Sada je: 29 ožu 2024, 08:00.

Legoland

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Legoland

PostPostao/la lara72 » 27 kol 2009, 19:39

Planiramo sredinom rujna posjetiti Legoland u Njemačkoj. Molim za preporuke i iskustva. Koliko ima točno vožnje automobilom iz Zagreba, dali se isplati uzeti hotel u sklopu parka, dali vrijedi odvojiti 3 dana za posjet... Svako iskustvo i savjet su dobrodošli :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Legoland

PostPostao/la palunkica » 27 kol 2009, 19:52

Pisala sam ja negdje.....

Vožnja je duuuuga, mi smo išli u par etapa, ali od Salzburga do Gunzburga je oko 3, čak možda i 3,5 sata, s obzirom da su velike gužve i zastoji na autoputu.

Nema hotela u sklopu parka, ali se u svakom slučaju isplati uzeti hotel preko Legolandtoursa, nas je bilo puno, 8 odraslih i 7 djece i nismo dobili onaj koji sam ja htjela (a to je bio Best Hotel Mindetal). Isplati se uzeti sve skupa jer se u tom slučaju dobiju besplatne karte, i drugi dan za nešto jako malo eura. Rezervacija i općenito komunikacija preko njih jako dobro funkcionira.

Što se tiče parka, mali je, nije pravi zabavni park, ali ima dosta mjesta gdje se slažu legići, Lego tvornica i slično. Ja sam prvo mislila da se ne isplati dva dana jer je park jako mali, no sad da idem drugi put mislim da bi uzela drugi dan i išla na ta mjesta gdje se slažu legići. Tri dana mi se čini malo previše, park je stvarno malen. Park ima jako puno vodenih atrakcija pa je dobro da bude topao dan, a svakako pazi na prognozu jer je sve na otvorenom, i ako pada kiša može biti problema. Park radi kratko, kad smo mi bili krajem 6-tog radio je do 19 sati. Mi smo skombinirali Legoland s dvorcima Bavarske i to je bio jako dobar put.

Po putu ti je zgodno svratiti u Allianz arenu kod Munchena ako još niste bili, točno je kraj autoputa.

Pitaj ako te nešto konkretno zanima. Stavit ću fotke prvom prilikom.

:mah

Edit, kad si pitala za hotel u sklopu parka mislila si na Feriendorf?? Negdje sam na internetu našla review da nije baš bogznakaj, nema ni TVa u sobi, a i to je više kamping tip smještaja, nama to nije bila opcija, mi smo htjeli normalni hotel.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Legoland

PostPostao/la lara72 » 27 kol 2009, 20:00

Hvala Palunkice :mah :mah
Mm mi je rekao da je pronašao neki hotel tik uz park, sobe su uredjene u dječjim motivima. Ova koja nas zanima je piratska soba. Ovo što spominješ kraj Munchena je shopping centar ili? Mi smo do sada bili u Gardelandu i Disneylandu a po tvom opisu ovo nije takav tip parka. :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Legoland

PostPostao/la TanjaMT » 27 kol 2009, 20:42

isplati se dvodnevnu kartu zamijeniti za godisnju-bez nadoplate-jer sa njom mozes i u gardaland i ostale legolande u evropi.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Legoland

PostPostao/la palunkica » 27 kol 2009, 22:32

Ta piratska soba je u Feriendorfu. Ne znam da li idete sami ili u nekoj ekipi, ali ja bi uvijek prije išla u neko mjesto, da se mogu prošetati, popiti pivo u pivnici itd, ovo ti je nešto slično kampu na livadi usred ničega, kraj Legolanda koji se zatvara u 6 popodne :/ Grad, ili gradić blizu Legolanda je Gunzburg, a nisu jako daleko niti Ausburg niti Ulm. Allianz Arena je nogometni stadion. Vrlo impresivan, ima i mali model tog stadiona u Legolandu.

Lara, park je sličan Gardalandu i Disneylandu samo puno puno manji s atrakcijama koje su prilagođene manjoj djeci, nema adrenalinskih stvari osim jedan mini rollercoaster i jedan nekakvi Extreme, na koji ja nisam htjela ići. Mi smo imali sreće jer nije bilo gužve. Tin je npr išao u pravu školu vožnje, to mu je bilo fora, imaš traženje zlata, isto fora - ovo je uz nadoplatu. Kad idete ponesite si kabanice, iako i tamo ima za kupiti na automatu za 2E.

