Sada je: 18 tra 2024, 05:02.

Puzanje

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 02 lis 2009, 08:52

Jedno pitanje za mame malo većih nedonoščića. Koliko je trajao period od kada vam je djete stalo u četvoronožni položaj pa do prohodavanja? Meni je malecka stala u četvoronožni krajem augusta (deset mjeseci, korigirano sedam i pol) a sad napravi tek tri do četiri pokreta prije nego što se sjedne. Koje ste vježbice radili u tom razdoblju? Meni naša fizo rekla da ju samo puštam na podu i da će ona sama krenuti :conf Rujan nam je prošao tako da smo išle dva puta na tjedan na vježbice da bi je tamo pustila da se giba po strunjači desetak minuta. :baba I još jedno pitanjce... Mi smo do sada bili po pregledima kod neonataloga, fizijatra i okulista. Mozkić smo slikali sa pet mjeseci zadnji put. Da li ste obavljale još koje preglede? Kako uskoro navršavamo godinu dana išli bi po još jedno mišljenje, pa nas zanima da li se na jednom mjestu (privatno) može obaviti više pregleda da malu šta manje vucaramo po Hrvatskoj (daleko nam je Zagreb grad :D ). Da li je tko imao iskustva sa poliklinikom dr. Sobola?
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la Tonka.M » 02 lis 2009, 09:10

što se puzanja tiče ne sjećam se točno koliko je proteklo, ali mu je jaaako dugo trebalo da bi se iz njihanja u četveronožnom pokrenuo u propuzavanje. A i kada je napokon krenuo, napravio bi par zamaha nogama i onda se bacio na igračku koju bi mu postavila kao motivacijsku :lol Mi smo imali nekoliko vježbica, što za jačanje rukica (da se drži na njima) što za samo puzanje (tipa držimo ga za bedra i pomičemo jednu nogu, čekamo da on pomakne ruku, pomaknemo drugu nogu i sl)
Kad je jednom dobro propuzao, posjeo se i prohodao relativno brzo

što se pregleda tiče mi smo radili i ispitivanje sluha (imao je oštećenje koje se samo povuklo) i inače smo posjećivali ORL klinike (zbog respiratornih problema). I bili smo kod psihologice na procjeni, žali bože vremena, al trebao nam je papir za produženje. Sad ćemo morati opet. Drugo ništa nismo imali :dunno tak da mislim da se ne trbaš brinuti oko toga, već bi vas slali okolo da ima nekih problema (to ja s pretpostavkom da imaš OK pedicu)

Što se Sabola tiče pojma nemam, mi smo sve radili prek socijala u Zegebeu
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 02 lis 2009, 09:51

[quote="Tonka.M"] A i kada je napokon krenuo, napravio bi par zamaha nogama i onda se bacio na igračku koju bi mu postavila kao motivacijsku :lol [/quote)
U toj smo fazi mi trenutno...Nosić joj je u međuvremenu postao prčast kako često ljubimo pod :lol .Tonka, klinci su nam rođeni u istom tjednu, ali čini mi se da je tvoj prohodao sa godinu dana ? Mi smo u startu bili za trećinu lakši (990) pa se tješim da je to zbog toga... :)
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la Tonka.M » 02 lis 2009, 10:04

je on je samostalno prohodao (ne računam ono što se vukao uz namještaj) koji dan nakon rođendana. Ali ne sekiraj se s brojkama :kiss T. je stvarno imao čudnovate skokove u razvoju, dugo ne bi nešto mogao, tako dugo da sam ja već pisala i ovdje da mislim da je nazadovao, a onda preko noći HOP na novu fazu :srca

al mi smo imali i sreće, osim 2x tjedno bolnice (sa jako dobrim tetama) išli smo i 1x tjedno privatno kod naše tete Sanje, jako cijenjene Bobath terapeutkine. Mislim da je ona najzaslužnija za naš napredak :srca

sve će to doć na svoje :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Puzanje

PostPostao/la mmm3m » 02 lis 2009, 13:52

Mi smo vjezbali sve dok nije prohodala,svaki dan.
Kad se je dala u cetveronozni polozaj prvo smo vjezbali ljuljanje napred nazad i kad je krenila davali smo joj neku igracku sto bi je zanimala.Prvo smo dali jako blizu da moze brzo da je dohvati,svakim danom smo odmicali igracku tako da s eje morala potruditi da dodje do nje.U roku nekih 7.10 dana je bez problema puzala
http://s2.photobucket.com/albums/y17/an ... Mia033.flv
Poslje kad je to savladala ucili smo je da se ustaje.Tu su nam pomagali cokoladni bomboni koji jako suskaju :dada
http://s2.photobucket.com/albums/y17/an ... Mia120.flv
Pozdrav
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Puzanje

PostPostao/la mali vrag » 02 lis 2009, 21:08

Mi smo taman u fazi puzanja. (napunjenih 1 g, a korigirano 9 mj.)
Situacija nam je ovakva. Propuzao je za 3 dana nakon što se postavio u četveronožni. Od tada je na podu 3-4 sata dnevno. Nogice su bile jako široko, ali je krenuo. Učili smo puzati 7-10 dana, onako kako je Tonka opisala - pomicanje naizmjence nogica, pa pričekaš suprotnu ruku.... Onda je krenuo sam. Jako je uporan i ne moramo ga ni motivirat... sve ga zanima pa sam i krene. Sad puzi 1,5 mjesec, nogice su se skupile i prošli tjedan se sam uspravio u dvonožni (i to sa iskorakom :naughty ), juče se ustao u kinderbetu i skakutao i umirao od smijeha .... prije 2 dana se popeo sam na povišeno (na madrac pa na kauč - sa dislociranim nogicama, podjednako jedna i druga strana). Savjet fizioth je da ga probamo zadržat u puzanju još bar 2 mjeseca. Naime savjet je da dijete puzi između 4-6 mj, zbog ispravnog oslanjanja i razvoja skočnog zgloba i i ispravnog oslonca na stopala.
Može se posjest sam na oba boka, ali ne voli sjedit, odma se okreće i ide puzat dalje. Rečeno nam je zato jer još nije u potpunosti uspostavljna čvrstoća između ramenog obruča i kukova. I kad sve ojača da će doći u kompletu hodanje i sjedenje i skupljene nogice do kraja u puzanju (sad su još nešto malo šire od kukova, skupljaju se kako jača).
Naravno da nam je zabrajeno da ga učimo hodat, držanje za ruke, postavljanje na noge....
Sad moramo kod Sanje jednom mjesečno. Više nemamo što vježbat i nismo dobili konkretne vježbe, samo da se naučimo silazit sa povišenog na noge a ne na glavu).
U Krapini smo još uvijek 1x tjedno, ali se više smijemo i igramo, jer je jako brz u puzanju.
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 03 lis 2009, 00:27

Cure hvala na odgovorima. Kod nas je taj početni period dosta trajao jer nismo učili puziti...Fizo nam je rekla da se opire vježbanju(mala je tvrdoglava na mamu :baba ) i da je najbolje da ju pustimo da sama sve skuži. Poticali smo ju sa igračkama, ali ona bi krenula ko zec napred i ravno na nos. Sad mi se čini da je polovila kako se to radi, ali ne napravi u komadu više od pet pokreta. Posjeda se u bočni sjed bez problema (preferira desni bok, trudimo se da to ispravimo) i prošli tjedan se digla sama u krevetiću (dobili preporuku da je ne potičemo na to ali i da je ne sprečavamo ako krene). Meni se čini da dosta štekamo na vježbicama...Žao mi je da nam nema u blizini kvalitetniji fizo pa da odemo privatno. Najbliži veći grad nam je Rijeka, ali nisam primjetila da tamo nekog hvale...Idući tjedan mjenjamo tetu vježbačicu pa možda bude šta bolje...
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la mali vrag » 03 lis 2009, 10:10

Zaboravila ti napisat za Sabola, mi bili po drugo mišljenje kad je PP imao 6 korigiranih (u Srpnju), odnosno 9,5 kalendarskih.

Nazvali, najavili se neuropedijatru. Došli sa svim postojećim papirima, napravili pregled i dobili iskreno mišljenje.
Nisu nas zavlačili, dobili preporuku za još jedan UZV glave prije zatvaranja fontanele, iako nam je zadnji iz Svibnja, i već tada je bio uredan. Preporuku za cijepljenje, opći detaljni pregled....

Mislim da i kod Sabola prvo obavite opći pregeled kod neura,i pregled postojeće dokumentacije, a onda vas šalje dalje... Jako smo zadovoljni sa Sabolom i samo pohvale za njih i način pristupa.
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 06 lis 2009, 12:09

Danas smo bile na vježbicama kod nove fizijatrice i vratile smo se korak nazad. Ponovno vježbamo samo ljuljanje u četvoronožnom i prijelaz iz sjedećeg u puzanje. Po njoj L. nije još sigurna u puzećem položaju i zato stagnira. Vidit ćemo do petka kako će to ići pa šta nam bude rekla teta. Mi se i dalje više volimo igrati u sjedećem položaju nego puzati, tako da smo i dalje na ona par koračića. mmm3m, da li imaš još koju snimku vježbica od male Mie iz te faze? Preslatka je... Izgleda tako sigurno dok puzi. L. u puzanju izgleda kao mačka kad se baca na miša pa se na pol puta sjeti da je upravo ručala... :whew
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la Tonka.M » 06 lis 2009, 12:42

i mi smo se vraćali ponekad "korak natrag" da utvrdimo gradivo :dada
Kod naših mališana je to bolje nego preskakat lekcije :kiss

polako samo, i to kaj ti je već u četveronožnom je super :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 21 lis 2009, 08:52

Da se pohvalim, mi već koji tjedan puzimo... :dj Jednom kada je konačno vidjela nešto što je zanima ( metalna lajsna između blagovaone i dnevnog, mmm fino) ništa ju nije moglo zaustaviti...Proslavili smo i prvi rođendan, torta nas je šokirala i izbezumila, cijelo vrijeme je bila na rubu plača, jadničak. Drugu godinu poslužujemo kisele krastavce umjesto nje :mrgreen:
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la mmm3m » 21 lis 2009, 13:50

pokahontas je napisao/la:Da se pohvalim, mi već koji tjedan puzimo... :dj Jednom kada je konačno vidjela nešto što je zanima ( metalna lajsna između blagovaone i dnevnog, mmm fino) ništa ju nije moglo zaustaviti...

Super super,samo tako napred. :joy
Eto ponekad kad mislimo da nece oni hop i to naprave.Sad ce ona uskoro da krene sa dizanjem i hodanjem a onda mama netreba dijetu jer nece moci ni da jede od trcanja za njom :lol
Poljubac
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Puzanje

PostPostao/la pokahontas » 14 sij 2010, 15:14

Evo da se pohvalimo :p da od prosinca hodamo uz namještaj a već tjedan dana radimo samostalno tri do pet koračića! Kad vidim da smo se postavili u četvoronožni još krajem ljeta, čini mi se da nam je ipak dosta dugo trebalo...Ali smo zato svaku fazu temeljito odradili :lol
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Puzanje

PostPostao/la Miki » 14 sij 2010, 15:39

a to su super vijesti :srca :srca :srca

inače, nama je kao "mamac" služila glazbena linija jer jako lijepo svijetli kad se vrte gumbi i pritišću gumbi :mrgreen

stavili bi je na drugi kraj strunjače, u roku keks je bila kod linije i strpljivo klečala (stavili bi joj prepreke tako da mora visoko kleknuti da može dohvatiti liniju)

jest da na sad ne radi CD changer - ali vrijedilo je svakog novčića :mrgreen

mi se zezamo da nam je to bila najbolja i najskuplja didaktička igračka :mrgreen
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Puzanje

PostPostao/la nevenera » 14 sij 2010, 18:14

super vijesti! :drink
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Puzanje

PostPostao/la nadicab » 18 sij 2010, 12:15

Miki :lol
bravo za hodača :nana
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron