Sada je: 12 svi 2024, 12:43.

dnevnik dohrane i tablica dohrane - topik za komentare

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 20 svi 2009, 09:25

plusić - jedino što je Idu donekle zatvorilo je naribana, odstajala jabuka. to smo probali nakon 12 dana proljevastih, smrdljivih stolica.

inače, jabuka kuhana na pari ili pečena u pećnici nam je odlična. ovu na pari stavim u košaricu za kuhanje (u vodi se kuha mrkva), a za pečenju ju zamotam u papir za pečenje pa u zagrijanu pećnicu na 15-ak minuta
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Plusic » 20 svi 2009, 09:32

sa sadasnje tocke stajalista, super mi se cini ona mala pecnica- u njoj stvarno mozes ispeci samo jednu jabuku ili nesto slicno, bez previse muke. mislim da cak nisu ni skupe, a prostora ne zauzimaju previse (velicine su mikrovalne, mozda cak i malo manje).
meni se nikada nije dalo paliti veliku pecnicu za samo jednu jabuku :dunno
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 20 svi 2009, 09:36

Joj, Ina , zakon si!!!!! :buket

Već sam te i ja mislia zamolit da napišeš šta si maloj davala, makar sam mislila da svaka napiše neki receptić, jer mene jeza hvata kad se sjetim da uskoro krećemo...

Imam samo jedno pitanjce...jel se umjesto smeđe riže može dati bijela, ona obićna? I što je to amarant? :oops:
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 20 svi 2009, 23:55

zwerka - ovdje imaš o riži općenito

i par citata
Smeđa riža sadrži antioksidanse, antocijane, fitosterole, tokoferole, orizanol, te ostale važne nutrijente.
Također, smatra se da sadrži i 15 različitih vitamina i minerala uključujući B-vitamine, kalij, magnezij, selen, željezo, te 2 grama vlakana u pola šalice kuhane riže.

"Smeđa riža nakon pripreme (kuhanja) sadrži najvišu hranjivu vrijednost zbog načina na koji zadržava svoje bjelančevine i vitaminski sadržaj tijekom same pripreme".
Kada se vanjski omotač (ljuska) riže industrijskim procesom otkloni, tada dobivamo skraćeno vrijeme njene pripreme.Druga dva sloja-sloj klice i aleuronski sloj sadrže esencijalne masne kiseline potrebne za bolje sagorjevanje kalorija. Mada se čini mnogo praktičnije brže spremati rižu, problem nastaje zbog smanjene hranjive vrijednosti ovakve "osakaćene" namirnice.
"Žitarice sadrže bjelančevine, željezo, zdrave fitokemikalije, omega-3 masne kiseline, cink i magnezij. Integralno zrno zapravo osigurava rast cijele biljke i kada ga tvornički obradite gubi se mnogo korisnih nutrijenata."
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 21 svi 2009, 09:20

Ina, :klanja .
Onda ću ipak početi sa smeđom...
Ali da opet priupitam...pojma nemam što je amarant.. :oops:
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la silki » 21 svi 2009, 09:25

Zwerka je napisao/la:Ina, :klanja .
Onda ću ipak početi sa smeđom...
Ali da opet priupitam...pojma nemam što je amarant.. :oops:

zwerka, prvi korak ti je isčitati kompletni prvu mrkvicu.
tamo možeš i ispitivati sve što te zanima ali vjerujem da će ti sve biti puno jasnije.
ja sam štreberski krenula isčitavati mjesec dana prije dohrane ;)

uguglaš li amaranth dobiti ćeš ovo:
Amaranth - hrana za bogove


U posljednjih se desetak godina na hrvatskom tržištu mogu pronaći namirnice koje još uvijek pomalo slove kao «egzotične» iako je njihova kvaliteta neupitna. Amaranth je jedna od njih.

To što ovoj žitarici ime potječe od grčke riječi «besmrtan» već govori mnogo!



Podrijetlo

Prije 7000 godina amaranth je bio glavna namirnica na američkom kontinentu: u Kaliforniji, Arizoni i Meksiku, kao i u Boliviji, Peruu i Ekvadoru. Popularnost ove sitne žitarice pala je kada su španjolski osvajači doputovali na teritorij Novog Svijeta. Budući da se amaranth koristio u domorodačkim vjerskim ritualima (miješao se s medom i krvlju, oblikovao u figurice i jeo), razumljiva je odbojnost koju su katolički svećenici osjećali prema ovoj namirnici. Rezultat toga bila je potpuna zabrana sadnje i upotrebe amarantha. U knjizi «Cambridge World History of Food» navodi se pretpostavka da je ova zabrana vjerojatno pridonijela pothranjenosti u 16. stoljeću. No, unatoč tome, i dalje se uzgajao u zabitim dijelovima Meksika. Naposljetku, u 20. stoljeću, Crkva je morala priznati popularnost ove žitarice pa se amaranth danas koristi čak i u proizvodnji krunica!



Vrste i sastav


Postoji više vrsta amarantha. U prehrani se najčešće koriste A. hypochondriacus i A. cruentus.

Amaranth je otporan na bolesti, lako ga je uzgajati i dobro uspijeva u izrazito toploj klimi i na siromašnoj zemlji. No zbog svoje prilagodljivosti uspijeva i na vlažnim tropskim ravnicama i u planinskim područjima.



Ova je žitarica izuzetno dobar izvor proteina u prehrani vegetarijanaca (15.3g/100g), sadrži iznenađujuće količine aminokiselina, uključujući lizin i metionin. Zrno amarantha sadrži dvaput više kalcija od mlijeka (iskoristivog, naravno!), triput više vlakana od pšenice, a njegovo je lišće iznimno dobar izvor željeza. Smatra se da se redovitim konzumiranjem amarantha može smanjiti količina lošeg kolesterola u krvi budući da sadrži jedan tip vitamina E koji pospješuje njegovo snižavanje. Vrlo je lako probavljiv pa stoga dobar izvor hranjivih sastojaka za bolesne. Jedino što nas u budućnosti može odvratiti od konzumacije ove izuzetno vrijedne namirnice je to što je amaranth još uvijek gotovo nepoznat!



Okus i priprema


Amaranth je nevjerojatno sličan quinoi: okruglastog je oblika, a ima i prsten (kažu da se baš u tom «repiću» nalaze hranjivi sastojci) koji se odmota tokom kuhanja. Zrno mu je sitnije a okus blaži te ispušta sluz kada se kuha u tekućini. Može se pripremiti kao kaša, u kombinaciji sa drugim žitaricama, mljeti u brašno ili preraditi u pahuljice koje djeca posebno vole.

U Peruu se fermentirani amaranth koristi u proizvodnji specijalnog piva koje se naziva «chicha». Mlado lišće amarantha može se jesti sirovo, kuhano ili prženo. Njegovi žarko crveni cvjetovi koriste se kao boja u kuhanju, u proizvodnji šminke i u ljekovitim pripravcima.



Ukoliko ste dovoljno znatiželjni i ove su vas informacije zaintrigirale, evo par uputa za pripremu: sam se amaranth kuha 25-30 minuta u omjeru 1 šalica amarantha : 2,5-3 šalice vode, no češće se priprema u kombinaciji sa quinoom, prosom ili rižom. Ukusan je u varivima, ali oprez: kuhajte na laganoj vatri uz redovito miješanje budući da se lako lijepi za dno lonca!

Amaranth je nježan, lagan, sočan i hranjiv, lijepo se slaže sa crnim i azuki grahom, a u desertima sa zobenim mlijekom, kokosom, rogačem i sladom. Svakako istražite brojne mogućnosti koje vam nude ova mala blijedožuta zrnca. U slast!



Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 21 svi 2009, 09:33

silki, hvala, Samo što ja pojma nemam gdje ću to nabaviti..
Kod nas nit ima dm, a za trgovine bio&bio tu nisu niti čuli...
Pokušavam čitati Prvu mrkvicu, ali nikako da nađem dovoljno vremena za sve, a i stalno me buni to što netko počne s mrkvom, netko s žitaricama...a mene smesti...jako lako...
Odlučila sam krenuti s mrkvicom, sad dok vidim da je Ina počela s rižom, počela bi i ja...mislim, treba me :bonk
Sprintala sam onu brošuru o dohrani i proučila ju, ali oni recepti, tipa muessli s jogurtom mi baš ne sjedaju previše...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Plusic » 21 svi 2009, 09:35

zwerka - ako hoces ja ti mogu kupiti sve te namirnice koje trebas, staviti u paketic i poslati :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la danijela81 » 21 svi 2009, 09:44

zwerka, to sve i nije neki bauk. pronadji vremena za proucit, bar dvije tri stranice dnevno, pa si biljezi. tako sam ja. i na osnovu svega toga sam odlucila s cim poceti i napravila plan za prvi mjesec. dalje ide sve lakse, kad se uhodas.
a ove namirnice koje se spominju i za koje smo vecina nas prvi puta cule na forumu, zbilja su kvalitetne i dobre, i treba ih uvesti u svakodnevnu prehranu. za pocetak si nabavi od svega po jedno pakiranje. ako ces dobro cuvat (ja sve nakon otvaranja jos stavim i u vrecicu i dobro zatvorim), trajat ce ti dugo jer beba ne jede puno. a s vremenom ce to sve mozda i doci u vase ducane.
osim prve mrkvice, procitaj i topic o glutenu, da znas zasto ces graknuti kada ti baka predlozi da malome uvalis keks u ruke.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 21 svi 2009, 09:58

Ok, hvala!!!
Morat ću ozbiljno si uzeti nekoliko dana vremena, pa papir i olovku u ruke i početi bilježiti.
Plusić, jel ozbiljno misliš??
Bila bi ti zahvalna do neba!!!

Danijela
, kod mene ti ima samo Plodine i Lidl i to 15 min vožnje od mene. Najbliži dm je od mene 45 km, u drugom gradu...Tako je to kad se doseliš u zabit gdje nema ničega, tako da sumnjam da će bilo šta od ovog doći k nama...
Nemam prilike niti malome svaki dan svježe voće i povrće kupovati, nego samo kemiju koja se nudi u spomenutim dućanima.
Hvala Bogu pa je sve na vrtu krenulo, barem dok je manji, da jede domaće...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Plusic » 21 svi 2009, 10:03

naravno zwerka :)
cut cemo se preko PPa, reci ces mi sta ti sve treba i spakiram ti po vrecicu od svakog proizvoda.... to sve jako dugo traje jer beba jako malo jede :)
sve se dogovorimo :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 21 svi 2009, 10:10

Joj, draga, hvala ti!Kad sve proučim, čujemo se!!!!
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Noelle » 21 svi 2009, 10:30

ajme i ja sam na sto muka kako početi i sa čime...

super topik, ina :5 ..prvu mrkvicu nikako da iščitam...nemam kad..

zwerka...štreberice, daj posudi koji šalabahter :mrgreen:
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 21 svi 2009, 12:37

Noelle, kad uhvatim gradivo, poslat ću ti pp kako i što ću odlučiti, pa ćemo jedna drugoj sugerirati. ;)
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 24 svi 2009, 16:48

Kupila sam mu palentu ( već se pripremam na veliko :) ) i piše da su mogući tragovi glutena...

Šta sad?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 24 svi 2009, 22:10

nemoj mu dati ako se bojiš glutena :dunno
to, inače, proizvođači moraju napisati na pakiranju ako se kukuruz melje u istom mlinu gdje i pšenica, ječam...

koju si palentu kupila?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 25 svi 2009, 08:41

Ina, da ti budem najiskrenija, još nisam uspjela pročitati zbog čega gluten treba izbjegavati, ali sad se bacam na traženje bilo čega vezanog za gluten.

Palenta je od Francka, piše: žganci-pura, instant kukuruzna krupica, 2-3 min kuhanja..
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Rogue » 25 svi 2009, 08:49

ja vas malo citam da se lagano pripremam.

Zwerka to za gluten ti je radi celijakije - alergije na gluten kojeg ima dosta u zitaricama.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 25 svi 2009, 09:42

Počet ću s rižom, pa mrkva i jabuka, ali pošto nema kod nas amaranta, mislila sam nakon toga probati palentu.
Ova palenta od Francka i jest fino mljevena.
Bilo je u trgovini obična kukuruzna krupica i ta palenta, a kako se vidjelo da je palenta baš mljevena fino, uzela sam nju..
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 25 svi 2009, 09:43

ova na koju ja mislim je više slična brašnu, franckova mi se ne čini takvom :dunno

u svakom slučaju, kad ju budeš kuhala mora biti dosta rijetko
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Zwerka » 25 svi 2009, 09:45

I ova je isto kao brašno.
Budem nastavila o tome pisati na Prvoj mrkvici, jer je ipak ovo topic o dnevniku nadohrane, a i imam još par pitanja u vezi žitarica..
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la podocnjaci forever » 24 lip 2009, 22:46

ina, ček', ček', proso s malo majčinog mlijeka :da? znači, izdajala si se za taj obrok?
Meni to tako mrsko... :/
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 24 lip 2009, 22:49

teško da bi se to moglo nazvati izdajanjem jer je bilo svega par "uštrcaja" da malo razrijedi proso (nije mi se dalo vraćati na ploču i dodavati vodu)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la podocnjaci forever » 24 lip 2009, 22:58

...uf, dobro je, već sam mislila da se mora :lol
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 24 lip 2009, 23:02

kad malo zbrojim, ne znam jesam li sa sve tri zajedno do sada izdojila sve skupa pola litre (ako i toliko)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Naš dnevnik dohrane komentari

PostPostao/la suska » 24 lip 2009, 23:27

Ovako nas dnevnik dohrane je: mrkvica, jabuka ,kruska, tikvice, juhice od piletine mrkvice, danas probali krusku sa zitaricama, voli rizine pahuljice u svom mljeku, nekad joj kupim hippovu al vecinom mama voli kuhati svojoj papalici jer mogu reci da sve sto smo jeli do sad jedemo sa gustom i sve kaj joj dam a da je primjereno za njenu dob je pojela u velikim kolicinama i nismo imali onaj pocetak sa dvije tri zlice odmah je jela sve i sve prihvatila bez ikakvih reakcija na hranu. Jedino se drzim toga da joj ne dajem nesto sto ima glutena bar dok mi 3.7 gastroentrolog ne kaze da nije alergicna jel su nam svi testovi negativni i to je SUPER, mislim da imam neki dobar osjecaj da se vracamo na normalu i da ce mo jesti normalno adaptirano jer joj nista ne smeta. Gledala sam u dm-u proso al sam odustala da ga kupim jer nisam znala koje ima ih vise vrsta .
I da daj mi recite dali dajete djeci BATAT(slatki krumpir) i kakav vam je zanima me jer sam cula da ga mame cesto daju, u biti nebi ga jos davala al me interesira. Nisam jos probala davati joj palentu i bojim se cak i ulja joj staviti jesu vam klinci dobro reagirali na maslinovo ulje!
slikaslika
IVAN: 13.5 05`
ANAMARIA: 13.1 09`
Avatar
suska
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 430
Pridružen/a: 04 tra 2009, 23:15
Lokacija: Zaprešić

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la silki » 24 lip 2009, 23:31

batat moze od početka dohrane, znači od 6 mjeseci starosti.
maslinovo stavljam u povrtne kašice od samog početka.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 24 lip 2009, 23:39

suskovic je napisao/la:Gledala sam u dm-u proso al sam odustala da ga kupim jer nisam znala koje ima ih vise vrsta .

proso u dm-u je samo jedno. pakiranje je od 500 gr i piše na vrećici Hirse
ono drugo što si vidjela su mogle biti prosene pahuljice
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la suska » 24 lip 2009, 23:50

Hvala curke ma zakon ste neznam kaj bi bez vas i vasih savjeta. Jos jedno pitanjce vrlo kratko jel batat po sastavu slican ovom nasem krumpiru i ak nije u cemu je razlika!
slikaslika
IVAN: 13.5 05`
ANAMARIA: 13.1 09`
Avatar
suska
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 430
Pridružen/a: 04 tra 2009, 23:15
Lokacija: Zaprešić

Re: Naš dnevnik dohrane

PostPostao/la Ina66 » 25 lip 2009, 00:06

nije baš sličan jer nisu ista vrsta :)
ako znaš engleski, pogledaj ovdje

i na hrvatskom
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/batat_web.pdf
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.