Ako si negdje u centru grada mogu ti dati mapu parka, meni se nekako lakše snaći na papiru nego na internetu, iako Legoland ima dobru internet stranicu. Stranica je http://www.legoland.de, a Legolandtours http://www.legolandtours.de

TanjaMT, daj malo više info o toj godišnjoj karti, ja sam vidjela godišnju samo za Legoland, ne piše da vrijedi i npr za Gardaland
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Legoland

PostPostao/la TanjaMT » 27 kol 2009, 22:57

imas sve info na legoland stranici:
http://www.legoland.de/Annual-pass/MERLINPremiumJahreskarte.htm

nisam ispravno navela: bez nadoplate je "obicna2 godisnja i ona ti omogucava dodatno 1x ulaz u sve legolande (uklj. californiu)
merlin-legoland karta je za neogranicene upade i u gardaland i ostalo
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Legoland

PostPostao/la Neda3kids » 31 kol 2009, 08:42

Mi smo bili ove godine u danskom Legolandu. Moram priznati da smo uživali. Cijelo vrijeme. Iako smo mislili da ćemo se oko 5 popodne pozdravit, na kraju smo bili iza 9 još uvijek uživajući u šetnji bez gužve.
Par prijedloga za koje mislim da treba provjerit za njemački Legoland.
Da li se može kupiti kartu online - mi smo tako izbjegli nekih 45 minuta čekanja u redu.
Da li se može rezervirati (za neke vožnje) "Quick"-ica - karta bez čekanja u redu - izuzetno zgodno ako želite ponoviti vožnju ili je isprobati (mi smo na nekih 6 mjesta izbjegli podosta čekanja).
Provjerite si točno kako su organizirana parkirališta i da li ima onih na kojima se ne plaća - a ako idete na ona koja se plaćaju kako i gdje morate platiti kartu.
Informirajte se o tome što ima u dućanima - nama je gušt bio kupovati po komadu :mrgreen:

Što se tiče smještaja, tu smo mi malo falili - jer smo krenuli prekasno s potragom. Uglavnom, u Billundu je DOŽIVLJAJ spavati u Legoland hotelu jer je skroz uređen u Lego stilu, sa mnoštvom kockica unutra i uglavnom to smo propustili i žao mi je (koliko god da bi to bilo skuplje mislim da bi klinci uživali). Dakle, ako možete - priuštite djeci doživljaj.

I btw, mi smo se usputno u povratku hranili u Mc-u gdje je u Kinder meniju bio kupon za besplatni ulaz za dijete u neke od zabavnih parkova u Njemačkoj. Ja imam takva 2 kupona, pa ako ima zainteresiranih prosim PP ;)

Inače, park je organiziran za djecu do 14 godina. Ima možda 1 ili 2 atrakcije u kojoj bi adrenalin mogli nabildati i oni stariji. Inače, park je u potpunosti koncipiran za roditelje :mrgreen: Koji vole Lego kocke i filozofiju Lega. Nas dvoje smo uživali, i navečer smo bili totalno krepani. Ali sretni.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Legoland

PostPostao/la palunkica » 31 kol 2009, 11:18

U Legolandu u Gunzburgu se parkiralište plaća, čini mi se 5 eura, ili nešto oko toga, plaća se na izlazu:D Kad smo mi bili nije uopće bilo gužve i za niti jednu atrakciju nismo čekali duže od 5 minuta. Razlog tome su bile velike oluje po Bavarskoj u to vrijeme (a mi smo imali sunce :cool ).

Nema hotela u sklopu Legolanda, ima samo Feridendorf, to je naselje kućica.

U Lego Fabrik ili tvornici ima komadnih legića, mi smo uživali. I ono što je isto dobro, ima neka vrsta outleta, gdje su kompleti koji se više ne proizvode puno jeftiniji nego što su po dućanima, a ima i rinfuznih kockica za neku siću, to smiješno izgleda, ljudi prebiru po toj ogromnoj posudi (ne znam kako bi ju drugačije nazvala) i traže neke određene.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Legoland

PostPostao/la Mala Bornica » 18 svi 2017, 13:03

planiramo legoland u lipnju. ima li netko friskoh iskustava?

mi smo bili 2008, sada bi opet :). ono sto sam na netu vidjela je da je cijena veca i da u parku ima vise atrakcija.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Legoland

PostPostao/la palunkica » 18 svi 2017, 13:05

Aaaa, moj post iz 2009 je zadnji. Bilo nam je super tada u Legolandu i okolici :dada

Savjet naravno nemam
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Legoland

PostPostao/la snowwhite » 18 svi 2017, 14:36

Mi smo bili pred dvije godine. Ne znam sto te tocno zanima. Isli smo u svibnju neki dan u tjednu pa nije bila guzva.
Smjesteni smo bili u munchenu pa smo autom do tamo.
Cijena se vise ne sjecam (potisnula sam valjda :lol)

Jedna tema je taman bila u izradi pa ju nismo posjetili. Osim najstarijeg ovi manji nisu bas mogli na dosta zanimljivih stvari. Zato cemo ponovit dogodibe :mrgreen
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Legoland

PostPostao/la timetoplay » 22 svi 2017, 12:41

ovo je već vjerojatno tisuću puta pitano i odgovoreno :) - 1 ili 2 dana u Legolandu?!
timetoplay
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 22 svi 2017, 12:37


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.