Sada je: 29 ožu 2024, 00:31.

MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la zlatokosa » 22 lis 2009, 12:24

Pošto je naš zdravstveni sustav katastrofalan i ni sami djelatnici na pojedinim odjelima mi ne znaju dati informacije koje tražim...drage moje molim vas za neke odgovore! Petra je bila prije 6 mjseci na kontrolnom pregledu kod dr.Gjurašina radi shunta jer ima hidrocefalus i tada smo uradili u Neuronu i mr.Zanima me,budući da mi je rečeno za 6 mjeseci kontrola,a nije mi rečeno da li treba opet mr..kako sad to ide dalje..Da li opet moramo uraditi novu mr?? I da li možemo uraditi ct umjesto mr.jer u našem gradu nemamo mr? Da li ct jednako vrijedi??Molim vas helppp.. :conf
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la Rogue » 22 lis 2009, 21:23

mozes i jedno i drugo, ali ce ti biti puno bolji rezultati s MR
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 23 lis 2009, 13:05

a da li ti je baš potrebno ponovo tako brzo snimati glavicu, meni je to nekako prebrzo osim ako nije imala problema sa šantom.MR je bolji i manje štetan od ct, ali malo još pitaj doktore
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la zlatokosa » 23 lis 2009, 22:55

Pa nema nikakvih problema sa shuntom,samo je rekao za 6 mjeseci na kontrolu,a mi imamo mr sa Neurona star 6 mjeseci,sad to i mene zanima da li treba novi ili ??Da li uopće kontrola kod neurokirurga ima smisla bez novih snimak?? :conf
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 24 lis 2009, 13:45

iskreno kod njih mislim da nema smisla osim da kažeš da je sve ok i da nemisliš da je dobro tako brzo praviti magnet,jer po meni on je relativno svjež pa ćenamš vidjet što oni kažu .Iskreno ja nemam pojma kako taj šant izgleda i zgleda , a megnet je samo jednom i to u rodilištu napravljen i jedanput ili dvaput ultrazvuk dok je fontanela bila otvorena.Spominjala mi je kao sa tri godine da opet radimo magnet, neznam zašto ali možda ga i napravimo.Ja sam klinca kod nas naručila ma ima jako dugo ali nitko nas nije zvao a nekako ću prije 2000 milje kuna da ti za vježbice nego za magnet, možda griješim ali trenutno tako razmišljam :/
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la zlatokosa » 24 lis 2009, 22:06

Onda razmišljaš kao i mm!! :D Dok je nemam živaca čekat mr!!Otići ću bez magneta,pa ćemo vidjet hoće li me najurit ili..??
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 25 lis 2009, 15:03

nedaj da te istjeraju nek izvana pogledaju šant i lijepo im objasniš za magnet,drž se bit će sve ok ljubi malu veselu princezicu :mah
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la swanmia » 25 lis 2009, 22:19

Hej,vidim da si u nedoumici,CT nemoj ni pod koju cijenu raditi jer jako,jako zrači i djeci se ne preporuča(jedino ako život visi o koncu),a MR ništa ne zrači i jedina je dijagnostička aparatura koja ne ostavlja nikakve posljedice na zdravlje.
A ja bih na tvom mjestu nazvala dr.Gjurašin i pitala što trebam,pa da si načisto,ako je moguće uopće doći telefonski do dotičnog.
Sretno i ljubi mi curku! :srca
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la zlatokosa » 25 lis 2009, 23:52

eh draga moja..kad bi to kod nas bilo tako jednostavno..doći do doktora..hmm..misliš da nisam to pokušala u prvom redu?? :dunno
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la nadicab » 26 lis 2009, 23:28

pa telefonski nije problem doći do njega, ima čovjek službeni mob i na njega se javlja.
Nama je sada Densi imao 8 CT-a u 2 mjeseca :strah + jedna RTG glave + MR (ajde, to bar nije bilo štetno); na zadnjem očitanju CT-a je rengolog rekao da ga više ne smijemo zračiti, pa smo sada odradili MR.
Prije problema s pumpicom, nismo imali potrebe za nikakvim pretragama tog tipa, doktor je samo pregledao izvana da li pumpica pumpa i to je bilo sve; više vremena je potrošio na pisanje nalaza nego na pregled
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: MR ILI CT-MOLIM INFORMACIJE

PostPostao/la swanmia » 27 lis 2009, 21:52

zlatokosa je napisao/la:eh draga moja..kad bi to kod nas bilo tako jednostavno..doći do doktora..hmm..misliš da nisam to pokušala u prvom redu?? :dunno


Znam da jesi draga,zato sam i napisala ...ako je moguće doći do ...jer sam i ja bila puno puta u takvoj situaciji da zovem mjesecima prije kontrole i da nemogu uloviti dr-a.
Želim ti sreću! :ljubav
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron