Sada je: 18 tra 2024, 05:17.

Pola radnog vremena

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Pola radnog vremena

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 19 svi 2009, 08:16

Drage moje, u ove dane ludila zbog potrage za mjestom u vrtiću (koje nije ni mene zaobišlo, jer pokušavamo stariju prebaciti u vrtić blizu posla, da je ne vučemo do starog vrtića kroz cijeli grad) postavljam si 1000 pitanja što i kako s Lukom...
Najsimpatičnije rješenje mi je povratak na posao ali u pola radnog vremena, teta čuvalica i baka servis (po potrebi).
Ono što me zanima je: ima li netko od vas iskustva s radom na pola radnog vremena? Je li plaća bitno manja od pune plaće? Našla sam ovaj članak, ima li tu promjena?
http://www.uosis.hr/Pravo%20roditelja%2 ... remena.htm
Kako god bilo, ne mogu dijete tako osjetljivo kao što mi je Luka ostaviti u šmrkavom kolektivu. Za čas bi pobrao apsolutno sve bakterije i viruse i završio u bolnici :(
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la nadicab » 19 svi 2009, 11:03

sve o tome imaš na grupe podrške.
Ja sam išla raditi na pola radnog vremena, dobivaš puni iznos plaće od kojih ti jedan dio plaća firma, a drugi CZSS.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la DomiMama » 19 svi 2009, 11:35

hm... da li postoji neki limit place do kojeg HZZO isplacuje...
tipa - da li je to neka prosjecna placa ili i ako imas (bubam, naravno...) 50 tisuca kn mozes na ovu varijantu?
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la nadicab » 19 svi 2009, 15:20

ne, nema limita :sumo
ali, za to vrijeme država ti (do sada) ne uplaćuje u 1. mirovinski stup. Oni obećavaju da će to srediti dok dođemo u penziju, ali :loce
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la Miki » 20 svi 2009, 11:02

Imat ćeš gotovo sigurno pravo na dopust za njegu djeteta (kad smo mi tražili s godinu dana, rekli su nam da nam s takvim papirima moraju odobriti iako im se čini da je N. u nekakvim širim granicama normale)
Kad ti odobre dopust (to ti plaćaju nešto preko 2000kn, ne znam koja je sad cifra), možeš kasnije tražiti izmjenu tog prava na pravo na SRV (onda dobijaš punu plaću, kao što ti je nadica rekla)

Meni se s godinu dana nije isplatilo ići ni na pola radnog vremena, bolja mi je bila opcija da sasvim ostanem kod kuće (iako smo financijski jedva izdržavali) jer smo još uvijek morali obavljati hrpu pretraga, a i ovako smo izdržali još cijelu jednu zimu kod kuće.

s njene 2 godine sam ja počela koristiti SRV, a ona je krenula u jaslice na 4 sata i sve je prošlo super, u prvih godinu dana jaslica sam zapravo više bila kod kuće zbog starije nego zbog mlađe koja je kao osjetljivija :dunno (mlađa je ostala kod kuće zbog konjuktivitisa, nekakanja i jako crvene guze...jednom je imala laringitis i par puta povišenu temperaturu - dobila od starije :dunno , ne u vrtiću)

na skraćenom smo bili par mjeseci, onda me komisija vratila na posao
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la pokahontas » 07 lis 2009, 09:06

Podižem temu. Produžila sam rodiljni dopust do termina rođenja djeteta (cca 3 mjeseca) i sada bi trebala odlučiti šta dalje. Opcija do sada mi je bila da se vratim na posao (mama mi je u penziji tako da imam super rješenje) jer radim u maloj privatnoj firmi i ne znam kako bi prihvatili drugu opciju (još godinu dana ili pola radnog vremena), pogotovo u ovo vrijeme recesije...Kako se bliži taj dan, sve mi je teže ostaviti malu, pogotovo jer mi se čini da baš i ne napredujemo kako sam si ja to napočetku zamislila...Pitanje za mame koje su se ipak vratile na posao, da li vam se činilo da bi bilo bolje da ste ostale još neko vrijeme sa klincem? Meni se čini kao da ću je iznevjeriti ako odem raditi...Valjda me samo lovi kasnoporođajna depresija... :bonk
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la nadicab » 07 lis 2009, 13:56

s pola radnog vremena dobivaš plaću kao i da radiš, problematika je samo što država nije revna u uplati mirovinskog.
A da se dogovoriš za rad od kuće?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pola radnog vremena

PostPostao/la Tonka.M » 07 lis 2009, 16:51

i ja sam kod privatnik i mislila sam da će bit koma što ću ostat još godinu dana doma. Tim više jer smo se na početku trudnoće dogovarali da bi se vratila već kad dijete bude imalo 6 mjeseci. Jednostavno me nije imao tko zamijeniti.
I znaš što? Preživjeli su :dunno Ja sad pomalo honorarčim za njega (T. je već super) i čak me i za to pitao jesam li sigurna da ću moć s obzirom na malog i vježbe. A jako sam se bojala za posao (iako smo si nas dvoje super, posao je posao)
Odi u firmu i razgovaraj sa nadređenim, objasni kakva je situacija s djetetom, reci da još idete na vježbice, to je nešto što se mora. I pitaj ga što bi mu više pasalo: rad na pola vremena ili da te nema, ne vjerujem da će bilo koji čovjek ostat neosjetljiv na tu tematiku (moj nema ni žene ni djece pa je bio stvarno divan). I pitj možeš li povremeno uskočit, i to ti je opcija
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron