Sada je: 28 ožu 2024, 09:56.

Sve blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Sve blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Megan » 05 srp 2009, 10:06

:mah
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la jaja » 05 srp 2009, 17:18

Krečemo u nove akcije čišćenja :D
jaja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 10 vel 2009, 11:40
Lokacija: more

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la rejjan » 03 kol 2009, 23:54

Kupila SUPER 100, kao sto je nekada bio Super 10 od istog proizvodjaca. Razblazi se sa vodom i prscem sve i svasta. Od plocica, plate sporeta, kuhinje, vrata ....
Rejjan, 05/07/06
rejjan
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 pro 2005, 13:30

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la jaja » 09 kol 2009, 22:27

Kupila sam danas u DM-a njihovu tekučinu za skidanje kamenca u kuhalima za vodu i aparatima za kavu super mi je očistilo a košta nekih 10-ak kuna :zivili
jaja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 10 vel 2009, 11:40
Lokacija: more

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Greta » 10 lis 2009, 10:03

ja si kamenac skidam limuntusom. On mi je super i za pranje posuđa od rostfreia i inoxa. Samo malo dodam na spužvicu s deterdžentom.
U nedostatku limuntusa, koristim običnu kvasinu (kod pranja posuđa)
Avatar
Greta
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 12 svi 2007, 00:30

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Jewel » 10 lis 2009, 10:09

Kad sam vidla ovaj topic odmah mi je pao mrak na oči... još malo pa će veliko pospremanje za blagdane, a ja to mrzim :dada pogotovo pranje prozora i svih mogućih čaša i kristala iz vitrine iz koje se niš ne upotrebljava, dođe mi da sve to bacim...
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Greta » 11 lis 2009, 10:38

Jewel je napisao/la:Kad sam vidla ovaj topic odmah mi je pao mrak na oči... još malo pa će veliko pospremanje za blagdane, a ja to mrzim :dada pogotovo pranje prozora i svih mogućih čaša i kristala iz vitrine iz koje se niš ne upotrebljava, dođe mi da sve to bacim...


što čekaš?? :D

šalu nastranu, kad pogledam sebe, unazad 5 godina, svake godine malo pomalo izbacujem takve stvari i navike iz svog života.... i osjećam se super!
Avatar
Greta
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 12 svi 2007, 00:30

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la srecica tara » 26 lis 2009, 17:46

e neznam jeli to ovde mogu pitat al mozda neko zna..inace djecije pelene mi se cuju vec sa ulaznih vrata,svaki dan cistim policu sa smecem jer je to uzas za moj nos.inace pelene uvik stavljam u kesicu pa onda u smece,al ne pomaze ni to.svaki dan izbacujem smece,bas radi pelena.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Hope77 » 31 lis 2009, 04:19

Greta je napisao/la:
Jewel je napisao/la:Kad sam vidla ovaj topic odmah mi je pao mrak na oči... još malo pa će veliko pospremanje za blagdane, a ja to mrzim :dada pogotovo pranje prozora i svih mogućih čaša i kristala iz vitrine iz koje se niš ne upotrebljava, dođe mi da sve to bacim...


što čekaš?? :D

šalu nastranu, kad pogledam sebe, unazad 5 godina, svake godine malo pomalo izbacujem takve stvari i navike iz svog života.... i osjećam se super!

i ja sam izbacila sve što ne koristimo jer imamo manjka prostora a bilo je previše stvari i lipo sam sve pobacala i preporodila se :dada


I imam pitanje, čime čistite tuš kabinu, točnije onaj donji rub di se zatvaraju vrata, meni se više ne sjaji kao novo a ja volim kad mi sve to blišti :D (najveći problem je što su vratnice 90x90, a donji dio 80x80 pa taj dio koji se preklapa je nemoguće onako baš dobro oprati).
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la tigger » 04 stu 2009, 14:03

ne znam da li znate za neku drugu temu gdje bi mogla pitati, ali me zanima čime ste opralit tj. dezinficirali namještaj tipa komodice prije dolaska bebe i kako ste oprale sve ove platnene dijelove koje se mogu skinuti na kolicima i sjedalicama?
Ako sam na krivom mjestu vičite!
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la srecica tara » 04 stu 2009, 16:09

tigger je napisao/la:ne znam da li znate za neku drugu temu gdje bi mogla pitati, ali me zanima čime ste opralit tj. dezinficirali namještaj tipa komodice prije dolaska bebe i kako ste oprale sve ove platnene dijelove koje se mogu skinuti na kolicima i sjedalicama?
Ako sam na krivom mjestu vičite!


ja ti komode najprije operem sa domestosom, zatim kad mi se osusi prodem sa pronton za prasinu,danima mi bude bez prasine,i tako svaki put nanovo.

Ja imam quinny kolica i dosat je tesko skidat svu navlaku jer je sve dosta pricvrsceno za potplate,pa onda sve uvalim u tus i tako perem.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la matea_vu » 04 stu 2009, 16:24

jewel da te utješim i ja imam hrpu čaša i raznih figurica pune vitrine i još
jedno preko 100 kom raznih pića jer to mm skuplja hvata me jeza sad
kad to budem počela spremat :strah ili ču si popit koju bocu :alc
da imam manje za brisat :lol
slika
Avatar
matea_vu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 28 tra 2009, 16:19

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la tigger » 04 stu 2009, 19:39

ja ne volim te domestose i jaka sredstva pa ako ima ko domaći kakav recept za pranje komodice i koljevke prije dolaska bebe bila bih zahvalna. Mislila sam ocat i čajevac razrijeđen u vodi, to bi trebalo dezinficirati, bar mislim...
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Krumpirić » 04 stu 2009, 20:52

tigger je napisao/la:ja ne volim te domestose i jaka sredstva pa ako ima ko domaći kakav recept za pranje komodice i koljevke prije dolaska bebe bila bih zahvalna. Mislila sam ocat i čajevac razrijeđen u vodi, to bi trebalo dezinficirati, bar mislim...

da, tako sam ja oprala.
domestosom nebi prala to za bebu baš.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la ANA CASH » 04 stu 2009, 21:01

razrijeđeno ulje čajevca je meni najbolje za dobro očistiti drvene, a i sve ostale površine. Isto tako volim lavandinu vodicu za platnene površine.
domestos-mrzim!!! koristim ga samo za wc školjku :mrgreen:

netko je pitao za pelene i smeće, šta ne postoji neka kanta baš za te pelene ( stavljaju se ulošci sa nekim folijama koje hermetički omataju pelenu) , mislim da se zove nešto sangenic??? :dunno

kakvo je to ? dali netko ima?? ja sad moram kupiti novu pa me zanima!
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la tigger » 05 stu 2009, 11:48

Ana ob da zove se sangenic, znam da sam ja kupila u mulleru, imaš tu kutiju i kazetice s vrečicama- sve u svemu skupa investicija jer svaki mjesec moraš kupovat te vrečice, ko i pelene, a dođu bar 70 kn i kanta neznam 200-300, to ih zadihta kao da ne smrde-perverzije. Ja sam to morala kupit šogorici jer sam ju (glupa) pitala kaj trebaju za bebu. :/ Ja mislim bit na platnenima pa me to ne interesira. Mislim da sad tog imaš u većini baby dučana.
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la ANA CASH » 05 stu 2009, 19:51

Hvala tiger, znači gledati na cijene :mrgreen:
najbolje kupiti običnu kantu s poklopcem , vidjet ću...
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Nikam » 27 stu 2009, 14:45

TIGGER-ja sam bebinu robicu oprala u NAPISANU prije nego se malena rodila,a sve ostalo brisem sa ASEPSOLOM(imas ga za kupiti u svakoj ljekarni)razrijedi se sa vodom i odlicno je dezinfekcijsko sredstvo,a sta se tice navlaka od kolica,mi imamo PEG PEREGO,lako se sve skida i ja bi to ubacila u masinu i oprala na 40,brzo se i susi...evo nadam se da sam malo pomogla
NAJLJEPSI OSMIJEH JE OSMIJEH VASEG DJETETA
Avatar
Nikam
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 585
Pridružen/a: 27 vel 2007, 11:30

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la rusulica » 02 pro 2009, 14:18

Valjda sam na pravom mjestu...
Imam 3 god staru sjedeću garnituru tkanine boje bijele kave valjda materijal nešto slično keperu (ali nije). Uglavnom debelih niti i širokog veza. Naravno da držim navlaku al kad muž sjedne s "crvima u guzici" to sve padne pa onda još mala svašta isproliva na kraju ta tkanina više sliči na slikarsko platno nego kauče. Probala sam prati četkanjem s Opalom za tepihe ali me strah puno smočiti pa je na kraju ispalo šareno - negdje se opralo a negdje ne. S čime vi čistite vaše garniture od tkanine, da li ih smočite, koliko se suše, da li propadaju zbog toga... Da li je netko možda pokušao prati te tkanine uz pomoć onog monstera na paru iz tv shopa (pitati ću i na tom topicu).
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la rusulica » 02 pro 2009, 14:21

Inače ja sam opremu za bebe dezinficirala alkoholom ili asepsoletama za ruke.
Kamenac iz kuhala za vodu uklanjam tako da ulijem pola kvasinu pola vodu i sode bikarbone i uključim kuhalo. Za posude u kojima se ne kuha istu otopinu ulijem i ostavim preko noći.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la ZacKa » 08 sij 2010, 16:57

Rusulice i mi imamo krem garnituru mislim da je to neki štof ??, uglavnom prala sam tu i tamo neke flekice dok ih nije ostalo podosta koje jednostavno nisu išle dolje, pa prekrivala garnituru ali i taj miris od fleka raznih se uvuče i nije baš mirišljavo pa sam jednostavno zvala stričeke koji dubinski peru sa tim nekim nemam pojma kak se zove usisavačem na vodu, prvo operu pa usišu. I skoro sve fleke su sišle dolje (bilo je tu svega od popiškanog, čokolade, sokova.........). I otišle bi i ova koja je ostala mada jedva vidljiva da nisam predugo čekala( 5god.). I lijepo ga je osvježilo.
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la rusulica » 08 sij 2010, 17:23

E vidiš stvarno dobra ideja nisam se uopće sjetila. To su oni šta općenito čiste svašta po kućama? Pričaj malo više koliko to traje, koliko košta? Baš bih to mogla i onda nabaviti neke navlake koje ne padaju pod crvljivim guzicama(da prostite). Baš sam dobila ideju sa đersej/laštik lancunima. Taman bi mi mjere odgovarale.

...a ja ribala pred Božić...i onda skoro još izgorila pokušavajući sušit peglom....pa se L još popiškila pa sve ispočetka.....
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la korason » 28 vel 2010, 18:25

Jel koristite ajax shower power, ono sredstvo s kojim se nasprica staklo od tus kabine poslije tusiranja pa da se ne stvra kamenac? Ajde nek mi neko kaze gdje toga ima za kupiti, jer sad trosim zadnje kapi i moram pod hitno kupit jos toga :da?
Fran, mamin veliki dječak, 20.10.2004.
Lea, mamina princeza, 30.3.2010.
Avatar
korason
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 229
Pridružen/a: 23 kol 2004, 12:34

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la MAJKO MILA » 28 tra 2010, 16:40

trebala bi nešto za dooobro odštopavanje (razgradnju) odvoda u wc tj. spetičke jame, cijevi.
nešto što razgradi sve.
znam da mi svaki put padne u oči u dm-u ona kutijica sa kućicom, u kojoj su tablete. a sad se nemrem sjetiti kak se to zove i jel dobor

:mah
Avatar
MAJKO MILA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 15 sij 2010, 15:42
Lokacija: grad Zagreb

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la lara.b » 10 svi 2010, 14:19

korason je napisao/la:Jel koristite ajax shower power, ono sredstvo s kojim se nasprica staklo od tus kabine poslije tusiranja pa da se ne stvra kamenac? Ajde nek mi neko kaze gdje toga ima za kupiti, jer sad trosim zadnje kapi i moram pod hitno kupit jos toga :da?

Ja sam ga kupovala u Sparu u CC1, ali mi je to postalo bacanje novaca..
Sad u tu špric-bocu stavim ocat i vodu i sve ide ko od šale..ništa lošije od Ajaxovog sp-a.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la ivana7997 » 10 svi 2010, 14:21

MAJKO MILA je napisao/la:trebala bi nešto za dooobro odštopavanje (razgradnju) odvoda u wc tj. spetičke jame, cijevi.
nešto što razgradi sve.
znam da mi svaki put padne u oči u dm-u ona kutijica sa kućicom, u kojoj su tablete. a sad se nemrem sjetiti kak se to zove i jel dobor

:mah


wc net? mislim da je dobro, mi to koristimo na moru
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la Masha » 23 svi 2010, 20:15

malac se neku noć došuljao kod nas u krevet i ko za vraga se upiškio :ne ja sam to odmah ujutro pokušala oprati sa sodom bikarbonom kako sam ovdje, čini mi se, pročitala ali sad izgleda još gore. sve je požutilo :/
s čime da operem taj madrac?
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la MMI » 11 srp 2010, 23:34

Greta je napisao/la:ja si kamenac skidam limuntusom. On mi je super i za pranje posuđa od rostfreia i inoxa. Samo malo dodam na spužvicu s deterdžentom.
U nedostatku limuntusa, koristim običnu kvasinu (kod pranja posuđa)


ja stavim čisti alkoholni ocat
prokuha i očisti samo tako
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la veky32 » 11 srp 2010, 23:46

meni masina za sude uzas smrdi
palim je svaki drugi dan

onaj miris sto se objesi ne pokupi smrad nego samo se izmjesa sa smradom
vjerovatno je od vrucine
sta koristite?
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Sve se blista i miriši - topic za komentare - 2. dio

PostPostao/la veky32 » 11 srp 2010, 23:47

MMI je napisao/la:
Greta je napisao/la:ja si kamenac skidam limuntusom. On mi je super i za pranje posuđa od rostfreia i inoxa. Samo malo dodam na spužvicu s deterdžentom.
U nedostatku limuntusa, koristim običnu kvasinu (kod pranja posuđa)


ja stavim čisti alkoholni ocat
prokuha i očisti samo tako


stavis li vodu ili samo ocat
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.