto... iz Mullera, OK je, ali iz DM-a mi je cak i bolji, neki narandjasti isto na spricu.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la teutonija » 29 kol 2009, 10:27

Nakon x svega kaj sam isprobala meni je za kamenac obični ocat :1

Najteže mi je bilo skinuti ga sa slavina npr sa rubova pa dijelova ispod mješalice...tuša
sad navečer blazinicu ili vatu namočim u ocat ,obložim slavinu ,tuš ,a nalijem malo i po kadi na dijelu di je često mokro pa se nataloži , zatvorim vrata i odem spat.ujutro samo isperem jer dotični naprosto nestane :dj :1
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la danijela81 » 29 kol 2009, 11:03

arf deobad.
doooooobro naspricam, ostavim pol sata, istrljam magicnom krpom, jos malo naspricam i ostavim, i isperem s puuuuuuuuno hladne vode, bez brisanja.

zar nije postojao nekakav ajax sto se nasprica nakon tusiranja, i ostavi do iduceg tusiranja? nekak mi zvoni ta reklama s tva, jel moza shower power?? netko isprobao?
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Ciara » 29 kol 2009, 19:23

ovo što teutonija kaže
moj bratić ima agenciju za čišćenje i to je njegov savjet
samo ide u nekom omjeru mislim da je rekao voda ocat 3:1
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: čišćenje tuš kabine, oooočajna sam

PostPostao/la Megan » 30 kol 2009, 09:44

danijela81 je napisao/la:doooooobro naspricam, ostavim pol sata, istrljam magicnom krpom, jos malo naspricam i ostavim, i isperem s puuuuuuuuno hladne vode, bez brisanja.

S ovim iz DM-a uopce ne treba cekati, ja sam naspricala, s obicnom spuzvicom lagano prosla po tud kabini i isprala s tusem, sve ode.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.